יום הכיפורים מגיע: מי צם?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י John Barnes, ‏30/9/06.

1. שגיא Guest

אני צם. כבר מגיל 12.

האמת ששנה שעברה רציתי לא לצום, אבל בסופו של צמתי. מן הרגל כזה, ככה חונכתי בבית, וסביר להניח שאמשיך עם זה.

גם השנה אצום.

2. Roberto Baggio Member

איזה מזל שיקיר מימון הוא לא שר הפנים. הוא מדבר באינטרנט ביום שבת על קדושת יום כיפור. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

ולא - אני לא צם. מאמין שזה שטיות וחוץ מעינוי הגוף שלך לחינם לא תקבל כלום, עדיף פשוט לא לעשות מעשים רעים במשך השנה ולבקש סליחה מהבנאדם אם עשית לו משהו. אני מאמין באלוהים, אבל לא מאמין בכל מה שהדת הכניסה לנו לראש ולכל הקטע הזה עם הספרי קודש והחוקים, שאותם כתבו בני אדם כמוני וכמוכם.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

יקיר, קודם כל למה זה מפריע לך כל כך??
    ודבר שני, לגבי מה שאמרת על חיילים, חיילים בשטחים קיבלו היתרים מהרבנות הראשית בצה"ל לאכול כך שזו לא כפירה, אני בספק אם יש יותר מדי חיילים בשטח שצמים, כי הדתיים הכבדים יותר בדרך כלל נשלחים הביתה בימים האלה.

4. Juanito Member

בטח שאני צם,לא בגלל הדאווין,האתגר או הדיאטה כי גם אם אתה לא שומר הרבה אם פעם אחת בשנה,יש יום שהוא כל כך חשוב לעם היהודי,שמאחד את העם היהודי ומייחד אותו ובכלל אם לא בשביל היהדות לעשות את זה בשביל עצמך להתיר את הנדרים לקבל כפרה מה',זה חשוב מאוד.

מי שאמר למה מותר לסוע באופניים,אסור. שימוש בחומרי סיכה ביום כיפור זה חטא.

תראו מי חזר,מרדוק, האפס שאמר שביהדות מותר לזיין את הבנים שלך,תחזור לחור שלך אחד שחי על כספי עליה ויש לו תלונות על כל דבר בארץ ובדת שלנו.

5. יקיר מימון Member

אמרתי שאני שוקל חזרה בתשובה כי זה ממש לא נראה לי להישאר על המחשב ביום שבת.. ואני רציני
    בקיצור אני צם מי שלא צם שיהיה לו לבריאות.. ואני מתגאה בחינוך שקיבלתי בבית!!! ברור שאני יתגאה אם לא בזה להתגאות אז במה כן?!

6. Waters Member

עם תגובות כמו שלך באמת קשה למצוא דברים להתגאות בהם.

תחזור בתשובה. עוד יום של שקט ממך.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמממ.. במשהו חיובי? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

או יפה אז מצאנו פה תסביך פאשיסטי שלם. קודם כל, אני עדיין לא מצאתי בנאדם שלא מתלונן על לפחות 50% מהדברים בארץ שלנו, ואני גם לא מאמין שאתה לא כזה. שנית, הוא מתלונן על כל הדתות לא רק על היהדות, אז אל תרגיש פה פגיעה אישית, הוא פשוט פקח את העיניים יום אחד, לא עניין גדול וקורה לדי הרבה אנשים בימינו למרבה המזל. לגבי כספי העליה, אשמח לדעת איך הגעת למסקנה הזאת חוץ מכמובן הידיעה על מוצאו, ויותר מכך האם גם אתה מאלה שקיבלו את זה מ"חינוך" נאור בבית?

יש מסורת, ויש כפייה דתית, יציאות כמו "מי שלא צם לא יהודי" לא משתייכות לחלק המסורתי כמובן, למרות שזה באמת משהו ששומעים הרבה מאותם אנשים שפוחדים מהאמת המחלחלת.

8. wolf89 Member

אני צם.

יקיר מימון, כל מי שנולד לאם יהודייה נחשב ליהודי. האורתודקסי הכי חרדי הוא יהודי ב-א-ו-ת-ה מידה של היהודי הכי "כופר".

אין יותר יהודי ואין פחות יהודי, כולנו יהודים במידה שווה.

אי אפשר לבטל יהדותו של מישהו מהרגע שהוא נולד איתה, ובטח ובטח שאי-צום יום כיפורים לא מבטל את אי יהדותך.

זה לא משהו שאני אומר או קובע, גדולי הרבנים יגידו לך אותו דבר. כל יהודי שנולד יהודי "שווה" ביהדותו לכל יהודי אחר.

נערך לאחרונה ב: ‏30/9/06
  9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק שוקל? הפיתוי של החיים היפים גדול מדי? האמונה לא חזקה מדי? סתם אין כוח? או שזה עוד פיסת חינוך יקרה מפז?

עד כמה שאתה נשמע לי אחד מהאנשים היותר הגיוניים מ"הצד השני" של הצום, אני מצטער לבשר לך שגם אתה טועה, ואני הוכחה חיה לכך, לפחות מבחינת אותם גדולי הרבנים במשרד הפנים.

10. The-Gunner Member

סתם לידע כללי אלמוג 23, יום הכיפור הוא 25 שעות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

ואפשר להסתכל על זה ב2 דרכים:
    1. אני 354 ימים חוטא, אז למה שיום אחד אני אהיה צדיק?
    2. אני 354 ימים חוטא, אז לפחות יום אחד בשנה אני אהיה צדיק ואשמור של המצוות.

כל אחד בוחר בדרך שלו.

11. Roberto Baggio Member

ומה בקשר לזה:

3. אני 354 יום בשנה כמעט ולא חוטא, אז למה לא להמשיך לנסות לחטאות כמה שפחות, בלי קשר למועד בשנה?

12. Riki Member

קודם כל זה כבר לא שאלה של אמונה ודת, הדיון הזה גלש להיבט שונה לחלוטין ''לכבד''. אני צמה ומבחינתי זה ענין של אידיאולוגיה וענין של אמונה. אין לי מה לשחק פה עם הצביעות כביכול בגלל שאני לא שומרת שבת, שמרתי תקופה ארוכה ופשוט הבנתי שזה לא אני, לכן לא המשכתי. אבל אני בחיים לא ישים פס על אדם שכן שומר או לא צם וכו'. כבדו את האחרים בדיוק כפי שאתם הייתם רוצים שיכבדו אותכם.
    אני כל יום עושה חשבון נפש עם עצמי ולגביי דברים שעשיתי. לא צריכה לחכות ליום כיפור כדי לכפר על ''החטאים שלי'' אני מנסה לחיות כל יום בצורה הגונה ונכונה. מבחינתי יום כיפור זה יום קדוש רוחנית, לא יותר ולא פחות.
    אבל חאלס להוזיל את עצמכם, אין שום סיבה להעביר ביקורת או לזלזל באחרים בגלל שדעתם או אמונתם בדבר שונה משלכם, קצת כבוד.

נערך לאחרונה ב: ‏30/9/06
  13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

יקיר מיימון, יש לי הרבה דברים לומר לאנשים כמוך, אסתפק בינתיים בכך שאחרי זה אנשים כמוך בדיוק מתפלאים למה יש כזו סלידה מהדת בקרב הציבור החילוני.
    תפסיקו להטיף, תפסיקו לנסות להראות שאתם יותר חכמים, תפסיקו להתלהם ותפסיקו לנסות לכפות את עצמכם. זכותו של כל אחד לעשות מה שבראש שלו.

דרך אגב, פתאום חזרת מהכפור? אם אני זוכר נכון, בכלל אהדת את יובנטוס.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שאתה לא צם בטח ובטח לא נותן לך אפשרות או סיבה לרדת על אחרים שהם צמים,אתה לא צם
    זה החלטה שלך,אל תעצבן אחרים בזה שתתחיל לעשות חישובים מטומטמים למה הם צמים,כמו שאתה
    לא רוצה שיתחילו לחפור לך על זה שאתה לא צם אל תחפור לאחרים שהם צמים.

אה...וצום קל לכל מי שצם[אני צם]. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

ד"א גם דודו אוואט הכופר החזיר של ש"ס יצום,אז שיהיה לו צם הכי קל שבעולם אפילו שש"ס הסתומים
    בטח לא יאחלו לו את זה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/multi.Xxx

15. Juanito Member

מישה אין לי כוח להגרר לדיון הזה עוד פעם ,כל מי שמתעניין שיחפש נאצים בשנות האלפים או משהו כזה ויבין למה שאני מתכוון.