יום המשחקים הראשון: אין הכרעות

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏11/6/10.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

משעשע אותי שאנשים באמת חושבים שצרפת הולכת לטייל היום.
    בעיקר משום שלדעתי אורוגוואי היא הנבחרת החזקה בבית.
    צרפת זה סוללת כוכבים, במידה והם יצליחו להתעלות על נקודת התורפה שלהם שעומדת מאחורי הקווים וישכילו לחבר את היכולת האינדיבדואלית שלהם עם היכולת הקבוצתית, אז ורק אז יהיה לצרפת מה למכור.
    היום לדעתי הולך להיות משחק מאד מעניין.

דרא"פ מקווה לשחזר את ההישג ברוגבי לפני 15 שנים שגם אז אירחה דרא"פ את הטורניר והיתה אנדרוג מוחלט ובסוף זכתה בו.
    לא מבין ולא הבנתי ברוגבי בשביל לנתח את ההרכב שלהם אז, אבל אין ספק שיש ליתרון הביתיות אלמנט של השפעה.
    לאחר שזה נאמר, אני מצפה לנצחון יחסית קל למקסיקו.
    ויוה אוסוריו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

2. cazzo Il Capocuoco

ראיתי את המשחק בין דרום אפריקה לקולומביה לא ממזמן, עם השדרנים של הSabc, אני כמעט בטוח שזה דיחאשווה.

אגב משפחת מנדלה באבל מכיוון שהנינה (בת 13) של הנשיא לשעבר, נהרגה אתמול בתאונת דרכים ולכן הוא לא יהיה באיצטדיון.

נערך לאחרונה ב: ‏11/6/10
  3. שגיא Guest

סופסוף זה מתחיל. אמנם כפי שאמרו משחקי הפתיחה הם לא המשחקים הגדולים ביותר בשלב הבתים, אבל אין ספק שהאווירה, לפחות במשחק הראשון מבינהם, שווה את הכל.

אין ספק שבשני המשחקים האלה יש שתי יריבות עדיפות ופייבוריטיות, אבל אסור לשכוח שדרום אפריקה בכל זאת מארחת ולכן אין להספיד איתה, ונבחרת צרפת, פייבוריטית ככל שתהיה, היא עדיין נבחרת מאוד מאוד מוגבלת בעידן דומנק.

אני הולך על שתי תוצאות תיקו במפגשים הללו, מקווה שעם שערים כמובן.

4. Igi Member

יש כבר הרכב משוער לדרום אפריקה?

5. Number 8 Member

South Africa (4-5-1): Itumeleng Khune; Siboniso Gaxa, Lucas Thwala, Bongani Khumalo, Aaron Mokoena; Reneilwe Letsholonyane, Kagisho Dikgacoi, Steven Pienaar, Teko Modise, Siphiwe Tshabalala; Katlego Mphela.

על פי BBC, מסיללה לא צפוי לפתוח(אני משער ששאלת בגללו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx )

6. Igi Member

מי ייתן ויפסידו 4-1 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. Andrea Pirlo Member

אני כבר לא יכול לחכות למונדיאל הזה, משום מה יש לי תחושה שהולך להיות מונדיאל מטורף, מלא מהפכים, דרמות והפתעות. מקווה שאני לא טועה.
    בכל מקרה על פניו צרפת ומקסיקו עדיפות, אבל זה רק על פניו. דרום אפריקה היא בהחלט בין ה5 הנבחרות החלשות בטורניר, אבל אי אפשר לזלזל בביתיות, ביתיות שלדעתי תהיה שווה להם לפחות תיקו הפעם.
    גם אורגוואי לא פראיירים לגמרי, למעשה בחלק ההתקפי הם עדיפים על צרפת(תחשבו לבד איזה חוד עדיף? סוארז ופורלאן או גובו ואנלקה). מה גם שעם דומנק על הקווים ועם מרכז הגנה וחלוצים דיי בינוניים, אני לא אופתע אם צרפת תהיה הנבחרת הגדולה הראשונה שתודח מהטורניר, אולי אפילו כבר בשלב הבתים.
    אם הייתי צריך להמר על התוצאות היום הייתי הולך על תיקו במשחק הראשון ונצחון לאורגוואי במשחק השני.
    ללא ספק מדובר כאן בבית הכי שקול בטורניר.

8. מקסים לנגו Member

השחקנים של דרום אפריקה צפויים לעלות לשחק היום עם משקולות ברגליים, בגלל ההתרגשות והרגע ההיסטורי. הדבר כמובן ישפיע על המשחק שלהם. השתחררות מהלחץ בדקות הראשונות יתכן שיוביל את נבחרתם לתוצאת תיקו. אחרת, אני בספק שיוכלו לעשות משהו במשחק הזה. ניצחון של דרום אפריקה? כבר למדנו בכדורגל שלפעמים נכתבות אגדות, ברגעי השיא של המשחק, שגם האחים גרים לא חשבו עליהן. מי יודע - אולי הפעם יכתב עוד פרק.

בהמשך, צרפת מגיעה למשחק כנבחרת מפורקת ובעלת שברים רבים בליכוד השחקנים והצוות המקצועי גם יחד. נבחרת מוצלחת הינה תלכיד של כלל האנשים - השחקנים והצוות המקצועי - הנבחרת - לכדי אגרוף חזק השואף להגיע להישגים. צרפת של היום היא לא כזו. יתכן שצרפת תקשה על היריבות שלה, יתכן שגם תשיג הישג אחד או שניים - ספק אם הם יצליחו להגיע להישג משמעותי, רבע/חצי גמר ומעלה. היום? תחילת הסוף של הצרפתים, תיקו או הפסד היום לא יפתיעו איש.

9. ManUtd Fan Member

אם לומר את האמת, ניצחון של צרפת יפתיע אותי. לא יודע אני פשוט לא מחזיק מהם כקבוצה. אם עוברים שחקן שחקן אז הם נהדרים, אבל ביחד זה פשוט לא הולך. אני כן מאמין שהם יעלו שלב (מהמקום השני), אבל גם אם לא, מבחינתי זאת לא תהיה הפתעה כזאת מרעישה.
    לגבי דרום אפריקה-מקסיקו. מקסיקו לדעתי לוקחת, למרות יתרון הביתיות של דרום אפריקה, אלא אם כן השופטים יחליטו ללכת לטובת הביתיים.

האמת, אני לא מצפה לכדורגל גדול, אבל אני מאוד מקווה שבסך הכל המונדיאל הזה לא יהיה אכזבה (אלא אם כן אנגליה תזכה אז לא ממש אכפת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx).

10. המבין Member

איזה התרגשות. אחרי שמחכים 4 שנים לטורניר הספורט הכי גדול בעולם, הכמה שעות לפני משחק הפתיחה עוברותל כמו טיל. מקווה שמקסיקו ואורוגוואי ינצחו היום ולא שתיים מהנבחרות השנואות עלי: צרפת (בגלל המאמן) ודרום אפריקה (אין לי מושג למה אני שונא אותם, אבל תמיד אני רוצה שהם יפסידו בשנים האחרונות).

11. Ohad_Glr Member

אז אני היחיד שמהמר על ניצחון צרפתי משכנע?

טוב נו, אני רגיל ללכת נגד הזרם...

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתמול טאבארס הגיב על התדמית האורוגוואית של המשחק הקשוח, שחקנים הכסחנים וכו': "אורוגוואי עשתה טעויות בעבר אבל כיום אנחנו נאמנים לקוד הפייר פליי, לראייה במשחק הידידות מול שוויץ (לא זוכר מתי זה היה) הם קיבלו 5 צהובים ואנחנו אפילו לא אחד"
    האמת שגם בלי טאבארס מי שעקב אחרי הנבחרת במוקדמות יכל להבחין שזו אמנם נבחרת מאוד קשוחה אך להוציא כמה בודדים, כמו בכל נבחרת, מאוד הוגנת.

טאבארס מעלה הרכב עם הימור במרכז השדה, ריוס ארבאלה מחליף את גארגאנו ובכך אולי נראה מעט יותר הנעת כדור מהסלסטה, מצד שני הוא מאבד קצת מבחינת הסגירה של האמצע והנסיון. על הניר זה הימור מחושב שכן המרכז האורוגוואי עם שלישיית הבלמים קשוח ויכול להסתדר עם עזרת דיאגו פרס לבד, בעוד הנעת הכדור הייתה נקודת התורפה האורוגוואית בקאמפיין המוקדמות. השאלה היא האם השחקן שמגיע מפניארול מספיק טוב בשביל למלא את התפקיד שלו?

לדעתי נקודת המפתח במשחק מבחינת הסלסטה היא היכולת של נאצ'ו גונסאלס, השחקן המוכשר לא משחק בנבחרת כבר הרבה זמן והוא סימן שאלה גדול מבחינתי, אני מאוד מקווה שאם זה לא ילך טאבארס לא יפחד לזרוק את ניקו לודאירו הצעיר פנימה.

חשוב לציין שהמערך של טאבארס גמיש ויכול להשתנות ללא בעיות תוך כדי המשחק, זה אחד השיקולים בציוות של השחקנים להרכב הראשון. אם האגפים הצרפתים יעשו בעיות לשלושת הבלמים יתבצע שינוי ומעבר ל 4-4-2 אותו תירגלו במהלך ההכנה.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי מזלזלים יותר מידי במקסיקו,היום נראה לי הם יתפוצצו עם איזה 3-0 על דרא"פ.

תגידו,הקומאלו שמשחק,יש לו קשר לדוקטור קומאלו שהיה בעבר בנבחרת הדרום אפריקאית?

14. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש סיבה מדוע גרגאנו אינו פותח בהרכב? אני מקווה שהסיבה היא לא מקצועעית כי היתה לו עונה נהדרת בנאפולי ועושה רושם שיהפוך בעתיד לשחקן גדול.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סיבה מקצועית.

הרחבתי על העניין מעט בתגובה הקודמת שלי ובסיקור, אני חושב שהנסיון הוא להשיג מעט יותר כדורגל במרכז המגרש, אבל זו רק השערה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/6/10