יום המשחקים הראשון: אין הכרעות

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏11/6/10.

1. AW forever Member

כדורגל סביר במשחק הפתיחה.
    דרום אפריקה נראית נבחרת חלשה ולחוצה, השחקנים רצים על הכדור בטירוף ובלי סדר.
    הכדור כדורעף שמשחקים איתו, נראה שהשחקנים עוד לא התרגלו אליו, שתי בעיטות חופשיות שעפו לעננים, לא מספיק בעיטות למסגרת.
    נקווה שבמחצית השנייה נראה משחק יותר משוחרר.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן בטח,נבדל הוא לא חוק של שחקן אחד אלא שני שחקנים,פשוט בדרך כלל השוער ממלא את התפקיד של השחקן השני,פה פשוט היה שחקן אחד לפני ולה וזהו..לכן זה היה נבדל,אם השוער הדרום אפריקאי היה על השער גם אז לא היה נבדל.

בקשר למשחק עצמו,חוץ מזה שדוס סאנטוס נראה נהדר אני מתענג כרגיל לראות את חרארדו טוראדו,פשוט שחקן כייפי,מסדר את המשחק יפה,בולם טוב את ההתקפות הדרום אפריקאיות,אני כל מונדיאל או משחק של מקסיקו שיוצא לי לראות מופתע מחדש איך הבחור לא המריא יותר מידי מבחינת הקריירה שלו.
    בכלל למקסיקו יש נבחרת ממש נחמדה ושמחה כזאת,אני רק מקווה שגם מול נבחרות יותר גדולות הם יצליחו להראות את הכישרון שיש להם.

3. שגיא Guest

זה לא מונפץ. ברגע שיש שחקן קרוב יותר לשער מהשוער, אז הוא ממלא את תפקיד השוער, כביכול, ואז השוער הוא כאילו שחקן שדה. זה בהחלט היה נבדל. אמנם של סנטימטרים, אבל נבדל.

4. איגור .פ. Member

מחצית ראשונה מחולקת ל 35 דקות טובות של מקסיקו ו10 דקות אחרונות של דרום אפריקה.

מקסיקו היית צריכה לרדת ביתרון במחצית הראשונה ,דה סאנטוס ,פרנקו ועוד כמה נתנו מחצית ראשונה מצוינת ,דה סנטוס לבנתיים במשחק טוב.
    הבעיה של מקסיקו במשחק זה השוער הבן 37 שלהם שהיציאות שלו לכדורי גובה מזכירים את היציאות של השוערים הישראלים ,יציאות לא כ"כ טובות בלשון המעטה.

דרום אפריקה לעומת זאת רואים שהשחקנים מתרגשים ברמות ,ומרגישים לחץ ,ראו את כל איבודי הכדור המזוויעים שלהם ,שבמזל לא יסתיימו ביתרון של מקסיקו.הדבר היחיד שצריך לעודד את דרום אפריקה בירידה למחצית זה שהתוצאה היא תיקו וההזדמנויות שלהם בסוף המחצית הראשונה.
    דרום אפריקה אם היא רוצה אולי לנצח צריכה לשלוח עוד שחקן 1-2 במצבים הנייחים ,ולנסות לנצל את היציאות הגרועות של שוער מקסיקו.

לגבי השער הפסול ,מה שאמרו השדרים זה נכון שלא משנה מי האחרון השוער או לא זה נחשב נבדל?
    אני מבקש ממי שיכול הסבר לגבי החוק הזה שבגללו נפסל שער בטענת נבדל.

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

נהנתי מהמחצית הזו, בניגוד לציפיות שהיו לי טרם המשחק. לצערי פינאר לא בלט מספיק, ברח מהכדור וכל ההתקפות של דרום אפריקה עברו דרך צ'באללה המצוין. כפי שהזכירו מעליי, ההגנה של דרום אפריקה מאוד חדירה והמקסיקנים לא השכילו לנצל זאת מספיק. מדי פעם שלחו כדורי עומק לדוס סנטוס ופרנקו אך האחרונים לא הצליחו להבקיע. לסיכום: המארחים מדרום אמריקה פתחו בסערה את המשחק אך לאט לאט, עם חלוף הדקות ובעזרת העידוד של הקהל המקומי, שחקני דרום אפריקה חזרו לחיים והמשחק היה פחות או יותר שקול, עם יתרון זעיר למקסיקנים. אני צופה מחצית שניה טובה יותר, שתי הקבוצות ירצו לנצח וישלחו יותר שחקנים למעלה, מה שעלול לגרום לספיגת שער במתפרצות. מקווה שפינאר יקח על עצמו יותר אחריות ויוביל את נבחרתו לניצחון.

6. samoel Member

עוד לא קרה כלום אבל זה מסוג המשחקים שכולנו נצא עם האמפתיה לנבחרת כמו מכסיקו אני ממש מקווה שהם ינצחו מגיע להם והם משחקים כדורגל ממש יפה. ג'יו פשוט נהדר.
    דרום אפריקה פשוט בדיחה, עם קצת זהירות מצד המכסיקנים אין סיכוי להפסד שלהם ועם קצת חדות מול השער הם ינצחו.

7. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרום אפריקה מאוד אכזבה אותי. בדרך כלל הנבחרת המארחת מגיעה עם המון תשוקה ומוטיבציה אך למעט המתפרצות האנמיות בראשות סטיבן פינאר נבחרת דרא"פ לא הציגה שום התלהבות במשחק שלה. ההגנה שלה מעוררת רחמים ואם זו לא הייתה הנבחרת המקסינית שניצבת מולה היא כבר הייתה יורדת למחצית בפיגור. הבית שלה הוא עוד בית שבו היא מסוגלת לעלות, אך לא אופתע אם בסופו של דבר היא תהיה למארחת הראשונה בהיסטוריה שלא מעפילה משלב הבתים.
    מכסיקו מצדה נראית לא רע בכלל אך חסר לה הגרוש ללירה. השער שלה שנפסל היה כמובן מוצדק. לטעמי אם היא תמשיך ביכולת שלה היא תצליח לשבור את ההגנה המאוד שברירית של דרא"פ והיא מועמדת רצינית לסיים בראשות הבית ולהמנע ממפגש עם מסי בשמינית הגמר. אבל עוד מוקדם לדבר על כך.

8. KirkH Member

משחק מוזר.

המקסיקנים אולי עושים מה שבא להם, רק שעל פי התאוריה הנחמדה הזו - לכבוש לא ממש בראש שלהם. זו לא חוכמה להגיע להזדמנויות ולמצוא דרכים יצירתיות להחמיץ אותן. קצת קור רוח מול השער ובעיקר פחות חוכמות ויותר כדורגל פשוט היו מסדרים לחבר'ה מאמריקה יתרון נוח.

מצד שני, אחרי שסוף סוף הבאפנה עשו טובה והועילו לעבור את החצי - הם כמו יתר העולם גילו שכל כדור גובה לרחבה זה חצי גול. אז הם חזרו מיד לשחק מסירות מרגל לרגל על הדשא כדי לנסות לחדור את המבצר. מתבקש...

אני מקווה שלפחות יהיו שערים. אחרת זה סתם הופך את התחרות בין הבבוזלות ובין הערוץ הראשון על כל גרורותיו לפחות מוסרית.

9. N כמוני Member

נורא פשוט. כדי שלא יהיה נבדל צריך שיהיו בין השחקן המתקיף לבין השער לפחות שני שחקנים. בדרך כלל מדובר בשוער ועוד שחקן, במקרה הנ"ל השוער יצא קדימה ולכן היה רק שחקן אחד בקו השער, ולכן השער נפסל.
    ההגנה של דרום אפריקה פשוט בושה, לדעתי עניין של זמן עד שהיא תספוג. איך מסיללה לא בהרכב, איך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקסיקו כצפוי הרבה יותר מרשימה ושולטת בכדור, יש להם טכניקה נהדרת, אבל הם ממשיכים להראות את אותה נאיביות שהם הראו גם במשחק הידידות מול אנגליה לפני שבועיים. כל הפוזשן הזה לא שווה כלום עם האימפוטנציה הזו מול השער, של שחקנים כשרוניים אך לא פרקטיים כמו ולה וג'יו דוס סנטוס ועם גיז'ה פרנקו המזדקן כחלוץ מטרה. אולי למשחק של היום זה יספיק, אבל בטח שלא מול נבחרות חזקות יותר שלא ייתנו להם להגיע לכל כך הרבה מצבים וחצאי-מצבים.

כלל לא בטוח שהם ייזכו לכזו כמות של פוזשן וחצאי-מצבים במחצית השנייה, היה נראה לקראת סוף המחצית שהדרום-אפריקאים תופסים קצת ביטחון.

11. איגור .פ. Member

תודה פעם ראשונה שמעתי על זה היום ,מקווה לשערים במחצית השניה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/6/10
  12. Sergio Ramos Member

אני מקווה בשביל דרום אפריקה שזה רק ההלם של ההתחלה והציפיות האדירות והלחץ של הקהל, כי אין לה מה למכור ביכולת הזאת. אממה, מקסיקו מראה שהיא הרבה יותר ממה שאומרים עליה ומורידים מערכה והיא אחראית עיקרית ללחץ שהאפריקאים נתנים בו. אני מאוד מעריך את אגירה שהוא מרכיב את וולה ודוס-סאנטוס ביחד, הם תרמו המון למשחק היצירתי והאינטנסיבי של הנבחרת שלהם. עם זאת זה לא ממש עוזר כי אין בינתיים מי שיסיים את ההתקפות הנהדרות שלהם. פרנקו הפך מזמן לחלוץ מלא חלודה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/6/10
  13. Humberto Suazo Member

רצית מסיללה קיבלת מסיללה הוא נכנס עם נבחרת דרום אפריקה למחצית השנייה. הופעה 32 שלו

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/10
  14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מקסיקו עוד תבכה על זה שהיא יורדת ממחצית כזו ללא יתרון, היו לה מספיק הזדמנויות כדי לכבוש, והיא לא עושה את זה, קל מאוד לחתוך את ההגנה של דרום אפריקה, מקסיקו מגיעה לא פעם חופשייה מהאגפים אבל לא מצליחה לשים את הכדור בשער, אחד מהמצבים הטובים היו של וולה שהיה חופשי לחלוטין בעמדה מצויינת לשים שער, במקום זה הילד לא החליט מה הוא רוצה לעשות וזרק לפח הזדמנות מושלמת לגול. פראנקו אומנם ראשון לכל כדור גובה, אבל מחמיץ מצבי נגיחה שחלוץ עם משחק ראש טוב חייב לסיים בשער.
    דרום אפריקה חלשה מאוד, לא במשחק, ואולי זה מעודד שלמרות זאת הם עדיין ב-0-0, יש להם מחצית לתקן.

15. Robin_Van_Persi Member

כמה שמקסיקו מזכירה לי פתאום את הנאיביות של ארסנל.

נתפרע ונגיד שמקסיקו יעשו מהפך. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/10