יום המשחקים הראשון: אין הכרעות

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏11/6/10.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

צ'באללה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx עד כה השחקן המצטיין על המגרש. נייד מאוד על כר הדשא וכל התקפה של דרום אפריקה מתחילה דרכו. הוא עוד יקבל הצעות בקרוב ויגיע לאחת מהליגות הבכירות באירופה, לא הייתי מתנגד לראות אותו באברטון אך רצון לחוד ומציאות לחוד.

2. Gnus Avenue Member

איזה טיל אדיר של צ'באללה. כמו שגל אמר, שחקן פנסטי שהטוב על המגרש. אני בטוח שהוא עוד יקבל הרבה הצעות מאירופה אחרי המודיאל.הוא פשוט תפס את מכסיקו לא מוכנים. הימור שלי? דקה 80 פינאר שולח את מכסיקו הביתה עם 2-0.

נ.ב-אהבתי את הריקוד של דרום אפריקה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/6/10
  3. xavi6 Member

חבל שויתרו על ולה. הוא, גורדדו ודוס סנטוס שעד כה הכי טוב בנבחרת המקסיקנית (כפרע עליו) הם היחידים שבאמת מסוגלים לעשות משהו בנבחרת הזאת לבד. פרנקו הוא חלוץ שניזון מאחרים הוא לא יכול לעשות לבד דברים. יאללה ג'יו!!!

4. שגיא Guest

אז בסופו של דבר דווקא דרום אפריקה יכולה לצאת מאוכזבת מהמשחק הזה.

את המחצית השניה היא פתחה יותר טוב וגם כבשה שער אדיר של צ'באללה כשהמשך היה לה לפחות עוד הזדמנות אחת של שער בטוח. גם אחרי השיוויון שספגה (הגנה בהחלט חלשה) היא הייתה חייבת לעלות ליתרון שוב אבל עם החמצה כמו של אמפלה אי אפשר לצפות להרבה.

בסופו של דבר התיקו ככל הנראה די משקף את יחסי הכוחות על המגרש.

5. xArtur Member

הגול של דרום אפריקה אחד הגולים החזקים שראיתי..פשוט יפיפה.

6. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי מושג על מה דני נוימן מדבר כשהוא מאשים את כל אחד משחקני ההגנה של דרא"פ בשער שהם ספגו. הטעות הייתה של שחקן אחד יחיד (נדמה לי שמספר 4) שלא יצא למלכודת הנבדל יחד עם האחרים והשאיר בכך 3 שחקנים מול שוער.

בסה"כ משחק פתיחה נחמד והתוצאה די מוצדקת, למרות שאפשר לטעון שניצחון מקסיקני היה מעט יותר ראוי מאשר ניצחון מקומי.

7. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני חייב לציין את השידור המאוד מפתיע לטובה של מאיר איינשטיין, אני אמנע מלהתייחס לליצן שלצידו, אך מאיר שידר את המשחק כהלכה (ולאלה שדואגים לבריאותי, שתיתי הרגע 7 כוסות מים, מקווה שלא אקבל שבץ).

התוצאה משקפת את מה שהתרחש במשחק, המחצית הראשונה היתה שייכת יותר למקסיקו ואילו השניה יותר לדרום אפריקה, סך הכל שקול מאוד והתוצאה בהתאם. חבל שפינאר לא הגיע למשחק, ממנו היו לי הכי הרבה ציפיות, היות ואני מכיר אותו טוב יותר משאר השחקנים. צ'באללה מאוד הרשים אותי לטובה, השוער הדרום אפריקאי הציג משחק טוב עם שתיים-שלושה הצלות נהדרות. אני בטוח שהאוהדים המקומיים, בנוסף לשחקנים ולצוות המקצועי, לא מרוצים מהתוצאה, היות והיו להם הזדמנויות טובות בסיום בכדי להכריע את המשחק, אך חוסר דיוק מנע מהם את מלוא הנקודות.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחלה משחק פתיחה לדעתי. מחצית ראשונה דיי משעממת אבל המחצית השנייה הייתה דווקא חביבה מאוד (בעיקר השתעשעתי מנוכחותו המאסיבית של בלאנקו על המגרש) עם שני שערים יפים, בעיקר כמובן של דרום אפריקה. היה כדורגל בסדר גמור אבל התחושה שלי זה שמקסיקו פשוט לא היו מספיק קילרים, היו להם המון מצבים לצאת למתפרצות אבל הכל נעשה לאט מאוד, המעבר בין ההגנה להתקפה לקח שעה ובניגוד גמור לזה דרום אפריקה יצאה לכמה מתפרצות נהדרות, כשאחת מהן הייתה כמובן השער.

9. איגור .פ. Member

משחק פתיחה מהנה מאוד ,הדבר הזה איך שקוראים לו של האפריקאים עשה לי כאב ראש בלי להיות באיצטדיון.

מסחינת התוצאה ,בסופו של דבר תוצאה משקפת את מה שהיה בכר הדשא.היו דקות שמקסיקו היו בהרבה טובים יותר ב,והיו דקות שדרום אפריקה היו מצוינים במיוחד במחצית השניה שחצי שעה מקסיקו לא היית בכר הדשא.

צ'אפללה הזה אהבתי אותו שחקן מאוד מעניין ,נתן משחק טוב וגם הגול שלו היה יפיפייה אחרי מהלך כדורגל של נגיעה אחת ,עוד דבר שעשה טוב למקסיקו זה כניסתו של מסיללה ,למרות העברה המטומטמת האשמה בשער.

אצל מקסיקו חילופים מוזרים ,שחקן בן 38 נכנס מה הקשר בכלל ,הוא בקושי זז ,דוס סנטוס לא היה במחצית השניה ,הוא נעלם לאחר מחצית טובה.

בסופו של דבר 2 הנבחרות יוצאות מפסידות היום ,במיוחד דרום אפריקה שהיית צריכה לכבוש ולנצח בדקה ה90 עם אמפלה.

ציפיתי למשהו מסוים והופתעתי מהמשחק לטובה.

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תוצאה מוצדקת לגמרי. מכסיקו עם השליטה בפוזשן ובקצב המשחק, אבל הם לא תירגמו את זה ליותר מדי מצבים. הדרום-אפריקאים ויתרו לגמרי על מרכז המגרש אבל בכל מתפרצת שלהם הם נראו מסוכנים מאוד, יצאו קדימה מהר וחכם.
    בשער המכסיקני לדעתי מה שהיה שם זה נסיון יציאה של כל ההגנה הדרום-אפריקנית למלכודת נבדל, שמוקואנה משום מה החליט לשבור ולחזור אחורנית (ראו שהוא גם כן התחיל בתנועה קדימה יחד עם כל חבריו להגנה אך משום מה היסס וחזר אחורנית). דני נוימן, שהוא אומנם בלם לשעבר אבל כנראה גם איש התקשורת הכי מפגר שנראה בארץ, אמר שזה חור של מסיללה ושות'. לא רואה איך יתר ההגנה הדרום-אפריקאית אשמה, רק מוקואנה.
    בדרום-אפריקה כולכם ציינתם את צ'באללה שנתן את משחק חייו, אבל הייתי רוצה לציין לטובה גם את הבלם קומאלו שעשה שם עבודה ללא דופי ואת לשונוניאן (איש המשחק לדעתי) עם עבודת אדירה בקישור הדפנסיבי. חיסל הרבה מאוד התקפות מכסיקניות במו רגליו וגם מניע כדור ברוגע ובפשטות, בלי להתחכם.

המכסיקנים עם כל הטכניקה והנעת הכדור הנחמדה שלהם לא יגיעו רחוק. אין להם קילר מקדימה שישים את הכדור ברשת, מרכז ההגנה שלהם כבד והשוער שלהם נראה כמו מארגן קרבות כלבים ב-LA ולא כמו שוער כדורגל.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

השער של צ'באללה (ובכלל המהלך) של דרום אפריקה היה נהדר, יופי של סיומת, בניגוד לוולה, דוס סאנטוס ופראנקו שלא היו תכליתיים. כמו שמקסיקו יכלה לעשות את שלה בחצי הראשון, כך דרום אפריקה בחצי השני, אמפלה החמיץ מ-3 מצבים שהיו יכולים וצריכים להסתיים אחרת, ובגדול אני חושב שתוצאת התיקו היא מוצדקת.
    בשער של מקסיקו מסיללה לא אשם, כי הבלם שם הרס באופן חסר אחריות את קו הנבדל, אבל מסיללה היה חלש מאוד, עברו אותו לא מעט פעמים, הוא מגיב מאוד לאט לאירועים, מסר כמה פעמים בצורה לא מוצלחת.

12. Lazarobbie Member

משחק לא רע. האמת היא שחששתי משיעמומון, אבל ברגע שמקסיקו החלו עם הנעת הכדור שלהם הבנתי שכנראה זה לא הולך לקרות.

כל הכבוד לדרא"פ שקמו מהמחצית הראשונה החלשה והאנמית שלהם והצליחו לייצר הזדמנויות וגם להבקיע, למרות שממה שראיתי, הם לא ממש הרשימו אותי. [את המחצית השנייה התחלתי לראות מסביבות הדקה ה65, אז יכול להיות שהפסדתי מהלכים יפים שלה]

אגב, הכדור היה נוראי, כמעט כל מסירה ארוכה מתפספסת בגלל הקופצנות המוגזמת שלו.

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני הרמתי גבה, זו טעות טרוויאלית במשחק הכדורגל ושני אלה שנראה שראו כמה מאות משחקים בחייהם יצאו כחסרי מושג.

אגב, למה שחקני מקסיקו לא החזיקו את היד במאוזן בצמוד ללב כמו פעם...

שיפוט נהדר.

14. המבין Member

מקסיקו היו הרבה יותר טובים בחצי הראשון, אבל עד הדקה השבעים בחצי השני נראו רע. דרום אפריקה רשמה 3 החמצות מזעזעות, ומקסיקו ניצלה בנס, למרות שלמקסיקנים היו יותר מצבים וחבל שהם לא ניצלו אותם. מאז הכניסה של בלנקו מקסיקו התעוררו, אבל הוא נראה פשוט כמו דוב. הרננדז (הרכש של היונייטד) לא הרשים בלשון המטע בדקות בהן שיחק ויותר הרס מאשר תרם למקסיקו. מאחל הצלחה למקסיקו בהמשך הטורניר, ולדרום אפריקה שלא יעלו שלב.
    ומילה טובה לשופט ששפט מצויין ולא שפט לטובת דרום אפריקה. אני באמת מקווה שגם בהמשך הטורניר השיפוט יהיה כזה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/10
  15. alexshw Member

הופתעתי מרמת משחק הפתיחה. בהחלט לא היה משעמם, אם כי ראיתי יותר מדי נאיביות, בעיקר ממקסיקו.

הם נבחרת יותר איכותית והיו צריכים לנצח.
    בחצי השני ראינו גם כמה דברים יפים מדרום אפריקה, שמצידה החמיצה הזדמנויות נפלאות.

באסה, שדווקא בגלל מסיללה נכבש השער המשווה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx