יום השנה לרצח רבין

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י burning soil, ‏26/10/04.

1. ראול Member

קונספירציות זה סתם עוד נושא שיחה עלוב של כמה משועממים חסרי חיים.

בתור אחד האנשים הכי ימנים פה אני מבין יפה מאוד שרבין ז"ל היה אחד המנהיגים הדגולים בארץ ורצח שלו רק הרס לנו הרבה דברים יפים שקרו בארץ. ושאף אחד לא יזיין לי את השכל על אלטלנה.

ארתור, ימני... מתון?

2. Julian Joachim Member

אני לא זוכר מי, אבל מישהו פה אמר משפט מאוד נכון בנוגע לפוליטיקה שהלך בערך ככה: מדינאי שלא עושה טעות גדולה אחת לפחות בחייו הפוליטיין לא יצליח להביא לשינויים מרחיקי לכת.

3. Barcik Member

200% הדלפה של אנשי שרון. אין שום איום רציני על חייו של שרון, או כל 'טרור ימני'. אלו הן יציאות של מקורבי שרון לתקשורת (להפיל מטוס בהר הבית, למשל?!?), בכדי לעשות דה-לגיטמיזציה למתנחלים ולציבור הימני. פרט לעשרות (ולא יותר) תמוהנים שהשב"כ שם עליהם עין כבר שנים, אין שום שמץ אפילו להתארגנות שתצדיק את כל העליהום התקשורתי. אבל העורכים השמאלניים שלנו קופצים בשמחה על כל פיסת מידע שמציגה את הימין באור שלילי.

4. בית"רי מלידה Member

איזה מזל שאתה לא הולך אחורה 70 שנה........ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

5. Julian Joachim Member

הוא עשה יותר מטעות אחת, וסתם רציתי להזכיר את המשפט הזה שלדעתי מתאים מאוד למקרה של רבין.

6. ראול Member

הוא עשה המון טעויות. הסכם אוסלו הוא הגדול והמשמעותי ביותר אבל היחס שלו בין זכויות לחובות שלו כלפי החבר'ה עומד ממש לטובתו ובטח ובטח ביחס לשאר מנהיגי האומה לדורותינו.

ארתור, הגון.

7. בית"רי מלידה Member

להביא מחבלים ביבוא אישי מטוניס, לתת להם נשק, זה "טעות"????

אתה מכיר עוד מקרה כזה בהיסטוריה?

באינתיפאדה הראשונה היו הרבה אבנים, ובקבוקי תבערה - עכשיו אין.........יש מתאבדים, מארבי ירי, מטענים, כמו בלבנון..........

אוסלו היה אסון וטימטום - 1016 הרוגים לא טועים...... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מורשת רבין
    להביא לפה את ערפאת היה פשע, רבין צריך היה לעמוד לדין. אבל איכשהו, בגלל שהוא הוצא להורג ללא משפט, מפושע הוא הפך לגיבור.

9. robson Member

טוב אנחנו גולשים כאן כבר לפוליטיקה...
    קודם כל פולדש הבנתי את הכוונה שלך ואני מסכים איתך שהיו צריכים להפוך את היום הזה ליום "בעד סובלנות" או משהו כזה...
    "בית"רי מלידה", לרבין סה"כ היו כוונות טובות בהסכם אוסלו הגם אם ההסכם נכשל. ההסכם הזה נכשל אבל יהיה הסכם
    אחר שיהיה יותר טוב מכיוון שהמציאות הפוליטית היום מכתיבה שאתה לא יכול לשלוט יותר על עם אחר. כל עם שנלחם על חירותו
    במהלך ההיסטוריה ניצח. רק חבל שאנחנו והם מקיזים כל כך הרבה דם עד שנגיע לתובנה הפשוטה של אנחנו כאן והם שם.

10. ראול Member

לא כל עם שנלחם על חירותו ניצח בסוף. אולי אנחנו הצלחנו אבל האינדיאנים עד היום חיים בחניונים ושמורות טבע בקליפורניה. הכורדים, כמה שלא התחננו לסדאם חוסיין וכמה שלא מתחננים לאמריקאים, עדין נשארו בשולי הכותרות. האבוריג'נים נכחדים להם.
    ההבדל בין הכיבוש שלנו לכיבושים הנ"ל היא שהם היו מגובשים וידעו מה הם עושים. לנו אוטוטו יש מלחמת אחים.

ארתור, עצבני.

11. ofer16 Member

רציתי להגיד שכל מה שאני רואה פה זה אטימות וחוסר הבנה בסיסית, אבל אני לא אגיד.

12. robson Member

מזל שאתה פה על מנת להאיר את עינינו.

13. בית"רי מלידה Member

רובסון:

אין לי שום ספק שרבין ז"ל התכוון ורצה טוב - אבל אתה הרי מכיר את הפיתגם......." גם הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות "

14. ofer16 Member

אמרתי משהו?

15. בית"רי מלידה Member

1992: יגאל עמיר נהרג בלבנון

"יותר מהכל, נזכור את החיוך שלו"

מאות מנחמים זרמו אמש לבית משפחת עמיר בהרצליה. הידיעה על מותו של לוחם גולני סמ"ר יגאל עמיר בעת פעילות מבצעית בלבנון היכתה בתדהמה את בני המשפחה, החברים והמכרים הרבים.

בסלון הבית הקטן, בשכונת נווה עמל בעיר, יושבת האם גאולה ובוכה. גאולה היא דמות מוכרת ואהובה מאוד. אשה חמה, לבבית, שמפעילה זה שנים גן ילדים בביתה. "אוצר", היא ממלמלת ללא הרף, "יגאל היה האוצר שלי. תמיד אומרים על מי שמת שהוא היה משהו מיוחד. אבל יגאל שלי באמת היה משהו מיוחד. בחור נורא אכפתי, נורא ערכי. הוא היה לוקח אישית כל עוולה, ממש מרגיש אחריות אישית על המצב. רוצה מיד לתקן. והכל במין חיוך כזה".

לצדה יושב האב שלמה. איש צנום, צנוע. "זה החינוך שנתנו ליגאל ששלח אותו קדימה", הוא אומר בשקט, "חינוך דתי, חינוך ערכי, חינוך להגדיל ראש. ובעיקר: להאמין בכח שלך. לא לשבת בצד ולחכות שמישהו אחר יעשה את העבודה".

וחגי, האח הגדול, מסכם: "יותר מהכל, נזכור את החיוך שלו. זה פשוט נורא. נורא. ואתה יודע מה הכי כואב לי? כואב לי על העתיד שנקטע. אין לכם מושג כמה תוכניות וחלומות עוד היו לו".

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShAr...SubContrassID=1