יום השנה לרצח רבין

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י burning soil, ‏26/10/04.

1. ג'רי בית הלוי Member

הא?

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתוך אפעס, מדור הסטירה של מוסף הארץ, שמחליף את "מלח הארץ" האהוב של אביב לביא.

3. בית"רי מלידה Member

דואז פואה! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

4. ראול Member

מקטעי הסטירה החזקים שקראתי בזמן האחרון.

ארתור, ח"ח

5. robson Member

אמת.
    דרך אגב רק בשביל המדור הזה שווה לעשות מנוי על הארץ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

6. בית"רי מלידה Member

מנוי?? אתה כזה פראייאר.........

יש הכל במהדורה האינטרנטית, חינם, בלי פיסומות ( גוגל טולבאר ) ואפילו לא צריך לפתוח את הדלת מוקדם בבוקר....קבל לינק:

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/LiAr...SubContrassID=0

תיהנה!

נערך לאחרונה ב: ‏29/10/04
  7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא אני לא אוהב את אפעס. מאוד אהבתי את המדור של אביב לביא ואני, כמו קוראים רבים על פי התגובות בשבועות שלאחר השינוי מאוד התאכזבו והתגעגעו ל"כיכר המדינה" ועוד.

איך הדיון הגיע לזה...

נערך לאחרונה ב: ‏29/10/04
  8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

יום הזיכרון ליצחק רבין איבד את עצמו, וזו עובדה. ביום הזיכרון צריך להיות דגש על העובדה שנרצח ראש ממשלה במדינת ישראל, וזה לא משנה מי הוא היה.

העובדה שהיום, 9 שנים אחרי, ההפגנות ברחובות כנגד ראש הממשלה וההסטה הפשוט נוראית (ולא בוריס, לא מדובר פה בקונספריציה כמו הנחיתה על הירח או משהו דומה, מדובר על הסטה של ממש שנעשית ע"י מספר רב של חברי כנסת ומחלחלת לתוך הציבור הישראלי) מתקרבות יותר ויותר למה שהיה לפני הרצח. רק חסר ארון קבורה ומדי ס"ס והיינו ניצבים באותה נקודה. כן, אני כמו למעלה מ50% מתושבי המדינה חושש לחיי שרון, כנראה שאנחנו פשוט לא יודעים להפיק לקחים.

נתראה ביום הזיכרון הבא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

9. Barcik Member

בבקשה תספר לי מה ההבדל בין ה"הסתה" הזו, לכל טענה פוליטית אחרת, של כל צד שהוא?
    וזה עדיין לא אומר שיש איומים.

10. ofer16 Member

כשמלבישים מסכה בדמותו של רה"מ על אדם, ומכוונים עליו אקדח, מעבירים על צווארו סכין ומייחלים למותו, הן במוח והן בפה, זו כבר לא "טענה פוליטית", אלא הסתה ברורה.

מלבד זאת, היו איומים מפורשים. נשלחו מכתבים, לא רק לאריאל שרון, אלא אפילו לאלי אפללו (אם אני לא טועה בשמו), שהוא חבר ליכוד התומך בהתנתקות.

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק מה שעופר אומר.
    בוריס, לא מדובר בקומץ, מדובר בהרבה יותר. בהתחלה היה מדובר בקומץ, אולם הבמה שמקבלים מתנגדי ההתנתקות בתקשורת וההסתה החמורה של חברי הכנסת מתנגדי התכנית בכל כלי התקשורת כן משפיעה על האדם הפשוט שיושב על הכורסא רואה טלויזיה וקורא עיתונים. ראיתי היום בעיתון שהיה איפשהו גרפיטי "רצחנו את רבין נרצח גם את שרון", זה מזכיר לי שקרוב לבית שלי, בזמן השיא של ההסתה כנגד רבין היה גרפיטי גדול של "רבין זונה", אותו גרפיטי נמחק בשבוע שלאחר הרצח. אני רואה שבהפגנות של מתנגדי ההתנתקות יש תמונות גדולות של שרון עם כתוביות כמו "הדיקטטור" או דברים דומים למיניהם, וזה זוכה לעמוד ראשי בעיתונים במדינה. מבחינתי זו כן הסתה, וזה מסוג הדברים שהוליכו לרצח רבין.

12. robson Member

"דיקטטור" זאת לא הסתה. מה לעשות ששרון עושה מה שהוא רוצה בלי לקחת בחשבון את דעותיהם של אלה ששלחו אותו לשילטון.
    ולמען האמת די נמאסה עלי כל סתימת הפיות הזאת של האופוזיציה...כל התנגדות לגיטימית לשלטון היא על תקן של
    הסתה ואם אתה לא מסכים עם ראש הממשלה אז אתה מאחל למותו...די כבר.
    זה אבסורד שאחד המסיתים הגדולים נגד רבין בזמנו תופס טרמפ על הרצח.

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש דרכים להתנגד לשלטון. שרון אולי רוצה להיות דיקטטור אבל הוא לא, ואם שלום, כת ונווה לא היו פודלים והתכנון של ביבי היה מצליח היינו הולכים היום לבחירות כי לא הייתה לו ממשלה.

השלטים הגדולים שבהם יש תמונה של שרון ועליה הכתובית הגדולה "הדיקטטור" לי הזכירו באופן אישי את ההסטה לפני רצח רבין.

14. Barcik Member

בסרטו (השמאלני להחריד) של מייקל מור "באולינג לקולומביין", הוא מציג נתון שבעוד אחוז הפשע בארצות הברית ירד, כמות הדיווחים על פשע בתקשורת עלתה באופן משמעותי. זה המצב. אנשי שרון עצמם מדליפים ללא הרף את הידיעות הללו, ולכן נוצר הרושם התקשורתי שכל בן אדם שלישי מתכנן לרצוח את שרון. אבל האמת היא, שכשאני יוצא החוצה אני לא מרגיש קרוב לזה. אני אפילו לא חש ברחוב טינה קלה לשרון, כפי שנראה לי קורה לבוש בארה"ב. פרט לקומץ תמהונים מיש"ע, אין אף אחד שאפילו מעלה על דעתו אפשרות לתקוף פיזית את ראש הממשלה. ואם אכן היה מדובר בתשתית טרור של ממש, כמו זאת המצויינת בתקשורת, תאמין לי שכבר היינו שומעים על הרבה, הרבה מאוד מעצרים של השב"כ.

15. ofer16 Member

לא צריך יותר מקומץ, במיוחד כשהוא עושה כ"כ הרבה רעש. אולי הקומץ עם הכי הרבה יחסי ציבור בארץ.

האבטחה של שרון בטקס פתיחת נתב"ג 2000 עלתה מיליון שקל. זה כבר לא יחסי ציבור, אלא פחד אמיתי.