יום השנה לרצח רבין

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י burning soil, ‏26/10/04.

1. ofer16 Member

פעילות הימין הקיצוני בארץ לא מסתכמת בכרוזים לסירוב פקודה. התדיינו בנושא בעמודים הקודמים.

2. Barcik Member

ואני עדיין לא רואה שום דבר שיצדיק אפילו במעט את הדיווחים בתקשורת על מחתרת ימנית קיצונית הנמצאת בכל מקום.

3. ofer16 Member

זה באופנה עכשיו, אבל האיום הוא ממשי. הפכו את הפיל להר.

4. ראול Member

תקרא את הכתבה:"מי אח שלכם בכלל?" מגליון 40 האחרון של בלייזר ואתה תגיד לי מה קורה.

ארתור, מחפש כיפה עם הסמל של ריאל.

5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

דבר ראשון - ביתם הלא חוקי, אבל כמובן ששכחת להזכיר את זה.
    דבר שני - גם אני וגם אתה יודעים שפעולות הימין הקיצוני לא מסתכמות בקריאות לסרבנות.

היתה (ואולי עדיין יש) סדרה על המחתרת הימנית הקיצונית בערוץ 2.
    כדאי לך לראות את התכנית, ולבדוק אם המשפט שלך עדיין תקף.

6. ArsenalFan Member

למה ביתם הלא חוקי...? ממשלת ישראל בנתה את היישובים בגוש קטיף ושלחה לשם מתיישבים, הכל נבנה באישורים מטעם המדינה והתושבים שם רכשו את הבתים מכספם. במקרה הזה, מה שגובל באי חוקיות הוא אולי הפינוי שלהם. כדאי שתעיין בהצעת החוק הדרקונית שנקראת "פינוי-פיצוי", ואת זה אומר לך מישהו שמתלבט בנוגע לעמדתו בנוגע לשהייה בעזה.

אגב, גם את הבנייה הלא חוקית בנגב ובגליל ע"י ערביי ישראל יש לפנות מיידית בגלל שמצפצפים על החוק, אבל להגיד דברים כאלו זה לא פוליטיקלי קורקט.

7. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אתה מנסה להסביר לי פה? הממשלה מימנה חלק מההתנחלויות והן על פי חוק, נכון, אבל ממש לא חסרות התנחלויות לא חוקיות.
    ואם הממשלה החליטה שאת ההתנחלויות החוקיות יש לפנות כי הן לא שטח ישראל, אז זה מה שיקרה.
    לאף אזרח אין זכות לעבור על צו שהוציאה הממשלה, הממשלה החליטה להתפנות, מה שהופך את המתנחלים שיישארו בשטחים כתושבים לא חוקיים.

8. Julian Joachim Member

עדי לממשלה מותר לשנות החלטה של עצמה. ועוד יותר מותר לה לשנות החלטה של ממשלה אחרת.

אני לא מבין בכלל את הטיעון הזה.

ומה בדיוק בושה בחוק פינוי-פיצוי?? לרוב המתנחלים הוא ישפר את איכות החיים בהרבה.

שלא לדבר על זה שאנחנו מורידים את הסיכוי שחייל או מתנחל ימות. זה שווה את כל הכסף שהם אולי מפסידים.

9. ofer16 Member

אני דווקא נגד פינוי בכוח - אני חושב שצה"ל צריך להשאיר למתנחלים פתק על מפתן הדלת, ופשוט להפסיק לשמור עליהם. כמה עשרות אלפי יהודים מוקפים בשני מיליון ערבים... הם יעשו את החשבון לבד. אולי משהו בסגנון הזה:

"מתנחל יקר, מתנחל חביב
    אנחנו מסתלקים עם בוא האביב
    אנא פנה את ביתך בקלות
    כי אם לא תצא - אתה לבטח תמות"

10. ArsenalFan Member

חוק "פינוי פיצוי" מכיל בתוכו סעיפים שלא יכולים להיות לגיטימיים במדינה דמוקרטית- הקמת מחנות מעצר ארעיים (ובמילים אחרות- מחנות ריכוז לכל דבר ועניין), עונשים מופרזים ודרקוניים לאנשים שמוחים על כך שמפנים אותם מבתיהם בטענות של "אלימות" (האם לשבת בבית ולהתנגד לפינוי בכוח זה "אלימות"? לפי הצעת החוק הזו- כנראה שכן) וכיו"ב. נוח לממשלה להציג את החוק כחוק "פינוי-פיצוי", כי הוא מדגיש אלמנט בודד בהצעת חוק הנסיגה מעזה והוא הכסף, רק שהחוק הוא הרבה יותר מזה. מדובר בהסדר מטורף, ששותפים לו גם כל אבירי זכויות האדם כביכול מהשמאל הליברלי, עאלק.

ואני כבר לא מדבר על כך שמנהלת ההתנתקות כבר קיימת ללא חוק וללא תקנות, דבר שלפי בג"צ האמון על שלטון החוק ומנהל תקין הוא כנראה לגיטימי...

11. ofer16 Member

ישראל דמוקרטית רק שכשהיא חייבת.

גם אני לא אוהב את זה, אבל אין מה לעשות.

12. ArsenalFan Member

אין מה לעשות...? תאר לך מצב שבו במקום מפוני גוש קטיף, היו קוראים להם מפוני סכנין. אני בטוח שהייתה לך תשובה אחרת מ"אין מה לעשות", וגם כל נושאי דגל זכויות האדם ממרצ ובצלם היו כבר מביאים לכאן את מצלמות כל אירופה. מכל מסע ההפחדה והדה-לגיטימציה נגד "המתנחלים" אנשים שכחו שמדובר באזרחי ישראל...

אבל אתה יודע מה? הלוואי שיכלאו את כ-ו-ל-ם ביום הפינוי. שישימו את כולם במחנות ריכוז (כמובן שמכבסת המילים לא תרשה שזה יהיה השם). רק ככה אולי ייראה הטירוף שבדבר, והסכנה האמיתית במרי אזרחי.

13. ofer16 Member

יש הבדל בין דין סכנין לדין גוש קטיף. לגבי סכנין יש קונצנזוס (חברתי וחוקי) בנושא שייכותה למדינת ישראל - אף אדם, ללא קשר לדעותיו הפוליטיות, לא יסכים לוותר על סכנין כחלק ממדינת ישראל.

גוש קטיף, לעומת זאת, איננה נתפסת ע"י כל הציבור (וייתכן שאף לא ע"י רובו) כחלק לגיטימי ממדינת ישראל, ולכן פינויה אפשרי על-פי חוק.

ניתן להדגים זאת ע"י דוגמה של הריסת בתים - בעזה מותר להרוס בית של אדם שהרג אזרחים יהודים (ואף את הבתים של שכניו - החפים מפשע). בת"א, לעומת זאת, לא יהרסו בית של רוצח (שהרג יהודים), וגם בסכנין לא יהרסו בית כזה.