יום כיפור קרב ובא

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י אלסנדרו דל פיירו, ‏18/9/07.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אתה בעצם אומר לא לדפוק לאפות לידם, לא למנגל, ולא לחיות כאשר אתה מאמין באיש באמונתו יחיה? זה סותר. אני לא דוחף לו אוכל לפה - משמע אני מכבד אותו לעשות כרצונו. אני רוצה לעשות כרצוני גם כן, ומגיע לי חופש הפעולה (לנסוע ברכב, לאכול ולא משנה מה. לצערי במדינות דת זה אסור).

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שזה כזה קשה לא להסתובב עם אוכל ברחוב,בבית שכל אחד יעשה מה שבא לו
    אבל בדרך כלל אנשים לא הולכים עם אוכל ברחוב וזה כל מה שזה אומר.
    מבחינתי עם יש לך חברים צמים אתה יכול לאכול לידם אבל אני לא חושב שזה כזאת חברות.

אתם סתם נטפלים לקטנות,במקום לראות את היופי בחג אתם מחפשים את הגועל שבחג
    ועם כל הכבוד את זה עושים אנשים קטנים.

כמו שאתה לא תחרבן ברחוב ליד אנשים מאותה סיבה כשמישהו צם אתה לא תאכל לידו,אם
    חבר שלך יצום בגלל שהוא צריך לעשות בדיקת דם יום אחרי אתה תזמין פיצה לידו?לא נראה לי,ככה זה אותו הדבר.

ריקי,את צריכה לבקש סליחה שאת מעליבה עיר שלמה.
    קריית אונו דורשת סליחה!

ד"א סלע,לא לדפוק לאפות או למנגל ליד חברים שלך יום אחד זה לא לחיות???הייתי חושב שאתה 340 קילו
    לפי מה שכתבת.

נערך לאחרונה ב: ‏20/9/07
  3. Robin Member

רמדאן קארים.

צום קל למי שצם.

אני לא צם ולא תהיה לי בעיה גדולה לאכול בפומבי. לזיו, אי אפשר להגיד בצורה כזאת ש"צום זה בריא", זה פשוט לא נכון.

אנלוגיה עלובה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/9/07
  4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצום יום אחד בחודש זה בריא,זה מחדש את זרימת הדם,רופאים אמרו לי שזה בריא
    אז להגיד שזה לא נכון זה טיפשי.

למה אנלוגיה עלובה?מה ההבדל?יש לך חבר שלא אוכל מאיזשהי סיבה,למה להיות חרא
    ולאכול על ידו?

אתה רושם צום קל למי שצם ואז רושם כאילו שצריך לאכול ליד מי שצם[ז"א בגלל שאתה מבין
    את סלע] אז אתה חושב שאם תאכל ליד מישהו שצם יהיה לו קל לצום?

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני השנה כנראה אצום זיו, אבל אני מדבר על חופש הביטוי בכללי.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו..זה בדיוק כמו כל דבר אחר,צריך להיות בנאדם ואם אתה רואה מישהו שצם לא לאכול
    לידו,לא כזה קשה.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אין לי בעיה שאנשים יאכלו ליידי, ואם הייתי שומר שבת אז אין לי בעיה שאחרים ינסעו ברכב שלהם. אני לא בעל הבית של אנשים אחרים, וכפיה זאת לא דרך. לישראלי הדתי כנראה יש משהו אחר משלי בראש...

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא נכון,גם לי כעיקרון אין בעיה שאוכלים לידי אלא אם זה פיצה או משהו כזה ואז
    זה ממש יכול להפריע,אז כל מה שבנאדם שלא צם צריך לעשות זה כולה לא לאכול ליד בנאדם
    שצם במשך יום שלם מתוך 365..

זה שיש לך בעיות עם דתיים קיצוניים,זה גם לי יש.
    אבל אני לא רואה שום בעיה עם בנאדם כמוני או כמו האחרים שצמים פה שמבקש שלא יאכלו
    לידו ביום כיפור.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אז תבקש, איפה הבעיה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

במדינה נורמלית כולם היו צריכים לאכול, ומי שצם לא היה עובר אחד אחד ומבקש להפסיק לאכול או להפסיק לעשות מה שעושים באופן טבעי (לנהוג, ללכת או פאקינג לחיות!)

10. SeRgInHo Member

מה זה השטויות האלה, עוד מעט גם יתחילו לבקש לא לנשום ביום כיפור... זה כבר עובר את כל הגבול.
    אם אני ארצה, אני אוכל משהו, לא מבין איפה פה "הדווקא".

11. ירוק עד המוות Member

אף אחד לא אמר לך לא לאכול
    בסך הכל מבקשים ממך לא לאכול ליד מי שצם
    אם אתה רוצה לאכול אז תאכל בבית , זה לא כזה קשה

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יש בזה משהו פגום במילה 'אל', באיסור. הדבר הכי טבעי והכי נורמלי שאנחנו עושים מידי יום פתאום הופך אסור. אסור לנהוג במכונית בשבת או בכיפור, למה? מי שחושב שלא צריך לנהוג שלא ינהג, אבל שלא יצפה שהעולם יפסיק מלהתקיים סביבו. כנ"ל לגבי אוכל, שתיה ועשיית מצרכים.

13. JR-Riquelme Member

אסור לנהוג בשבת? מישהו אמר שאסור? מותר, כמו שאבא שלי נוהג כולם יכולים לנהוג.
    גם בכיפור מותר לנסוע עם מכוניות (רק תיזהרו שלא ינפצו לכם את החלונות - אני אישית בעד לנפץ את החלון למי שנוסע ועושה דווקא). פשוט זה לא יפה ולא נאה, ויש פה דווקא,
    אם אתה נוסע במכונית בשביל משהו דחוף, ליסוע לבית חולים, סבבה, לא קרה כלום, אבל אם אתה סתם נוסע במכונית בשביל לעשות סיבובים, בשביל מה? למה לעשות דווקא? זה סתם לשחק אותה ראש קטן.

M A R D U K,
    רק בריאות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

14. Love Is Red Member

כנראה שאני ינסה לצום בגלל שההורים שלי מתחילים להגיד לי שלצום זה בריא ואם אני לא אצום אז זה נקרא שאני "כופר" וכו' וכשאני יהיה גדול אני יעשה מה שבראש שלי אבל כמובן שאני יכבד כל אדם ואם ביום כיפור אחריי שאני אהפוך לעצמאי 18 עוד שנתיים) אני לא אצום אז אני לא אוכל ליד המשפחה שלי או יעשה דווקא אלא יעשה הכל בשקט כי אני חושב שצריך לכבד כל אדם באשר הוא, וקשר ל"חג, עצמו (יום כיפור) לדעתי המצוות בור טיפה מוזרות כי בסך הכל בגדול רשום "ועינתם את נפשותכם" ולא רשום במדויק תצומו!, אל תנהגו ברכב! ואל תעשו מה שאתם עושים ביום יום! אלא רשום לענות את הנפש ואפשר בהרבה דרכים לעשות זאת ולכן איש איש באמונתו יחיה.

15. Joao Moutinho Member

למה לעוות? הפס' הוא צדיק באמונתו יחיה.

צם, הולך לבית הכנסת לא נוגע בחשמל, ושומר על קדושת היום, בקיצור הכל. אני לומד בפנימייה שנמצאת חמש דקות מהבית ואנחנו מעבירים את הצום בפנימייה (כל הבי"ס), ככה שזה טיפה יותר קל כי זה עם כל החברים.