יום ראשון: הסמבה הצהובה חוזרת?

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Nesta, ‏20/6/10.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שנכון לומר שחוף השנהב שיחקה פחדני, אלא שזה מה שההתקפה והקישור שלה יכולים למכור מול ההגנה הטובה בעולם.

2. riquelme1 Member

שטויות במיץ. היא לא ניסה בכלל, ושניסתה עשתה אתזה עם שחקן אחד או שתיים.

בדיוק כמו נגד פורטגל, ואז זה לא היה ההגנה הטובה בעולם, אלא סתם עוד הגנה בינונית. ההבדל הוא שהיום היה לה את דרוגבה.

3. cazzo Il Capocuoco

זה באמת לא חוכמה לשחק מול הגנה שמורכבת משחקנים של אינטר ורומא, ושהמאמן שלך בקושי נמצא כמה חודשים על ספסל הנבחרת. אני בטוח שאם ואהיד האלילודז'יץ' היה נשאר, זה היה נראה קצת יותר טוב מבחינת חוף השנהב. רק ההרדמות בהגנה הברזילאית אחרי ה3-0 נתנה לדרוגבה את הרגע שלו....

4. Telkiyski Member

אני לא מבין את הדיבורים על "הצגה" ו,מופע" של ברזיל וכל זה
    סה"כ ברזיל נצלה 3 מתוך 4 מצבים שהיא הגיעה אליהם בכל המשחק, חוץ מהמצבים שאליהם היא הגיעה ברזיל בחלק ההתקפי לא ממש עשתה משהו בשאר חלקי המשחק.
    גם השער הראשון שהיא כבשה לא ממש תאם את מהלך המשחק כי עד ה1-0 חופ"ש די שלטה במשחק.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא כל כך מבין את הציפיות שבנו על נבחרת חוף השנהב.
    כן, יש להם כשרונות שמשחקים בקבוצות גדולות באירופה, הם בהחלט נראו לא רעים (לא מדהימים, לא רעים) בבית קשה במונדיאל הקודם, האם כל זה מצדיק את ההצהרות והציפיות סביבם בטורניר הזה? לדעתי לא. הם די בצדק איפה שהם היום.

6. gonzo18 Member

למען האמת לא היו לי ציפיות כ"כ רציניות מחוף שנהב. סך הכל מדובר בנבחרת האפריקאית על הנייר הכי מוכשרת אבל בתכלס הכל שם רקוב. איך למען השם שחקן אדיר כמו ג'רביניו יושב על הספסל? נמאס כבר מהפחדות הזאת של מאמנים אירופאים שמתיימרים להיות גאוני הדור ובסוף יוצאים טמבלים לגמרי. אבל הבעיה של חוף השנהב היא מעבר לפחדנות של מאמן אידיוט,יש להם מנטליות של נבחרת אפריקאית ממוצעות וזה אומר חובבנות לשמע. אין שם שום דבר מתוכנן,לשום שחקן אין מושג באמת מה הוא צריך לעשות על המגרש. אין לנבחרות האפריקאיות אופי בגרוש. ככה זה בנבחרת ניגריה,ככה זה בקמרון,ככה זה בגאנה וככה זה בחוף השנהב. מה שכן לא האמנתי שהם יהיו עד כדי כך גרועים. ברזיל היום היתה בינונית והכי עצוב זה שהיא הובילה 3-0 מבלי להתאמץ בכלל. זה היה משחק מתסכל לכול צופה נטרלי שהוא לא אוהד ברזיל. באנו לראות כדורגל מעניין ובמקום זה קיבלנו השפלה מבישה של חוף השנהב במשחק הכי חשוב שלה אולי בהיסטוריה. ידעתי שהחבורה של דרוגבה לא באמת נבחרת איכותית וזו סך הכל אסופה של שחקנים אפריקאים מוכשרים שלא בדיוק יודעים מה לעשות אחד עם השני , אבל חשבתי שהם יתנו יותר פייט לברזיל. מה שעצוב זה שלברזיל היה הרבה יותר קשה מול נבחרת הזויה כמו צפון קוריאה. זה ממש עצוב.

7. Raulito Madridista

ברזיל אותתה היום לכל הנבחרות במונדיאל שיש לה הרבה מה למכור ושהכדורגל ממש לא יהיה הגנתי. אם היה לברזיל כוח הרתעה רב גם קודם, בשל ההיסטוריה המפוארת למשל - היום היא אף הגבירה את ההרתעה שלה. וודאי שחוף-השנהב לא נבחרת גדולה ואת נבחרת הסמבה נכון יהיה לשפוט מול אתגרים קשים יותר, אך במונדיאל ראינו לא מעט נבחרות שנתקעו כששיחקו נגדן הגנתי, וברזיל לעומת זאת התגברה על המשוכה. גם אם תפסיד לפורטוגל, ברזיל תסיים ראשונה בבית אם הנבחרת של קיירוש לא תנצח מחר.
    אם להיות יותר ספציפיים בנוגע לשחקנים - פביאנו וקאקא פשוט נתנו הצגה היום. השער השני של פביאנו היה לא חוקי כי הוא נעזר בידו(לא מדובר בשחקן הוגן ולא ציפיתי שהוא יודה, אולם מעט מאוד שחקנים היו דוברים אמת באותו מצב), אבל מדובר במהלך ספקטקולארי מהרמה הגבוהה ביותר. אולי השער היפה בקריירה שלו ולבטח השער הכי יפה במונדיאל עד עתה. פביאנו עשה צחוק מכל ההגנה(וגם מהשופט). קאקא בישל פעמיים והמסירה הראשונה שלו הייתה פשוט נפלאה, משהו שמזכיר במעט למה קאקא נחשב עד לא מזמן לכדורגל הטוב בעולם. רק האדום מנע מקאקא חגיגה גדולה. אני לא בטוח שהגיע אדום אבל קאקא היה יכול להימנע בכל-מקרה מהעבירה ולא לתת לשופט אפילו את הספק.

אדון גונזו - ליכלתה על פביאנו לפני המשחק והוא ענה לך היום יפה. לא בושה להגיד 'טעיתי'.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/10
  8. מראדונה Member

שאני רואה את ברזיל אתמול זה היה נראה כאילו הם מנצחים בקלות,כאילו הם מוציאים מעצמם 30% ולא סוחטים את עצמם.
    אני מאוד מחזיק מהם להגיע רחוק,וכל עוד פביאנו,שתלוי במצבי רוח יתפוס מונדיאל חזק,מי יודע.

9. Maayan#19 Member

ברזיל לא מגיעה להם להגיע לגמר אפילו לחצי גמר. הם מדי מתנשאים בעצמם. וזה מגעיל
    לדעתי השנה הם מאוד חלשים. ארגנטינה אפילו יותר חזקה מהם. התקפה לא משהו. יש להם מזל שיש להם מאמן כמו דונגה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/10
  10. AW forever Member

לא, לא, לא.

אני לא עוקב אחרי הקריירה של לואיס פאביאנו, אבל שער לא חוקי הוא לא יפה, וגם אם הוא היה מבקיע אותו בפליק פלאק כפול לאחור עם בורג! שתי נגיעות יד, אחת מהן 100% מכוונת, השופט והקוון שלו עיוורים?
    השופט הזה, המצלמות תפסו אותו מסמן לפאביאנו שהוא נגע ביד אחרי השער ופאביאנו סימן לו שנגע בחזה. מילא לרמות ולא להיתפס, אבל להיתפס ולשקר זה כבר יותר מגעיל ובכל מקרה אם השופט האידיוט ראה את זה למה הוא לא פסל את השער? כנראה שהוא ראה את זה רק בהילוך החוזר. השופט הזה חייב ללכת הביתה.

11. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

השופט היה אתמול שערורייתי - לא פסל את השער של פביאנו אבל כן שלח את קאקה אחרי עבירה לא-עבירה (השחקן האפריקאי קיבל את המרפק בחזה ותפס את הפנים). בגלל שהוא גם קיפח וגם עזר לאותה נבחרת, אני לא רואה בו שופט משוחד אלא שופט טיפש, והגיע זמנו ללכת הביתה אחרי הביזיון המאלינזי.

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז בגלל שהשחקן תפס את האיבר הלא נכון לא הייתה עבירה? מרפק היה, צהוב שני זה בטח שווה.

לצערי בכדורגל עדיין לא יישמו את הפרינציפ של להעניש מתחזים גם כשהייתה עבירה, על תאטרליות מוגזמת.

13. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע כמה מרפקים יש במשחק בלי שהשחקנים ייפלו? כדורגל הוא משחק פיזי ומרפק זה חלק מהגוף, באופן לוגי. רק בגלל שהשחקן נפל נשרקה עבירה, ועצם זה שהוא תפס את האיבר הלא נכון מראה שהנפילה עצמה היא בולשיט.

14. מראדונה Member

שער חוקי הוא לא חוקי,זה לא אומר דבר מבחינתי לגבי היופי שלו.
    הדרך בה פביאנו הקפיץ מעל שני שחקני הגנה,עצר את הכדור והוריד בעיטה חדה לפינה מהאוויר הייתה מרשימה ביותר,טכניקה מהרמה הכי גבוהה שיש.

ושוב פעם השטויות האלה של רמאות תמעות ומגעילות.
    תאשימו את השופט ולא את השחקן !

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

במה עם כך הוא שונה מהנרי?

כאן המקרה אפילו עוד יותר חמור, כי השופט שאל אותו האם הוא נגע ביד והברזילאי השקרן אמר בלי בושה לא.