יום 11: ה-2:2 אכן קרה, שבדיה ודנמרק ברבע הגמר

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Nesta, ‏21/6/04.

1. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותר הגיוני דווקא שאם המשחק אכן היה מכור השער היה נכבש בדקה מוקדמת יותר. מה אם יונסון היה מחטיא את הבעיה (ומהזוית שלו זה בהחלט סביר)? שבדיה היתה מפסידה, לא? למה לחכות עד הדקה ה-90 ולכבוש שער מזוית כל כך קשה כשאפשר כבר בדה ה-70 לשים גול ולהירגע כל המשחק?

שום דבר לא מוזר כאן לדעתי. צירוף מקרים, זה הכל.

2. Kiko Member

מה הקשר?

ולסיכום, באופן תיאורטי, אתם מתייחסים לשיחת טלפון אחת בין נציג שבדי לדני כמו לדבר שיכול לקרות רק בסרטים או בסיפורים, זה לא.
    לא אמרתי שאני בטוח שהכל היה מתוכנן, אמרתי שאני חושד שזה מה שקרה, ואלה לא דברים שאין להם שום קשר למציאות, תירצו או לא. לפני שנתיים בליגת האלופות היו 2 משחקים שניראו מכורים מראש והרבה הסכימו שזה מה שקרה (אגב, מפליא אותי שאנשים שבטוחים שבאותם משחקים היה איזשהו הסכם בין הקבוצות אבל כאן כשאיטליה היא זו שנידפקת אז אין לזה שום קשר למציאות, שיעור באובייקטיביות).
    לגבי זה שהאיטלקים "בכיינים", אני ייקח את זה באופן אישי, אני יכול להבטיח שגם אם לא הייתי אוהד את איטליה (ח"ו), הייתי חושב בידיוק כמו שאני חושב היום, בידיוק כמו שיש הרבה אוהדים (בעולם ובפורום בפרט) שהם לא אוהדים של איטליה, אבל הריחו כאן משהו מסריח, אני לא מכחיש שזה גרם לי לאיזה סוג של הקצנה בנושא, אבל זה לא מה שגרם לי לחשוד מלכתחילה.

אני מסתמך על היסתברות, זה הדבר הכי קרוב למדע ולהוכחות שיכול להיות בנושא הזה.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק אתמול איפשר לי בוודאות לקבוע, ובלי קשר שזו היתה איטליה כי הייתי מגיע לזה גם אם זה היה ניגריה גנד טרינידאד וטובגו...

כדורגל לעולם לא ספורט! לעולם! תמיד יש משהו מתחת לפני השטח, ואתמול השבדים והדנים רצו לסיים עם תיקו שיעלה אותן, מה גם שהיה שיקול כלכלי, דנים ושוודים הביאו הרבה יותר צבע וכסף מאשר אוהדים איטלקים שלא באו הרבה, אז למה לאופ"א להשאיר את האיטלקים?

אתמול זה היה מטעמי נוחיות, מחר יהיה כסף מתחת לשולחן...

עוד דבר מוזר, השער שיוויון האשון של שבדיה, מישהו יכול להסביר לי למה סורנסן יצא מהשער? מוזר...הגול של ה-1:2 גם מוזר...פתאום הכדור היה ברחבה של שוודיה השוודים נעמדו ונתנו לתומאסון לכבוש שוב...

4. ScottishGunner Member

אין דבר כזה הסתברויות בכדורגל מהסיבה הפשוטה שאין לך מאגר מוגבל של תוצאות ומספרים, זה לא שש בש עם קוביות. אתה לא יכול לבוא עם הטענה הזאת. והשער של שוודיה הובקע קודם לכן, עוד בדקה ה-89 אם לא ה-88. די, צאו מהסרט, אין מצב שאפשר לארגן 2-2 אחרי 90 עם 22 שחקנים על הדשא. הרי זה לא שהמשחק היה תקוע והשחקנים רק חיפשו את ה-2-2 ואז לעשות כאילו הם משחקים ולהעביר את הזמן, היה משחק טוב עם מצבים טובים שאם היו מובקעים התוצאה הייתה שונה לגמרי.

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הרבה מאד משחקים שסודרו בהיסטוריה. דפורטיבו לה-קורוניה ובאייר לברקוזן לפני שלוש שנים פשוט מסרו את הכדור אחת לשניה 90 דקות וסיימו בתיקו שהעלה את שתיהן לרבע גמר הצ'מפיונז, סתם דוגמא מהראש. מה ההבדל?

1) אי אפשר לסדר תיקו 2:2, בניגוד ל-0:0. היריבות לא יסמכו אחת על השניה, ולכבוש שער כשהקבוצה היריבה עושה כאילו היא מתאמצת לעצור את הכיבוש זה בלתי אפשרי (ולכן כל מי שראה את המשחק טוען שלא היה ולא נברא).
    2) השער נכבש בדקה ה-90, יונסון היה מסוגל להחמיץ את הבעיטה בקלות.
    3) לאחר שער היתרון הדני דנמרק המשיכה לשלוט במגרש וכמעט כבשה עוד שני שערים (ואני מבטיח לך שהבעיטות שהשוער השבדי הדף לא היו בעיטות מסכנות שלא היו אמורות להיכנס לרשת). למה שבדיה חיכתה עד הדקה ה-90 ולא הישוותה מיד?
    4) אין שום סיבה שדנמרק תוותר על המקום הראשון ומפגש עם הולנד\לטביה\גרמניה החלשות רק בשביל שאיטליה תידפק, מה עוד שזה גוזר עליהם מפגש עם צ'כיה ברבע הגמר, עם סיכויים לא גבוהים לעלות.

היה משחק מצוין. לא ראית אותו, ראית רק את התקציר (ומסתבר שטעות שוער מבחינתך זה אוטומטי מכירת משחק). מצפיה במחצית הראשונה וזפזופ בין המשחק של איטליה למשחק של הסקנדינביות בשניה אני אומר לך שלא משנה כמה שיעורי משחק לקחו שחקני שתי הקבוצות, אין שום סיכוי שהם הצליחו בצורה כל כך מרשימה לזייף משחק כזה.

אגב, אם אני אלך לפי מה שאתה אומר - ויירי, מאטרצי, טוטי ודל-פיירו שוחדו על מנת שאיטליה לא תעלה.

6. burning soil Member

לאלה שטוענים שהמשחק נמכר,אני לא מבין אתכם,אתם מצפים שאופ"א תקים ועדת
    חקירה ותבחן את תוצאת המשחק? אם דבר כזה יקרה,קבוצות ונבחרות נוספות יקבלו את
    הלגיטמציה לטעון שמשחקים נמכרו גם במקרים הבאים.

האיטלקים היו צריכים לדאוג לעצמם,ולהבטיח את העליה לרבע הגמר עוד קודם לכן,מאד
    נוח להישען על הטענה שתוצאת המשחק תוכננה מראש כשאיטליה משחקת רע,לא משיגה
    את התוצאות,ולא מעפילה לרבע הגמר.

בכלל,הנסיון לטעון כזה דבר,רק מראה כמה נואשים היו האיטלקים,במיוחד לאחר הרחקת טוטי,
    התוצאות המאכזבות,ולחץ התקשורת שהחל להדהד אצל האיטלקים.

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/04
  7. ScottishGunner Member

מה הקשר לאופ"א עכשיו? נשיא אופ"א בא וכבש צמד לנבחרת שוודיה, וגם דאג לכבוש בצד השני? לא, ואת השופט אתה לא יכול להאשים. השיפוט היה בסדר גמור.

איזו השמצה מכוערת. תסלח לי, אבל זה באמת שזה ניהיה מגעיל. הוצאת דיבה לשמה.

בקשר לסורנסן, לא נתן את המשחק הכי טוב בחיים שלו, אבל גם אליו אי אפשר לבוא בטענות. הרי מצד שני הוא גם נתן כמה הצלות טובות וקשות.

8. AC SHEVA Member

אתה צודק. באמת קשה להבקיע לשער ריק מאמצע הרחבה! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

אתה ראית בכלל את הגול?
    סורנסן הדף כדור בדיוק לרגליים של יונסן שהיה באמצע הרחבה. למה הוא לא תפס אותו או עדף כמה שיותר רחוק?
    סורנסן הוא אחד השוערים הכי טובים באירופה ושוערים ברמה שלו לא עושים טעויות כאלה!

המשחק היה מכור! ואני שמח שהוא נגמר ככה.
    איטליה שיחקה בצורה מגעילה!!!
    אני לא מבין למה נבחרת עם הגנה כל כך טובה צריכה להסתגר ברחבה. אם יש לך הגנה טובה שאפשר לסמוך עליה למה לא לתקוף? במיוחד אם יש לך בנבחרת שחקנים כמו ויירי, דל פיירו, קאסאנו שיכולים לכבוש שערים מחצי מצב.
    אני ציפיתי הרבה יותר מאיטליה השנה והם איכזבו אותי. היה לי פשוט מגעיל לראות את הנבחרת הזאת.

9. ScottishGunner Member

פחח לא? אני לא מאמין שאני בכלל צריך לתת לך דוגמאות. לפי מה שאתה אומר, אוליבר קאן, איקר קסיאס, פאבין בארטז, פיטר אנקלמן, דיוויד סימן... כל אלה שוערים מושחתים, כי כל אחד מהם עשה איזושהיא טעות במהלך הקריירה שלו שהובילה בצורה ישירה לשער של היריב.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקשר לשופטים? איפה אתה רואה את המילה שופטים בהודעה שלי? איפה אתה רואה את המילה אופ"א...לא קראת את התגובה שלי...

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיוויד סימאן? נו באמת...השוער האנגלי הכי גרוע ב-20 השנים האחרונות...

בארטז? אולי תרשום לירן שטראבור ודודו אוואט...

שוב אתם לא מתרכזים בנושא אנחנו לא אומרים ששוערים עשו טעויות, אלא במועד שהם נעשו ובכך שהם שירתו אותם! לא את הקבוצה היריבה..וההשמטה הלא מובנת הזאת שירתה את סורנסן גם אם הוא רצה בכך וגם אם לא...

12. ScottishGunner Member

אז איך בדיוק אופ"א יכולה להיוצ מעורבת בעיניין אם לא בעמדת השופט? לא הבנתי. תסביר את הטענה שלך.

13. Cesar Member

גם אם היה משהו (ולא היה כלום), האיטלקים הם האחרונים שיכולים לבוא לטענות.
    האם במונדיאל האחרון, שאיטליה ומקסיקו היו צריכות תיקו, זה לא נגמר 1-1?? האם ב-10 הדקות האחרונות של המשחק הקבוצות התמסרו בחצי המגרש שלהן?? האם מילאן לא הפסידה לסלטה ויגו במחזור האחרון והעלתה אותם על חשבון ברוז'? האם בעונה שעברה מילאן, שכבר עלתה, לא הפסידה בבית לדורטמונד,שהיתה חייבת ניצחון???

איטליה לא עלתה כי היא שיחקה גרוע. אתמול ונגד דנמרק המשחק שלהם היה על הפנים. נגד שבדיה הם נתנו מחצית טובה ואח''כ עשו את כל הטעויות האפשריות ושילמו על זה. הם לא ניצחו לא את דנמרק ולא את שבדיה, ואת בולגריה ניצחו בדקה ה-90.

הדנים כן ניסו להבקיע, וסורנסן כן ניסה להדוף את הכדור. באותה מידה אני יכול להגיד שהאיטלקים סיכמו אם הבולגרים על ניצחון איטלקי. גם שם היה שער בדקה ה-90, לא??

טוב, אי אפשר לתפוס את האוהדים האיטלקים בכעסם.
    עומר, אתה צודק, באמת לאופ''א אין שום סיבה להשאיר את האיטלקים. המשחקים שלהם משעממים, הם לא מביאים אוהדים, הם משחקים על הפנים ונראים חסרי התלהבות. אופ''א באמת הלכה נגד האיטלקים שקבעה שרק שתי הקבוצות הכי טובות עולות מכל בית. אין ספק שאם נבחרת אחרת היתה בבית של איטליה, באופ''א היו מחוקקים חוק שהנבחרת השלישית בבית הזה עולה, גם אם היא ברמה של דרג ג'.

מילה על סורנסן: איך בדיוק הטעות שלו שירתה אותו? הוא ישחק נגד צ'כיה? חבריו לנבחרת שנתנו את הנשמה לא מנצחים? הוא שונא את האיטלקים? השבדים והדנים כ''כ אוהבים אחד את השני?

בסה''כ, הצדק נעשה. האיטלקים פותחי הרגליים כבר מתלוננים על הקונספירציה (כמובן שגם במונדיאל הקודם אופ''א לא רצתה שהם יעלו).

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/04
  14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

שים לב לזוית שבה הגיע אליו הכדור ואיך הרגל שלו באה לכדור - מצב שהרבה מאד חלוצים מחטיאים ממנו, במיוחד אם יש לידם מגן ועוד אחד נמצא על קו השער.

אני אפילו לא אגיב על זה, כי אתה כנראה לא יודע על מה אתה מדבר.

15. AC SHEVA Member

אז זה לא הזווית אלא המצב שבו הגיע השחקן לכדור.
    וחוץ מזה אם המשחק לא היה מכור סורנסן היה עודף את הכדור בצורה נכונה או לפחות תופס אותו.

לא אמרתי שהם שוערים מושחתים וטעיות קורות גם לשוערים הכי טובים.
    אבל לא נראה לך מוזר ששוער כמו סורנסן יקפוץ על הגבהה די חלשה עם יד אחת ויעדוף לאמצע הרחבה ודווקא בדקה התשעים כשהוא יודע שהשוודים צריכים עוד גול.
    חוץ מזה הטעות של סורנסן שונה מהטעויות של השוערים שציינת. עוד בבתי ספר לכדורגל מלמדים שוערים לא לעדוף לאמצע. וכמו שאמרתי כבר שוער כמו סורנסן לא אמור לטעות כך!