יוסי אבוקסיס פורש מכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏6/6/07.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא,זה אייל "הכלבה" ברקוביץ' משקף את חוסר התרבות וחוסר הסמלים בכדורגל,מכל הבגידות והגועל
    שעשו שחקני בית"ר ברקו-ביץ' עומד מעל כולם.
    הוא היה שחקן גדול אבל כמה שהוא היה שחקן גדול הוא היה גם שחצן גדול והיה לו פה גדול ובסוף
    התברר שהוא גם בוגד גדול.

2. השחקן ה-12 Member

לשחקן גועלי שכזה מגיע לפרוש בצורה שבה פרש, עלוב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx
    מצד שני חבל שהוא פרש, יש לנו חוב פתוח איתו.

3. איגור .פ. Member

אבוקשיש פרש זה יום שמחה לכדורגל הישראלי.

סתם שחקן....

וזה שלא רצו אותו העונה בא מה'.אם הפועל ת"א לא היו גונבים את הגביע מאשקלון אולי הוא היה ממשיך לשחק.

בקיצר זה יום שמחה לכדורגל הישראלי.

איך שאומרים ברוך שפטרנו מעונש זה

4. Dimitar Berbatov Member

אולי אני נכנס לויכוח גדול אבל ברקוביץ' הוא לא בוגד וחבל שאוהדי חיפה רואים בו כבוגד. הוא רצה לחזור לחיפה, יענקל'ה שחר ורוני לוי הם אלו שלא רצו אותו ובצדק. אפשר להגיד על ברקוביץ' הרבה דברים, יש לו פה גדול ומלוכלך, הוא שחצן, מתנשא ויש לו הרבה פליטות פה שטותיות אבל מה שכן בוגד הוא לא.

5. Love Is Red Member

הוא אחד מהשחקנים המוזרים אבל הטובים ביותר בכדורגל הישראלי אי פעם ואני יסביר את כוונתי: אבוקסיס שיחק בשתי קבוצות ששנואות אחת את השנייה יותר מכל (ירושלים, והפועל תל אביב) וקילל את אותן קבוצות שהוא התמודד מולן ולכן זה מאוד מוזר להיות סמל בבית"ר וסמל של הפועל תל אביב אבל הוא יה שחקן גדול שלדעתי לא היה כזה כסחן ואני תמיד זכרתי אותו בזכות הבעיטות החופשיות הטובות שלו עוד מהתקופה שהוא שיחק בבית"ר ירושליים כאשר הוא כבש הרבה גולים חשובים במהלך הקריירה שלו ובישל עוד המון בישולים וזה לדעתי שחקן טוב אבל בנאדם חרא שהפרישה שלו הייתה צריכה להיות יותר יפה ומכבדת בשנה הבאה.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה באמת ויכוח גדול.
    ברקו-ביץ' ברגע שנחת בארץ עשה מסיבת עיתונאים שבא אמר שהוא רוצה להגיע לחיפה אבל אם שחר
    לא ירצה אז אין מה לדאוג לו והוא כבר ימצא קבוצה אחרת וזה אחרי שהוא במשך שנים הצהיר שבארץ
    הוא ישחק רק בחיפה.

דבר שני - היחס שלו אחרי שהוא כבר שיחק במכבי תל אביב לאוהדים של חיפה[אחרי הכל רק מחצית
    מהאוהדים שנאו אותו והחצי השני סגד לו] היה מכפיר,להודיע שהוא מרגיש כאילו שבחיים הוא לא שיחק
    בחיפה ושמכבי תל אביב זה הבית שלו ושהקהל של מכבי זה מס' 1 בליגה זה לשים סכין בגב של האוהדים
    שכן תמכו בו.

הדבר האחרון שהוא עשה כשהוא היה במכבי נתניה הוא פנה לשני שחקני "נשמה" של חיפה שהיו
    תחת חוזה כמובן בשביל לחזק את עצמו אבל גם בשביל ככה להרוס לחיפה וזה הצליח לו-בנאדו ערק
    לבית"ר.

בקיצור הוא בנאדם חלאה ולא סתם רוב קבוצות הליגה לא רצו לעשות עסקים עם נתניה כשהוא היה
    קשור למועדון,מדובר בבנאדם שלא יודע מה זה חוזים ומה זה נאמנות,בחודש שהוא היה רוב קבוצות
    הליגה לא היו מוכנות לעשות עסקים עם נתניה[בני יהודה,מכבי פתח תקווה,מכבי חיפה,מכבי תל אביב ועוד..]

7. Landon Donovan Member

בתור אוהד מכבי אני כמובן לא סובל את אבוקסיס. אבל אני לא יכול שלא להעריך אותו כשחקן.
    אם אני צריך לבחור קפטן לקבוצה שלי, אני לוקח שחקן כמו אבוקסיס, שמשחק אגרסיבי ובועט בשחקני הקבוצה היריבה (עומר פרץ בדרבי הראשון). קפטן טוב לא צריך להיות דוגמה להגינות - הוא צריך להיות דוגמה לרצון לנצח, וזה בדיוק אבוקסיס. עדיף קפטן אגרסיבי מאשר קפטן כמו ראול או הנרי (ג'ילברטו הרבה יותר מתאים ממנו), שעם כל הכשרון, לא מתאימים להיות קפטן. קפטן צריך להנהיג את הקבוצה, אתם יכולים לדמיין מה היה עובר לטל בן-חיים בראש אם יוסי בניון היה צועק לו לתקל שחקן? תכונות כמו של אבוקסיס הן מה שהופכות אותו לקפטן טוב.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/goodpost.Xxx
    אם אבוקסיס היה גדל במכבי ומשחק אצלנו, סביר להניח שהוא היה השחקן האהוב עלי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/6/07
  8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אבוקסיס היה שחקן מלוכלך בטירוף, סחן והרבה פעמים הראה אי ספורטיביות.

ופה מגיע ה"אבל".... כל קבוצה הייתה מתה לשחקן כזה בקבוצה שלה, שחקן שיעשה הכל, אבל הכל, על מנת לנצח, שחקן שמשחק עם הלב על המגרש, אין שום שחקן על המגרש שרוצה יותר מיוסי אבוקסיס לנצח. הבעיה איתו שהוא שונא להפסיד והוא לא יודע להפסיד. הוא היה בשיאו שחקן ענק, אחד הטובים בשנות ה-90 ותחילת האלפיים בלי שום ספק בכלל, היה מנוע בבית"ר, ציר מרכי בהפועל ובנבחרת תרם לא מעט למרות שבעניין הנבחרת אני בטוח שהוא היה יכול להיות יותר מעורב.

זאת אבידה לכדורגל הישראלי, יוסי אבוקסיס יחסר על מגרשי ליגת העל. כ

9. אלי מתחן Member

חבל לי שלא זכינו להפרד מאבוקסיס כמו שצריך בטדי. לפחות במשחק האחרון שלו נגדנו הוא איבד כדור בדקה 90 וזה נגמר בשער ניצחון של בואטנג, אבל משחק אחרון של אבוקסיס בטדי היה חייב להיות.

בכל מקרה, מדובר בשחקן ענק, שחקן שהיה מסוגל למסור כדור בכל זמן שהוא לכל מקום במגרש ובצורה הטובה ביותר. מאוד מזכיר את אנדרה פירלו, ולדעתי היה יכול לשחק בליגה אחרת, שחקנים כמוהו שלא מתבססים על מהירות ויכולת פיזית היו יכולים להצליח באירופה. חבל לי שככה זה נגמר עם בית"ר, כי הוא נתן שנים גדולות למועדון.

10. Don Joan Roman Member

אבוקסיס זה בן אדם שאתה שונא אותו כשהוא נגדך ומת עליו כשהוא איתך.
    שחקן שנלחם על כל כדור, מנוע במרכז השדה, חכם, עם ראיית משחק משובחת שחותכת הגנות כהרף עין, בעיטה טובה, פשוט שחקן עם יכולות נהדרות אבל עם זאת אופי חרא, כסחן, מגעיל ושחצן, אני שמח שהוא פרש בעונה שבית"ר עושה אליפות ואני לא אתגעגע אליו בכלל אבל לשקר אני לא יכול: יוסי אבוקסיס היה שחקן ענק בקנה מידה ישראלי.

11. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

וגם היכולת ירדה, אולי כתוצאה מכך או חלק מהירידה ביכולת התבטאה בזה.