יוסי, ילד שלי מוצלח:: מה דעתכם על יוסי בניון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/12/17.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תרבות הספורט פה ברצפה, יוסי בניון לא מעל זה והוא בהחלט חלק עיקרי בסיפור הזה. יוסי בניון הוא בדיוק תרבות הספורט הפה, שחקן ששנייה אחרי זכייה בתואר מחליט לסגור חשבונות בצורה תקשורתית הוא בדיוק אותה בהמה כמו כל תרבות הספורט פה. יוסי בניון אגדת כדורגל, עם זה אין ויכוח ואף אחד לא יכול לקחת את זה ממנו, אבל עם אופי מקולקל בדיוק כמו כל הכדורגל הישראלי. הוא לא מיליגרם אחד מעל.

oranfu, שי ו-alexshw אוהבים את זה.
  2. קשר שמאלי Member

שיאכל את מה שהוא בישל. לא מרחם עליו

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

לא שתרבות ספורט פה תקינה, אבל חלק מזה גם חוסר תרבות ספורט של הכדורגלנים עצמם. אנשים חוזרים לארץ כדי לרדוף אחרי כבוד.
    ליוסי נתנו את כל הכבוד שבעולם במכבי חיפה והתייחסו כמו למלך, עד שהוא התחיל לסרטן את המערכת וליצור תככים. וגם לנצל לרעה את המצב הבעייתי של מכבי חיפה. ביתר המועדונים לאף אחד לא באמת אכפת מהשחקן המבוגר הזה. לא מקצועית ולא נפשית.
    בניון ורק בניון אשם במורשת שהוא משאיר בשנים האחרונות.
    צריך לדעת לפרוש בשיא, בארץ במיוחד לא יודעים. חוסר המודעות של שחקנים כאן היא מטורפת.

אם הוא מכר את האהבה של מאות אלפי אוהדי מכבי חיפה תמורת להיות עציץ שלא מעניין אף אחד במכבי ת"א ובית"ר זה בעיה במוח של השחקן.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא עקבתי אחרי השנה שניה שלו במכבי חיפה אז מנוע מלהביע דעה על המקרה שהזכרת.

שאני מסתכל על התמונה הרחבה אני רואה שחקן שהוא קונצנזוס ואהוב בכל הכדורגל הישראלי למעט כמה אנשים חריגים(טביבים כאלה) ושעדיין למרות גילו יכול להיות מהמובילים בליגה כמו שראינו מאז שחזר. התקופה שלו במכבי ת"א הייתה שקטה ובבית"ר אלמלא החיסול הממוקד של טביב הוא נותן שנת פרישה לפנתיאון ועדיין היחס המלגלג הזה מצד אוהדי הכדורגל בארץ ואנשי התקשורת הוא מביך לשחקן שהגיע יותר רחוק מכל שחקן ישראלי אחר. שאני מסתכל על יחס לשחקנים אחרים שחוגגים בליגות מתנ"סים אני מבין כמה הכל כאן עקום. כמובן שהאשמה הגדולה כרגע היא על המועדון שלי שהשפיל אותו לחינם אבל אפשר לומר שזו תוצאה של היחס הכללי לבניון מאז שחזר לארץ. וזה לא רק בניון, גם אם יקום עכשיו מודריץ', בייל או אובמיאנג מקומי שיגיע לשיאים באירופה ויחזור כאן לכמה שנות פרישה מישהו חושב שיקבל יחס אחר? אין כאן טיפת כבוד, רק צרות עין ולעג.

5. alexshw Member

כבוד זה עניין הדדי. שוב בהתחלה בניון קיבל את כל האהבה וכל הערצה אחרי שחזר. אבל קריירה גדולה ככל שתהיה לא נותנת לגיטמציה לשחקן לפגוע במועדון מבפנים. המועדון צריך להיות מעל לכל שחקן.
    בבית"ר ומכבי ת"א הוא לא באמת מעניין אף אחד, פרט לקלישאות הרגילות על קריירה גדולה וכו'.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה באמת חושב שבניון היה הבעיה של מכבי חיפה בתקופה ששיחק אצלכם?
    נראה לי שכבר קיבלנו את ההוכחה שלא הוא היה הגורם שמנע ממכבי חיפה להצליח, אולי הייתה בעיה של הגדרת סמכויות אבל פחות הייתי מאשים את השחקן אלא את המועדון שנתן לזה יד כמו בתקופת יניב קטן. במועדון עם סמכות מקצועית דומיננטית כמו מכבי ת"א ובית"ר(טביב למי ששואל) אין סרט שמצב כזה היה קורה. ועדיין בוא תסביר איך בניון פגע במועדון מבפנים כי אני ברצינות לא מבין(כמו שכתבתי בהודעה הקודמת לא עקבתי אחרי השנה השניה שלו אצלכם).

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

גם אני לא בדיוק עקבתי ויודע מה היה לו בחיפה. אני רק מכיר את העובדות: יש במכבי חיפה 2 צדדים- הקהל ויעקב שחר, 2 צדדים שכבר ממש לא אגרוף אחד, 2 הצדדים האלו סיימו רע עם יוסי בניון, כמו שנאמר- לכל מטבע יש 2 צדדים, ועם כל העולם, כל הצדדים, מסוכסכים איתך- כנראה שהבעיה היא גם (לא רק ) אצלך.
    לפי מה שנכתב לי אתמול, בניון סירב בהתחלה להגיע העונה למשחק בחיפה כי הבין שהוא לא בהרכב. זו התנהגות של פרחח שכמו שרשמתי- הוא בסך הכל מראה של תרבות הספורט פה, הוא לא פיפס אחד מעל.

8. alexshw Member

הוא לא היה הבעיה(המשבר לא התחיל ולא נגמר בו, כפי שלא התחיל ולא נגמר בלוזון/סאלה/עטר/מולנסטיין וכו'), שוב הוא ניצל לגמרי את הכאוס המקצועי. יש סיבה למה כל כך הרבה אוהדי מכבי חיפה כועסים עליו(אפילו לפני ההתנהגות שלו בגמר גביע, זה עוד הוכחה).
    בניון עשה במכבי חיפה בית זונות חריף ביותר והרסני. גם קאוט לא בא למועדון שקט במיוחד בהולנד אחרי תקופה לא מוצלחת במיוחד ותראה מה יצא מזה. לא אומר שבניון יכל להוביל אותנו לאליפות, אבל גישה אחרת שלו הייתה מביאה רוגע ויותר שקט. או שפשוט הוא לא היה צריך להכנס לזה.
    כבר בקיץ 2013 שהוא בא למכבי חיפה רק לשמור על הכושר, כתבתי בפורום של האוהדים שעדיף שהוא לא יחתום. כל החששות שלי התממשו אפילו יותר מזה.

איך הוא פגע במועדון מבפנים? ניסה לעשות כל מיני עסקים שקשורים לסוכנות של דודו אוואט וגיסו של בניון. יצר קליקות בתוך חדר הלבשה. קילל ואיים על האוהדים. מה שהיה אחרי גמר גביע כולם ראו. בניון טפטף רק ארס.
    גם בקיץ 2015 הוא על דעת עצמו לא הופיע לאימון ובלי להודיע לאף אחד לקח את האוטו ונסע לפגישה עם שחר. גם אם היית בצ'לסי, ארסנל וליברפול אתה לא יכול לשבור סמכויות. הוא יכל הפגש עם שחר בקלות בצורה מסודרת.
    עוד דבר חשוב, הוא מייצר הרבה מדי רעש תקשורתי סביב המועדון. זה לא בריא. זה לא תורם לשקט.
    הרעש התקשורתי לגמרי בא מבניון. הוא רודף כותרות, הוא רוצה תמיד שיכתבו עליו. זה נוראי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Telkiyski Member

הוא דפוק בקטע של זהבי עם האובססיה הזו לכבוד (אצל זהבי גם חשוב להרגיש הערצה וסגידה).

זהבי יותר דפוק, בניון היה שחקן יותר גדול (הרבה יותר גדול).

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ברוך שפטרנו. לא מצדיק את היחס של טביב כלפיו, אבל חלאס.

11. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בניון לפני שהגיע למכבי תל אביב אמר באחד הראיונות "הבנתי שאם אני מגיע למכבי תל אביב אני חייב לשנות דיסקט, וצריך להחליף את המספר טלפון שלי כדי שהכתבים יפסיקו להתקשר אלי". זה מבחינתי די מסכם את זה שהיה לו חלק לא קטן במה שהלך בחיפה.
    בכלל, אפשר להגיד ששחר גרם לו לעזוב את המועדון, שאולי זה הקהל, הכל נכון. אבל עשר דקות אחרי שריקת הסיום לתת ראיון לערוץ הספורט על כל הדברים הרעים של המועדון ועל זה שהוא עובר ליריבה המושבעת, כשעוד השחקנים האחרים במועדון חוגגים במגרש...
    אני כבר לא מדבר על זה שלמחרת הוא היה מופתע ששרקו לו בוז כשהוא בא לחגוג זכייה בגביע.

zivmay, Ajax Amsterdam ו-oranfu אוהבים את זה.
  12. Telkiyski Member

הפך את עצמו לבדיחה.

Civil אוהב/ת את זה.
  13. Ajax Amsterdam Member

שחקן גדול מעריך אותו על הקריירה האדירה והיחודית שהוא עשה ושהוא יפרוש אמחה לו כפיים,אבל בכל מה שקורה איתו עכשיו(יותר התקופה בחיפה) אני אגיד שלטנגו צריך שניים..

14. oranfu Member

אלכס צודק בכל מה שרושם.

אני לא מדבר בכלל על זה שמקצועית הוא כבר עלוב (והיה עלוב עוד בחיפה וכל התקשורת האוהדת סביבו לא תשכנע אותי אחרת).
    הוא יצר מחנאות בחדר הלבשה, התערב מקצועית בשחקנים שיגיעו למועדון, המריד את השחקנים נגד הקהל ובסוף חתם ביריבה הגדולה לפני גמר גביע נגדם.
    רגע אחרי הזכייה בגביע הוא הפך את כל הסיפור לסיפור שלו כשרץ להתראיין בכל מקום על כמה שנעשה לו עוול. אחר כך הרס את חגיגות הגביע (ברור שלא ירצו לראות אותו שם אחרי מה שעשה).

כמו ששי הוסיף, הוא בעצמו אמר שאחרי שעובר לת"א הוא צריך להחליף טלפון ולהפסיק לדבר עם עיתונאים (מה שכמובן לא קרה).

רוצים דוגמה לזה שהוא ממשיך עם ההדלפות? ביום חמישי פשכצקי אמר שכשבניון מדבר האדמה רועדת (חחחחחחחחחחחחח).
    היום הכותרות הן ש"חברים של בניון בבית"ר" אומרים שכשהוא ידבר האדמה תרעד.

כל התקופה הזאת (גם כשהיה בחיפה) העיתונאים טרחו כל הזמן להגיד שבניון לא מדבר עם התקשורת. בררררוווווררררר.

מנסים לצייר את זה כאילו הקהל של חיפה לא ידע לכבד אותו אבל זה שטויות. עד היום חלקים רבים בקהל אוהבים אותו.
    אבל ההתנהלות המחורבנת שלו הביאה את כל זה עליו ולא סתם שלושת המועדונים רצו להיפטר ממנו.

alexshw אוהב/ת את זה.
  15. Telkiyski Member

חחח פשכצקי ובניון זה יותר מגעיל מערוץ הספורט ומכבי כדורסל.