יצחק רבין ז"ל

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י shikaka15, ‏2/11/06.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא אסור לו. גם לאחרים אסור. תבין, זה שיש תקלה בחוק מסויים (עזוב שניה את החוק הזה) לא אומר שעד שמתקנים אותו צריך פשוט לבטל אותו. אם נגיד יש בעיה בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, אז לא צריך לבטל אותו ואת חירות האדם עד שיתקנו אותו. צריך להמשיך עם מה שיש, ולנסות לעשות טוב יותר על מנת לשפר.

כולנו מסכימים שאמיר צריך לשבת בפנים על כך שגזל חיי אדם כמו כל נידון מאסר עולם אחר. החוק אומר (כנראה לא מספיק בפירוש) שאסור להם להתייחד. אגב, שאומרים שגם אסור למחבלים, אז זה לא לכולם. רוב המחבלים שיושבים בכלא הישראלי הם ללא דם על הידיים (לא רצחו), ורק נתפסו שבתאוריה היו אומרים לעשות משהו (לא בטוח). אלו שהרגו בדרך כלל גם נהרגו עלידי כוחות צה"ל או שהתאבדו. מי שלא רצח לא אמור לקבל תנאים של רוצח. מי שרצח, צריך לזיין גברים עד סוף ימיו.

נערך לאחרונה ב: ‏3/11/06
  2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו רואים את זה בצורה שונה. אתה רואה את זה כאזרח (וזה נכון, תלוי איך מסתכלים על זה), אני מנסה לחשוב על הצד של פושע שרואה שלאחר מותר ולו אסור, בזמן ששניהם יושבים בכלא על אותו הפשע.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

בנתיים כל הדיבורים שלנו הם סרק. גם עמיר וגם שאר הרוצחים מזיינים כמו כלבים, והאשמים הם אנחנו.

4. F-Sider Member

ליגאל עמיר מגיע להירקב בכלא וזה לא משנה בכלל איזה ראש ממשלה רבין היה, אתם לא מבינים שרצח של ראש ממשלה זה כל כך נורא? הוא לא רצח רק את ראש הממשלה, הוא רצח את הדמוקרטיה, הוא מצא דרך שבה לא חיים על פי דעת הרוב או על פי החוקים אלא על מי ששורד, אם אני ארצח את חולדאי בגלל שהוא הרס את אוסישקין ואוהד מכבי ירצח את לוני איזה מין מדינה תהיה פה?
    חוץ מזה לדעתי דווקא רבין היה ראש ממשלה מצוין כי כל מה שהוא תכנן לעשות בכל מקרה קרה לבסוף והזמן שעבר רק הפך את זה ליותר גרוע.

יהי זכרו ברוך.

5. Julian Joachim Member

מה שמעניין אותי בדיון הזה, הוא מי בדיוק הכניס לילוו דיאמונד את כל הקונספירציות לראש. מי הצליח לגרום לו לחשוב שרבין אשם בכל מה שקרה באלטלנה (אגב, אם כבר אתה מאשים מישהו אז תאשים את בן גוריון או בגין). מי הצליח לגרום לו לחשוב שנמצאו כל מיני סוגי כדורים בזירת הרצח, ומי גרם לו לחשוב שהשב"כ תכנן את הרצח או את ההפללה של יגאל עמיר ברצח (לא כל כך עקבתי אחריך).

באמת שזה מה שמעניין. כי מפה הכל מתחיל, מהרגע שאנשים מסלפים את העובדות לצד שלהם. רבין לא היה טלית שכולה תכלת, ועשה הרבה פאשלות (כולל פרשת הדולרים שבזמנו נחשבה לעבירה די חמורה), אבל ההבדל הוא שרבין עשה המון דברים לטובת המדינה וגם כשטעה, ידע להודות בטעותו.

6. Spanish Weapon Member

אני לא ילו דאימונד אבל אני אולי אענה במקומו :
    אני מציע לך לקרוא , ולו בשביל הסקרנות והרצון "לפתוח ראש", את הספר "מי רצח את יצחק רבין"
    שם הכותב לא זכור לי אבל הספר מציג אינספור מסמכים/מסקנות של וועדות חקירה שטויחו/עדויות של אנשים , דברים שמעידים על כך שבהחלט לא כל מי שאשם חי היום מאחורי סורג ובריח.
    היו להרבה אנשים אינטרסים להיפטר מרבין , גם אנשים מגבוה מאוד, אבל הכח שלהם חזק מדי מכדי שאי פעם נדע מי באמת עומד מאחורי הרצח ומי באמת רצח את רבין.
    הספר הצליח להזיז אצלי משהו , אני עדיין סבור שיגאל עמיר רצח את רבין , אולי בגלל שככה הכניסו לי לראש מהיום הראשון בבית ספר או ההורים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/11/06
  7. shikaka15 Member

תתן כמה בטוחים ואז נראה כמה אמינים הדברים

8. Spanish Weapon Member

בשעה הזאת הזכרון שלי לא עובד מספיק טוב והספר נמצא במחסן...
    אני מבטיח לפשפש ביום-יומיים הקרובים , למצוא את הספר ולהציג כמה ראיות מעניינות.

9. VaN Member

בדיון פה בפורום התפרסמו כמה מסמכים מחשידים, אני לא ממש זוכר את שם הדיון.
    בכל מקרה הנה סרט מצולם של הרצח, באותו העמוד כתבו על המקרים המחשידים.
    http://www.yigalamir.com/kempler_video.htm

10. לויטה Member

יגאל אמיר רצח את רבין וזה בדוק. יש אתה זה בתצלומי הטלוויזיה מתועד ואי אפשר להגיד אחרת.

לגבי התאורית קונספירציות, אני מאוד מאוד מקווה שכל אלו לא נכונות כי אם כן המצב קשה מאוד במדינה. הייתי רוצה להאמין שיגאל אמיר הוא המטורף היחיד שיכל לעשות כזה מעשה אך זה קשה להאמין, זה הרבה יותר מורכב מזה ויש מלא עדויות, כולל אחת שגם השב"ק מעורב ברצח.
    רבין היה מעולה! כמו כל בנאדם וראש ממשלה בפרט הוא עשה גם טעויות אך לפחות אחריהם הוא ידע לבוא, להודות ואפילו להתפטר מהתפקיד.

מי שראה אתמול ערוץ 2 לא יכל שלהישאר אדיש לרצח. הם עשו שם תוכנית מצויינת שהקיפה הכל כלל הכל, כולל את תאוריות הקונספירציות. באחת רואים את יגאל אמיר משוטט לבדו בשטח סטרילי (לפחות בשטח שהיה אמור להיות אחד כזה), כאשר הוא מדי פעם גם מסמן כל מיני דברים ואפילו מדבר עם חלק מהשוטרים, זה היה מוזר מאוד וכמו שכבר אמרתי, קשה לי להאמין שיגאל אמיר הוא היחיד שמעורב ברצח.
    כמו כן רואים שם שבכל רגע, אם רק היה בוחר, היה יכול יגאל אמיר לרצוח את שמעון פרס שהלך לידו מטרים ספורים ועוד עם גבו, ללא שום משמר.

בקיצור, כמה ששנאתי את יגאל אמיר, אחרי זה אני שונא אותו יותר וכמה שהערצתי את רבין, עכשיו אני מעריץ אותו יותר. שלום חבר!

11. VaN Member

כל מה שתיארת נמצא בקישור שהבאתי, אני ממליץ לראות את קטע הוידאו ולקרוא את מה שכתוב בקישור.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם הם אשמים, אבל להם לא מייחסים מעמד של קדושים, אז זה מציק לי הרבה פחות.

אני לא מתמטיקאי טוב, ב-3 יחידות בקושי גירדתי את העובר, אבל זה מספיק לי כדי להבין שחסרים בסיפור הזה כמה חלקים כדי להגיע לשלם.

שאלתי באשכול הזה כמה שאלות שלאף אחד לא הייתה תשובה. למה לא קיבלתי תשובות? יגאל אמיר הסתובב עם האקדח בידו כמה שניות בין ים של אנשי אבטחה והתקרב עד למרחק של כמטר ממנו. תהיו רציניים לרגע, זה הגיוני?
    מדינה שלמה מסתפקת ב"יגאל אמיר רצח את יצחק רבין". צר לי, אבל אני לא. למה? כי כרגיל, לא קיבלתי תשובות.

ולצערי, ככה זה כמעט אצל כולם. מעטים מאוד באמת שואלים את השאלות ואני החלטתי להיות מאלה שכן שואלים את השאלות.
    אני מסכים איתך לגמרי שיש עוד המון אנשים מגבוה שקשורים לרצח הזה וחבל לי מאוד שמתרכזים רק ביגאל אמיר כדי לתשתש (או לטשטש) את זה. יש עוד המון פושעים שקשורים לזה שמסתובבים עכשיו חופשיים. אבל למה שבאמת נחקור ונדע מי הם? "יגאל אמיר רצח את יצחק רבין" וזהו, זאת האמת האחת היחידה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עזוב אותך. השאלות האלה לא מועילות לאף אחד. בעיני רבים הן אפילו יחשבו למגוחכות. היו דברים ומחדלים גדולים יותר בעבר. אין מה לעשות זה מה שקרה. אולי השופט ראה את הנגיעת יד של מראדונה. אולי הטייסים של מטוסים ב-11 בספטמבר היו חלק מהפיגוע שידעו על העניין. אולי ואולי ואולי ואולי. זה דברים שאין להם תשובות אבל מעטים בכלל חושבים על זה. וזה פרט שולי ולא חשוב. אתה ביניהם.
    לא אומר שאתה לא צודק. הכל יכול להיות. אבל חבל לך על הזמן ועל העל המאמץ לבזבז על זה מחשבה כי זה לא מעניין אף אחד.

נערך לאחרונה ב: ‏4/11/06
  14. shikaka15 Member

בשורה האחרונה אפשר להסיק ולהבין שכל פעם שאירוע גדול כזה קורה
    מלווים איתו כל מיני סיפורים קונספירציות שמועות שלא היו ולא נבראו
    וזה מה שגורם לאנשים לפקפק באמת , יגאל עמיר רצח את ראש הממשלה ליגאל עמיר מגיע לשבת בכלא עד סוף חייו
    וזו רק דעה שלי אבל ליגאל עמיר אסור להתאחד עם החברה העצוקה שלו
    זה זה פריבילגיות שלא מגיעות לרוצח !.

15. ReL Member

אתם טועים למחבלים אסור להתייחד , לכל האסירים הבטחוניים אסור להתייחד.

ובקשר לקונספירציות ולזה שלא עונים על השאלות . לא על כל שאלה חייבת להיות תשובה , תמיד יהיו שאלות קשות אחרי רצח מלחמה או אסון . למה אחרי מלחמת לבנון השנייה לא היו שאלות קשות ? אז מה מדינת ישראל תיכננה את הכל? ומה שקרה ב11.9 בניו יורק לא היו שאלות קשות ? אולי ארה"ב וישראל תיכננו את זה כדי להיכנס בערבים?

הכל בולשיט

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/11/06