ירידה לצורך עלייה :: 18 קבוצות בסריה A

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Fratelli d'Italia, ‏17/12/12.

 1. Fratelli d'Italia

  Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏21/8/09
  הודעות:
  6,142
  לייקים שהתקבלו:
  0
  [​IMG]

  "אני יכול לומר שכולנו מקווים לחזרה של הסריה A ל 18 קבוצות מהר ככל האפשר", אמר נשיא ההתאחדות, ג'אקומו אבטה, בראיון לרשת ראיי לפני כחודש. שינויים רבים, לטובה ולרעה, מנסה אבטה לחולל בכדורגל האיטלקי, בין אם זה בהגדלת ספסלי הקבוצות לתריסר שחקנים, ביוזמות שונות לשינוי הכניסה למפעלים האירופאיים ומבניהם, וכעת עולים קולות רבים באיטליה שמעוניינים להקטין את מספר הקבוצות המשתתפות בה. קלאודיו לוטיטו, נשיאה של לאציו, התייחס לסוגיה הזאת בחודש אוקטובר ומר: "בליגה האיטלקית צריכים להתחרות 18 מועדונים. בנוסף, רק קבוצה אחת צריכה לרדת ליגה בסיום העונה ואחרת לעלות מהסריה B. הקבוצה שמגיעה למקום השני בליגה השני תיאבק עם זאת שסיימה במקום הלפני אחרון בסריה A". כפי שניתן להבין, צדדים רבים מעוניינים בהקטנת הליגה (כמובן שהקבוצות הקטנות נמנות בין המתנגדות) ופראנצ'סקו גוידולין, מאמנה של אודינזה, הוסיף לומר שהקטנת הליגה תפחית משמעותית את עומס המשחקים בהן נמצאות הקבוצות וכתוצאה מכך תפחת כמות הפציעות.

  כרגע קשה לדעת מתי ואם בכלל תיושם הכוונה להקטנת הליגה, אולם שינויים רבים נעשים בכדורגל האיטלקי על מנת להשיבו לקדמת הבמה. לצד הדיווחים העולים על בניית איצטדיונים חדשים או שיפוציהם (נשים רגע את הביורוקרטיה האיטלקית בצד), מגמת הטיפוח שחקנים צעירים על חשבון רכישת שחקנים זרים ובינוניים, עושה הרושם שהקאלצ'ו מנסה ללכת בדרכה של הליגה הגרמנית, שזאת הצליחה לחלוף על פני הליגה האיטלקית בדירוג של אופ"א. כאמור, ברוב שנותיה של הסריה A, ליגה של 18 קבוצות ואף 16 היתה לעניין שבשגרה, 20 (ו 21) קבוצות התמודדו בשנות החמישים והשישים וכמו כן החל מ 2004 ועד היום.

  עד כה הועלו בעיקר יתרונות ההצעה, אך כמו בכל החלטה שנעשית, גם כאן מצויים מספר חסרונות. ראשית, עונה קצרה יותר פירושה צפייה בפחות משחקים מהליגה האהובה עלינו ביותר. יתרה מכך, לא צעדים כאלו הם אלו שיכולים לקדם את הכדורגל האיטלקי, אלא דברים מעשיים יותר כמו החלה של בניית איצטדיונים, העלאת המוטיבציה והרצון להצלחה בליגה האירופית, טיפוח מחלקות נוער ועוד.

  יתרונות וחסרונות נוספים ישנם גם יש, אך עכשיו זהו תורכם לדון על כך ולתרום את דעותיכם לדיון, בתקווה שאבטה וחבריו יודעים מילה או שניים בעברית ואולי אף יישמו את העולה בדעתכם. :aaa15:
   
 2. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  אני בעד.

  38 משחקים בעונה זה הרבה יותר מדי לשחקנים בינלאומיים בקבוצות גדולות (משהו כמו 60 משחקים בשנה, וזה המון).
  עם פחות משחקים קבוצות יצטרכו פחות שחקנים לרוטציה כך שגם הקבוצות הפחות עשירות יוכלו להיאבק עם הקבוצות העשירות יותר על כל מיני מטרות.
  פחות משחקים יהפכו למשחקי גארבג' - קבוצות כמו פסקארה לא יביישו את עצמן בליגה הבכירה.

  צריך עוד סיבות?
   
 3. HapoelFan

  HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב מנהל

  הצטרף ב:
  ‏7/1/11
  הודעות:
  4,547
  לייקים שהתקבלו:
  49
  שי סיכם את זה מצוין. גם אני בעד צמצום ל18 קבוצות. קחו דוגמא ממה שקורה בבונדסליגה.. 34 מחזורים, בקושי יש משחקים סתמיים, הרבה מאוד עניין. סך הכל הבונדסליגה היא ליגה מאוד נוחה עבור הקבוצות, לא עמוסה, ואני חושב שבדיוק ארבעת המשחקים הנוספים האלו בשנה (שניים בכל סיבוב בסרייה A) הם אלו שעושים את ההבדל בעומס ובעניין סביב הליגה. מקווה שהליגה אכן תצומצם.

  אגב, סך הכל עושה רושם שאבטה מוביל את הכדורגל האיטלקי בצורה טובה. לא אתפלא אם בעקבות ההודעה הזאת אני אזכה לשמוע מהכותבים האיטלקים על דברים שליליים מצדו, אבל זה נראה שהוא פועל רבות למען שיפור הליגה ותנאיה, וזה ראוי לציון לשבח.
   
 4. Fratelli d'Italia

  Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏21/8/09
  הודעות:
  6,142
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני מסכים בהחלט עם שתי התגובות שמעליי והאמת היא שקשה לי להאמין ששינוי כזה, במידה ויתבצע, יזיק לליגה. לכן מעניינת אותי דעתם של השלושה שהצביעו נגד צמצום הליגה ל 18 קבוצות.
   
 5. ג'ורדן לאב אגדה

  ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏11/10/04
  הודעות:
  10,155
  לייקים שהתקבלו:
  1,842
  אני נגד (לא הצבעתי עדיין). זה נושא שכולל הרבה טענות בעד ונגד, אבל בדיוק כמו במקרה של קבוצות ה-B שהוצעו פה, אני טרוד בעיקר לגבי גורל הקבוצות הקטנות. הפסקארות שעוד יותר יתקשו להגיע ולקחת חלק בסרייה A, קבוצות גדולות עם פוטניאל להתפתח כמו בולוניה וטורינו שבמקום לבנות על התפתחות יצטרכו עוד יותר ללכת על פה ועכשיו עקב סכנת הנפילה שתהיה יותר מוחשית מבהווה וכו'. ואני לא מדבר בכלל על משהו כמו לפחות 20 שחקנים איטלקים שיאבדו את המקום שלהם בליגה הבכירה ויאלצו לשחק סטנגה עם פרוזינונה במקום להתארח בסאן-סירו.

  אם יקחו כל שנה 10% מההכנסה של הסרייה A מזכויות שידורים ויעבירו אותם לסרייה B בנוסף לאחוז הקטן שמוסכם בחוזה של היום - אולי הדעה שלי תתקרב לכיוון הבעד. אם לא, אני 100% אנטי.
   
 6. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  אני חושב שאסור להסתכל על התוצאות המיידיות בקבוצות התחתית. הרי, איך שלא תסובב את זה, קבוצות כמו פסקארה, טורינו, סיינה, ואפילו ג'נואה יסתכנו בהפסדים גדולים, וחלקן יפסידו בגדול.
  אבל כשמגיעים למצב היציב (כמה שנים אחרי השינוי) אפשר להתחיל להסתכל על השנים שעברו כאינדיקציה למה שהולך לקרות. האם המצב לפני 2004 היה רע כל כך עבור הקטנות? האם לא השתחלו קבוצות קטנות לליגה הבכירה?

  אני רואה את זה כיותר תחרות על המקומות בליגה הבכירה, פחות קבוצות שהולכות לים כבר 3-4 מחזורים לסיום העונה, רמת השחקנים בקבוצות אלה גדלה, יותר עניין בתחתית וכמובן כל היתרונות שהמעבר הזה טומן בחובו לקבוצות הצמרת. ותוך כדי גם רמת הסריה B עולה, כך שהשוואה לקבוצה כמו פרוזינונה תהיה פחות מייצגת.
   
 7. uri

  uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏13/8/03
  הודעות:
  13,318
  לייקים שהתקבלו:
  2,064
  מין:
  זכר
  עדיף שיפסיקו להוריד כל שנה נקודות לקבוצות על דברים שקורים בכל מקום אחר בעולם לפני שהם חושבים איך עוד אפשר לשפר הליגה. [​IMG]
   
 8. ג'ורדן לאב אגדה

  ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏11/10/04
  הודעות:
  10,155
  לייקים שהתקבלו:
  1,842
  קטנות תמיד ישתחלו. תחשוב על זה ככה: זוכר כשעליתם עם ג'נואה ונאפולי? אז יופי, יכול מאוד להיות שבליגה של 18 קבוצות, נאפולי של היום וג'נואה הנהדרת של גאספריני לא היו קיימות בכלל. פיורנטינה לא הייתה חוזרת כל-כך מהר לליגה ולך תדע כמה זמן היא הייתה צריכה לשרוף ולבזבז בסרייה B עד שהייתה חוזרת. תחשוב על בולוניה שלא הייתה פה כדי להראות לנו את השילוב הנהדר בין דיאמנטי, די-ואיו ורמירז. תחשוב על קטאניה שאצלה עבודה של שנים הייתה יורדת לטמיון, ועבודה חדשה יותר שהגיעה בזכות היציבות שלה בסרייה A (דבר שלא היה קיים בליגה של 18 קבוצות) לעולם לא הייתה מגיעה לכדי ישום (המתקנים החדשים, כאלו שהעלו את הסטנדרט בסרייה A בכמה רמות ולעולם לא היו נבנים אצל קבוצות נדנדה או קבוצת סרייה בי).

  אני לא מדבר בכלל על היפותטיקה כמו אודינזה 09/10 שלך תדע איך הייתה שורדת לחץ הרבה יותר קיצוני אם היו 2 מקומות פחות להסתכל עליהם מלמעלה. יכול מאוד להיות שהפרויקט המקסים של גווידולין גם הוא היה נמחק מההיסטוריה.

  בקיצור, הנקודה שלי היא שליגה של 18 קבוצות היא מכת מוות לפרויקטים של קבוצות מרכז-תחתית. הגבול בין הצלחה לכישלון (שברוב המקרים מהווה פירוק טוטאלי) דק מדי ולא מאפשר מרחב סביר להתנהלות בריאה בטווח הבינוני-ארוך. מכירים את זה שמתלוננים לפעמים שחלק מהאיטלקיות נכשלות באירופה כי התחלופה גבוהה מדי ואין מספיק יציבות ואפשרות לצבור ניסיון ראוי במשך זמן? זה בדיוק מה שיהיה במרכז-תחתית.

  קבוצה במקום ה-13 בשלבים מסויימים של הסיבוב השני יכולה להתחיל ולהסתכל אל עבר העונה הבאה ולתכנן בראש שקט. בליגה של 18 קבוצות? הצחקתם אותי.

  הדברים הקטנים האלה זה רצח.

  חלק מהדברים הנ"ל מסתמכים על אופציה של 3 עולות ו-3 יורדות. תסריט של תחלופה של קבוצה אחת וחצי זה בכלל רעיון מחריד שעלול לפרק (בקטע של להתחיל מליגה רביעית וכו') קבוצות שאף אחד פה לא רוצה לדמיין בכלל כל-כך רחוק מהסרייה A.
   
 9. Fratelli d'Italia

  Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏21/8/09
  הודעות:
  6,142
  לייקים שהתקבלו:
  0
 10. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  לא החלטתי לגמרי אבל אני נוטה לבעד וכך גם הצבעתי, גם בגלל שמאז השינוי הכדורגל האיטלקי באירופה הולך רק אחורה.

  אבטה לעומת זאת הוא כישלון בתור יו"ר. לא זוכר לו הרבה דברים חיוביים, במקום שהוא ידחוף לחוק האצטדיונים הוא לא נוקט בשום דבר כדי לקדם את הדבר הכל כך חשוב הזה. אני בטוח שהוא יכול לעשות עבודה טובה לא רק בהתמודדות מול האלימות באצטדיונים ומחוצה להם אבל בכל הרבה הרבה חזיתות. הייתי שמח אם הוא היה מוחלף.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!