"ישחקו נא 119 הנערים לפנינו"

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏2/7/07.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אם האופוזיציה (ביבי) היו נכנסים למלחמה בלבנון, אז היו פחות הרוגים? יאללה לישון, לכו לישון אתם עייפים.

2. Riki Member

אני עדין חושבת שהמלחמה הייתה הכרחית, ואני עומדת מאחורי הדעות שלי בענין.
    אבל המחדלים, הטעויות, הניהול השגוי... זה כבר נושא אחר. זה שהיו ליקוים במלחמה לא אומר שהיא לא הייתה מוצדקת, זה פשוט פאשלה שלנו.
    להגן על תושבי הצפון ולהילחם בשביל חיילים שנחטפים, אני לא רואה את זה כמטרה עלובה.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

3 חטופים שעלו ביוקר לישובי הצפון ולכל המשפחות של ה 119.
    הם חטפו במטרה לעשות משא ומתן, אבל לא האופוזיציה ולא הקואליציה רוצים במשא ומתן כבר שנים. ישראל רוצה להחזיק בשבויים, אז אין עיסקה. על הזין שלהם..

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/07
  4. Riki Member

סלע, הדעה שלך בענין כבר ידועה לי, אתה חיי באמת משלך, שהיא לעיתים רחוקה מהמציאות.

בתור אחד שלא יודע מזה שנופלים לו קטיושות על הראש, בטח שלא תבין את הצורך במלחמה כדי להילחם ברוצחים שמפגעים בנו בדרך הזאת. האלטרנטיבה הייתה לשבת ללא מעש ולהתדיין בחדרים מפוארים על שלום ? עם מי בדיוק ? למה החיזבאללה זה מדינה ? הם טרוריסטים, לאיזה מסע ומתן אפשר להגיע איתם כשהדבר היחיד שהם מכוונים אליו זה השמדה טוטאלית שלנו ?
    במידה ולך אין שום ערך לחיי אדם מהכיוון של לא לתת לגיטימציה לחטיפות על ידי היכנעות לדרישות שיחרור של רוצחים, זה כבר משהו אחר.
    אחד החברים הטובים ביותר שלי הוא אח שקול לחייל מהמלחמה, והאני מאמין שלו, זה לא לשחרר רוצחים ולתת פתח לחטיפות נוספות, בשבילו כאיש קבע, ובשביל הילדים שלו שיהיו יום אחד בצבא.

הדעה שלך, עיוורת לפעמים.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

את העיוורת, כי נשק לא מוביל לפיתרון כמו שכבר ראית אני מניח, אלא דברים סוגרים על השולחן (כמו שכבר גם כן ראינו בעבר).
    אז אולי שלום עם חיזבאללה זה לא על הפרק, אבל משא ומתן לשבויים עם תיווך? זה כבר קרה!!

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/07
  6. samoel Member

שכחת כבר את 67? הלוואי והעם שלנו יכל להתאחד רק לעוד פעם אחת כזאת אחת ולתמיד ללמד את כל שונאינו מי אנחנו ולמה שרדנו בעוד שעמים כמו פלשתים מצרים קדמונים רומאים ולא חסר נעלמו. שכחת כבר את הפפצה בעיראק? תמוז בלהבות פרק ראשון תקרא. אךךך בגין, אולי בגין הבן יעשה עשירית ממה שהאבעשה ויוק לי ולכולנו.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע, לשבת עם מי? מישהו שם מראה נכונות לשבת?

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כבר עשינו עסקת שבויים עם כל אויב ואויב שלנו. אם היה נכונות אמיתית לישראל להענות לבקשת חזיבאללה להחלפת שבויים, אז היו מתארגנים עם מתווכים וזה היה קורה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/07
  9. Roberto Baggio Member

מצטער, אבל אני לא חושב שעסקת שבויים של 3 חיילים תמורת 1000 היא הוגנת. בטח ובטח כשמדובר ברוצחים עם דם על הידיים שיחזרו לפעול כנגד ישראל. מה גם שמשא ומתן איתם לגבי השבויים רק ייתם להם לגיטימציה לחטוף עוד חיילים.
    חוץ מזה שאת המלחמה הם התחילו עם החטיפה וההפצצות על הערים שלנו.

10. Diamond Cutter Member

אתה באמת מציע להיכנע לטרו אתה לא במין שעסקת שבויים אחת ולישראל מצפה גל שלם של ניסיונות לחטיפה?
    המלחמה היית הכרחית אבל אופן הניהול שלה היה מחפיר.זורקים חיילים לבינת ג'בל מוציאים אותם משם בטענה שזה הכרחי להפסקת האש ואז שוב שולחים אותם לאותה תופת שהם כבשו כבר,ניהול למופת.

11. בית"רי מלידה Member

אתה חושב שבמלחמת לבנון הראשונה היה פחות ברדאק? אתה טועה!

אתה יודע כמה נהרגו במחמת לבנון מקרבות ש' בש' ( שלנו בשלנו ) ?? מאות חיילים! אבל את הנתון הזה מסתירים מהציבור...מי שהיה שם יודע.

איך בונים מחדל? בשיתוף פעולה הדוק של ממשלה וצבא.

12. samoel Member

בסופו של דבר תיהיה עסקה כזאת או אחרת . אני מסכים שהמשפחות צריכות להפעיל את כל הלחץ שבעולם אבל הלמשלה אסור להיכנס למו"מ עם האויב ו/או על שיחרור אסירים.

13. tom Member

רק סיימנו איתם עסקה, אז עוד אחת ממש אחרי שהקודמת הסתיימה? לא ולא.
    הם ראו שזה הצליח להם עם שלושת החטופים ז"ל וטננבאום, אז החליטו שהם רוצים לעשות את זה שוב.
    הרי אם לא תבהיר להם שאתה לא מעוניין במשא ומתן אז הם ימשיכו לחטוף ולחטוף לך חיילים ואז מה תעשה? שוב תתן 1000 רוצחים על 2/3 גופות של חיילים?.
    עכשיו הם לפחות יודעים שאם הם חוטפים לך חייל הם יקבלו בראש ולא יחכו לעוד 1000 רוצחים.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא קורה הרבה שאני מצטט כאן, אבל: