ישראלי העונה - אתם בחרתם! ערן זהבי שחקן העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏29/5/16.

?

מי הישראלי המצטיין לעונת 2015-2016?

1. אליניב ברדה

6 הצבעות
    14.0%
  2. ערן זהבי

30 הצבעות
    69.8%
  3. מאור מליקסון

3 הצבעות
    7.0%
  4. גל אלברמן

2 הצבעות
    4.7%
  5. עומר אצילי

1 הצבעות
    2.3%
  6. אחר

1 הצבעות
    2.3%
  1. Butragueño מנהלים

איך אתה רוצה שסה/יצחקי/בן בסט יבואו לידי ביטוי אם טוענים שבמערך שמציבים אותם בו הוא אך ורק כדי לשחרר את זהבי?
    סתם משהו שחשבתי עליו עכשיו, אם דבלשווילי היה משחק העונה במכבי ת"א (עם היכולת שלו בחיפה) זהבי היה מסיים עם 45 שערים.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אבל זה פשוט לא נכון. לא מציבים אותם רק כדי לשחרר את זהבי. זה גם חלק מהעניין, אבל הם נוכחים ברחבה, מקבלים כדורים בעמדות מפתח (גם מזהבי עצמו, תשאל את אורלנדו סה) ופשוט לא עושים עם זה משהו טוב.
    דבאלישווילי היה ענק, גולר בפני עצמו, גם היה מסיים עם דאבל פיגרס.

DRORIKO ו-Butragueño אוהבים את זה.
  3. עידן444 Member

זהבי שחקן העונה.
    ייטב למכבי ת״א למכור אותו בכסף טוב לקבוצה באירופה ולהחליף תקליט. מכאן אפשר רק לרדת ואני כן חושב שבלי זהבי כל אחד משחקני ההתקפה האחרים הוא פוטנציאל לדו סיפרתי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. אין ואקום בכדורגל, בטח בקבוצה עם התקציב וכוח המשיכה של מכבי.
    קראתי תגובות במהלך השנה של הרבה כותבים שטוענים שאם זהבי יעבור לחו"ל מכבי תל אביב תתרסק ותהפוך לאיזה מכבי חיפה ותתמודד על המקום הרביעי רחוק מהמאבקים על האליפות.
    אני לא מסכים. די בטוח שאם זהבי לא היה במכבי תל אביב, היה מגיע שחקן או שחקנים אחרים במקומו, כשחלוקת השערים פשוט הייתה מתחלקת בין יותר שחקנים.

2. תקראו את הדברים שסה אמר באותו ראיון שזהבי לקח לו את הפנדל כשהוא רצה להבקיע שלושער, זה אומר הכל על המעמד של זהבי ועל מה זה עבור שחקנים אחרים לשחק ליד זהבי.
    בסופו של דבר, כשזהבי לידך אתה מקבל הרבה פחות כדורים, גם את הבעיטות החופשיות והפנדלים זהבי לוקח, וזה פוגע ביתר שחקני ההתקפה.
    למרות שמכבי כבשו יותר השנה, הרבה בגלל שהיה להם את היכולת להביס קבוצות מה שלבאר שבע היה חסר, לדעתי ההתקפה של באר שבע הייתה טובה יותר כי היא הייתה מגוונת יותר ופחות תלויה בשחקן הבודד.

אני חושב שהיה בריא יותר למכבי אם זהבי היה כובש 10 או 15 שערים פחות, כשאת אותם כדורים לשער היו מקבלים סה, או בן חיים, או שחקני הקישור. וגם אם מכבי הייתה כובשת פחות מאותם הזדמנויות כמו באר שבע, במצב כזה היא הייתה מאוזנת ולא מגיעה למצב שכאשר זהבי בכושר פחות טוב היא לא מצליחה לכבוש 4 משחקים רצוף במאני טיים.

5. קשר שמאלי Member

עידן,

אתה חושב שבן בסט ויצחקי מתאימים להרכב של מכבי תל אביב?

6. עידן444 Member

בן בסט כן. יצחקי פחות.
    בן בסט, סה, וטל בן חיים יתנו יותר בלי זהבי. ולדעתי הם צריכים רענון בחלק הקדמי לא פחות מאשר באחורי. גם בגזרת הישראלים(חן עזרא, אצילי, בוזגלו יכולים להיות אחלה חיזוק ישראלי)
    וזר משובח מקדימה. המצב הזה שזה או זהבי יכריע את המשחק או אף אחד לא בריא. שלא נדבר על הפחד מזה שהוא יפצע. לדעתי צריכים להחליף תקליט. זה מתבקש גם אם היו זוכים באליפות והיתרון שלא זכו זה שיש כעת את המקום והלגיטימציה לשינוי כי כבר אי אפשר להגיד כמו שאומרים בהייטק- עובד- לא לגעת. כי זה בהרבה משחקים לא עבד.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה האם הוא פגע בקבוצה שלו בכך שהתבלט כל כך מעל האחרים לא מעניינת ולא הוגנת כלפי השחקן. ערן זהבי קיבל מדי משחק משימות מהצוות המקצועי שלו - 35 שערים ו-10 בישולים מצביעים על כך שהוא עמד בהן בהצטיינות.

8. עידן444 Member

הוא בטח לא אשם. אני באופן אישי מרגיש שזה דומה לכך שבכדורסל במאני טיים הולכים לסקורר ואם במקרה הכדור נופל ליד אחרת המבט קודם כל הולך לאיפה הסקורר ולא לביטחון לקחת את הזריקה בעצמך כי הכדור הגיע אליך רק כי שמרו עליו טוב והוא לא התפנה. מקווה שהצלחתי להמחיש. זו לפחות התחושה שלי. ברגע שבקבוצה יש עדיפות ללכת לפארקר אבל גם אם הכדור יפול לשאראס, וויציץ או באסטון זה בסדר- זה מצב שונה. זה מה שהיה העונה בב״ש.

9. DRORIKO Member

ריאל זה מקרה יותר קיצוני של קבוצה שעובדת בשביל שחקן אחד, אבל אפילו שם יש מצדדיו שני שחקנים שנותנים מספרים

10. עידן444 Member

אם במכבי ת״א היה אותם היא היתה זוכה באליפות לפני הפליאוף. נדיר שיש לקבוצה שחקן שהוא באופן כל כך בולט מעל הליגה והיא לא לוקחת אליפות.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין את קו המחשבה שלך. בין אם הוא נכון ובין אם לא, השורה התחתונה שלי היא שהדברים שאמרת לא אמורים להשפיע על הבחירה.
    איך מכבי ת"א נבנתה, מה היו המחשבות המקצועיות של הצוות המקצועי במכבי ת"א, מיהם השחקנים שמשחקים ליד ערן זהבי - אלה שאלות ראויות, אך כאלה שאין להן מקום בשאלה מיהו השחקן מצטיין בליגת העל.
    בוחנים את היכולת של השחקן על המגרש - ושם הוא השאיר אבק ובטונות לבא אחריו, יהיה מי שיהיה.

12. עידן444 Member

לא חולק על זה.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה האם זה לא הפך את זהבי למעל הקבוצה עד למצב שכאשר חלוץ זר שרק הגיע לליגה רוצה להבקיע שלושער אתה בא ולוקח לו את הפנדל כדי לשבור את שיא השערים לעונה?
    השאלה האם זה לא הפך לזהבי מעל לקבוצה כשהוא לוקח את כל הפנדלים וגם את רוב המצבים הנייחים מה שלמשל פוגע בשחקן כמו מדוניניאן, עוד שחקן זר שצריך להתאקלם ושעכשיו לקחו לו פרמטר שהיה יכול לגרום לו להתאקלם בישראל מהר יותר ולהעמיד שורה מספרית טובה יותר?
    השאלה אם זה לא הפך לזהבי מעל הקבוצה כשמקריבים את סה בשביל זהבי ומציבים אותו כחלוץ?
    השאלה האם זה לא הפך לזהבי מעל לקבוצה כאשר בשלב מסוים זהבי מצד אחד מחפש את השער בכל הכוח ובמשחקים מולנו למשל אני זוכר לא פעם ולא פעמיים בועט מטווחים רחוקים מאוד במקום לחפש את המסירה ומצד שני כאשר הכדור לא מגיע אליו בהתקפה הוא פשוט הורג את השחקן שלא מסר ככה שדי ברור מה יקרה בפעם הבאה ששחקן יקבל כדור והאופציות יהיו זהבי או שחקן אחר גם אם השחקן האחר במצב טוב יותר?
    אין לי את הנתונים, אבל חוץ מאותם 4 משחקים שמכבי לא כבשה, אני די בטוח שגם אם נסתכל על תקופה ארוכה יותר נגיד 10 משחקים לפני, נראה שרוב השערים של זהבי בסוף העונה היו בכלל מהנקודה הלבנה ושזהבי באותם משחקים החטיא כמות אדירה של מצבים.
    מול בית"ר י"ם למשל הוא כבש שער ניצחון דרמטי אבל הגיע לכמות הזדמנויות של קבוצה שלמה.
    לא בטוח שלא היה עדיף בסוף העונה למכבי שחקן כמו אליניב ברדה, שחקן שיודע להוריד מהאגו, שחקן שגם ירד לספסל למשחק שניים אם צריך כשהוא בתקופה פחות טובה, שחקן שלא יתעקש לקחת כל כדור חופשי, פנדל או בעיטה גם כשהוא 30 מטר מהשער.
    אני חושב שחלוקה יותר נכונה של הכדורים והשערים הייתה בריאה הרבה יותר למכבי, ולקיחת הפנדלים (שכמו שאמרתי בבאר שבע הוציאה לא מעט שחקנים מתקופה קשה) היא דוגמא מצוינת לזה, כמו העובדה שהיו משחקים שזה הרגיש שלזהבי יותר חשוב לשבור את שיא הכיבושים מאשר להכניס יותר שחקנים לעניינים ולתת ליותר שחקנים ביטחון וזה כבר משהו שכן ראוי לציין כי זה לדעתי כן פגע במכבי בסופו של דבר.

14. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

התשובה היא חד משמעית לא.

amn, DRORIKO, orimor2212 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שברוב השאלות שלך התשובה היא כזו שמלמדת על השפעה שלילית של ערן זהבי ויכול להיות שלא. אני מתייחס למה השחקן עשה במגרש ואני מסתכל על התמונה כולה.
    לפי הגישה שלך, שחקן יכול לשחק 5 דקות תמימות בעונה ולהיבחר לשחקן המצטיין של העונה כי הוא היה על תקן האב הרוחני של השחקנים בחדר הלבשה ושבלעדיו הם לא היו מצליחים להגיע לאותם הישגים או לחלופין כי היה צריך להיכנס כחילוף אחרון, סרב להיכנס, והשחקן שהחליף אותו בסוף כבש שער נצחון שמאז שינה לקבוצה את העונה כולה.

אולי אליניב ברדה היה עדיף למכבי ת"א בסוף העונה. ואולי לא. זה שוב להגיע לאותו המסביב של "מה היה קורה אם". אנחנו לעולם לא נדע. מה שאנחנו יודעים בודאות זה מה השחקן עשה על כר הדשא וערן זהבי הבקיע 35 שערים ובישל עוד 10.
    לו היית מספר לי לפני 4 שנים שיהיה שחקן בליגת העל שיגיע למספרים האלה, הייתי אומר לך שזה אפשרי רק אם איל הון כלשהו מהמפרץ יקנה את בני סכנין ויצרף אליה חלוץ כמו מריו גומז. רק כדי שתבין כמה רחוק הייתי צריך להפליג בדמיון כדי להאמין שיש סיכוי שמישהו יגיע למספרים האלה.

yakov_y אוהב/ת את זה.