ישראל- עם מלא שנאה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏11/12/07.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

טעית בטופיק, זה לא מצעד האהבה.

ומה אתה והחברים שלך זורקים אחד על השני וכו תשמור לטופיק אחר ספאמר.

לנושא, יש לנו עם ששכח מה עבר עלינו, ששכח מה היינו, ששכח מזה לחיות בסתר, פשוט סליחה על הביטוי אבל יש לנו עם דפוק.
    ואני אומר את זה בלב כבד, הדור הנוכחי הוא באמת אבל דור מזויין!

2. בית"רי מלידה Member

די לסמים !

3. Olli Member

הוו??? באמת??? למה נראה לך שזה אפשרי???
    תשמע, לצבא אין בעיה לשלוח את הגדודים/ הסיירות שלו למבצעים על מנת להרוג מחבלים. אבל כשהוא עושה את זה הוא מעדיף ללכת למבצע בידיעה שיהיו מינימום נפגעים מצד כוחותינו. ככה זה עובד בדרך-כלל.
    ובמקרה הזה, אם אתה תשלח כוח צבאי לסכל ניסיון פיגוע/ שיגור רקטה, יש סיכוי טוב שיפגע מישהו.
    הצבא מעדיף ללכת על בטוח. יותר פשוט להעלות מסוק לאוויר (שוב, אתה חושב שאנחנו מתים לעשות את זה? העלאה של מטוס או מסוק לאוויר מסתכמת בכמה אלפי שקלים) ולהוריד את המחבלים בדרך הבטוחה.
    כל זה עדיף מלשלוח איזו יחידה מיוחדת שמתישהו יפגע לה חייל.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הייתי ציני פשושים.
    הם עוקפים אותי בתור עם שנאה בעיניים, מקללים אותי וצופרים לי כאילו הכביש שלהם ואם אפשר גם היו צולבים אותי (בעצם זה כבר הם עשו לאיזה יהודי בעבר והפכו אותו לגיבור המטומטמים).

5. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשצד השני שם חפים מפשע במרכז העניינים כדי שהם יפגעו, אז מה כבר אפשר לעשות? עובדה בדוקה שכשחולית משגרים מתחפפת מהמקום אחרי שיגור, באים כמה בני 10 לנקות אחריהם, ואז מי נפגע? ולמי זה מוציא אח"כ שם רע בעולם?
    אבל זה נכון שהעם שלנו גזעני. כי כל כך הרבה שנאה יש כלפינו, איך אפשר רק לאהוב בחזרה? עליה רוסית לא יהודית ששונאת את המדינה ועושה שמות בתקשורת, אז איך אפשר לאהוב רוסים? ערבים שונאים אותנו, איך אפשר לאהוב אותם?

6. Olli Member

לא יכולתי לנסח את עצמי יותר טוב מזה.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ניסית לחשוב על זה שלא קיבלו אותם יפה בעם והם היו צריכים להתבודד (ברובם) וזה הביא אותם לא לאהוב אותנו?
    לא חשבת על כך שאנחנו בעצם לא אהבנו אותם מהתחלה ולא קיבלנו אותם? כל הזמן ירדו על הרוסים? אני לא יודע בדיוק בת כמה את (חיילת או משהו), אבל אני חייתי את הדור הזה של העלייה בתחילת שנות ה 90 והיינו חרא לרוסים.
    שלא נדבר על מה שעשינו לפלסטנאים מאז 67... חשבנו שהכל שלנו, ארץ ישראל שלמה, הבתים שלהם שלנו, עבדים ופועלי בניין שלנו... וואלה יופי

8. בית"רי מלידה Member

די כבר יא חתיכת בכיין, ילד מושפע מ"מחקרים בין לאומיים":

אין עם לא גזען, לא האנגלים, לא הצרפתים, לא האמריקאים, ולא הגרמנים יפי הנפש.

לך תנגב את העיניים והשפתיים, תשתה מים, תירגע, תצבע את החוברת שקיבלת לחופש,תעשה פיפי ולך לישון, מחרתיים בית ספר.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

חיים, הוא לא אמר לך כלום שהוא ראוי לשפה כזאת מאדם בוגר כמוך. הוא לא ילד ולא הולך לבית ספר, הוא בחור טוב לאחר שירות צבאי שרק העלה כאן דיון מעניין.

למה ככה?

10. Ampelmann Member

לילך, לגבי הערבים זה סיפור ארוך, אבל הרוסים- האם הם עלו הנה מתוך שנאה וכעס או אולי נפלו קורבן לחוסר-הנכונות של החברה לקבל אותם וניתבו את התסכול שלהם לשנאה תהומית כלפי הסובבים?

11. Ampelmann Member

אתה משווה כמה אלפי דולרים לחיים של כמה בני-אדם?

אתה אומר שאולי לא נורא להרוג ערבי אחד "על הדרך" אם ביטלנו חוליית קסאם?
    תראה, לכאורה צריך להסכים איתך. הערבי הזה לא חשוב לנו כעם יהודי בארץ ישראל ואם המוות שלו הוא הכרחי למען המטרה של חיסול חוליה שתאמלל את תושבי עוטף עזה במשך חודשים, אז אולי המטרה מקדשת את האמצעים...מה שמיד מחזיר אותי לטופיק של הדיון- האם אנחנו גזענים ומיליטנטיים עד כדי כך שחיים של "עוד ערבי" בטלים בעינינו עד לרמה שאנחנו מאפשרים לעצמינו להרוג "עוד אחד" ו"על הדרך" רק בגלל שהמטרה הזו מקדשת את האמצעים?

12. Ampelmann Member

תקראו את ההודעה הראשונה בדיון, תקראו שוב את הציטוט של חיים ותרשמו כאן מה אתם חושבים עכשיו על *חלק* מהציבור בישראל.

חיים, תודה שנתת את הדוגמה הטובה ביותר שאפשר לסיבה לפיה התוצאות של המחקרים האלה הראו מה שהן הראו.

13. בית"רי מלידה Member

הוא בכיין, שמצטט "מחקרים" בלי להבין מי ומה עומד מאחוריהם, ומהי מטרת ה"מחקרים" - החלופה ה"מודרנית" לפרוטוקולים של זקני ציון.

די כבר לצדקנות הזו, להלקאות העצמיות : בכל מקום שונאים זרים, ובעלי עור כהה, ככה זה טבע האדם, וזה לא ייחודי לעם היהודי.

14. בית"רי מלידה Member

כן !

החיים של תושבי שדרות יותר חשובים לי מאיזה פלסטינאי מסריח בבית חנון.

אם כדי לחסל משגר קסאם אחד ייהרגו 10 ערבים אחרים - לא מזיז לי, כי אני לא אדיוט מנותק מהמציאות כמוך.

זאת מלחמה, וככה זה במלחמה.

מה הסיבה שיורים על שדרות? אנחנו נימצאים בעזה חתיכת יפה נפש?

לא טוב לך, תתאסלם, תתנצר, אל תרגיש יותר שייך אלינו - יש חדר פנוי בוילה של עזמי בשארה.

15. King Kenny Member

חיים, הוא לא אידיוט מנותק מהמציאות, זאת הדעה שלו, אתה לא יכול להגיד לבנאדם שהדעה שלו לא נכונה, מבחינתו אתה טועה ואתה אידיוט מנותק מהמציאות רק שהוא לא דואג להגיד את זה.

בנוגע לנושא, אני תושב עוטף עזה, אבל אני לא רוצה שיהרגו עוד ערבים יחד עם הטרוריסטים ויהיה אכפת לי אם זה יקרה.