ישראל Vs בלגיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏18/8/11.

1. riquelme1 Member

אני רוצה שתביא לי שחקן אחד בליגת העל שמעשן, חוץ מיזה שתפסו בעבר את זידאן לפני גמר המונדיאל עם סיגריה.יוצאים בלילות? לך לאנגליה, ספרד וכל מקום בעולם ותראה ששחקני כדורגל הם פרפרי לילה, רק השנה מהקבוצה של שכטר 3 או 4 שחקנים נתפסו שהם שיכורים אחרי בילוי. קמים ב12 בצהריים? עוד שקר גס, האימונים של הקבוצות מתחילים הרבה לפני, 8-9 בבוקר, והם קמים הרבה יותר מוקדם.

בקיצר, את הקלישאות הזולות והרקובות שלך תזרוק במקום אחר, אתה לא יודע על מהאתה מדבר, השחקנים פה בליגת העל הם מקצוענים נטו, האתחדות לכדורגל שלנו הוא מהאתחדויות היותר מסודרות ומפוארות שיש באירופה.

2. Ice Cream חסה

מקצוען זה אדם שעובד במשרה מלאה, וכדורגלן בישראל זה לא משרה מלאה, לא בנאדם שמגיע בבוקר וחוזר בערב הביתה. אני לא מכיר הרבה שחקנים ישראלים שנתפסו מעשנים או משתכרים לילה לפני משחק, וכמובן שגם ההתאחדות למרות הכל היא התאחדות מסודרת שמשתפרת משנה לשנה, אבל עדיין יש פה הכל בגישה של חפיף ולהיות כדורגלן אצלנו זה כמו להיות דוגמנית- משכורת יפה אבל ל-20 שנה מקסימום, התמקדות במקצוע או תחום נוסף, בזמן הפנוי שיש מנצלים את הזוהר והכסף בשביל חיי מותרות...

וזה לא שיש ברירה באמת כל עוד לא משקיעים עשרות מיליוני שקל ו-5 שנים לפחות, אבל זה אומר שכרגע הליגה הבלגית חזקה יותר (באנגליה אגב, נוהל האימונים כמו שרואים בסרטון שהבאתי הרבה יותר נמוך מזה בישראל).

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מצטרף לאלה שטוענים שהליגה הבלגית טובה יותר. יצא לי לראות בעונה החולפת כמה משחקים בליגה הבלגית (לא במלואם) והתרשמתי מאוד מקצב המשחק. אז נכון, מן הסתם שודרו משחקים של הקבוצות הטובות יותר, אבל עדיין זיהיתי רמת משחק טובה מזו הישראלית. מה גם שכפי שצוין כאן, הליגה לא מסתכמת רק בשלושת הקבוצות שמדורגות במקומות 1-3, אלא כל הליגה. המגרשים מזמינים יותר ואני מתאר לעצמי שהמתקנים שם ברמה איכותית יותר. היחס לבטח מקצועי יותר. מה גם שסביר להניח שלא ניתקל שם בקבוצה שבמשך קיץ שלם מתנדנדת בין הליגה הראשונה לשנייה.
    מה שכן, אין לי ספק שהכדורגל הישראלי התקדם והפערים כבר לא גדולים. יכול להיות שבעוד 3-4 שנים תשמעו אותי אומר חד משמעית שהליגה שלנו טובה יותר.

4. alexshw Member

RIQUELME אני סבור שאתה טיפה מגזים עם ההגנה שלך על השחקנים. יש כאן מלא שחקנים לא מקצוענים באופיהם.
    הרי השאלה העיקרית אם כל הבילויים שלו לא פוגעים ביכולתו במגרש. לדעתי לאותם כוכבים באירופה, אין שום השפעה של כל האורגיות שהם עושים. בארץ יש השפעה על שחקנים.

בכל אופן מבחינה מקצועית הפערים מאוד הצטמצמו מול הבלגים.

5. Ice Cream חסה

יש לך הוכחה לשחקן בליגת העל שמבלה ערב לפני משחק או מיד אחרי הפסד או מעשן קבוע?

6. Don Joan Roman Member

מיכאל זנדברג גם בימים הטובים שלו עישן, על היום אני בכלל לא מדבר שהוא מסוגל לדפוק 2 קופסאות ביום, ויש בוודאות עוד שחקנים שמשענים ושותים כמו חמורים, במיוחד שחקני נוער.
    על יציאטות לפניי משחקים/אימונים אני בכלל לא מדבר כי 90 אחוז מהם עושים זאת.
    והאימונים בד"כ מתחילים ב11 בוקר.

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/11
  7. city Member

אני זוכר כשעוד הייתי בצבא יצאנו כמה קצינים לערב מדורי או משהו כזה, באגאדיר בהרצליה פיתוח אם אני זוכר נכון. שולחן לידנו ישבו לא מעט משחקני מכבי נתניה של אותה תקופת דניאל יאמר (קלמי סבן, שטראובר וכו') שבדיוק סיימו משחק. אני לא זוכר אם הם ניצחו או הפסידו אבל אני לא אשכח כמה אוכל לא ספורטיבי הם דחפו שם (צ'יפסים ודומיהם), ואיך חלק מהם (השמות שמורים במערכת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ) יצאו כדי לעשן סיגריה.

8. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

ספר את זה לריקלמה...

איפה אתם חיים אה? לכו תראו את כל הברים הנחשבים בת"א במוצאי שבת
    שחקני הפועל ת"א \ מכבי ת"א \ בני יהודה \ הפועל פ"ת \ מכבי פ"ת וגם לא מעט משחקני מכבי חיפה יוצאים ושותים ואין שום קשר לתוצאה של המשחק שלהם שהסתיים כמה שעות ספורות לפני

אני בעיינים שלי ראיתי שחקני מכבי ת"א שותים אחרי הפסד בדרבי שמחים ומאושרים

לכו תספרו לליאור רפאלוב מה זה לצאת לפני משחקים.
    לכו תספרו לערן לוי מה זה לצאת אחרי משחק ביום שבת או מה זה לעשן.

תפתחו את העיינים יא עיוורים
    השחקנים פה לא שמים פס על המקצוע שהם עוסקים בו.

9. Don Joan Roman Member

בתנאי שאתה תספר לחיימהבלוף שלא צריך להיות ציני כל הזמן.

והם חיים במקום שהם לא יודעים אז הם אומרים שזה שטויות, מי שקצת מבין בקבוצה שלו מעבר לרמה של ללכת למשחקים יודע שיש פה מתחת לפניי השטח המון המון חרא.

10. אלי מתחן Member

גם אוחנה היה מעשן, לא ראיתי אף אחד בא אליו בטענות.
    חוץ מזה, אחרי משחק אני לא בטוח בכלל ששחקנים בחו"ל לא יוצאים.

11. לא מצאתי כינוי Member

אני ראיתי בעיניים שלי בשנה שעברה במועדון תל אביבי את חלק משחקני ליון מעשנים מספר שעות אחרי שהם פירקו את הפועל ת"א בבלומפילד, זה ממש לא תופעה שלנו בלבד.... זה קורה בכל מקום בעולם, גם ברמות הגבוהות ביותר.

12. Muurad Member

crazyblue5, אני מבטיח לך ששחקנים באירופה עושים אותו הדבר, רק ששם הם נותנים את ה-100%(כל אחד והמקרה שלו) על המגרש. אנשים הם אנשים, זה שהם באירופה לא אומר שהם חייזרים - הם מבלים, שותים ומעשנים בדיוק אותו הדבר.

13. ייא Member

יצא לי לראות משחקים של בלגית בגלל הישראלים... זה אותה רמה
    רק המגרשים שם מלאים ופה ריקים - זה ההבדל

גנק נראתה כמו הפועל כפס ביום רע ומפ''ת ביום טוב

בלי קשר, ראיתי משחקים של ברסט ואוקזר וזה בול אותה רמת שיש בישראל ואני אחד שכל שבת נמצא במגרשים מהמשחקים הגדולים עד לפחים

14. סמואל אטו Member

הסיגריות זה לא העיקר.
    העובדה שהשחקנים האלה מרשים לעצמם לעשן/לשתות/לבלות/להצטלם לצהובונים וכו? וכו? בלי לעבוד קשה ולתת תוצרת על המגרש, זאת הבעיה.

הליגה הבלגית יותר טובה אין ספק.
    אולי הרמה הטכנית נמוכה מפה, אבל בכל שאר הפרמטרים הם עושים לנו ביה?ס.
    מתקנים,אימונים,סקאוטינג,מאמנים,ניהול,לוגיסטיקה,תרבות,נבחרות ושחקנים. הכל!

קראתי פה על טענות שאין כסף כדי להפוך אותנו לבלגיה וזה נכון ולא נכון.
    רוברטו קולאוטי מרוויח 5 מיליון שקל בשנה.
    ברוכיאן מרוויח 2.5 מיליון שקל בשנה.
    בן-שושן מרוויח 2.5 מיליון שקל בשנה.
    בוזגלו נרכש ב-10 מיליון שקל והרוויח בערך 4 מיליון שקל.
    רפאלוב נמכר לאחרונה תמורת 12.5 מיליון שקל.
    מליקסון נמכר תמורת 4 מיליון שקל.
    אלברמן מקבל 4 מיליון שקל בשנה.

ככה שכסף יש בכדורגל, אבל קבוצות מעדיפות להשקיע אותו על שחקנים שלא שווים חצי ואפילו רבע מזה.
    וזה גם נכון, כי כמות הכסף שמקבלים פה מספונסרים,זכויות וכו? לא מתקרב בכלל לבלגיה, העניין הוא שגם את זה אפשר לתקן בעזרת ניהול חכם של הכדורגל.
    אם נכריח קבוצות להשקיע במחלקת הנוער ו/או להקים אקדמיה כחלק הכרחי מהאפשרות להשתתף בליגת העל והלאומית, אזי רמת השחקנים כאן תעלה פלאים וכתוצאה מכך רמת הליגות,כמות השחקנים,כמות הקהל וכמות הכסף ממכירה לחו?ל יעלו ויצרו מעגל קסמים שיזינו אחד את השני.
    זאת כמובן, רק דוגמא אחת.

15. gilad16 Member

מבחינת כדורגל אני לא ראיתי הבדלים גדולים ברמה, אבל כן הבדלים גדולים בסגנון. מבחינת מתקנים אין מה להשוות בכלל, כמה קבוצות בישראל יש עם תשתית ללו"ז של שני אימונים ביום לדוגמא? כמעט אף אחת, לחלק מהקבוצות אין אפילו פיזיוטרפיסט במשרה מלאה, שנה שעברה עזורי ניסה לעשות שני אימונים ביום באשקלון ושחקנים נפלו כמו זבובים, לא פלא שהפיוזיוטרפיסט שלך הוא מעסה במשרה חלקית או משהו דומה, ובין האימונים לשחקנים שגרים רחוק אין מקום לנוח בו (כמו האקדמיה שבנו באשדודו). נכון שאשקלוןשכונה, אבל זה נכון למרבית הקבוצות, מעסיקים צוות אימון של 2-4 איש, צוות נוסף מצומצם ככל האפשר ולא דואגים לתנאים מסביב, ככה אפשר להתקדם רחוק?

יש עוד הבדלים ברורים מבחינת המקצועיות והמתקנים, אבל אני מאמין שהנושא והדיון סביב ההשוואה הזאת בארצנו סובב סביב השאלה האם השחקנים הישראלים צריכים לעבור לשם?

מהבחינה הזו התשובה לא צריכה להיות קשורה רק לרמה של הליגה, אלא פשוט ספציפית לכל שחקן ושאיפותויו וההצעות ואפשרויות שיש לו בכל מקום. אם מישהו מקבל שם יותר כסף, תנאים יותר טובים, חוויה של חיים במדינה זרה והכרת תרבות אחרת, משהו שלדעתו מקדם אותו מקצועית, סטאטוס של לגיונר או כל דבר אחר, למה שלא ילך לשם?

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/11