ישראל Vs בלגיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏18/8/11.

1. Ice Cream חסה

אתה מודע לזה שאלה מחירי ברוטו, שהמיסוי עליהם הוא 50% והשחקנים האלה מרוויחים רק חצי? אליניב ברדה מרוויח למשל 300 אלף יורו, נטו. גם שחקנים בקפריסין כמו שפונגין מרוויחים יותר, הוא לדוגמא לפי שמועות 300 אלף יורו ברוטו, שגם אם המיסוי על זה הוא 50% זה עדיין יותר ממה שהוא היה יכול אי פעם לקבל במכבי או בכל קבוצה אחרת בארץ. הנקודה ההתחלתית של הכסף בבלגיה הרבה יותר גבוהה ותאמין לי שבכל פרמטר בתקציב שלהם הם משקיעים יותר כסף.

אתה מדבר על אריאל אורטגה שהגיע שיכור/ עם האנגובר לאימונים? אתה מדבר על אוחצ'ות כמו רונאלדיניו, אדריאנו ורוביניו? והאם שחקנים כאלה יכולים לתת מעצמם 100% באימונים? או שהראש והגוף של השחקנים בישראל שעולים על המגרש לא ממוקדים אך ורק במשחק?

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגדול, למרות הבושה שנקראית KRC Genk, הליגה הבלגית סך הכל יותר טובה משלנו במספר היבטים ואני אסביר:

1. איצטדיונים - נכון, אנחנו נצמצם אט אט את הפער עם המגרשים החדשים שיפתחו, למרות שמבחינת תכולה, אנחנו עדיין לא מתקרבים אליהם, בכל מקרה עדיין כמעט כל האיצטדיונים בבלגיה טובים יותר משלנו.

2. מתקני אימונים - אין פה מתחרים, בלגיה אוכלת אותנו בלי מלח. קצף שהוא נחשב להכי טוב, אחריו ק"ש של מכבי, הן במקרה הטוב מה שיש לקבוצות תחתית. המתקנים של הקבוצות פאר שם זה משהו שלא נגיע אליו עוד הרבה מאוד שנים.

3. אימונים - האימונים בארץ לא מספיקים, חסרות המון יחידות אימון וכאשר שחקן מתאמן בקושי שעתיים ואז הולך לשחק בפלייסטיישן זה אומר דרשני ועדיין נוכח העובדה שהשחקנים שלנו יותר טכנים וחלקם גם יותר מהירים, זה מעלה שאלה: למה השחקנים שלנו כל כך עצלנים והתוכנית אימונים כל כך וותרנית כי אנחנו יכולים להרים את הרמה שלנו הרבה מעבר לזו של הבלגים. בבלגיה אתה לא נוגע בכדור עד שאתה עושה כמה שעות בחדר כושר, ריצות ותרגילים, וגם שם, אימון נמשך הרבה יותר מפה.

4. שחקנים - העובדה שיש לנו מלא ליגיונרים בבלגיה אומרת שאנחנו מצמצמים את הפער מהבלגים. אנחנו מאוד טכנים וחלק מהשחקנים שלנו מאוד מהירים, אבל לפעמים לוקים בפעולות כל כך בסיסיות כמו סגירה, הרמה, מהירות, שזה משהו שפשוט מדהים כמה לא עובדים עליו פה בגילאים שהכי צריך את זה, הילדים והנוער, ואז כשמגיע בבוגרים, אין כבר מה לעשות, הבוקסה דפוקה.

5. כסף - אין פה שאלה בכלל. פה דור מלול יכול לקבל 100 אלף דולר במקרה הטוב במכבי ת"א, שם הוא יכול לקבל 200 אלף יורו בבירסחוט! לא אנדרלכט, בירסחוט, וכמוהו רועי דיין שמקבל 100 אלף שקל בעכו ובבירסחוט מכפיל את את זה פי 10.

בסופו של דבר, כמובן מבחינה כלכלית שווה להיות בבלגיה ולא בישראל. מבחינת אימונים והתקדמות גם שווה להיות בבלגיה ולא פה, ואם מדובר בברוז', אנדרלכט וטואנדרד ליאז' - אין בכלל ספק שהן עדיפות מאות מונים על פני מכבי, הפועל וחיפה, ובכל ההיבטים נכון להיום וזה משהו שכנראה לא ישתנה...

אבל זה לא שאנחנו כאלה גרועים, יש התקדמות של הכדורגלן הישראלי, הרבה יותר מאשר של הליגה עצמה, למרות שעושים דברים בכיוון (ועדיין עד שלא יעשו סדר אמיתי עם המשחקים שמפוזרים על פני 5 ימים ועם מחירי הכרטיסים, יכולים לבנות גם 600 איצטדיוני וומבלי, הקהל ימשיך להרגיש ששמים עליו זין ולא יבוא). רק צריך להשקיע יותר, פשוט להשקיע, וכמו שראינו לא מעט דוגמאות של שחקנים שהכישרון שלהם לבטח לא יותר טוב מזה של שחקנים בבלגיה אבל העבודה הקשה שלהם והמאמץ השתלמו והם עשו קפיצת מדרגה אדירה לעומת שחקנים שגדלים בתנאים הרבה יותר טובים ובארצות שם יש תרבות ספורט אמיתית, והגיעו למחוזות שגם שם יכולים רק לחלום עליהם, אז זאת אומרת שיש לנו שחקנים ששווים משהו, הם פשוט צריכים להאמין יותר בעצמם ולהשקיע.

3. סמואל אטו Member

אתה מודע לזה שכל מה שרשמת בכלל לא רלוונטי למה שאני אומר?

אני לא אומר שבארץ יש משכורות כמו בבלגיה, אלא שיש הרבה כסף שבמקום ללכת למקומות הנכונים הולך על שחקנים שלא שווים חצי מזה במקרה הטוב.
    אם מכבי הייתה מוותרת על קולאוטי ואלברמן לגמרי, אז הם בקלות יכלו להקים מתקן אימונים מפואר כמו בבלגיה.

4. Igi Member

יותר פתטי מזה באמת שאי אפשר להיות.

כמובן שאם מכבי חיפה הייתה נותנת שלישייה לפאו הנוכחית שנמצאת בירידה רצינית היית מזכיר לכולם כמה שזה קל לנצח 'אימפריה' חלשה שירדה מזמן מגדולתה ובכלל בדעיכה לאחרונה ויורד על כל השחקנים שלה ואומר "זה הקווינסי הגדול?" ומתאמץ לנסות לשכנע את כולם שאלה שחקנים בלי חשק ועם איך שהיא נראית היא לא יותר מבני יהודה. שלא נדבר על זה שאם מכבי ת"א הייתה מנצחת את גנק מזכיר לכולם כמה שגנק עשתה עונה אדירה ועברה קבוצות כמו ליאז ברוז' ואנדרלכט, אבל ככה זה, אתה בן אדם חסר יכולת פירגון או בן אדם שאין לו מושג בכדורגל ולא מצליח להכניס לראש שקבוצה יכולה להיות קבוצה טובה, אבל ביום אחד גדול של יריבתה היא יכולה להיכנס ליום רע שיציג אותה כקבוצה ברמה של מרכז טבלה בליגת העל ומטה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/11
  5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע מה ההבדל בין פאו לגנק? שפאו לפחות ניסתה לשחק במחצית הראשונה ובשניה סתם החליטה להעביר את הזמן וכשניסתה כבר לצאת היא לא יכלה עד ששחקני מכבי התחילו ליפול כמו זבובים. גנק לעומת זאת באה לפה והציגה יכולת של צפרירים חולון, באמת שבתור חובב כדורגל התביישתי בשבילם, כי כולנו יודעים שמכבי חיפה השנה היא לא שוס, היא לא מדגדגת את חיפה של שנה שעברה (אפילו לא בצחוק) וגם לא יותר טובה מחיפה של לפני שנתיים, ועדיין, היא קרקסה את גנק שנראתה פשוט מביכה, עלובה כאילו המאמן שלהם (ואני לגמרי לא אתפלא אם זה היה המצב) אפילו לא ניסה ללמוד את מכבי חיפה, מה שאני בטוח שכן יקרה אצל עוזרי המאמן לקראת המשחק הבא שיהיה אצלם בבית. שחקנים כמו קנדי, איילנד וארבעת שחקני ההגנה, לא רק שהם לא מתאימים לשחק במכבי חיפה, אין להם מקום אפילו באשדוד! וגנק, עם כל זה שהיא אלופת בלגיה? היא לא מתקרבת בגרוש לסטאנדרד, אנדרלכט וברוז', שאותה ספציפית ראיתי בכל המשחקים עד עתה והיא נמצאת ברמה אחרת לגמרי. איגי, אני התגובה הראשונה שכתבתי על מכבי נגד פאו היתה שפאו זה רק שם בדיוק כמו שאלי גוטמן אמר וזה מה שיזכרו, שמכבי ניצחה את פאו, אתה יכול ללכת ולבדוק את זה. אני התרשמתי מהמשחק של מכבי שבמחצית השניה ביטלה את פאו וגם בראשונה לא נפלה ממנה בכלל למרות הביזיון של 22 הדקות הראשונות. וחוץ מזה שאני אמרתי שפרט לקווינסי וטיפה לטו, שום שחקן לא היראה כלום, אפילו לא סוטוריס ניניס המוכשר בטירוף שאין לי מושג איך הוא עדיין שם. אני בן אדם חסר פירגון? אני הראשון שפירגן פה להפועל ת"א בשנה שעברה במשחקים שלהם באלופות וגם לפני שנתיים באופ"א עם ההצגות מול ראפיד ואני גם פירגנתי למכבי חיפה על המשחק הטוב שהיא עשתה בסלובניה (בדיוק כמו שאני הייתי הראשון שצעק ביזיון על המשחקים של מכבי במוגרן וההתבטלות העלובה מול פ.ס.ז' בחוץ!), וכמובן שגם פירגנתי לבני יהודה. כשאפשר וצריך לתת מילה טובה, אני נותן. כשצריך לתת בראש, או לרדת על היריבות שפה בתקשורת עושים מהן מינימום ארסנל בתקופה טובה, אז אין לי בעיה לעשות את זה גם. עשו פה בתקשורת בגנק כאילו מדובר במינימום אודינזה של שנה שעברה עם אלכסיס סאנצ'ז, רק שכחו להזכיר לנו ש-4 שחקנים לא משחקים, וגם לא צפויים לחזור למשחק הגומלין, ש-3 שחקני מפתח נמכרו בכלל כולל השוער לצ'לסי ושיש שם כאוס עם המאמן הבזיוני וההתייחסות שלו, שאישית אני לא חושב שזה אמור להשפיע על השחקנים בגומלין, וואלה ויסלה קראקוב שראיתי אותה מנצחת את אפואל אחרי זה בשידור חוזר עם כל הלחץ שהיה שם מסביב נוכח ההיסטוריה שלהם במוקדמות, עם מליקסון וביטון דופקת להם 4 בפולין ועושה שופינג בגנק לפני המשחק.

6. Ice Cream חסה

ב-9 מיליון שקלים אתה תקים אקדמיה תוך עונה?

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אקדמיה זה משהו שמתקשר לגידול השחקנים, לגבי הקמה של שנה? לא יודע אם זה אפשרי, אבל בסכום כזה, אפשר בהחלט להקים תוך שנתיים אקדמיה, השאלה מה קורה עם האקדמיה: האם זה אקדמיה שהקבוצה הבוגרת משתמשת בה כמו באשדוד? דביליות. אם זה אקדמיה שקבוצת הנוער מתאמנת בה כל יום, כל היום? נהדר. אם מרחיבים את זה אפילו לקבוצות נערים, אז בכלל זה משהו שיעשה אדיר לקבוצה, וגם לילדים עצמם כי הם לא יהיו ברחובות ולא יסתבכו בשטויות (שוד זקנות, סחר בסמים כמו אביסידריס וכ'ו...) הרי מספיק שנגדל ככה שחקנים, וגם מי שלא ייצא שחקן, נציל אותו מהתחלואות שנמצאות בחוץ, בגל הזה, כבר הרווחנו אותו כמי שייתן תפוקה חיובית בתור בן אדם לחברה הרעועה שלנו...זה אומנם נראה מעט, כי מה זה כמה ילדים, אבל אם היתה פה תרבות ספורט, היה דבר כזה שנקרא אקדמיה בעוד ענפי ספורט וכל דבר פה היה מקצועני ואז זה לא היה בודדים או עשרות אלא באלפים שזה כבר משמעותי...

8. Ice Cream חסה

באמת שאני לא מבין איך ב-9 מיליון שקל מקימים אקדמיה... היכל תרבות קטן עולה להקים 35 מיליון שקל במשך שנתיים.

ללא מעט קבוצות בארץ יש אקדמיה לנוער עם פנימייה ומתקנים ברמה מספיק טובה (גם באשדוד לא?), הבעיה היא עם קבוצות הבוגרים דווקא שאין להם איפה להתאמן ברמה יסודית, ואי אפשר גם לשלם להם שכר מתאים עבור כל השעות שהם נמצאים בעבודה.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

היכל תרבות זה לא אקדמיה...אני לא מכיר אקדמיה אחת בארץ (כמתקן מבודד ובנוי בהתאם), אבל כזו אמיתית, פרט לזו שנבנתה באשדוד. נכון שיש את המתקן היפה של חיפה בקצף, נכון שיש את קרית שלום שהשתפרה פלאים לעומת העבר ויש לה עוד המון להשתפר ונכון שהמתקן של מכבי פ"ת גם מהמושקעים והמטופים שיש, אבל כמו שיש באשדוד עם הדברים שיש בפנים אין בשום מקום.

אמממ כל עוד אני לא נובר באיך בדיוק חתומים ההסכים וכו', אני לא יודע להגיד לך, אבל אם בן זקן הצליח להקים ב-9 מיליון אקדמיה, כנראה שזה אפשרי.

10. סמואל אטו Member

אקדמיה,מתקן אימונים או שניהם ביחד. מה שבא לך.
    תוך עונה? מצידי שיקח גם 5 שנים.
    9 מיליון שקל פלוס עוד איזה 2 מעמלות סוכנים וסכום ששולם לקבוצה הגרמנית.
    ד?א כמה כסף נזרק על שחקנים כמו באנינג,סידיבה וראנגלוב?

11. Ice Cream חסה

גם לבית"ר יש אקדמיה לקבוצת הנוער עם פנימייה.
    זה באמת משנה אם יש פלסמות בחדרים ואם הדלתות מעוצבות? בעיקר שיהיו להם חדרי כושר ברמה, משטחי דשא טובים, מקלחות נוחות ותזונה מתאימה.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאתה מדבר עליו זה משהו פסיכולוגי וזה משפיע המון. שחקן לבטח יראה רצון ויכולת להצליח כשהוא מקבל תנאים כמו מיטה, שירותים נורמלים, דלתות, פלסמה, קייטרינג, מגרש בלי בורות וכו'...לעומת זאת שחקן שאתה שולח אותו כל שני וחמישי לחור אחר שנראה יותר גרוע אחד מהשני, אל תתפלא אם הוא יחפש לעבור לשחק קארלינג.

13. Ice Cream חסה

זה הכרחי שבכל חדר תהייה פלסמה והחדרים יהיו מעוצבים על ידי איזה הומו?

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תחשוב לבד, איפה היית רוצה לעבוד ולהשקיע:

מלון שנראה כמו מנהרה בעזה או מלון שנראה כמו וולדורף אסטוריה? כשהתנאים שאתה מקבל הם נגזרים כתוצאה מההשקעה במקום...

15. Ice Cream חסה

שים לב שלא אמרתי שצריכים לישון על מחצלות, לאכול קייטרינג מעפן, להשתין בשירותים מקולקלים ומסריחים ולהתקלח מתוך חור בתקרה שמשפריץ מים, אלא אפשר לוותר על הפלזמות ועל דלתות זכוכית של מעצבים.