כדורגלן העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏15/4/04.

1. ArsenalFan Member

דווקא לג'רארד יותר מגיע שם מקום בנבחרת מאשר לשחקנים אחרים. אני לא מבין מה טים האוורד עושה ב-11 של העונה, הוא שמט ליונייטד מספיק נקודות קריטיות שבגללן היא לא התמודדה עם ארסנל. ואן ניסטלרוי כבר חודשיים לא פוגע, לסאהה/ פורסל/ שירר הגיע יותר המקום ב-11 של העונה על פני רוד.

לאורן? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

2. Julian Joachim Member

ואני אמשיך להתלהב משון רייט פיליפס ולהגיד שהוא צריך להיות גם בנבחרת העונה וגם השחקן הצעיר של השנה.

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאורן? לאורן? מה הוא עושה שם? הייתי נותן את המקום הזה לארון יוז שעשה העונה יופי של התקדמות או לפיל נוויל (אני יודע שהוא יותר קשר אחורי אבל הוא גם יכול לשחק כמגן ימני), שנתן העונה את העונה הטובה בקריירה שלו והיה אחת מנקודות האור הבודדות באולד טראפורד. לאורן כולה נתן כמה משחקים אחרונים טובים, אבל ברוב העונה הוא היה חור מושלם באגף הימני של ההגנה. אם כבר נותנים לשחקנים מקום בהרכב על סמך שני משחקים למה ג'ילברטו לא שם? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx מה הוא לא שיחק העונה יותר טוב מלמפארד וויירה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx אפליה נגד ברזילאים נשבע לכם.... למפארד נבחר רק כי הוא אנגלי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx .

ולמה ואן-ניסטלרוי נבחר ל-11 הטובים של העונה? לדעתי הוא כבר איזה חודשיים ללא כיבוש. הייתי שם במקומו את שירר, סאהה או מיקאל פורסל שבאמת נתנו עונות גדולות וסחבו לבדם קבוצות.

האכזבה האמיתית שלי היא מכך שפארקר נבחר לצעיר של העונה במקום טיר או רייט-פיליפס. הוא באמת נתן חצי עונה טובה בלבד, כשבחצי השני הוא דווקא קיבל המון אשראי מראניירי אך דאג לאכזב בכל הזדמנות. בחירות מאוד פופוליסטיות אני חייב לומר

4. Mighty-Whites Member

טים הווארד עדיין בגדר תעלומה.אין ספק שהוא משופע ביכולות גבוהות ביותר,אתלטיות ושועריות נטו,אבל עדיין זה הוא לא המוצר המוגמר,עם טעויות מביכות לעיתים (התברטזויות בלעז...) ועונה לא מושלמת קלנדרית שלא בטוח שמצדיקה תואר,בפרט שזו העונה הראשונה.
    יונייטד לא לשכוח סיימו את העונה האירופית שלהם באשמתו הבלעדית,עם ההדיפה הביזארית סטייל להמן לרגלי חלוץ פורטו.מצד שני,באמת שלא היה העונה שוער שהתעלה על עצמו,והווארד,עם כל הטעויות שצויינו,הביא גם הרבה שקט ובטחון ל"הגנת הברזל" שלו.סטיבן ג'רארד פשוט מעולה,כשרון יוצא דופן,אבל לא העונה,מה לעשות.אחד שאין עליו וויכוח בכלל לדעתי הוא לאורן.עונה אדירה,עצומה,יציבות ללא דופי לאורך כל העונה כמו כל ההגנה הנהדרת של הגאנרז,מה חסר לו? כלום.מגיע,ובצדק.סקוט פארקר? נראה שהמעבר מהוואלי הצנוע לברידג' העצום (יחסית) הבהיל אותו משהו.לא ראיתי ממנו שום כלום יוצא דופן,הוא כישרוני להדהים,היו לו כמה הברקות גאוניות ןמהלכים שהצביעו על הפוטנציאל
    והוא עוד יבוא לידי ביטוי, ובגדול.הוא נורא השתדל אבל לא לגמרי השתלב בפאזל של ראניירי.יהיה טוב,הוא באמת כישרון גדול,שוב פעם,לא העונה,עדיין לא.ג'ון טרי??????????
    פשוט לא מובן,מוגבל להחריד עם אנטי טכניקה פושעת וראיית משחק לקויה,פלוס מהירות של צב בקביים.לגבי כל השאר,מדויק ומוצדק.עונה ע נ ק י ת...

5. ScottishGunner Member

היציבות של לורן נובעת מכך שהוא לא עושה כלום חוץ מלקבל כדור ומיד אחר כך למסור לרגל של שחקן אחר, אני לא מאמין שמישהו היה בכלל חושב להרכיב אותו בהרכב העונה אם הוא לא היה משחק בשורות הזוכה, לצד שחקני הגנה באמת מעולים כמו קמפבל, טורה וקול.
    לורן הוא מגן ימני סטייל גארי נוויל, ואני אומר את זה כל העצבות שבדבר. שניהם שחקנים שמתאימים לקבוצות אמצע טבלה בפריימרליג, ובכל זאת מצליחים להיות שחקנים קבועים בקבוצות מובילות בגלל שהם איכשהו מבצעים את המינימום המצופה ממגן ימני, ואף אחד לא מרגיש שזה כל כך קריטי להחליף אותם.

6. KirkH Member

צפוי??? אולי, אם העיתונאים מסקרים את ליגת הכדורגל של המאדים ולא את הפרמיירליג...

טים האווארד, חצי עונה ראשונה פנטסטית אבל נעלם לחלוטין בשלושת החודשים האחרונים. בניגוד לשחקן שדה, כששוער נעלם, זה טיפל'ה יותר בולט היות ויותר כדורים נכנסים לרשת. אנטי ניימי היה יציב ומצויין לאורך ולרוחב העונה הזו. הוא צריך היה לקבל את אפודת השוער מספר 1.

אשלי קול, בחירה מגעילה שנובעת בעיקר אם לא לגמרי, מהעובדה שארסנל אלופה. זו לא הייתה עונה גדולה עבור אשלי קול, בטח לא מבחינת הסטנדרטים שהוא עצמו העמיד בעבר. היה גרוע מאי פעם בהגנה והסתבך יותר מפעם אחת עם ועדות המשמעת. ווין ברידג' נתן עונה טובה בהרבה מזו של קול. מה גם שברידג' לא סבל מעליות וירידות, עשה את שלו כל משחק, אז הוא לא השחקן הכי טכני והתקפי בעולם, ביג דיל, לא כל מגן שמאלי זה רוברטו קארלוס.

לאורן, האא??? מה??? על מה בדיוק? סתם כי אף אחד לא בלט מעל היתר אז נותנים את הכבוד לשחקן של האלופה? או שזה בגלל משחק או שניים טובים מאוד שהוא נתן? וולץ היה הרבה יותר טוב ממנו

ג'ון טרי / סול ק(ט)מבל, מת על ג'ון טרי, אבל לגארי סאות'גייט מגיע לא פחות מצמד הבלמים של נבחרת אנגליה. ג'וני טי נכנס לקומה בין ינואר לפברואר ונזכר להתעורר רק בריצה המטורפת של צ'לסי שנקטעה בברידג' מול התותחנים - ולכן לדעתי היות ולאנגלי הותיק של בורו מגיע מקום הוא צריך לבוא על חשבון ג'וני. הטמבל עשה כרגיל את שלו, לא מעבר לזה אבל אף פעם לא פחות מזה, והעונה הוא היה צריך לחפות על קונוסים כמו סיגאן וקיאון שלא לדבר על זה שמאחוריו עומד דביל עם סעיף פסיכולוגי כמו להמן.

פטריק ויירה , בול פגיעה. אין מילים.

פרנקי למפארד, שוב הצליח לעשות קפיצת מדרגה מבחינת יכולת, עונה שלישית שהוא ממשיך להישתפר ולהתפתח, מגיע לו.

רובר פירס, עוד בונקר, כל מילה מיותרת.

סטיבן ג'רארד, תסלחו לי על השאלה אבל, מי??? מישהו שמע על הבחור הזה העונה? כן אז הוא אמור להיות אחד השחקנים הבריטים היותר טובים בליגה - זו סיבה לבחור אותו אוטומטית??? (זו העונה השלישית שהוא אמור להיכנס לנעליים האלה ושוב הוא לא קרוב לעשות את זה).
    יש לפחות חמישה שחקנים שיכולים ואמורים בעולם נורמאלי להיות בנבחרת הזו לפני ג'רארד, החל מג'יי ג'יי אוקוצ'ה שהוביל קבוצה של קונוסים. דרך הארי קיואל שאם יש מגיע, אז לקיואל מגיע. הסיבה שליברפול נמצאת היום בעמדה שמאפשרת לה להגיע לצ'מפיונס נעוצה בעיקר ברגליים של האוסטרלי.
    גם ליונברג, רוי קין שנתן תקופות נהדרות בעונה הזו, סקולס ואפילו דמאיין דאף ראויים לא פחות מהילד המפונק של הוייה.

תיירי הנרי , http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

רוד ואן ניסטלרוי, מתי בדיוק עשו את הבחירות האלה? לפני שהמחזור העשירי הסתיים או רק ביום שאחריו? מה זה? ליונייטד אין מינימום של נציגים אז עוזרים להם? אז הוא שוב כבש לא מעט שערים, סו וואט???
    לואיס סאהה היה ענק עד המעבר ליונייטד, לואיס סאהה היה טוב גם אחרי המעבר לגיהנום, הוא נתן עונה הרבה יותר טובה משל הצוללן הסידרתי. מיקל פורסל עשה העונה הרבה יותר מהבוק ההולנדי ועשה את זה עם הרבה הרבה פחות עזרה וסיוע ממה שמקבל רוד ואן גועל נפש. אלן שירר נעלם בערך באותה תקופה כמו ההולנדי, איך בדיוק קבעו שזה ואן ניסטלרוי שיכנס לרשימה - לא ברור לי.

אגב, לא בחרו את מאמן העונה? נו, בטח היו נותנים לקווין קיגן.
    לדעתי התואר מגיע לסטיב ברוס בעיינים עצומות. הביא חבורת שחקנים בינוניים שסך כל החלקים שלהם מבחינת פוטנציאל לא מתקרבת לקבוצות כמו ליברפול, ניוקאסל, וילה ואפילו צ'ארלטון ופולהאם לעמדה שהם נלחמים שווה בשווה עם הקבוצות הללו על מיקום בטבלה. מישהו זוכר שמאט אפסון לא שיחק 4 חודשים העונה? מישהו מדבר על זה שהם ניפנפו את הצפרדע בכריסמס ומאז משחקים עם חלוצי ליגת משנה מינוס כמו ג'ון ומוריסון? מישהו שם לב לכך שהקשר הכי טוב בקבוצה הושבת כמעט לחצי עונה?
    להוריד את הכובע ו... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏27/4/04
  7. Julian Joachim Member

אני מתלבט בין ברוס לבין קרשבילי ואו'לירי, שגם כן עשו עבודה מצויינת והוציאו ממה שהיה להם הרבה יותר. אבל ככל הנראה הטיעונים שנתת הם המנצחים, והשקט שהוא השרה שם, והעובדה שלא שמענו יותר מדי תלונות מהם למרות כל המכות שנפלו עליהם, נותנת לו את התואר כנראה.

8. Cesar Member

כמה בחירות תמוהות מאד:

לא היה השנה שוער שהיה ממש מעל הליגה (כמו קודיצ'יני ופרידל אשתקד). הרבה שוערים לא היו יציבים.
    כנראה שאני היחידי שהיה בוחר באנטי ניימי. לא חושב שלהווארד מגיע ,אבל שיהיה.

השחקן הצעיר של העונה הוא לא סקוט פארקר. רייט פיליפס, טורה וטרי היו עדיפים עליו פי כמה.
    לקוין נולאן היתה עונה טובה מאד לפי מה שראיתי. היו כמה שחקנים שפרצו והפכו לשחקנים מן מהניין, כמו ניקי האנט מבולטון או וויטינגהאם מאסטון וילה.

אני חולק גם על הבחירה של אשלי קול. היו לו עונות טובות יותר (באופן יחסי), וגם הוא לא שיחק בלא מעט משחקים. לברידג' או לבארי מגיע לא פחות ממנו (למרות שקשה לשים את בארי בתפקיד מסויים במגרש).

בנבחרת העונה הייתי מחליף את ואן ניסטלרוי בפורסל (שגם לו מגיעה מועמדות לתואר שחקן העונה).

9. dIaMoNd Member

אם לא ויירה,הנרי.

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

סזאר גארת' בארי העונה תופקד כמעט תמיד כקשר שמאלי, בעוד שג'לויד סמואל רכש לעצמו מקום של קבע בהרכב הוילנז בעמדת המגן השמאלי. חוץ מזה כל מילה שלך פנינה, הכל אמת.

11. KirkH Member

התיפקוד הזה בא לידי ביטוי בעיקר על הנייר.
    ג'יי לויד סמואל מקבל מאולירי המון חופש ובחלק מאוד נרחב של המשחק הוא עולה למעלה לעמדות של קיצוני שמאלי עם פריצות סולו באגף שלו, מי שאחראי לסגור מאחוריו הוא כמובן בארי.
    ועדיין, וויין ברידג' מעל כל הליגה באגף שמאל.

לא מסכים בכלל. רייט פיליפס אולי נתן משחק טוב פה ושם, אבל בשום פנים ואופן הוא לא היה עקבי ואיכותי כמו שפארקר היה בצ'רלטון. אחרי הכל, סקוט פארקר שידרג את עצמו בחצי הראשון של העונה מסתם עוד קשר אחורי צעיר ומבטיח - לעמדה של להיות השחקן הכי משמעותי בסגל של צ'רלטוו. לדעתי מגיע לו לזכות.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בארי העונה הוסט לקישור, ורוב הזמן תפקד כקשר אחורי או שמאלי, תלוי במצב"ה של או'לירי, ובהתאם לכך הוא גם מגיח להגנה מדי פעם.

לדעתי - עם כל הכבוד בארי לא קשר. הוא שחקן הגנה.

13. Julian Joachim Member

נולאן כבש עונה שעברה מול מנצ'סטר, או שזה היה העונה? אני מתחיל להיות ממש סנילי. בכל אופן, אני חושב שאת הפריצה שלו הוא עשה בעונה הקודמת ולכן הוא בכלל לא צריך להיות מועמד.

14. ArsenalFan Member

בשתי העונות שעברו הוא כבש שערי נצחון באולד טראפורד. השנה בולטון הפסידה פעמיים ליונייטד. ולגבי נולאן, אם כבר- השנה הוא דווקא טיפה נעלם, כשהוא כבש שערי ניצחון ב-OT ובאנפילד ופרץ ככישרון גדול, דיברו עליו כאחד השחקנים המועמדים לנבחרת אנגליה. זה לא כ"כ יצא, לפחות בינתיים.

15. Cesar Member

לגבי נולאן אני , בכל אופן ,חולק עליכם.
    השאלה היא מי ראוי לזכות בתואר השחקן הצעיר של העונה: שחקן שעשה את הפריצה הכי גדולה או זה שהיה הכי טוב?

סקוט פארקר הוא לא תגלית. בעונה שעברה הוא לטעמי היה לא פחות טוב מאשר העונה, במיוחד לא בצ'לסי (בצ'לרטון הבריק דרך האמצע, בצ'לסי הוא נעלם באגפים ועושה בעיקר עבודה הגנתית).
    שון רייט פיליפס הוא לפי דעתי השחקן הכי משתפר בין הצעירים. אחרי שהיה מצויין בתור חלוץ בעונת העלייה של הסיטיזנס, בעונה שעברה הוא איכזב אותי בגדול. העונה הוא חוזר לעצמו . בלעדיו אני לא רואה את סיטי מעל הקו האדום.

לגי נולאן- אני חושב שדווקא בעונה שעברה הוא נעצר קצת. היתה לו גם פציעה בדרך.
    העונה הוא הבקיע 8 שערים, שזה לא רע בכלל. 4 מתוכם היו חשובים והובקעו בין הדקות ה-71 ל-י80. הדבר היחידי שמאכזב אותי העונה אצלו הוא כמות הבישולים - אחד בלבד.