כדורגל קולומביאני-los Cafeteros

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏31/1/09.

1. Mehmet Member

שאפו על הידע בכדורגל הקולומביאני.
    לא ממש יצא לי להתעניין בקבוצות מקולומביה (אם כי הנבחרת תמיד עניינה בעיקר בזכות הכוכבים הצבעוניים שלה). כשהייתי בדרום אמריקה יצא לי לראות כמה משחקים בטלוויזיה של קבוצות קולומביאניות בגביעים השונים, ובהחלט יש כדורגל יפה. אם כי לא יצא לי לצערי להיות בקולומביה עצמה.

הנה הזדמנות להכיר ליגה נוספת. נשמח לשמוע עוד עדכונים ממך.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תודה רבה!

לגבי אבל, הוא שחקן סופר כישרוני, אבל האמת שאודינזה לא ממש נתנו לו צ'אנס לשחק אצלם (בניגוד לכריסטיאן זאפאטה, שהיום נחשב לאחד המובילים שלהם) והשאילו אותו לקבוצה ספרדית ולאחר שגם לא הרשים שם הוא פשוט החל לעשות "סבב" עד שמצא את מקומו תחילה בחרז ועכשיו בהרקולס, שם הוא מציג יכולת יותר טובה. בקופה ב-2004 הוא בהחלט הרשים ושנה מאוחר יותר אף היה חלק מנבחרת קולומביאנית עד גיל 20 (לטעם רבים הטובה בכל הזמנים בקולומביה ואחת הטובות בכל הזמנים בדרא"מ) שזכתה בטורניר (עם ארגנטינה של מסי) ולאבל היה חלק מרכזי בכך. אחרי כשנתיים שגם בקולומביה בקושי ידעו מה קורה עם אבל, החליף אדוארדו לארה (מאמן קולומביה עד גיל 17 ו-20 ב-6 שנים האחרונות) את לואיס פינטו כמאמן הנבחרת הבוגרת ונתן לאבל צ'אנס לחזור לבמה המרכזית כשזימן אותו לראשונה מאז הקופה ב-2004 ועוד במשחק חוץ בבראזיל. אבל היה די טוב וקיבל עוד צ'אנסים מול ניגריה וקאטלוניה במשחקי ידידות ואם הוא ימשיך כך אני בהחלט רואה אותו בתוכניות של לארה, שמכיר אותו אולי יותר טוב מכולם. הוא עדיין צעיר, בן 23 ועדיין יכול לפרוץ קדימה.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לפני כמה שנים שיחק באייאקס צעיר בשם דניאל קרוז שהחל במחלקת הנוער שלהם אבל הוא לא ממש התאקלם שם וכיום הוא משחק בבירשחוט הבלגית (יש לציין שגם בקולומביה לא ממש עוקבים אחריו באדיקות).
    את יוהן וונלנטן אני בטוח שרובכם מכירים ולמרות שהוא משחק בנבחרת שוייץ הוא נולד בקולומביה ושיחק בפ.ס.וו וכמובן הציג יכולת די טובה באיינדהובן. אבל אתה צודק, ההולנדים בהחלט מתברכים בסקאוטים וחבל שהם לא מחפשים יותר בהולנד. היו דיבורים שאולי רודאז'גה יעבור לאיינדהובן אבל הוא נחת בוויגאן בסופו של דבר.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יש בהחלט מה לצפות. בליגה הקולומביאנית ישנו חוק שכל קבוצה חייבת לפתוח את משחקיה עם לפחות שחקן אחד עד גיל 19, מה שנותן לציעירים רבים את האופצייה להרגיש את האווירה ולרכוש ניסיון בגיל צעיר מאוד וכך גם עם איבארבו. ערך את הופעת הבכורה באתלטיקו נאסיונל בגיל 17, לא מזמן, (יצא לי לראות את המשחק בשידור ישיר) וכבר אז הותיר רושם נהדר. מדובר בשחקן חזק פיסית ויחסית גבוה עם שליטה פנטסטית בכדור שלי אישית מזכיר מאוד את פרדי רינקון האגדי של הנבחרת של שנות ה-90. יכול לשחק כקיצוני ימני או שמאלי והוא כרגע אחד הבולטים בנבחרת באליפות דרום אמריקה. אם יקבל את הצ'אנס באודינזה, אין לי ספק כי הוא יהפוך להפוך למה שכריסטיאן זאפאטה כיום. אכן נראה כי אודינזה אוהבת קולומביאנים מאוד, בייחוד לאור ההצלחה של זאפאטה, גם הכרטיס של אבל אגילר שייך לה וגם היה אמור להגיע אליה בשנה שעברה מגן שמאלי צעיר נוסף בשם הרולד מרטינז אך ההעברה לא יצאה לפועל בסופו של דבר. אגב, בלם צעיר ומוכשר בשם אפריין קורטס ייצטרף למריו ז'פס בקייבו ובלם נוסף, ג'ון קנדי הורטאדו, נבחן בימים אלו במילאן וצריכה להתקבל החלטה לגביו, למרות שאם הוא יישאר באיטליה הוא כנראה יושאל לקבוצה אחרת. אי אפשר גמובן בלי איבן קורדובה הנפלא ונלסון ריבאס מאינטר וגם הבלם הצעיר ריקארדו צ'ארה מקליארי. ממש מושבה קולומביאנית של בלמים בסריה A
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוי אלוהים זה ממש מביך...דניאל קרוז, לבטח שאני זוכר אותו. הוא הגיע על תקן כשרון צעיר לאייאקס, אבל נפצע קשה ולמעשה נעלם ממגרשי הכדורגל. באייאקס לפני הפציעה הוא לא ממש הצטיין למרות שהמאמן דאז, קו אדריאנסה מאד האמין בו.

לא ידעתי שוונלהנטן נולד בקולומביה. מבחינתי די נכשל בפ.ס.וו.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מי שיעקב אחרי הליברטאדורס יוכל לראות את מרקוס כנראה במדי בויאקה צ'יקו הקטנה. לגבי נאזארית' האמת שהוא קצת מאכזב אותנו יחסית למה שציפינו. לפני שנתיים הוליך את קולומביה לאליפות דרום אמריקה עד גיל 17 והציג יכולת נהדרת שהמשיכה גם במונדיאל של אותה שנה אבל באליפות הנוכחית עדיין לא כבש חוץ מהפנדל מול ונצואלה וכמובן כמו שאמרת, לא עמד בלחץ ולמזלו עלינו בהגרלה ולא במועד הזמן החוקי (אגב, מזלה גם של המארחת ונצואלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ). אגב גם ארגנטינה רחוקה להרשים ובכלל בית א' היה משעמם להחריד כאשר כל הנבחרות סיימו בתיקו בינן לבין עצמן וניצחו רק את פרו. ובשעה שאני כותב לך, ארגנטינה עם עוד תיקו 1-1 מול פאראגואי, ברזיל ניצחה 3-2 את אורוגואי וקולומביה 1-1 בהפסקה עם ונצואלה.
    לגבי חורחה לופז קבאז'רו: אכן שחקן מוכר בקולומביה שאף שיחק וכבש בגביע הקונפדרציות בו השתתפנו ב-2003 והיה חלק מהסגל הרחב למוקדמות למודיאל 2006 אבל בשנים האחרונות די נעלם וגם בנתניה הוא לא הרשים, יכול להיות שהוא באמת לא רצה לחתום. לצערי המאמנים הישראלים לא יודעים אלו "אוצרות" הם יכולים להביא לכאן בגילאים צעירים ורק מחפשים את הארגנטינאים והברזילאים (למרות שמאז הצלחת קולמה, יש יותר נבחנים קולומביאנים). מי שיירצה את העזרה שלי, ייענה בשמחה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

באמת?? דווקא מהמשחקים שראיתי הוא היה לא רע בפ.ס.וו. אבל אני סומך עליך שראית יותר משחקים שלהם ממני. וונלהטן נולד וגדל בקולומביה (אמו קולומביאנית) ואם אני לא טועה עזב בגיל 10 לשוייץ. כאשר הוא עוד עשה רעש של שחקן טוב בקולומביה די התאכזבו כששמעו שהוא בחר את שוייץ על הנבחרת אבל עכשיו אף אחד לא ממש מצטער.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קולומביה מפסידה במשחק הפתיחה של בית הגמר 2:1 לונצואלה אחרי תצוגה מחרידה של השופט אבל גם בגלל שלא שיחקנו טוב. תיקו היה משקף הרבה יותר את מה שקרה וחבל על ההפסד הזה שיכול לפגוע בסיכויינו להעפיל למונדיאל. אלקין בלאנקו עם שער פנטסטי לטובתנו בדקה 14 נתן תקוות אבל לצערי המאמן סילבה ממשיך לתת אשראי לשוער קאמילו וארגאס וממשיך לעשות שטויות ויציאה בלתי אחראית שלו גרמה לפנדל (מוצדק ובנס לא קיבל אדום) שאותו ניצל דל ואז'ה להשוות. הצ'אנסים הגיעו בשני הצדדים אך רוב העבירות וטור הכרטיסים הצהובים הראו בבירור לרעת הקולומביאנים (באופן מאוד מוזר) וגם השער השני של ונצאולה הובקע במתפרצת שהשחקן המתקיף במאבק עם המגן הקולמביאני מוסקרה ביצע עבירה אך השופט נתן להמשחק להמשיך והוינוטינטו כבשו את שערם השני.
    ארגנטינה ופאראגואי סיימו ב-1-1 ובראזיל ניצחה את אורוגואי שהיתה מושלמת 3-2. ביום שני יהיה מחזור מעניין מאוד.
    22:30 (שעון ישראל) בראזיל-ארגנטינה
    00:30 אורוגואי-קולומביה
    03:00 ונצואלה-פאראגואי

הפסד של קולומביה או אורוגואי במשחק ביניהם יכול לגמור תיאורטי את הסיפור של הנבחרת שתפסיד.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קצת סבב אצל הליגיונרים:

הוגו רודאז'גה ערך היום את המחצית המלאה הראשונה שלו בוויגאן כאשר נכנס בדקה ה-45 ושיחק לצידו של מידו המצרי (אני לא אוהב את השחקן הזה והיום ראיתי מדוע). הוגו היה פעלתן ואקטיבי אבל השיתוף פעולה בינו לבין מידו וזאקי המצרים עדיין לוקה חסר (2 מצבים טובים שמידו יכול היה למסור להוגו ובמקום זה העדיף לבעוט). בכל זאת וויגאן משיגה 0-0 יוקרתי בוילה פארק, במשחק שאם וילה היתה מנצחת 4-0 זה היה משקף יותר.
    בצ'ילה כבש הקשר מקנלי טורס שער בתיקו 2-2 של קבוצתו קולו קולו עם קורקו. למי שזוכר, מקנלי היה חלק מרכזי מקוקוטה דפורטיבו שהעפילה לחצי גמר הליברטאדורס ב-2007 וסומן כיורש של ולדראמה אך כאשר קיבל את הזימון לנבחרת, ממש לא הצדיק את הכינוי המחייב. כולנו תקווה שהוא יחזור לכושר שהיה בקוקוטה ואולי סוף סוף יהיה לנו את ה-"10" הכי קרוב למקור (מעולם לא יהיה כמו המקור) מאז 1998. (אגב, גם מקנלי, כמו אל-פיבה, נולד בסנטה מרטה.)
    במכסיקו כבשו טרסור מורנו וחאירו פאטיניו (שהיה לפני שנתיים מועמד לבית"ר ירושלים) בניצחון קבוצתם סאן לואיס 2-1 על חאגוארס.
    רדאמל פלקאו גארסיה כבש בפנדל לזכות ריבר ב-2-2 מול סן לורנצו. נקווה שנראה השנה את פלקאו הטוב שכולם מכירים בתקווה לעונה ללא פציעות ושבקיץ יימכר סוף סוף לאירופה.

ובקולומביה:

השוער האגדי, רנה היגיטה, זכה לכבוד יחד עם עוד כמה שחקני עבר דרום אמריקאים להיות חלק מהמוזיאון החדש שהשיקה ההתאחדות הדרום אמריקאית במשרדיה החדשים הממוקמים באסונסיון, בירת פאראגואי.

השחקנים שנבחרו:
    חוסה רנה היגיטה (קולומביה)
    קאפו (בראזיל)
    ארווין סאנצ'ז (בוליביה)
    טאופילו קובייאס (פרו)
    אנטוניו אובלדו ראטין, פרנסיסקו סה, ארנסטו וולף (ארגנטינה)
    קרלוס קאסזלי, אליאס פיגרואה, חיימה פיזארו (צ'ילה)
    אלכס אגינאגה, חוסה סבאיוס (אקואדור)
    לואיס מנדוזה, לואיס דולגטה, סטאלין ריבאס (ונצואלה)
    פאבלו פורלן (אורוגואי)
    אנחל ברני, ריימונדו אגילרה,ארסניו ואלדז,הוגו טאבאלרה, יוג'ניו מורל,חוליו סזאר רומרו, אלדו פלורנטין, סאטורנינו ארואה, רוברטו פרננדז (פאראגואי)

רנה היגיטה בן ה-42, מעוניין לסיים את הקריירה בקבוצתו האהודה וזו שבעצם התפרסם אצלה, אתלטיקו נאסיונל. היגיטה, שהחל את הקריירה בנאסיונל והוביל אותה להישגה הגדול ביותר (זכייה בגביע הליברטאדורס ב-1989) מעוניין לסיים את הקריירה בקבוצה גם כשוער המחליף. המאמן לואיס סוארז שאימן שנה שעברה את היגיטה בקבוצת דפורטיבו פריירה, ינסה להגשים להיגיטה את חלומו וכרגע מדברים בקבוצה על צירופו של רנה, אם לא בטורניר הזה אז בטורניר הקלאוסורה שייפתח ביולי.
    היגיטה שיחק בנאסיונל משנת 1985 עד 1992.
    ב-1992 עבר לואיאדוליד הספרדית אך חזר לאחר שנה לנאסיונל.
    קבוצות נוספות שהיגיטה שיחק בהן:
    מיז'ונאריוס, ג'וניור, אינדפנדיינטה מדיין, דפורטס קינדיו, ריאל קרטאחנה, דפורטיבו פריירה, באחו קאוקה (קולומביה), ורה-קרוז (מכסיקו), חוארוס (ונצואלה).

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי שאלה מאוד מוזרה, אבל בכל זאת אני אשאל.
    במנג'ר(משחק שהרבה מהפורום פה משחקים), נגלתי ב3 השנים האחרונות של המשחק לשחקן בשם דני סנטויה, חלוץ שהיום בקבוצת Deportes Quindio. הוא מתחיל כחלוץ מצוין בנוער של קבוצה זו, לפעמים מוקפץ ישר לבוגרים והרבה פעמים במשחק הקודם הבאתי אותו לישראל או לליגות נמוכות בארצות כאלה ואחרות. אני לא יודע אם מותר לפרסם תגובה כזו, אם לא אני סומך על אחד מהמנהלים שימחוק, אבל:
    הוא בכלל כישרון?
    ראית אותו משחק?
    אתה בכלל מכיר אותו(אני די בטוח שלא)?

פשוט קצת חיפשתי עליו מידע ולא מצאתי משהו משמעותי.

ד"א, יופי של דיוןhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx היי תודה על המחמאה.....אגב, גם אני מכור לפוטבול מנג'ר, משחק ענק!!

בוודאי שראיתי את דני סנטוז'ה (ככה מבטאים נכון) משחק ואפילו הוא כבש שער שלשום במשחק ההכנה של קבוצתו בפרו 3-0. דני הוא למעשה הכוכב הגדול של דפורטס קינדיו למרות שהוא עדיין לא קיבל זימון לנבחרות הלאומיות אבל בליגה הוא בהחלט נותן הופעות טובות.

www.youtube.com/watch?v=kiE5hu4o7iA תוכל לראות אותו כאן כובש את שערה השני של קינדיו מול קוקוטה. (קינדיו הפסידו 4-3)

כבש 5 שערים בטורניר האחרון (הכולל 18 משחקים, אם כי לא שיחק בכולם). הוא סה"כ בן 20 ואני חושב שהוא יכול להיות שחקן די טוב, כאשר הוא יעבור לקבוצה טובה מקינדיו. אגב קינדיו, חורחה ברמודז, הבלם הפנטסטי לשעבר של הנבחרת ושל בוקה ג'וניורס החל שם וגם הוגו רודאז'גה, הרכש החדש של וויגאן אתלטיק שחתם בינואר.

http://www.futbolred.com/contenido/mustang/noticias/fecha4finalizacin08/IMAGEN/IMAGEN-4437770-2.Xxx

זהו סנטוז'ה, הבחור מצד ימין. אולי עוד יצמח לנו אספרייה חדש....... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הטורניר בונצואלה-
    ארגנטינה רחוקה מלהרשים אבל זה לא מפתיע כי היא נחשבת אחת מהנבחרות החלשות שנשלחו לטורניר בהיסטוריה שלנו (בדיון ארגנטינה גם דיברנו על עוד סיבות), אמרת שלקולומביה יש השנה מחזור כישרוני לכן אני מופתע שהם משחקים כך.

שאלה-
    איך זה שחיימה קסטריון עדיין משחק בקולומביה ? בזמנו הוא כבר חתם בארגנטינה והפר את החוזה כי הייתה לו הצעה מאירופה לפי מה שפורסם, הייתה לו ירידה ביכולת או משהו אחרי פרסום תמונות הסקס עם השחקנית הצעירה (יורי משהו) או שסתם הוא לא מספיק טווב ?

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לגבי הנבחרת הצעירה-לא רק אני מופתע, כולם בקולומביה מהיכולת הקטסטרופלית שהנבחרת מציגה, אחרי שבמשחקי ההכנה היא ניצחה כמעט כל מה שזז (כולל את ארגנטינה ואורוגואי). השחקנים עצמם כאינדיבדואלים הם שחקנים מצויינים אבל כנראה שבטורניר חשוב הם פשוט לא מצליחים להדבק. כמובן ששום דבר לא אבוד והמטרה הראשונית היא לתפוס את אחד מ-4 הכרטיסים למונדיאל אבל אין ספק שזהו אחד הטורנירים המזעזעים שראיתי מבחינת כדורגל. שים לב שכל בית א' לא הרשים (לא ארגנטינה, לא ונצואלה וגם לא אקואדור- פרו בכלל היתה זוועה).

לגבי קאסטריז'ון, זהו סיפור עצוב. השחקן שהיה על גג העולם ב-2006 ו-2007 בייחוד לאור ההופעות שלו בנבחרת, עשה את טעות חייו כשהתיר את חוזהו עם ארסנל דה סראנדי ובסוף נשאר קירח מכל הצדדים. המשיך לשחק במדיין אבל ממש לא ככוכב שהיה לפני. את מקומו בנבחרת הוא איבד וגם את מקומו בקבוצה. השיא היה בטורניר האחרון, בו הוא בקושי פתח בהרכב ורוב המשחקים עלה כמחליף, או לא עלה בכלל.
    את העונה הנוכחית הוא יפתח בסין בקבוצה שאני עדיין לא יכול לבטא את שמה ואין ספק כי הוא אחד הפיספוסים הגדולים ביותר ורק באשמתו. הוא צעיר ועדיין יכול לכפר על השטויות שלו, כי הכדורגל הקולומביאני יכול להפסיד כאן שחקן באמת טוב. יצא לי לראות אותו גם בנבחרת הצעירה שסיימה במקום השלישי בעולם ב-2003 והבחור היה מעולה. חבל.

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה על התשובה, רציתי לדעת קצת על הבחור שהוא אחד מהחלוצים הטובים לקבוצות קטנות ב3 השנים האחרונות במנג'רhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בכיף, אני יכול להמליץ לך גם על Fredy Montero או Hugo Rodallega
    גם איתם תוכל להצליח.