כדורסל אירופי 2023/24

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י yakov_y, ‏29/7/22.

1. DRORIKO Member

cheddar ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  2. italiano Member

סיפור רציני סביב ים מדר.

אני מבין שהוא רצה להשתדרג כלכלית אבל כשאתה מקבל מתנה מאלוהים להתאמן ולשחק תחת ז'ליקו אתה לא עוזב אלא אם זה לNBA.

טעות גדולה מאוד.

3. yakov_y YNWA

בדקתי את כתבות העבר וצוין שים מדר מרוויח בפרטיזן 150 אלף דולר, 250 אלף דולר עיתון אחר ומקור אחר טוען 400 אלף דולר לעונה, בוא נניח שזה איפשהו באמצע.
    החוזה החדש הוא מיליון דולר לעונה, לא שידרוג של כמה מאות אלפים, יותר מפי 2 וחצי במקרה הטוב.

4. Roma מנהלים

לא ראיתי שום דיווח אמין על השכר שציינת, אשמח שתשלח מקור. לא נראה אמין במיוחד.
    החוזה הוא 2+1 אז אולי מיליון יורו לכל התקופה שזה יוצא 500 אלף דולר לעונה.

טעות רצינית, שוב פעם סוכן מסובב לו את הראש. פנרבחצ'ה יכולה למחוק בקלות שחקן מסוגו בדיוק כמו קארסן אדוארדס שהפך משם גדול לשחקן שולי בסגל או האזר שגם היה צעיר מבטיח.

עריכה: ראיתי דיווח טורקי, הזיה לחלוטין. הוא לא שווה חצי מהסכום הזה, להפסיד במאבק על דאריוס תומפסון לא אומר שצריך לשלם משכורת הזויה לשחקן רוטציה במקרה הטוב.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/23
  5. yakov_y YNWA

אני ציטטתי את הכתב מחדשות הספורט, הוא די אמין.

ישראל היום:
    אוברדוביץ' לקח ללב: ים מדר ופנרבחצ'ה הצליחו להפתיע את כולם | ישראל היום

זאת כתבה של פופלינגר שאומרת שירוויח באיזור ה-800K דולר לעונה, סכום שאפשר להבין את ההעברה גם אם היא טעות.
    עם עזרה מסקוטי ווילבקין: כך פנרבחצ'ה חטפה את ים מדר - ערוץ הספורט

אפשר להבין את מדר עכשיו לא ?
    אפשר גם לחשוב שסלוקאס שווה את החוזה שלו ולא חסר חוזים הזויים ביורוליג או באן בי איי.
    אפילו בסין או בישראל אפשר למצוא כאלה, פשוט בסכומים הזייה.

מזכיר שמדר סיים רע בהפועל,
    פרטיזן שילמה עליו חתיכת ביי אאוט, לא הגיוני שהם איפשרו חוזה כזה, מקווה שמדר יודע מה עושה.

מהדראפט של ים מדר,
    רק 2 שחקנים לא שיחקו באן בי איי מתוך ה-60 שנבחרו, ים מדר אחד מהם.
    כואב... לא יודע איך הוא לא מתבאס, מקווה שיחתום על חוזה של 10 ימים או משהו.

הרבה יותר הגיוני לשלם למדר מיליון לעונה מאשר 2.3 מיליון דולר לתומפסון או 3 מיליון לסלוקאס.
    אני אוהב את כל השחקנים האלה, הם שחקנים טובים ממדר כרגע אבל יש להם מגבלות סופר ברורים, לא אתפלא אם מדר יעקוף אותם במהלך הקריירה ולא אין כל כך חיסרונות במשחק שלו.

6. DRORIKO Member

ים מדר נכון להיום לא ברמה של ה-NBA. חוץ מזה שהוא נבחר מקום 47 שזה כמו לבחור מישהו אחרון בכוחות. אתה לא באמת רוצה אותו בקבוצה שלך אבל אתה חייב לבחור אותו. סתם לצורך השוואה, דורון שפר וליאור אליהו נבחרו במקום גבוה יותר וגם הם לא ראו דקה ב-NBA.

7. Roma מנהלים

בחיים שלך אל תשווה שחקן רוטציה על גבול החד ספרתי דקות לכוכבי יורוליג כמו סלוקאס ודאריוס. מה הקשר ביניהם בכלל? זה כמו להשוות את החוזה של טאבראז לג'יימס נאג'י או טריסטן ווקצביץ'.
    סלוקאס קיבל חוזה מטורף נטו כי הוא חצה את הכביש וזאת חתיכת אמירה של ינאקופולוס המוטרף.
    דאריוס היה הגארד הכי מבוקש ביבשת - אנדולו, מילאנו ופנרבחצ'ה שלא חסר להן כסף רדפו אחריו. מה חשבת שהוא לא יקבל חוזה מפלצתי בעקבות זאת? היצע וביקוש.

כל שחקן והסיפור חוזה שלו, סקוטי ולארקין יושבים על ערימות כסף אבל שוכחים שהם טורקים ומשחקים כמקומיים בליגה. בדומה לקארינגטון שקיבל חוזה שקצת גדול מהערך שלו כי הניחו שהוא יקבל אזרחות.

אם השכר שלו בפרטיזן היה 150K-200K אז גם 400K לעונה היו מספקים. כנראה שכסף זה לא סיפור בפנרבחצ'ה כי לא ראיתי שיש יותר מדי תחרות על ים מדר וגם אין סיבה כל כך.

---

על ים מדר לא תיפול ותקום העונה של פנרבחצ'ה, הוא יהיה על תקן אדוארדס בגג, הם מחפשים להיפטר מקאלתיס ואם ים מדר המחליף שלו אז הם בבעיה רצינית.

8. DRORIKO Member

קאמבה ווקר חתם במונאקו.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו יודע איך יש לפאו פתאום כל כך הרבה כסף להתחזק ככה?

10. Roma מנהלים

לא בדקתי לעומק אבל לבעלים המשובש שלהם תמיד היה כסף, רב עם הנהלת היורוליג והוריד את ההשקעה אולי פתאום חזר לו התיאבון. אני יודע שגם היה חרם של הקהל שאולי הפסיק.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. yakov_y YNWA

היורוליג חזקה מאי פעם, הנה החמישיות של קבוצות בליגה אם אני הייתי מאמן הקבוצה,
    יודע שיהיו חילוקי דעות אבל לדעתי חשוב לבחור חמישייה מאוזנת הגנתית, התקפית מבחינת עמדות וסייז, אני פחות אוהב לשחק סמול בול לדוגמא.

מונאקו:
    קמבה - ג'יימס - בלוסומגיים - מוטייואנס - הול.

לא שכחתי את לויד או אוקבו, פשוט אי אפשר 3 גארדים נמוכים ובעייתים הגנתית, בראון עולה מהספסל כי אני מעדיף את הגבוהים האלה.
    קבוצה אדירה מונאקו, כנראה ה-2 בליגה אחרי ריאל אבל הפערים בין חצי מהליגה קטנים.

מכבי ת"א:
    בולדווין - לורנזו - קולסון - ווב - ריברו.

ניבו אני מכיר ויודע שהוא סנטר מוגבל, ריברו לא מכיר אז נילך עליו, סורקין מול ווב אני אילך עם ווב בלי שאלה ב-4.
    לדעתי במהלך העונה יהיה חייב להביא חיזוק, זה לא מספיק למטרות.

ברצלונה:
    סטנורבסקי - לפרוביטלה - אברינס - פארקר - וסלי.

הסגל הכי גבוה בליגה אבל הקו האחורי זוועה, בטח בספסל.
    כמו מכבי ת"א, חייב חיזוק כאן.

ליון:
    דה קולו - ג'קסון - קוברו - סקוט - לוברן.

קבוצה סופר חזקה, בניגוד לחלשות כמו ולנסיה, באסקוניה, פרטיזן וז'לגריס בטח וגם הגרמניות, הם ייאבקו על הפלייאוף לפחות אם לא יותר.

דרג 1: ריאל.
    דרג 2: הטורקיות, מכבי ת"א, ברצלונה, הכוכב ועוד שאר הקבוצות.
    דרג 3: ולנסיה, באסקוניה, פרטיזן, זלגריס, באיירן, אלבה.

12. Roma מנהלים

שמע אין לי מושג מה אתה רואה, חמישיות שלא קשורות למציאות.

לגבי מונאקו - בלוסומגיים לא קשור לרמה הזאת. אלפא דיאלו דווקא כן והוא יהיה ה-SF הבכיר. כמובן ששני הסנטרים לא ישחקו ביחד, הול בלי קליעה והליטאי בלי רגליים.

לגבי ברצלונה - שכחת במקרה את הרכש הכי נוצץ של הקיץ (קמבה לא יסגור עונה ביורוליג) וזה ווילי הרננגומז שיקבל את הכבוד בעמדת הסנטר ובצדק.
    מה זוועה בקו אחורי של לאפרו וסטורנסקי עם גיבוי של בריזולה ורוקאס שהיו נהדרים עכשיו בטורניר הנבחרות. יש מצב שזה הקו האחורי העמוק והמגוון במפעל, בלי שאראס המסרס זה יכול לפרוח.

ליון תהיה בתחתית ושק החבטות ביחד עם אלבה. סקוט ודה קולו כבר שחקני עבר, קאברו עם בעיית קליעה ויציבות, לוברן חוזר מפציעה קשה וג'קסון זאת עדין חידה במסגרת היורוליג. כמובן שזה גם לא ההרכב, הרכש הבכיר שלהם זה פאריס לי שייפתח בעמדת הרכז.

פרטיזן חלשה? אתה רציני? הם בוודאות בפלייאוף. אוברדוביץ' ואולם הכי ביתי במפעל זה מספיק. הם אפילו לא נחלשו כי יגיע רכז בכיר וגם הרכש עד כה מרשים בדמות קמינסקי, דוזייר, יארמז ופונטיקה. כמובן שמרו על פאנטר וליידי שהם טופ 3 בעמדתם במפעל.

הכוכב האדום ופנא עם קיץ מפלצתי מבחינת החתמות, זה יכול לעבוד ולהפוך אותם למועמדות לתואר וגם להסתיים בקריסה. כל קבוצה הביאה 2-3 שחקני טופ מפעל (גידיראטיס, נאפייר ותאודוסיץ' [שימו לב למרקו סימונוביץ' שחזר מארה"ב] ובצד השני סלקואס, וילדוזה, לאסור והרננגומז האח הפחות מוצלח ואתמאן על הקווים).

לגבי ריברו - ניבו: ריברו סנטר התקפי שמתקשה מאוד בהגנה, הוא לא יפתח. אני הייתי פותח עם סורקין ולא משלה את עצמי שהוא יהפוך ל-4 ברמת יורוליג.

הדירוג שלי:
    דרג 1: ריאל, ברצלונה, מילאנו.
    דרג 2: מונאקו, אולימפיאקוס, אנדולו, פנר, פרטיזן, הכוכב, מכבי, פנא
    דרג 3: באסקוניה, באיירן מינכן, ז'לגיריס, בולוניה, ולנסיה
    דרג 4: ליון, אלבה ברלין

הרמה השנה גבוהה מהרגיל וזה עוד בלי הרוסיות. מלחמה רצינית על הפלייאוף.

13. yakov_y YNWA

לא יכול לשים את ברצלונה ומילאנו ביחד עם ריאל, ריאל מעל כולם כמו כל שנה.
    חילקת ל-4 דרגים, אני ל-3 ועדיין בחרת לשים את ליון בדרג הרביעי, לדעתי טעות.

ריברו אחד הנגרים הכי גדולים שיש מהיילסט ראיתי, טכניקת זריקה לא טובה בכלל ואין לו מושג מה לעשות חוץ מהצבע, גם בצבע הוא נשען על אתלטיות ופיזיות וכל מהלך שלו מסורבל.
    לא הייתי קורא לסנטר מוגבל כזה התקפי, הוא לא יהפוך לסקורר במכבי ת"א.
    נכון להיום הייתי פותח עם ווב ב-4, ב-5 או סורקין בחמישייה שכולנו מכירים שכרגע לא סנטר פותח ביורוליג אבל כן יש את הפוטנציאל או ריברו שנקווה שיפציץ.

אני לא מחזיק מפאריס לי, רכז רע לדעתי.
    לא החזקתי מפרטיזן אשתקד ולא מחזיק כיום.
    אהיה קטנוני ואציין שקמבה ו-ווילי הם לא הרכש של הקיץ, מירוטיץ' למילאנו כנראה הרכש הכי איכותי שנעשה בקיץ.
    מירוטיץ' מנייה בטוחה, לפחות רמה מעל כל שחקן ביבשת, קמבה שחקן בירידה חדה בקריירה וגם מיעט לשחק ו-ווילי זה שחקן שאני אף פעם לא החזקתי ממנו למרות מה שעשה בנבחרת, אולי כי שם רק ב-NBA ושם לא בלט אבל אני לא הייתי מתרשם מה-4.5 מיליון דולר שהוא מקבל.
    לא עולה לי החתמה אחרת,
    בקיצור מירוטיץ' > קמבה ו-ווילי.

מונאקו, אתה אמור להכיר אותי ולדעת שאין לי בעיה עם 2 סנטרים.
    כמו שניק נרס אוהב לשחק ככה ועוד הרבה מאמנים בעולם (אני צריך להכנס לכושר משחק כדי להיזכר, כבר שכחתי מי המאמנים שמשחקים עם 2 סנטרים ב-2023), גם אני ככה.
    בכל מקרה זה לא משנה, הול/הליטאי/קורלני ייפתחו ב-2 עמדות הפנים וזה קו קדמי טוב.
    דיאלו נגר, בלוסנגיים סקורר מוכשר, אני שלם עם העמדה שלי.
    בכל מקרה הם יהיו למעלה למעלה, האיכות כאן מטורפת ותעבור הכל.

אני לא מחזיק מהיוונית.
    לא הייתי מוותר על וולטרס, וויליאמס ובטח שלא על בייקון ואני גם לא כזה מתלהב ממסע הרכש.
    אין ספק שחלקו היו מצוין אבל בגלל הכסף הגדול ובגלל שבאו איזה 10 שחקנים יש רעש מעל המותר, גם לחבר אותם בעיה.
    אולימפיקוס לא החזקתי מהם כבר שנים, עוד כבלאט (איזה נזק זה עשה לו לחתום שם) היה שם היה ברור לי שייכשל ומהרגע שברצוקאס הגיע הוא כבר 3 עונות מושלמות שם, מוציא מים מהסלע שנה אחר שנה.
    אני שונא את וואקפ, כן כן, לא מחזיק מפול וכנראה גם מאמן נבחרת צרפת לא מחזיק ממנו.
    מיליטניוב שחקן מוגבל, פאפאניקולו בסדר גמור ב-3, כמה כישרון יש ליוונים ברמת יורוליג.

בייקון חופשי, הילארד עזב את היורוליג, הזייה, אחד סטאר בליגה הזאת ואחד (בייקון) אולי בטופ של הטופ בעמדה שלו כאן.

פנר' עם סגל מפחיד ובעיה במספר 1.
    מצד שני אני מבסוט על ים מדר, מקבל את צ'אנס חייו עם סגל איכותי ובעיה בעמדה שלו, מצד שני הייתי משאיר את קלתאס ואז יש לי חמישייה מושלמת כי ים מדר לא רכז פותח לרמות האלה.

14. yakov_y YNWA

אולימפקוס מחתימה את קנדריק נאן (פוטנציאל להיות הטוב באירופה) ואת הליטאי ברזאייקס, באיירן מחתימה את השחקן האחרון שהיה חסר לה לסגל, סרג איבקה.

הם מחזיקות בסגלים שלדעתי אף פעם לא היה להם, סגל סופר איכותי.
    בקיצור הולך להיות מטורף וכל שנה הרמה עולה כי השחקנים עוזבים את האן בי איי ושחקני הרוטצייה שם הם צעירים, המבוגרים מפנים מקום.

מכבי תל אביב לא יכולה להסתפק באחלה שחקנים כמו ניב וריברו, צריך שוברי שיווין ברמה הזאת.

15. צ. שיף Member