כדורסל - הישראליות באירופה 2022/23

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י צ. שיף, ‏10/7/22.

1. צ. שיף Member

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי מנצחת 83-82 את זלגיריס אחרי משחק הפכפך. ראיתי דברים חיוביים בדמות לורנזו בראון, אבל ראיתי גם מספיק נקודות לדאגה. זה מחזור פתיחה ולדעתי כבר שנים מכבי מתקשה בהם, אבל יש לי חשש שעוד נתגעגע הרבה לסקוטי. בשנים האחרונות היה לנו גו טו גאי שהלכו אליו בצורה מוגזמת דבר שגרם גם להרבה הפסדים. עכשיו אני חושש שאין לנו אפילו שחקן מטרה למאני טיים. בולדווין היה בסוף בחוץ, אבל לדעתי לורנזו בראון הרבה יותר מסתכל על חבריו מאשר על קליעות קלאץ'. כל כך חבל שסקוטי לא נשאר כי אחרת היה לנו קו אחורי קטלני ביותר.

לפחות ראיתי כמה דקות מאד טובות של הגנה מצויינת ורכז בכיר שמחלק בונבונים על ימין ושמאל. אם בראון ימשיך ככה הוא ישחק בעונה הבאה בקבוצת צמרת ספרדית או טורקית. אולי מילאנו או ברוסיה אם המלחמה תסתיים. פשוט תענוג לראות שחקן כמו לורנזו, אבל כשג'ונדי נכנס אתה מחליף פרארי ב"אלטא זעאכן". ברור לי למה קטש לא סומך על הישראלים, אבל דווקא בזמן מאד קריטי בחצי השני השארת דיברטלומיאו על המגרש גרם להחזרת האורחים. לשמחתי לא הפסדנו, אבל קטש (עדיין) לא מאמן יורוליג. את הילארד הוא גם שכח אחרי ההפסקה.

לסיכום אני חושב שהיה לנו שבוע לא רע לנציגות הישראליות, אבל העבודה עוד רבה...

הרצליה עד המוות אוהב/ת את זה.
  3. cheddar Member

פעם שמעתם על קבוצת לונדון ליונס?

4. Roma מנהלים

כן. לא לרמה של היורוקאפ אבל המעברים של קבוצות לליגת האלופות גרמה שהיא משתתפת.

מחזיקה בשני שחקני עם עבר בינוני ב-NBA - סם דקר וקוסטה קופוס

5. yakov_y YNWA

הפועל אמריקה תל אביב,
    6 זרים שיחקו וזה בלי ג׳יימס יאנג וטרוויס ווריק שנפצעו, ווריק בגלל הפציעה שוחרר, העדיפו אותו על רז אדם.
    כמובן שאני בעד 6 זרים, 7 זה מוגזם בגלל חוקי הליגה, הצביעות פשוט מגעילה אותי מצד הפועל ת״א.
    גיל בני, אריאל וזלמנסון שיחקו היום ביחד 11 דק׳.
    טוב עשו בהפועל שצירפו את ג׳יילן הורד, משנה קבוצה ועוד בעמדה שהייתה דלה שם, ללכת עם 3.5 גבוהים לעונה שלמה זה כישלון ידוע מראש.

ראיתי רק כמה דק׳ אבל הסנטר הקרואטי של לונדון מאוד הרשים אותי,
    יש לו הכל, קליעה, הגנה הכל, גם אתלטיות בגיל 32 עושה רושם והטכניקה שלו מרשימה לשחקן שהוא 212 ס״מ, זה מה שמשך לי את העין.

הייתי שמח אם במקום ללכת על גארד זר היו במכבי ת״א אפילו משחררים את הולינס ביחד עם הפציעה של הילארד ומצרפים ישראלי, היידגר/מתזארח אחר שאולי קיים, אולי ללכת ולשלם ביי אאוט על בלאט/מדר, אולי שיחה של קטש עם זוסמן שביחסים די טובים.
    אני חושב שאין פתרון לבעיה הזאת אבל אם הייתי מהמר... לבנות 2 קבוצות לא הולך, לשים כל משחק 3 זרים בצד ולא לתת לישראלים לשחק גם מפריע וגם פוגע בקבוצה, עדיף שלד של ישראלים ויש כאלה שראויים לצ׳אנס.
    איך זה הולך באירופה ?
    טורקיה יש הגבלת זרים אני יודע אבל כמה בדיוק ? 5 או 6 ? ספרד אין הגבלה.
    מעניין איך בשאר המקומות ואיך הם מסתדרות.

אגב, בגלל המגבלה בטורקיה פנרבצחה נפגעה ושילמה על ווילבקין דמי העברה ושכר פסיכיים.

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצטער אבל הביקורת שלך הזייה. אין מועדון בכדורסל הישראלי שמקדם את השחקן הישראלי יותר מהפועל תל אביב. תומר גינת שיחק היום 24 דקות, השלישי בדקות בקבוצה אחרי ג'ייקובן ומנפורד. מקום ארבע בקבוצה בר טימור עם 23 דקות. לשם השוואה במכבי תל אביב כל הישראלים+המתאזרחים ביחד עשו 15 דקות. רומן סורקין שהוא אחד הישראלים הבולטים שיש כרגע, שיחק 0 דקות.

בליגה אין מה לדבר בכלל, נגד אילת שיחקנו בהרבה דקות עם חמישיית ישראלים. אין שום קבוצה ישראלית גדולה שמתנהלת ככה חוץ מהפועל.

ואגב אם נרשום 5 זרים לליגה אז באירופה הישראלים ישחקו יותר, כרגע אין ברירה אלא לתת לכל 6 הזרים דקות משמעותיות ביורוקאפ כי גם ככה בליגה 2 לא נרשמים.

7. yakov_y YNWA

עברתי על התגובה, לא חושב שמשהו שכתבתי לא נכון.
    אפשר לטחון כאן מים על כל מועדון, אני אשאל אותך ככה, מה שונה הפועל ת״א ממכבי ת״א/הפועל חולון/קרית אתא/גליל עליון או כל מועדון בליגת העל ?

אין לי טענות להפועל ת״א, הייתי בעצמי משחק עם 6 זרים וגם מוסיף מתזארחים (כל עוד הם טובים ולא כמו הוואל ו-ווריק לדוגמא).
    הטענות כלפי הפועל ת״א בגלל הצביעות, תנחש מי הולכת לעשות מהלך נכון והולכת לשחק עם 5 זרים... ?
    לא רואה הבדל בין מכבי ת״א להפועל ת״א בעניין הישראלים, כולם משחקות עם 4/5 זרים בליגה.

היחידות שאני יכול לציין לטובה הם קצת גלבוע/גליל שכל שנה הקבוצה הצעירה (!) בליגה, צוף בן משה שנתון 97 וכל השאר 98 ומעלה.

הפועל ת״א מועדון עם מחלקת נוער טובה, מפעל אירופאי, מאמן טוב, זרים, סגל, תקציב גדול, הכל טוב כרגע במועדון.
    גם אם יהיה משבר במועדון אני מאמין שדני פרנקו יידע לנהל את זה נכון.
    לצרף את הישראלי הטוב בליגה + 5 זרים זה יתרון מקצועי עצום על שאר קבוצות הליגה.
    הפועל ת״א עם 4 זרים עם עבר באן בי איי, הפועל תל אביב וחולון עם חתיכת כאב ראש את מי מהזרים לרשום...
    בראון - יאנג - מקריי - מנפורד - טוקטו - הורטון - הורד הזרים של הפועל, רק 5 נרשמים.
    חולון עם:
    רגלנד - ג׳ונסון - האריס - גרין - דלטון - קאדג׳י - ג׳ונס.
    אני הולך עם יתרון קל לטובת זרי חולון, קו האחורי שלהם מושלם.

-------
    הליגה הלאומית נפתחה אתמול, המחזור ייגמר ביום שבת.
    ליגה לפורטוקול,
    ראשל״צ בנתה את אחד הסגלים הכי איכותיים, עמוקים, מאוזנים שאני זוכר אי פעם בליגה הזאת.

נתניה עושה נכון, אין סיכוי גדול לעלות עם התקציב הכי נמוך בליגה כנראה, הישראלי הכי צעיר שנתון 1999, עדיף לבזבז שנה על שחקנים צעירים ולא סתם ישראלים שעבר זמנם ולא ייעלו אותנו ליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/22
  8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר הלא נכון שכתבת זה שאתה מגדיר את זה כ"צביעות". כאילו הפועל זה שהפועל הייתה בעד פחות זרים אומר שהיא צריכה לתקוע לעצמה מקלות בגלגלים ולשחק עם 4 זרים למרות שהחוק מאפשר 5. למה לעצור שם? אולי לא נשחק עם זרים בכלל כדי להוכיח שאנחנו לא צבועים? אולי אני גם צבוע כי התנגדתי לזה שביבי חילק בזמנו 500 שקל לכל אזרח ובכל מקרה לקחתי אותם. הייתי צריך לזרוק אותם לפח כדי לא להיות צבוע חס וחלילה.

כשתהיה הצבעה להוריד את כמות הזרים ל4 ונצביע נגד, אני אגיד לך שאנחנו צבועים.
    אם אי פעם נסכים לשיריון ליורוליג, אני אגיד לך שאנחנו אחושרמוטה צבועים וגם אפסיק ללכת למשחקים של המועדון.

הפועל שיחקה 60 דקות עם ישראלים אתמול, מכבי שיחקה במשחק יורוליג האחרון שלה 15 שרובם של מתאזרחים. אתה לא מזהה שום הבדל בין 2 הסיטואציות? ואני לא דני פרנקו אבל די משוכנע שאם ירשמו 5 זרים לליגה אז באירופה הישראלים ישחקו אפילו יותר, כי כרגע חייבים לשחק עם הזרים ביורוקאפ כדי לשמור על הסגל ממרמרת של חוסר דקות.

9. yakov_y YNWA

המשחק הראשון באירופה הוא לא מדד לתרומה לישראלים, זאת גניבת דעת, בטח כשמדובר בתומר גינת.
    הישראלים של הפועל י-ם שיחקו בשבוע שעבר 66 דק׳, נכון שלא שינת את דעתך עכשיו על הפועל י-ם ? הפועל ת״א עדיין מקדמת את השחקן הישראלי הכי הרבה ?

אגב, הישראלים של הרצליה שיחקו 13 דק׳ אם לא מחשיבים את המתזראח סנדי כהן ששיחק 31 דק׳ משום מה.
    הישראלים של חולון משחקים בממוצע 22 דק׳ בלי בורדיון שמשחק כ-26.5 דק׳ לערב.

הפועל ת״א היא עוד קבוצה ישראלית רגילה בנוגע לשחקן הישראלי... הייתי פועל אותו דבר רק עם הבדל אחד, לא גונב דעת על השחקן הישראלי.
    שוב אין לי טענות, גם אני הייתי משחק עם 6 זרים באירופה ומשלב מתזארחים איכותיים אם היו.

נ.ב:
    ג׳ונדי לא מתזראח לפי מה שהבנתי.
    לא הכי מבין בנושא אבל ג׳ונדי נשוי לישראלית, סתם דוגמא:
    ג׳ונדי, ג׳ייק כהן, בן אייזהארנט מב״ש הם ישראלים ולא נרשמים באיגוד כמתזארחים.
    על מתזארחים יש בליגה חוקים אחרים ויש הגבלה אם אני לא טועה,
    יש הבדל בין סנדי כהן לבין ג׳ונדי לדוגמא.

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y

כל הכבוד גם לירושלים שמשתפת ישראלים באירופה, הנתונים של בני הרצליה, חולון ובעיקר מכבי מראים שזה לא מובן מאליו.

לא ממש ענית לי על עניין הצביעות אז אני אניח שהסכמנו שלי בתור אוהד הפועל מותר לדבר על זה שמכבי נותנת שברירי דקות לישראלים באירופה, בהתחשב בכך שזה לא המצב בקבוצה שלי.

ולי באופן אישית אגב, אי השיתוף של ישראלים במכבי זה אפילו לא בטופ 20 דברים שמפריעים במועדון הזה. להפך, זה רק גורם לשחקנים כמו תומר גינת להגיע אלינו ולא אליהם.

11. yakov_y YNWA

אני מסתכל על סגל ואתה מסתכל על דקות משחק, מקווה שאתה מבין את האידיאולוגיה שלי בנושא הזה.
    ביום שקבוצה ישראלית תשחק כאן עם 3 זרים אני אחמיא לה על קידום השחקן הישראלי... כמובן שאותו רגע היא תירד ליגה.
    ביום שמכבי ת״א תחתים זר תשיעי ביורוליג אבקר אותה.
    הפריע לי שחולון שיחקה אשתקד עם 7 זרים ומתזארח, מצד שני בלי זה היא לא מגיעה לאן שהגיעה אשתקד.
    ביום שתשחק כאן קבוצה ישראלית עם הרבה מתזארחים זה יפריע לי, כמובן שזה חוקי, לגיטימי ויש שאיפות, אני פשוט חושב שהשחקן הישראלי ראוי לצ׳אנס ואין צורך לשחק עם 7 זרים באירופה, 6 זה מספיק.
    אתה חושב שאי אפשר למצוא 2 גבוהים ישראלים טובים יותר מהגבוהים של הפועל חיפה ? הביאו את ריימן והוואל, לא ראיתי אותם מביאים ערך מוסף.

הפועל ת״א מבחינתי שווה להפועל חולון, אומנם מחלקת נוער טובה יותר אבל לא מקדמת את השחקן הישראלי יותר מחולון ולא צריך לצאת בהצהרות על זה.
    היחידה בליגה שאני מחמיאה לה על ישראלים היא גלבוע/גליל מהסיבה שציינתי.

אם נחזור מקצועית...
    אני לא רואה קבוצת על בליגה שלנו וגם לא רואה נמושה, קרית אתא בדרך להחתים את בריסקר ויש לה סגל לא רע, בריסקר/חנוכי/משעור ישראלים ממוצעים עם פוטנציאל.
    הפועל י-ם עם התקציב שלה הייתה אמורה לבנות סגל מפחיד, זה לא קרה וכנראה לא ייקרה.
    הפועל חולון בלי גבוה ישראלי, זה יפגע בה וגם הסגל הישראלי לא מרשים, אם ניב משגב ובורדיון מקבלים שם דק׳ משמעותית זה אומר הכל, הראל דדון חלק מהסגל.
    אני מאוד אוהב את המנהל המקצועי של הפועל ת״א וגם מדני פרנקו יש לי זיכרונות טובים מהקנדציה בנתניה, יש בהפועל אנשי מקצוע טובים שפגעו בזרים, יש בהפועל זרים שוברי שיווין עושה רושם למעט טוקטו הבינוני, לא סובל שחקנים מוגבלים כמוהו ועוד כזר.

ליגה ראשונה מכבי ת״א בנתה סגל אדיר מכל בחינה ואמורה לטייל והפסד תואר וקטש אמורה ללכת הביתה באותו רגע, אפילו חריגות בליגה הישראלית זאת עילה לפיטורין.
    ליגה שנייה מכבי ראשל״צ קבוצת על עם כל הכבוד לכל השאר, זילברשטיין יהיה חייב ללכת אם יפסיד 2 משחקים.

12. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

חשבתי שהוא אדום בלב. עכשיו זה בגלל שמכבי לא נותנת צאנס לישראלים?

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה חושב שזה לא שיקול?
    ואם זה שיקול אז בהכרח האהבה שלו להפועל היא לא שיקול?

14. Mahranlala Member

מניח שהשיקולים העיקרים זה כסף - אורך חוזה - דקות משחק, ועוד 10% זה אהבה להפועל.

15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

יפה. אהבתי. זה גם מה שאני חושב. תייגו את זה כאילו הבן אדם הלך לשחק בשקל במקום במיליון בשביל האהבה. החוזה בהפועל מדהים עם הבטחה כלכלית לטווח ארוך מאוד שבחיים לא היה מקבל במקום אחר. במכבי הכסף לטוווח הקצר מן הסתם גדול יותר אבל עם הסיכון שמה לעשות אחרי שנה שנתיים אתה בחוץ. הביטחון הכלכלי גדול יותר בחוזה בהפועל. זה סופר משמעותי
    לא סותר את זה שבאמת מדובר באוהד הפועל שלקח באיזשהו מקום החלטה מהרגש ואני מכבד על זה, אבל יש פה נדבך כלכלי עצום שכאילו לא דובר עליו.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk