כלבי הרג או חיות מחמד?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏20/6/04.

1. shmulikwe Member

אתה לא יכול לעשות כזה דבר, איך אם לבן-אדם נולדים גורים מאמסטף והוא מוסר אותם, זה שוק ענק מכירת\קניית כלבים, אין סיכוי בעולם שאפשר לפקח עליו.
    לי אישית יש כלבה והיא ממש כלבה טובה (כשהיא הייתה קטנה היא הייתה לפעמים הורגת תרנגולים לכיף.. אבל היא כבל ציד, זה סיפור אחר.) אבל קרה כמה פעמים שהיא תקפה אנשים שעברו מתחת לבית שלי, זה אומר שצריך להרוג אותה? להחרים אותה? מה?
    וכמו שאמרו פה, עכשיו זה" IN" לדבר על אנשים שננשכו ולכן זה מזעזע כ"כ את כולם, חכו עכשיו, אחרי שהאבא שכח את בתו באוטו כל יום יביאו מקרה שאבא שכח את בנו באוטו (אפילו שזה יהיה לחמש דקות) וכולם ירעישו! זה יעבור בדיוק כמו הכל, מבטיח לכןם שעוד חודש אמסטאפים עדיין אצל אנשים ולאף אחד לא אכפת.
    נ.ב. הייתה כבר פעם תקופה כזאת, לא? משהו כמו לפני 3-4 שנים...

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמוליק אני עדיין חושב שחייבים לעשות משהו, ויותר מזה אני חושב שאתם נוהגים בחוסר אחריות.
    אין לי שום בעייה שאנשים יגדלו כלבים מסוכנים, רק שיידעו איך לגדל אותם ולנקוט בהם. להשאיר את הכלב מתחת לבית כשאתה יודע שיש סיכון שהוא יתקוף אנשים, זה חוסר אחריות.

3. shmulikwe Member

דבר ראשון, זה קרה פעם אחת.
    דבר שני, אני גר ביישוב קטן, פוול כלבים משוחררים ולא ממש עושים עם זה כלום, והיא לא תקפה-פגעה יותר נבחה והבהילה.

4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז מה? למה סתם להשאיר את הכלבה שלך משוחררת ברחוב? אני כל כך שונא שאנשים עושים את זה, כשאני מוציא את הכלב שלי לא מעט פעמים הותקפתי רק כי איזה טמבל (לא שאני מכנה אותך כזה) לא רצה לקשור את הכלב שלו. שים אותו בבית או תקשור אותו, אף אחד לא צריך להינשך רק כי לך אין כוח לעשות את זה.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם בני. אם יש דבר שאני שונא יותר מכלבים משוטטים, זה כלבים משוטטים עם קולר. למה אנשים לא קושרים אותם לעזאזל? למה הם תמיד צריכים להיטפל לכלבה שלי עד שאני מגרש אותם? וחלק מהם גדולים וזה סתם מעצבן. חוץ מזה שזה חוסר אחריות כי עוברות פה הרבה מכוניות וכבר היו מקרים של דריסות פה ליד הבית שלי.
    בדיוק.

6. John Barnes Member

יופי , סוף סוף בא החוק הזה שאסור לגדל כלבים מסוכנים בארץ ולהפסיק את הייבוא שלהם. סוף סוף שקט , תוך 10-15 שנה לא יישארו כלבים מסוכנים בארץ (חובה על הבעלים לסרס). עם גידול כלבים מסוכנים לי אישית יש בעיה- יש יותר מדיי ילדים בגיל 14-17 שמגדלים כלב מזן מסוכן בשביל הפוזה ולא פעם מסתובבים איתם ששהכלבים לא קשורים, ברחוב או בחוף הים. וגם אם יסתובבו איתם קשורים שהכלב ירצה לתקוף לא יהיה להם ת'כוח לעצור אותו.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל תלוי בחינוך.
    אח שלי גידל בוקסרים ורוטוולירים.
    כל כלב שעובר אצלו הופך להיות כלב קטן וממושמע.
    ושוב, יש אנשים שלא יודעים איך מגדלים כלב בצורה נכונה.
    אין מה לעשות, כלבים מהסוגים היותר מסוכנים צריך לגדל בצורה מיוחדת.
    אח שלי לפני שלקח על עצמו בוקסר הוא שאל מס' מומחים מה צורת הגידול הטובה ביותר כדי שהכלב לא יהיה אלים.
    ושוב, השאלה איזה סוגים יהיה אפשר לגדל ואיזה לא, והאם הבעלים של הכלבים יאלצו לעבור הכנה לעניין הגידול.

נ.ב
    בהרבה קיבוצים היום שמגדלים כלבים בשביל למכור אותם כשהם גדלים יש חוקים נוקשים והבנות לגבי כיצב לגדל את הכלב.
    אני מכיר הרבה אנשים שלקחו כלבים מקיבוצים, אפילו לא אחד מהכלבים האלה יצא כלב אלים, והיו בין הכלבים גם אמסטף.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

משה, אתה באמת רוצה לקחת את הסיכון הזה? הרי א אפשר להעסיק פקחים שיבדקו איך הבעלים מגדלים את הכלב - והיית רוצה לקחת את הסיכון שליד הבית שלך יסתובב כלב כזה מבלי לדעת איך חינכו אותו?

9. אלי מתחן Member

רוטווילר תוקף באותה תדירות שבה פינצ'ר תוקף, הבעיה היא שיש קצת הבדל בין הנזק שהם יעשו.
    העליהום שעושים לכלבים הוא לא ברור, יש זנים מסוכנים של כלבים, כמו רוטווילר, פיטבול ואמסטף שהם מסוגלים להרוג גם בנאדם מבוגר ברגע של עצבים.
    אבל יש עוד מלא סוגים של כלבים גדולים שלא עושים כלום והם יותר רגועים מהאמסטף, אז משאירים לאנשים אופציה לגדל רק כלבים קטנים? עם כלבים קטנים אנשים נקשרים פחות, והעובדה שאמסטף אחד הרג ילדה, לא יכולה לגרום לכך שימיתו את כל הבוקסרים, הדוברמנים והבול טריירים (כלב באמת יפה, לא הבנתי למה קראת לו רשע עדיין, ואיך אפשר לקרוא לכלב רשע) וכו'.

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה קשור "כלבים גדולים" ו"כלבים קטנים"? יש מלא "כלבים גדולים" שלא הזכרת ואינם מהווים סיכון, כמו רועה גרמני, סן ברנארד, כל סוג של כלב ציד, גולדן רטריוור וכו'... מי שמעדיף כלבים גדולים וחסונים (כמוני) לא חייב את האופציות הרצחניות אלא שפויות יותר.

11. The North Stand Member

אמסטף ומאסטיף נאפוליטאנו גם הם כלבי ציד, והם עלולים להוות סיכון משמעותי אם לא יחונכו ויטופלו בצורה הנכונה והזהירה ביותר.

12. shmulikwe Member

אתם לא שומעים (או קוראים במקרה הזה) את מה שאני אומר (כותב). אצלינו זה רגיל, אומנם, כמו בכל מקום המועצה מנסה למנוע את זה, אבל 90% מהכלבים אצלינו משוחררים.. ככה זה. זה מפריע ל5% בערך.

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמסטף כלב ציד?? אמסטף כלב שיצרו בזיווגים למטרות לחימה נטו! אני לא מדבר על כלב שהיה בטבע צייד ובויית, אני מדבר על עירוב של מספר זנים למטרת ייצור כלי לחימה לקרבות כלבים.

כנ"ל מאסטינו - כלב שאבותיו יובאו ליוון על ידי אלכסנדר הגדול מהודו, ואומנו לקרבות שעשועים.

כשאני מדבר על כלב ציד, אני מדבר על כלבים כמו רידג'בק, סטר אירי או פוינטר.
    כלבים עם מבנה ספציפי, שהטבע שלהם הוא לצוד חיות קטנות מהם או חיות גדולות אבל רק כשהם בלהקות. הכלבים שציינתי להלן בשום אופן לא יפגעו באדם אלא אם חונכו למטרה זו, אך כמובן שאף אחד לא יעשה זאת, כי מבחינת פוטנציאל לחימה הם לא משתווים לאמסטף, או מסטינו או פיטבול.

14. ראול Member

"הרדימו" את הכלב המדובר? יש בכלל צורך לדון בהיבט ההומאני של זה או שכולם תסכימו איתי שעדיף היה "להרדים" את הבעלים?

ארתור, בירוקרט בשקל

15. Joel Gion Member

ממש לא מבין למה הרגו את הכלב הזה.מה,בתור נקמה?אז נכון שהוא מסוכן לציבור אבל אפשר היה לשים אותו במתקן כליאה או משהו בסגנון.החלטה תמוהה.