כל יום זורחת השמש, מתי גם אני אזרח?!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ampelmann, ‏26/6/07.

 1. Ampelmann

  Ampelmann Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/04
  הודעות:
  3,844
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לפני מספר חודשים זומנו לראשונה שניים מהחלוצים הטובים בישראל, רוברטו קולאוטי וטוטו תמוז, לשחק בנבחרת הלאומית. זימונם של השניים התאפשר רק לאחר שהראשון התחתן עם בחירת ליבו הנושאת ת.ז ישראלית והשני, המתגורר בישראל מאז גיל שלוש, אסף את הקרדיט הראוי. שיתופם של השניים יצר תקדים במוקדמות טורניר אופ"א הנוכחי, שכן ישראל הפכה למדינה היחידה אשר שיתפה תושבים ארעיים אשר אינם אזרחים.
  תגובת אופ"א מיהרה לבוא- תושבים ארעיים אינם אזרחים ועל-כן לא יאושר שיתופם במשחקי נבחרת. את הארגנטיני והניגרי זה לא שימח. השניים אמנם יכולים לשוב ולשחק בארצות המקור שלהן, אך מעוניינים להמשיך וללבוש את המדים הכחולים של הבועטים של קשטן.
  האיש והחסמה שרוי באותו רצון. גם הוא מעוניין להמשיך ולהרכיב את השניים בחוד הנבחרת, לה עדיין סיכוי להעפיל לראשונה לטורניר היוקרתי.

  על-אף שהשניים כבר היגישו בקשה לאזרחות בעבר, סרב משרד הפנים לחרוג מנהליו ולזרז את בקשתם בטענה כי אינם שונים מפלוני ואלמוני ההולכים ברחוב. הכרזה זו משכה, כצפוי, אש רבה אל כיוונו של השר רוני בר-און, הקרוב לכדורגל בזכות היותו בעבר יו"ר בית"ר ירושלים. נכון לערב זה, עושה רושם כי בר-און נשבר ויעניק לחלוצים את התעודה הנכספת במועד קרוב.

  בר-און, עמד תחת לחץ כבד בעיקר מצד עיתון "ידיעות אחרונות" וכן תחת לחץ ממקור מפתיע- יוסי בניון -אשר לרוב נוטה להתעטף בטקט ולא להתערב בנושאים מסוג זה אך הפעם התמרמר וטען כי "בארצות אחרות עושים דברים מהסוג הזה מהר".
  בסופו של דבר, נשבר השר ובהודעה אותה פרסם הערב, טען כי בחר לקבל את המלצת משרד הפנים שכן ישנה פגיעה בנבחרת הלאומית וממילא זכאים השניים לאזרחות אותה אמורים היו לקבל במועד מאוחר יותר.


  על אף מהימנותו של יוסי במערכות הפוליטיות בארצות זרות, דומה כי בכל זאת ישנה כאן איזושהי בעיה הטמונה בניגוד אינטרסים, כאשר סביר מאוד להניח כי רק העובדה כי השניים הם שחקני כדורגל המגובים בתקשורת, היא זו המבדילה אותם משאר מבקשי התעודה.

  חשוב לציין כי קבלת אזרחות משמעה גם אפשרות להעזר בסיוע כלכלי או כל סיוע אחר מצד המדינה (קצבאות למשל, הטבות שונות בבנק ובמס הכנה, קבלת עבודה ואילך) וכן כי כמו רוברטו וטוטו, ישנם רבים העומדים בתור הארוך-מאוד הזה ולהם סיפורים אחרים וסיבות טובות לא פחות להפוך אזרחים אך הם אינם מקורבים לשר או לתקשורת ולכן סובלים מ"מקצרי דרך" וממתינים שנים רבות.

  האם הענקת אזרחות לשחקן כדורגל המשרת בעזרת התעודה את ארצו חשובה מהענקת אזרחות לילד הרוצה לעבור לישראל על מנת לגור עם אמו?
  האם היה צריך השר בר-און לכופף את החוקים ולהעניק אזרחות מזורזת לצמד השחקנים בכדי שאלו יוכלו לעזור לנבחרת כבר בטורניר הקרוב או לציית לחוקים מאחוריהם הוא עומד ולסרב לבקשה על אף שהשניים בכל מקרה עתידים לדרכון הכחול?

  תורים ותארים- דעתכם כאן:
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/6/07
 2. תומר22

  תומר22 Member

  הצטרף ב:
  ‏5/2/07
  הודעות:
  3,097
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אמרתי את דעתי כבר בדיון של הנבחרת. טוב שסיימו עם הסיפור הזה מהר כי כבוד זה לא היה מוסיף לנו.

  רוני בר-און עשה משהו חיובי סוף סוף. עכשיו הוא יכול לפנות את המשרד בשקט. חבל שבשאר הנושאים הם לא כאלה מהירים. הגיע הזמן שבממשלה כל כך עלובה ומסכנה יעשו משהו חיובי - גם תרנגול עיוור(או במקרה הזה 120 - כל חברי הכנסת הזו) לפעמים תופס גרגר.
   
 3. לירן

  לירן מנהל כללי מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  36,540
  לייקים שהתקבלו:
  6,560
  בקשר להאם האזרחות היא טובה או לא טובה לנבחרת או האם היא צריכה לקרות בכלל דנו בדיון של הנבחרת, הנקודה שגל העלה כאן היא כביכול הפרוטקציה שמקבלים במקרה הזה קולאוטי ותמוז שמקבלים עליונות ועדיפות ברורה על פני כל אותם אנשים אחרים שאלוהים יודע כבר כמה זמן מחכים לאישור לקבל אזרחות, כל אחד וסיבותיו ובטוח שיש סיבות דחופות ונכונות יותר וסיבות נכונות פחות.

  זאת באמת נקודה בעייתית שאנשים אלו (רוברטו וטוטו) מקבלים אזרחות בצורה כל כך מהירה בעוד שאנשים אחרים מתייבשים למוות עד שהחלטה נעשית לגביהם, אזרחות זה לא עניין של ספורט, גל ציין בהודעה שלו עוד זכויות בקבלת אזרחות וזה דבר חשוב וגדול לכל המגיש בקשה. זה בהחלט נראה כאילו משרד הפנים יוצא בצורה ברורה ואומר "כן, אנשים אלה שווים יותר מאנשים רגילים ולכן הם יקבלו יחס מועדף".

  הבעיה היא שככה זה עובד בכל המישורים ולא רק במדינה שלנו, וזה לא דבר שאני רואה שישתנה מתישהו ואפילו רק יחריף, כך לצערנו העולם עובד.
   
 4. King Kenny

  King Kenny Member

  הצטרף ב:
  ‏21/4/06
  הודעות:
  5,153
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זה בסדר שזה קורה לטוטו תמוז שהיה צריך להיות אזרח כבר לפני כמה שנים בלי שום קשר להיותו כדורגלן, הבנאדם גדל, חי, נשם את מדינת ישראל מגיל 3 (!), הוא אפילו רוצה להיות בצבא, עכשיו נראהלי שאין לו ברירה אלא להיות בצבא.

  לגבי קולאוטי, קולאוטי נמצא במדינתנו הקטנה רק שלוש שנים (?) ותהליכי התאזרחות שלו צריכים להיות כמו של כל אחד אחר.
   
 5. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  הלו , הלו, אני מבקש:

  רוני בר און היה היו"ר שהוציא את בית"ר מימק"א, העביר את הביתיות לבלומפילד, והביא לה אליפות ראשונה.

  האזרחות לטוטו וקולואטי זה לפחות הדבר השני החיובי שהוא עושה.
   
 6. Maor321

  Maor321 Member

  הצטרף ב:
  ‏15/4/04
  הודעות:
  756
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אפשר להסתכל עם זה ככה וככה.

  מצד אחד בתור אוהדי כדורגל הכל טוב ויפה בשבילנו וכמובן שאנחנו שמחים.

  אם נסתכל על זה קצת אחרת, זה קצת צבוע. תמוז, בצדק או שלא בצדק זה לא חשוב כרגע, נלחם בכל כוחו כדי לקבל אזרחות ופתאום דבר כזה קטן פותר את העניין.
  מה שעוד מצחיק אותי, שאמרו שהשחקנים "מחוייבים לשחק בנבחרת כשיתבקשו" - כאילו מה, אם הם לא יסכימו הם יצטרכו להחזיר את התעודת זהות שלהם למשרד הפנים...

  זאת כבר שאלה של לא כדורגל, שקשורה לנושא אחר.
  אם נסתכל רק על הכדורגל כמובן שרק חיוביות יש פה.
   
 7. Igi

  Igi Member

  הצטרף ב:
  ‏25/5/05
  הודעות:
  9,708
  לייקים שהתקבלו:
  58
  בהקשר להודעה של מיכאל עם הלינק לכדורסלן האידיוט בדיון הנבחרת:
  לקולאוטי ולתמוז מגיעה האזרחות. מה לעשות שבגלל שהמדינה רואה בהם כיותר חשובים מאנשים אחרים היא מזרזת את התהליכים... אז מתבייש במה? בזה שאנחנו חיים בעולם מודרני שפרוטקציות הן שם המשחק? זה הדבר היחיד שיש לך להתבייש בו.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/6/07
 8. King Kenny

  King Kenny Member

  הצטרף ב:
  ‏21/4/06
  הודעות:
  5,153
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אם כל העולם ככה, זה אומר שגם אנחנו צריכים להיות ככה?
   
 9. Igi

  Igi Member

  הצטרף ב:
  ‏25/5/05
  הודעות:
  9,708
  לייקים שהתקבלו:
  58
  רוצה לכתוב עוד כמה קלישאות ישנות? [​IMG]
  תתחבר למציאות.. ספורט הוא לא המקצוע היחיד שבו ישראל מעדיפה את הגישות המודרניות על פני הגישות היהודיות והמסורתיות.
  אם משרד הפנים החליט שבשביל תרומתם של קולאוטי ותמזו למדינה יש לזרזז מעט את התהליכים, אז סביר להניח שכן, עד כמה שזה לא הוגן כלפי אזרחים אחרים. זה מזכיר לי טיפה את שיטת הגרין קארד.. תרום וקבל.
   
 10. King Kenny

  King Kenny Member

  הצטרף ב:
  ‏21/4/06
  הודעות:
  5,153
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אם עושים משהו כלפי מישהו אחד (במקרה הזה שניים) זה אומר שהם צריכים לנהוג באותה מידה כלפי כל אחד אחר. הם לא שווים יותר מכל אחד אחר.
   
 11. ברברה

  ברברה Member

  הצטרף ב:
  ‏7/5/06
  הודעות:
  97
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זאת בושה מה שאתה אומר!
  מה זה המדינה רואה בהם כיותר חשובים?
  יש דבר כזה בדמוקרטיה שנקרא שוויון בפני החוק, הפרוטקציות האלה לא עושות כבוד לאף אחד.
   
 12. תומר22

  תומר22 Member

  הצטרף ב:
  ‏5/2/07
  הודעות:
  3,097
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הבאתי לכאן את התגובה שלי בדיון הנבחרת. אל תתייחסו בכזו תמימות למקרה של קורי קאר. זה לא מקרה של אפליה...

  אין בזה שום סתירה. מרכז חייו עדיין בישראל, גם אם הוא יוצא לשחק בגרמניה.

  הוא יהיה בדיוק כמו כל שחקן ישראלי שיוצא לחו"ל כדי לשחק ולהתקדם. הדרכון הישראלי שהוא מקבל תקף לשנה, שלאחריה יבחנו את הדברים.

  בקשר לעניין של קורי קאר. מדובר קודם כל במלחמה בין העיתונים/אתרים הגדולים: "מעריב" נגד "ידיעות". בידיעות עשו קמפיין למען קולאוטי ותמוז, בעוד מעריב נשאר מאחור. עכשיו כאילו כדי לאזן ולהראות שגם הם בתמונה, אז הם הביאו את הסיפור של קורי קאר כקונטרה. הם מנצלים את קורי קאר ומנהלים"מלחמה" עיתונאית על גבו. אין פה שום אפליה לטובת הכדורגל, הרי גם ארנולד ורוברטס מהכדורסל קיבלו אזרחות וקאר נשאר מאחור. יש בסיפור שלו בעיה אחרת שמונעת כרגע מתן אזרחות, זו לא אפליה.
   
 13. Igi

  Igi Member

  הצטרף ב:
  ‏25/5/05
  הודעות:
  9,708
  לייקים שהתקבלו:
  58
  על הבנת הנקרא שמעת?
  תקרא את כל ההודעה ותבין שזו כן בושה שככה מתנהל משרד הפנים. זה שכתבתי עובדה לא אומר שאני מסכים איתה.. אבל אין מה לעשות. עד שהם עשו משהו הגיוני, אי אפשר לשמוח על חצי הכוס המלאה?
   
 14. Number 8

  Number 8 Member

  הצטרף ב:
  ‏19/2/07
  הודעות:
  9,977
  לייקים שהתקבלו:
  1
  דעתי עם דעתך, אבל עושה רושם שלשר הפנים הנכבד שלנו, הדבר אכן מפריע. רק שלא יעשה שטות אחרי שהתחילו לכבד אותו שעניק לתמוז וקלואוטי אזרחות.
   
 15. Igi

  Igi Member

  הצטרף ב:
  ‏25/5/05
  הודעות:
  9,708
  לייקים שהתקבלו:
  58
  משום מה אני לא מוצא אף ידיעה ידיעה על התעניינות בקולאוטי מגרמניה.. כנראה שנושא המעבר שלו כבר כל כך שכיח שהם מעלימים את זה כמה שיותר מהר [​IMG]

  איפה קראתם על זה?
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/6/07

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!