כריסטיאנו רונאלדו מודל 2018: אריה גם בשלבי ההכרעה? ומה לגבי העתיד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/1/18.

1. גלץ Member

עשה מספרת. קצת הגזימו עם הרעש.
    שער יפה אבל ראיתי יפים יותר.
    ולא שאני לא מעריך את השחקן אבל.. כל היום שומע ורואה שמדברים על זה. סבבה. מספיק.. הבנו.
    לא מופנה אליכם אלא לתקשורת החופרת.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

@גלץ לתקשורת אין על מה לדבר אז מעבירים את הזמן בגמירות על רונאלדו, מעבירים את הזמן עד הגמירות על מסי הערב כמובן

3. Raulito Madridista

אני התלהבתי מהמשחק של כריסטיאנו בלי קשר ואני יכול לספר גם למה אם חלק חולקים עליי(הוא ניסה לפרגן ללוקאס במקום לבעוט, למשל). מה שמיוחד בשער הזה מעבר לכך שלדעתי זו המספרת הראשונה של כריסטיאנו בקריירה[משוכנע לגבי ריאל מדריד, במדי פורטוגל זכורה לי חצי מספרת] - זה בטח גודל המעמד. ללא ספק זה לא אחד השערים היפים בהיסטוריה וכל מיני שטויות כאלה ואחרות שראיתי, הגול של מסי נגד חטאפה ושל זידאן נגד לברקוזן גדולים יותר. המשחק הזה די סגור אז זה מה שנזכור מההתמודדות הזו ברבע הגמר.

4. Scouser Member

בלא מעט מקרים עצם השחקן שמבקיע יותר חשוב מהגול עצמו. אם מאנה מבקיע גול כזה היום אתם לא תראו את זה מחר בחדשות בערוץ 2 (כמו שהראו את רונאלדו).

Civil אוהב/ת את זה.
  5. VerditQ Member

6. avicii Member

חלוקת המאמץ של רונאלדו מדהימה ככה שהוא מגיעה לשיא בשלבי המאני טיים ולא הופתע אם יכבוש צמד היום בדרבי,אבל וזה אבל גדול, מאוד יתכן שהעונה הזו תיזכר לרעה אחרי הדחה מוקדמת בגביע ואיבוד אליפות אי שם בנובמבר כשהוא לא היה כבש כמעט בכלל.
    האם זה היה שווה את זה?

7. Raulito Madridista

אני בטוח שכריסטיאנו לא האמין בסיוטים שלו שהוא יכבוש רק 4 שערים בליגה בסיבוב הראשון. זה בטח לא היה במתכוון. חשבתי שההרחקה תועיל לו גופנית אבל כלום לא הלך לו. הבעיה היא בקבוצה. כדורגל זה לא טניס. ברור שאם לא נביא את הצ'מפיונס אז העונה הזו לא תיזכר מעבר לשיא הבקעות במשחקים רצופים בצ'מפיונס. שורה קטנה בהיסטוריה לעומת האפשרות ל...

אם השאלה היא האם אני "בוטח בו" והולך איתו כטאבו בהרכב גם בעונה הבאה כשיהיו שינויים בקיץ וזה ברור - התשובה היא כן. חד משמעית כן.

8. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/08/15284522280923.Xxx

מקפיץ את הדיון קצת: כריסטיאנו רונאלדו - לאן?
    גם בשנה שעברה צצו הפרסומים האלה 'אני עוזב', כריסטיאנו כמנהגו בקודש שמר על שתיקה והותיר את האוהדים במתח, והנשיא פרס בסוף 'סידר הכל'. אלא שההבטחה לחוזה חדש לא מומשה והתקשורת הפורטוגלית שוב מפרסמת, כמו אתמול בעיתון ה-'רקורד' - שהמצב בלתי-הפיך וכריסטיאנו, שאמר אחרי הגמר "היה כיף לשחק בריאל מדריד, אודיע בהמשך למעריצים מה החלטתי" - יעזוב את ריאל מדריד.
    קודם כל: האם ריאל מדריד צריכה לעשות הכל כדי להשאירו או שהגיעו מים עד נפש? קחו בחשבון: השחקן הטוב בהיסטוריה של המועדון כנראה, ומצד שני, אתם יודעים: הוא כבר לא ילד ואי-אפשר שוב לשדרג את שכרו, כריסטיאנו לא יכול להיות כינור מס' 2, וההתנהגות שלו לעתים מרגיזה.

ושאלה נוספת: בהנחה וכריסטיאנו עוזב - לאן?
    לדעתי התשובה לסעיף השני ברורה: רק מנצ'סטר יונייטד. הכי קרוב מבחינת הסכומים, הוא כבר אלוהים שם והוא יחזיר אותה לפיסגה אחרי חמש עונות נוראיות.

9. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/07/17/portada/marca_papel/g1707.41b11b28b04dd8a52558574c7fcded93.Xxx

כמו שקשה היה לפספס, כריסטיאנו רונאלדו הוצג אתמול רשמית במדי יובה וקיבל את החולצה מס’ 7. אין צורך לתרגם את כל מסיבת העיתונאים, הנההחלקים העיקריים:
    “אני לא חושב שהמדרידיסטאס בוכים”
    “זו הייתה החלטה פשוטה והגיונית”
    “אני מחכה לעוד אתגר גדול בקריירה שלי”.
    “אני שוב מאושר”
    “שחקנים בגילי הולכים לשחק בסין ואני נשאר בליגה תחרותית ובמועדון גדול כמו יובנטוס”

לאחר מכן כריסטיאנו העלה פוסט לחשבון האינסטגרם שלו עם החולצה החדשה וכתב בפשטות Forza Juve. ז’וזה מוריניו התייחס לעניין ואמר - “זה מאוד ברור: את הליגה הספרדית ייראו בגלל מסי, את הפריימרליג יראו כי זו הליגה הטובה ביותר ואת הסרייהA ייראו בגלל כריסטיאנו רונאלדו”.

מעבר למכתב הפרידה באתר הרישמי, כריסטיאנו לא העלה פוסט ברשתות החברתיות בו הוא נפרד מריאל מדריד וגם אם הוא כועס נניח על המועדון\הנשיא - הוא העביר כאן תשע עונות גדולות וקיבל ים של אהבה וכבוד וריספקט[גם מהנשיא דרך אגב], ומה עם האוהדים או החברים שלו לקבוצה? מעבר לציטוט המעפן שלו במסיבת העיתונאים. אני חולה עליו וברור לכם עד כמה וזו התעסקות בקקה, אבל בכל-זאת כותב את זה. ההתנהגות שלו כביכול ‘מקלה עליי’ את העזיבה בפן הרגשי, כי בפן המקצועי אין לי ספק שהוא ייחסר.

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/33688196_1439699619464381_8103782845719248896_n.Xxx?_nc_cat=0&oh=8b6ed69f9661bf20fad09085448aa9ed&oe=5B78E93B

10. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/10/20/15400562495380.Xxx

ה-400 של כריסטיאנו רונאלדו. אמנם יובה השמיטה אתמול את היתרון שהוא סידר מול גנואה ורשמה פאנצ’ר ראשון העונה עם תיקו 1:1, אבל כריסטיאנו רשם עוד שיא. זה היה שער הליגה ה-400 שלו והוא השחקן הראשון שמגיע ל-400 שערים בחמש הליגות הבכירות באירופה, כשיש לו כרגע עשרה יותר מליאו מסי שאת כולם כבש בליגה הספרדית. המאזן של כריסטיאנו: 84 שערים בליגה האנגלית, 311 שערים בספרד(ב-292 הופעות בלבד!) ו-5 שערים בסרייהA. כריסטיאנו היה זקוק ל-499 הופעות כדי לעשות זאת. וביום שלישי: כריסטיאנו מחפש את הסיפתח שלו בצ’מפיונס במדי יובה, נגד האקסית האהובה מנצ’סטר יונייטד באולד-טראפורד.

11. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/8/86ae588c2594ec53d895ae49ff3d98a2f5fb0c61_1_254x500.Xxx

הערב לא ייתרחש רק אחד המשחקים הגדולים ביותר בשלב הבתים של הצ’מפיונס אלא גם המרגשים שבהם. יובנטוס וכריסטיאנו רונאלדו מתארחים באולד-טראפורד, ועל אף שכריסטיאנו כבר חזר בעבר ל-‘תיאטרון החלומות’ וכבש את שער הניצחון ששלח את ריאל מדריד לרבע הגמר(ניצחון 2:1 ב-2013), זה עדיין מאוד מרגש. עבור כריסטיאנו מדובר בטיימינג נהדר להשיג את הסיפתח שלו בצ’מפיונס במדי יובה אחרי שהורחק נגד ולנסיה והיה מושעה כאמור מהמשחק הקודם. כריסטיאנו העלה פוסט ברשתות החברתיות ודיבר על ההתרגשות.
    ז’וזה מוריניו שאימן את הכוכב בריאל מדריד אמר - “אף אחד לא יכול לפקפק בכך שהוא אחד הטובים ביותר בכל הזמנים”. כריסטיאנו עצמו אמר במסיבת העיתונאים אתמול, בחלקים ששייכים לכדורגל - “כאשר שמעתי שנשחק נגד מנצ’סטר יונייטד שמחתי והתרגשתי. נזכרתי בכל הרגעים הגדולים שלנו ובאהבה הגדולה שקיבלתי מהקהל וכמובן שלא שכחתי איש אחד גדול: אלכס פרגוסון”.

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/10/22/champions/1540230144_656074_1540230222_portada_normal_recorte1.Xxx

12. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/10/27/15406629472630.Xxx

עד עכשיו זה היה ככה: 'יובנטוס ניצחה'. וגם: כריסטיאנו כבש. הפעם לא. נכון שהוא כבש צמד ב-2:1 על ססואלו, אך הפעם כריסטיאנו מביא את הניצחון בכוחות עצמו, עם רמונטדה משלו, כשהוא מוחק פיגור מול אמפולי בזמן שיובה הייתה במצוקה אמיתית. תחילה בשיוויון בפנדל בדקה ה-54 ובהמשך בשער נפלא בדקה ה-70, היפה ביותר שלו במדי יובה. כריסטיאנו עם שבעה שערי ליגה ביובה בתשעה משחקים. אשתקד הוא הגיע לכמות כזו רק בסיבוב השני וזו מפתיחות העונות היותר טובות שלו להוציא את עונת 2014/15 המטורפת. אפשר שתשחק שוב בריאל מדריד, רק ב-90 הדק' של מחר?

13. Raulito Madridista

אהלן-אהלן [ מתוך 'וואלה ספורט'] :

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/2/6/7/5/2675625-46.Xxx

כריסטיאנו יתקשה באיטליה? דווקא לא. הצמד שלו בשבת הביא אותו למאזן של שבעה שערים בעשרה מחזורים. הראשון שעושה זאת במדי יובה מאז ג'ון צ'ארלס אי שם ב-1957/8. מיהם החלוצים עליהם רונאלדו התעלה? שלושה שחקנים של יובה פתחו עונה עם שישה שערים ב-10 מחזורים: גונסאלו היגואין (2013/14), קרלוס טבס ב-2013/14 ופיפו אינזאגי ב-2000/01. אלסנדרו דל פיירו, זלאטן איברהימוביץ' ודויד טרזגה כבשו חמישה שערים בעשרת מחזורי הפתיחה וסיימו את הקמפיין עם 21, 16, ו-14 שערים בהתאמה.

רונאלדו כבר שני בטבלת מלך השערים של הסרייה א' כשרק קשישטוף פיונטק המפציץ הפולני של גנואה מקדים אותו. אגב, את העונה ההיא ג'ון צ'ארלס סיים עם 28 שערי ליגה. האם רונאלדו יאפיל גם עליו? בקצב הכיבושים שלו לאחרונה, בהחלט נראה שזה אפשרי. השאלה היא אם רונאלדו יצליח לעשות את מה שכולם חולמים ומצפים ממנו במועדון - לסחוף את הגברת הזקנה לזכייה בליגת האלופות לראשונה אחרי 22 שנה.

14. Raulito Madridista

עוד רקורד לכריסטיאנו רונאלדו: השחקן היחיד שהגיע למאה נצחונות בליגת האלופות(ב-151 משחקים לפי transfermarkt). בעונת 2013/14, כשריאל זכתה בלה-דסימה, כריסטיאנו רשם 10 נצחונות במפעל. אמש הוא בישל את שער הניצחון למריו מנדג'וקיץ' אחרי דריבל יפה בכנף, וזה היה הבישול השישי שלו העונה במדי יובנטוס. מצד שני, כריסטיאנו ציפה להיות עם יותר שערים מחזור אחד לסיום שלב הבתים, בינתיים הוא הסתפק בוולה נגד יונייטד כשאשתקד היו לו כבר 8 שערים!(4 נגד אפועל ניקוסיה, 2 נגד דורטמונד ו-2 נגד טוטנהאם).

15. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/12/01/internacional/1543673733_538698_1543673777_noticia_normal.Xxx

גאטוסו מאמן מילאן מאשר את הדיווחים האחרונים לפיהם כריסטיאנו כמעט חתם בשורות הרוסונרי. “זה נכון, גם אני ידעתי את זה, אמרו לי, אבל השתנו הרבה דברים והבנו שזה בלתי-אפשרי עבור המועדון מבחינה כלכלית”. בינתיים, כריסטיאנו מס’ 10:הפורטוגלי כובש את השלישי של יובה הערב בניצחון המוחץ 3:0 בפיורנטינה ובפער של מי יודע כמה מהסגנית הנצחית נאפולי. זה היה שערו העשירי העונה בליגה, כשבעונה שעברה זה קרה רק במחזור ה-23 כשריאל הביסה את בטיס 5:3 בחוץ. לפי הידוע לי, יאגו אספס בספרד עם 10 כיבושים, בגרמניה אלקסר עם כמות דומה, באנגליה יש שלושה שחקנים עם שמונה שערים ובאיטליה הוא חוגג את מלכות השערים עם פיאטק המפגיז מגנואה. את המספרים בליגה הצרפתית אין טעם לבדוק.

האמת שאני מופתע מהדיווחים האלה, זה לא ממש מתאים לו, מילאן גם אם הייתה שופכת עוד כסף - ממש לא קרובה לאיים על הטופ, אפילו לא באיטליה, ועם כמה שכריסטיאנו היה מביא ערך מוסף ואולי ‘עושה בוזגלו וברדה בדרום’, כלומר משכנע שחקנים טובים להגיע למילאן - זה לא היה מספיק, הירידה ברמה מריאל מדריד למילאן היא גדולה מדיי.