כריסטיאנו רונאלדו מודל 2018: אריה גם בשלבי ההכרעה? ומה לגבי העתיד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/1/18.

1. Raulito

Raulito Madridista מנהל

לראשונה מאז 2011 - כריסטיאנו רונאלדו לא מצליח להגיע ל-50 שערים בשנה קאלנדרית. הוא 'תקוע' על 49 למרות שהיה משמעותי עבור יובה בחודש דצמבר. ליריבו הגדול ליאו מסי יש שני שערים יותר בשנה קאלנדרית זו - 51 שערים. ב-2011 היו לכריסטיאנו 60 שערים, ב-2012 הגיע ל-63 והשיא היה עם 69 שערים ב-2013. ב-2014 כבש 61 שערים. ב-2015 היו לו 57 שערים, ב-2016 כבש 55 וב-2017 היו לו 53 שערים. כמובן שהנתונים גם בנבחרת. יש לציין שהשנה שיחק פחות במדי נבחרת פורטוגל.

2. Raulito

Raulito Madridista מנהל

ה-5 בפברואר היה יום חשוב מאוד בהסטוריה של הכדורגל. כריסטיאנו רונאלדו הכל-יכול חוגג 34. האיש שניצח את חוקי הפיזיקה, שכבש אינספור שערים(תמיד עלה למגרש וידע שיבקיע. השאלה הייתה רק כמה), האיש שהחזיר אותנו להיות אלופי אירופה הנצחיים עם ארבעה גביעים בחמש שנים ושלוש מהן הרציפות ונכנס לנו עמוק ללב.

תמיד הערכתי אותו ואהבתי את הסגנון שלו, הערצתי אותו כמו ילד, אבל אני חוזר רגע אחורה ליום בו הוצג בברנבאו מול 90 אלף איש כשהברנבאו מפוצץ בחודש יולי ואומר - וואו, רק עכשיו בדיעבד אני מבין כמה זה היה גדול. איך כריסטיאנו המחויך בן 24 מגיע כשחקן רכש שלא היה לך ספק שהוא כל-כך טוב ולא יכול להיכשל, הפנים של ריאל מדריד הגלאקטית2 - וזה היה פשוט כל-כך טוב, מי היה יכול להאמין.

אני נזכר בכל התחנות שעברנו איתו: ההצגה בברנבאו, שער הבכורה בפנדל מול דפור, הקלאסיקוס הראשונים המתסכלים, השלושער הראשון נגד מאיורקה, העונה השנייה, גמר גביע המלך, הגולים הגדולים ב-2011/12, שער האליפות בקאמפ-נואו, הנגיחה נגד מנצ’סטר יונייטד, הצמד מול באיירן בדסימה, הגול בגמר והורדת החולצה הדי מגוחכת, פתיחת העונה המשוגעת ב-2014/15, שער הניצחון בקאמפ-נואו - שוב מול ההם, הפנדל המנצח בסאן-סירו, הפיניש המטורף בצ’מפיונס ב-2016/17 מול באיירן ואתלטיקו ויובה, הפצצה בסופר-קופה והחגיגות עם הקוביות וההרחקה המוגזמת, התסכולים, המספרת נגד יובה, הפנדל המנצח, השער האחרון נגד ויאריאל וגם הגמר בקייב.

לפעמים אני עדיין לא מעכל שאתה כבר לא משחק בקבוצה שלי. כשאני הולך לשחק כדורגל בעצמי עם החולצה שלך, כשאני מוצא את עצמי משדר גולים בספרדית מהעבר, בלי קשר לכלום וזה כל-כך כיף, כשאתה כובש שער בקבוצה אחרת. אני נזכר גם בטור האוהדים 'הבהול' שלי לאתר 'ישראל היום', בעיקר כדי לפרוק ולתאר בצורה הטובה והמדויקת ביותר עד כמה הוא היה גדול. והתחפושת האגדית בפורים. לא היה אף שחקן שהיה יכול להיכנס איכשהו לוואקום שהותיר ראול ב-2010. למרות פרידה חמוצה משהו - תודה על הכל. תמיד נאהב אותך. Ssuuiiii

3. Raulito

Raulito Madridista מנהל

מרסלו חושף היום בראיון שכריסטיאנו אמר לו כבר באימון לפני הגמר בקייב שהוא יעזוב את ריאל מדריד. המגן אמר בהמשך לאותו עיתונאי - “זה נכון, נאלצתי לשקר לך”.

אם הייתי יודע את זה קודם, אחרי הגמר כמובן - זה היה מפחית מהכאב. המידע הזה שבר לי את התמונה בראש לפיה עזיבת זידאן גרמה לכל הדברים הרעים במועדון הזה. הוא בא וחגג בברנבאו את הזכייה בגביע ה-13 כאילו כלום - לא יודע.
    מרסלו מניח היה באמת החבר היחיד של כריסטיאנו מהסגל הנוכחי, מה שנשאר אחרי שאמרו שלום לקונטראו, פפה וחאמס בזה אחר זה.
    דבר נוסף, כריסטיאנו בדרך להיות מלך השערים גם של הליגה האיטלקית, 18 שערים עד עכשיו. הוא כבש בתשעה משחקי חוץ רצופים או משהו כזה. רק חבל שהסטט’ מאכזבת במפעל לשמו הוא בא - ליגת האלופות. מצד שני, באתלטיקו לא רגועים, אני בטוח.

4. Raulito

Raulito Madridista מנהל

כריסטיאנו כהרגלו: ספג הקנטות מאוהדי אתלטיקו ולאחר המשחק סימן להם - "לי יש 5 צ’מפיונס ולאתלטיקו 0".כמובן שהוא ניצח אותה בשני גמרים. העונה יש לו שער בודד במפעל וגם אם יהיה נס ויובה לא תודח - הוא כבר לא ישחזר את המספרים המטורפים.

אין לי ולו שמץ של שמחה לאיד כלפיו, תמיד אהיה אסיר תודה על מה שנתן. הרי ברור שריאל תיפרד מהכתר ואם לא אנחנו אז שיהיה הוא, כן, האיש שמחזיר ליובה את הגביע אחרי 22 שנה. אבל גם לי הכל נראה מאולץ, הליגה האיטלקית מתה עם ממוצע קהל מחריד גם ליובה. אני בטוח שמרסלו ובנזמה חסרים לו והוא היה כפוי טובה כלפי חבריו לקבוצה. זה כן יהיה מוזר אם כריסטיאנו ויובה יודחו לפנינו. ושוב זה גורם להעריך את מה שריאל עשתה שהיא היחידה שהדיחה את אתלטיקו של צ’ולו.
    לא בורח מהנסיגה של כריסטיאנו שהוא חלוץ מעולה אבל נחלש פיזית, איבד מהמהירות. הייתי רוצה שימשיך עוד עונה ויסגור עשור אבל זה שייך לעבר.

5. Raulito

Raulito Madridista מנהל

לאחר המהפך המדהים של יובנטוס נגד אתלטיקו מדריד, בהובלת כריסטיאנו רונאלדו, המגן פטריס אברה שהיה חבר טוב של הכוכב מימיהם במנצ'סטר יונייטד, חושף שיחה קצרה בוואטספ ביניהם. המגן איחל לכריסטיאנו בהצלחה לפני הגומלין סטייל 'תוכיח להם' וכריסטיאנו אמר - 'אל תדאג אחי, אני רגוע, בבית נפרק אותם'.

אברה כתב: “מאחורי הקלעים…..אלו הן הודעות ביני לבין כריסטיאנו 5 ימים לפני הקאמבק האדיר!!! זה רק מראה לכם את הביטחון, את הכעס ואת הנחישות של השחקן הטוב ביותר בעולם. אנחנו צריכים להודות לאמא ואבא שלו וכמובן לאלוהים עבור זה שנתן לנו את האיש הנחמד הזה שהוא שחקן שלא יאומן”.
    “בכל אירוע גדול, עם לחץ גדול, האח שלי תמיד מוכיח שהוא האיש! אז נא לא לקנא, אני רק רוצה לחלוק ואם אתם לא מסכימים אני לא יכול לעשות שום דבר בשבילכם. תיהנו מהחיים שלכם, אבל אתם צריכים להכיר בעובדה שהוא פשוט הכי טוב ולא לנסות כדי להקיש על מספר הטלפון שלו”.
    השיחה ביניהם נפתחה בהודעה של אברה שכתב לו: “אחי, אני סומך עלייך שתעשו קאמבק בליגת האלופות! אף פעם לא פיקפקתי בך, אנשים הורגים אותי כל הזמן כשהם מספידים את יובנטוס”. רונאלדו ענה לו מיד: “אני יודע, אנחנו נעבור אחי, בבית אנחנו נמחץ אותם”. הצרפתי הגיב: “בדיוק, ויוה רונאלדו”, CR7 הגיב עם חיוך ושלח תמונה שלו מהרכבת בדרך למשחק. אברה סיכם: “אח שלי, תרגיש את הביטחון#תתפללו עבור אתלטיקו”.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!