לאומיות וסוציאליזים בכדרוגל האירופאי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Rosner, ‏28/1/07.

1. The-Gunner Member

ואלדז לא ספרדי, הוא פרואני אם אני לא טועה (כנראה שאני טועה, הוא ממדינה דרום אמריקאית אחרת, לא ספרד). וגם אולגר, אם אני לא טועה, הוא לא ספרדי.

אבל לא מתכוונים להיכנס לפרטים, הרעיון של הגבלת זרים, רק יחליש את כל הגדולות. זה אולי יצור תחרותיות רבה יותר, שפולהאם, שיש לה הרבה אנגלים, תוכל להתחרות עם ארסנל, שלה מעט אנגלים. אבל זה יגרום להחלשות כל הגדולות, ותדמיינו רגע, את מנצ'סטר יונייטד, ברצלונה, ארסנל, אינטר, ריאל מדריד, צ'לסי רק עם חמישה זרים. איך זה אפשרי בכלל? זה יראה כמו הדרבי הת"א האחרון.

2. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

חייב לתקן אותך, ויקטור ואלדז לא ספרדי? ועוד איך ספרדי. כנ"ל אולגר.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אולגר קטלוני גאה. ולדס גם קטלוני, אבל לא כזה גאה.
    ארסנל תרכוש את האנגלים של פולהאם.

4. The-Gunner Member

מה? הייתי בטוח שואלדז הוא לא ספרדי, וראיתי איפשהו שהוא לא ספרדי. הטעו אותי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

כן, ואז נראה את מייקל בראון מתחרה על המקום בהרכב עם ג'ילברטו סילבה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ומה רע בזה?

סוף סוף כדורגל אנגלי \איטלקי\ספרדי \גרמני כמו שזכור לנו מהעבר, מבלי שקבוצה אחת תברח ותשאיר אותנו בכל העונה עם גרבדג' טיים מעצבן.

6. The-Gunner Member

זה נשמע יותר מדי טוב. וזה לא ריאלי. בעבר, לא היה את העניין שיש היום, עם הבאת הזרים. בעבר, קבוצה אנגלית הייתה קבוצה אנגלית, ומעטים הזרים שהיו בקבוצה. למה? ככה זה היה נהוג, אף אחד לא חשב על שיתוף של זרים רבים בהרכב. אבל זה פשוט בלתי אפשרי, לחוקק חוק כזה, כי מהפך כזה, לא קורה בעונה אחת, לא בשתיים, וגם לא בשלוש. אתה לא יכול להכריח את ארסנל, לתת רוב אנגלי בהרכב. למה? כי אין לה שחקנים. אז תחוקק חוק כזה, אתה פשוט תפיל אותה מהרגליים. אני נותן דוגמא מארסנל, אבל זה יכול להיות בכל קבוצה: יש חוק של 5 זרים בסגל. מה עושים? מה לעשות עם הזרים המיותרים, זה כבר סיפור. לאן תמכור את הברזילאים וכל שאר השחקנים מהמדינות הנדיחות? לכל שאר הגדולות, שיש את הכסף לזה, מכסת הזרים מלאה. לקבוצות הקטנות והלא עשירות אין מספיק כסף. ונעבור להרכב עצמו, איך תמלא את ההרכב באנגלים? אין אנגלים בשוק (וזה דבילי להכריח לקנות אנגלים), ואם יש, אז בסכומים לא הגיוניים (קאריק ב-18 מיליון פאונד? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ), אז ארסנל תעלה בהרכב המון צעירים, וזה יגרום.. כן, לירידת הרמה. אז מה עדיף?

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ההגבלה של זרים בהרכב הופכת את הפאזל של קביעת ההרכב לתלת מימדי. לפני שנתיים, אם אני לא טועה, סנטנדר נענשה בהפסד טכני בגלל שהמאמן שלה הסתבך בפאזל כאשר עשה חילוף במחצית השניה.
    ועוד שאלה: איך החוק הזה יכול לעבוד בספרד אם אפשר לקבל שם אזרחות אחרי 3 שנים? אותה סנטנדר מביאה 5 ברזילאים במבצע ואחרי 3 שנים מוכרת אותם לריאל וברסלונה. סנטנדר עושה קופה ולא הופכת לקבוצת צמרת כי זה לא הטבע שלה, ריאל וברסלונה ממשיכות להנות מ-12 זרים בסגל.

8. פול סקולס Member

פרואני העונה לשם ואלדז תמצא בדורטמונד.. החלוץ שהיה בעונה שעברה בברמן והיה לא רע בכלל..

9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

חוץ מהקטע שהוא פראגוואי.

לגבי הקטע עם האזרחויות - פשוט מאוד לקבוע את הסטנדרט של פיפ"א לאזרחות של שחקן לא רק בתור כשירות לשחק בנבחרת אלא כשירות להיחשב לא כשחקן זר. אם אני לא טועה הם מבקשים חמש שנים לפחות במדינה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/1/07
  10. Ampelmann Member

אמרתי ואני אגיד שוב...כדורגל, מעבר להנאה, הוא קריירה. חוק בוסמן קובע, ליטרלית, שעובד אשר סיים את החוזה שלו עם מעסיק מסויים זכאי לעבור כאדם חופשי למעסיק אחר. למה שבכל תחום בעולם חוץ מכדורגל יהיה מותר לעשות את זה?

צריך להתחשב גם בשחקנים.

11. raanana4ever Member

הגבלת זרים זה לא הפתרון. הקבוצות הגדולות יקנו את כל המקומיים הטובים, כמו מכבי בכדורסל. התוצאה של הגבלת זרים תהיה קבוצות מרכז טבלה עם מקומיים ברמה של ליגה שנייה.
    ומה יעלה בגורלם של בן סהר ושאר כשרונות במדינות עם ליגות בינוניות? כשרונות מבוזבזים...

אם כבר רוצים שויון שיכניסו תקרת שכר.

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם גם ככה קונים את כל המקומיים הטובים, רק שעכשיו הזרים הכי טובים יתפזרו בין כל קבוצות הליגה. מה גם שקבוצות הבינוניות יעדיפו לא למכור את המקומיים שלהם כפי שהם עושים עכשיו תחת התירוץ, נביא ברבע מזה עוד זר, אלא יעדיפו לשמור על השקחנים המקומיים לעצמם כי הם מקסימום יכולים להחזקים (נגיד) שישה זרים.

13. Barcik Member

כמו בכל משטר תקין, כאשר המצב דורש זאת - חייבים לדרוס את החוק.

אני בסדר עם הרעיון של אורי. יתכן שיהיה צורך לשנות מעט את המספרים או תתי-הסעיפים, אבל עם הרוח הכללית של הדברים אני מסכים.

גונר, מן הסתם צעד כזה יעשה באופן הדרגתי. אופ"א לא תכריז מהיום למחר על גירוש כל הזרים מהקבוצות, אלא סביר להניח שתעשה זאת בכמה צעדים הפרוסים על גבי כמה שנים. יהיה די והותר זמן להכין את הקבוצה.

אגב, אני גם לא חושב שתהיה ירידה משמעותית כל כך ברמה. ברור שעבור שחקנים כמו הנרי, רונאלדיניו וקאקה חייבים לאפשר שיתוף זרים, אך האם אין שחקן מקומי שמסוגל לבצע את תפקידם של פלאמיני, סילביניו או קלאדזה?

אגב, בתור אוהד בארסה אני נאלץ להציע לחוק סעיף שמאפשר להחזיק גם שחקני בית בסיטונאות. בכל זאת, מסי, מוטה ובקרוב ג'יובאני דוס סנטוס (גם בוז'אן קרקיץ', אבל הוא כבר אוזרח).

נערך לאחרונה ב: ‏30/1/07
  14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כאוהד בארסה אני מבין אותך, אבל חוק כזה בעצם סותר את מה שאנחנו מנסים להעביר כאן. חלק מבעיות הכדורגל העולמי זה שקבוצות יכולות לגנוב (כמשמעו) כשרונות בגיל מאוד צעיר. ראו מקרה צ'לסי שיש היום בקבוצת הנוער שלה רוב מוחלט לזרים מכל העולם. אני חושב שחובה הגבלה נוקשה גם כאן. דומגא למשל של ג'וזפה רוסי, שחקן שיכל להתפתח ולתרום הרבה לקבוצתו נחטף ע"י מנצ'סטר רק כדי לשחק שם בקבוצת המילאוים, אם מנצ'סטר יכלה להחזיק בשורותיה רק שישה זרים למשל, אני בטוח ב-100% שביונייטד היו מוותרים על שרותיו כי להחזיק את וידיץ' שחשוב להם יותר. לדעתי יש לקבוע זר כאחד שלא משחק (ולא רשום) בנבחרת של אותה המדינה. ברגע שאותו מסי לובש את מדי נבחרת ארגנטינה, הוא נחשב זר בספרד ולא משנה שהוא נמצא במועדון מגיל 14. (נכון שמסי זה מקרה מיוחד כיוון שהגיע לספרד כדי לקבל טיפול רפואי).

15. The-Gunner Member

Barcik (בוריס, נכון?), אתה צודק בזה שהשינוי לא יהיה מיידי, וזה יקח כמה שנים, אבל עדיין, הרמה תרד, ואי אפשר ב-4 שנים, למצוא אנגלים איכותיים, שיוכלו למלא את התפקיד שעושים הזרים - רוזיצקי, חלב וכו'. היא תאלץ לשתף המון צעירים שלא מתקרבים לרמה של הזרים שאמורים "לעוף" מהקבוצה. זה נכון שלמשל לארסנל, יש מחלקת נוער איכותית, אבל האיכות שלה, היא הבאת צעירים בזול, והפיכתם לכוכבים. וזה לא תואם לחוק.

זה נשמע יפה ונחמד, אבל במציאות - לא יתכן. לא שווה להביא היום שחקן אנגלי, הוא יקר ולפעמים גם לא שווה את המחיר. קח דוגמא מוכרת: מה עדיף, את מייקל קאריק ב-27 מיליון יורו, או את ססק בכמה אלפי יורו? גם עם החוק הזה, לא שווה לארסנל להביא את ססק, כי זו השקעה לטווח ארוך, ועדיף כבר להביא במקומו זר מוכח.