לאן נעלמו כל הפראיירים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י KirkH, ‏5/1/03.

1. KirkH Member

מוזר. דווקא בליגה האנגלית שבה היינו רגילים לראות סכומי עתק מחליפים ידיים בתמורה לשחקנים בינוניים, רק הודות לעובדה שבסעיף הלאום של השחקן נכתב: "אנגלי", דווקא בליגה הזו אף קבוצה בכירה לא ממהרת לשלוף את פנקס הצ'קים ע"מ להחתים את לי בוייר. ולדעתי, על כל המגבלות שלו בוייר הוא עדיין אחד הטובים בתפקיד שלו באנגליה.

רק היום נכנסה באופן רשמי (עד כמה שמו"מ שלא ממש מתקיים יכול להיות רשמי) גם ווסט האם למרוץ אחרי הקשר בכך היא מצטרפת לברמינגהם ובולטון שכבר הביעו לאחרונה עניין בשחקן.
    אני לא מבין את זה, עד הפיאסקו של תחילת העונה במגעים עם הוויה וליברפול נחשב בוייר לסופר סטאר בליגה האנגלית. הסכומים שנזרקו לאויר כאשר הוזכרה האפשרות שיעזוב את איילנד רואד היו מעל 10 מליון פאונד. ועכשיו לא רק שפתאום אף קבוצת צמרת שלא לומר מרכז טבלה לא מתעניינת הסכונמים ירדו מתחת ל5 מליון...

2. gilb Member

באנגליה הבינו שאין הצדקה למחירים כמו ששלומו על פרדיננד, אבל במקרה של בוייר
    אני חושב שהסיבה העיקרית היא האופי שלו והתקופה הלא טובה בה הוא נמצא מבחינה מקצועית.

3. ofer16 Member

אני מסכים עם gilb. בוייר, איך שהוא נראה כרגע, ועם האופי שלו, לא מושך במיוחד קבוצות, למרות שהוא יודע לשחק כדורגל.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעיקר האופי שלו מרחיק קבוצות.......

גורם נוסף שהוא דיי דומיננטי הוא שהשחקן לא בכושר טוב כרגע, ומי ירצה טראבל מייקר כזה? ניוקאסל בטח לא צריכה אותו, יש לה מספיק קשרים.
    ברמינגהאם החתימה שני שחקנים חדשים, אבל הוא עדיין טוב יותר מדוגארי, אז זוהי אופציה טובה למדיי.

5. Chelsea FANATIC Member

אני מכיר את התופעה הזו טוב מאוד.
    צ'לסי למשל ביזבזה הון על שחקנים כמו קריס סאטון ופרנק לאמפארד הרבה בגלל שהם היו אנגלים...

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וחוצמזה... בוייר לדעתי גם שהוא בשיאו לא שווה "הון".

7. KirkH Member

אתה יודע מה, אולי הוא לא שווה הון אבל בכל זאת - הייתי מעדיף לראות בהרכב של צ'לסי אותו עם גבס על הרגל ולא את עמנואל פטי!!!

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא רוצה את לי בוייר בצ'לסי.

יש לא מעט שחקנים כמוהו והוא בעייתי מאוד. עדיף להביא מישהו אחר ויש בכמויות שחקנים ברמתו. הוא לא עד כדי כך מציאה.

9. KirkH Member

כמו מי בדיוק??? השם החם של הקיץ בגשר, דינו באג'יו?!?
    שחקנים עם רוח קרב ונשמה כמו של בוייר לא מצויים בכאלה כמויות...

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קודם כל... נשמה ורוח קרב לא הופכים שחקן ליוצא מן הכלל.

צ'לסי מסוגלת להביא שחקנים טובים ממנו, עם לא מעט רוח קרב ונשמה.

11. KirkH Member

א) נשמה ורוח קרב זה בדיוק מה שהופך שחקן בינוני כמו גרהאם לה סו או דניס וויז לשחקן יוצא מהכלל שמביא תארים.

ב) עד שהאדון ואן חאל לא יפתח את הכיס (אמן, אמן) ויקח את ג'ימי מהגשר לא יהיה כסף להביא אפילו לא את איציק זוהר.

ג) אני לא רואה יותר מדי קשרים עושי משחק עם אופי הגנתי מסתובבים בשוק. בטח לא כאלה ששוים את הכסף שדורשים עבורם...

12. Chelsea FANATIC Member

אם היו אומרים לי לבחור בין לאמפארד ובוייר אני חושב שהייתי לוקח את בוייר...
    נשמה ורוח קרב אלה שני דברים בסיסיים שיש לשחקנים האנגלים ובכדורגל האנגלי בכלל(יונייטד בגמר אלופות מול באיירן זו דוגמא מספקת לדעתי...).

דניס וויז וגרהאם לה-סו אלה לא שחקנים שמביאים תארים...אלה שחקנים שמארגנים את המשחק האחורי...אם כבר מדברים על שחקנים שמביאים תארים בצ'לסי, אז כיום יש רק שני שחקנים שיכולים להביא תארים והם הסלביינק וזולה ולא אף אחד אחר.

13. arsenal the champions Member

אל תשכחו גם שאנחנו לא ממש בתוקפת העברות
    קבוצות לא ממש אוהבות לקנות שחקנים בתקופה הזאת.
    ואני גם לא בטוח שלידס תסכים למכור אותו במכיר נמוך(יחסית).

14. ofer16 Member

דווקא עכשיו, כשחלון ההעברות פתוח, קבוצות רוצות להשיג שחקנים טובים שיוכלו לעזור להן בחצי השני והמכריע של העונה. קבוצה שמשתתפת בגביע אירופי לא תרוויח אותו במפעל האירופי, מכיוון שהוא כבר שיחק בשורות לידס באירופה. לכן קבוצות קטנות בעיקר יובילו את המירוץ לשחקן.

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורן אנחנו כן בתקופת ההעברות, והוא כבר נמכר (כמעט סופי), אז כל הדיון הזה הוא בועה, אבל בועה מעניינת.

אני באופן אישי מעדיף את לאמפארד על בוייר, כי אני חושב שהכישרון של לאמפארד עשוי להגיע לרמות הגבוהות ביותר... יש לו את זה, פשוט ככה. בוייר עושה בעיות והוא יכול לפגוע בקבוצה יותר מאשר להועיל לה. כמובן שגם את זה הוא יכול לעשות, אבל זה בסימן שאלה.