לברקוזן, גלאדבך, שאלקה, וולפסבורג ולייפציג:: מי מוכנה לאיים על באיירן ודורטמונד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Die Werkself, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש עסקאות שאני פשוט לא מצליח להבין. סוון בנדר (וגם אחיו) היו הבטחות גדולות. גם בעיניי. היו לי ציפיות ענקיות כל פעם מחדש והתאכזבתי. כל פעם מחדש.
    סוון בנדר בקושי שיחק בדורטמונד. וגם כששיחק היה בינוני. בשביל מה הם צריכים אותו. ועוד במחיר כזה?
    יש לו מקום במיינץ. אאוגסבורג וכו׳. אכזבה גדולה מהנהלת הקבוצה.

Lebron אוהב/ת את זה.
  2. אפנברג Member

לא היא ולא אף אחת אחרת. הפערים בשנים האחרונות רק גדלים. דורטמונד יותר נחלשת מאשר מתחזקת ועל השאר חבל להרחיב את הדיבור: מי תאיים? שאלקה? לברקוזן? לייפציג בהחלט מרעננת אבל העובדה שסיימה סגנית אשתקד מעידה על הדרדור של הליגה הגרמנית כי עם כל הכבוד לכסף שם זה לא שכוכבי-על משחקים בה ועדיין סיימה בקלות לפני קבוצות הרבה יותר וותיקות.

אלעד אוהב/ת את זה.
  3. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

חלון ההעברות הסיני נסגר אתמול כאשר קאמפל לא עבר ולא ישתף פעולה בקרוב עם רוגר שמידט. מצד שני, לפי ההתבטאויות שלו אין סיכוי שהוא יישאר בקבוצה, מה שהופך את מילאנו ומדריד (אתלטיקו) ליעדים הסבירים ביותר עבורו, בעיני.

4. Lebron Member

לצערי זה ריטואל שחוזר על עצמו כל שנה בקבוצות עם פוטנציאל ויכולות כלכליות כמו לברקוזן, וולפסבורג ושאלקה.
    מביאים כל מיני בינוניים עם יחסי ציבור טובים בסכומים שהם לא שווים אותם, ממשיכים לבחור מאמנים לא טובים מספיק, הקבוצות שציינתי הולכות ומתדרדרות משנה לשנה.

זה גם בשנתיים האחרונות משפיעה על נקודות הדירוג באירופה ו-4 הנציגות באלופות בסכנה, הפרש של נקודה וחצי מאנגליה ו-3 נקודות מאיטליה, עם עונה גרועה בשנה הבאה של הגרמניות ועונה מוצלחת של האיטלקיות והאנגליות המהפך יבוצע כבר אחרי עונה.

דווקא לייפציג המושמצת מראה התנהלות נכונה אחרי שנה אחת בלבד בבונדסליגה. דורטמונד עומדת במקום ולא מצליחה לעשות את קפיצת המדרגה ולתת פייט לבאיירן.

הליגה חייבת תחרות, אחרת היא לא תתקדם. צריך לשקול גם להגדיל את מספר הקבוצות ל-20 כמו בליגות האחרות.

אלעד, ויאם ו-nfcb אוהבים את זה.
  5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם הדברים אבל אני לא חושב שהגדלת הליגה תפתור את זה. דווקא להיפך.
    עם זאת, אם למדנו משהו על הכדורגל הגרמני זה שלומדים שם מטעויות ובונים עתיד. אז אני מקווה שזה יקרה גם הפעם כמו שקרה אחרי המשבר הגדול של תחילת שנות האלפיים.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, הכל תלוי לדעתי בכשירות של סוון בנדר. אם הוא כשיר הוא שווה את הסכום ואפילו יותר. הבעיה שבשנים האחרונות הוא ראה יותר את המיטה של הפיזיותרפיסט מאשר את מגרש הכדורגל.
    אתה שומע גם את ראשי דורטמונד עד היום מתחבטים בשאלה האם הם עשו מהלך נכון.
    בניגוד לגינטר סוון בנדר יכול להיות אחלה עיסקה.

בלי שום קשר לדעתי הוא המוכשר יותר מבין השניים.

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בכלל לא מדבר על כמות המשחקים שלו (של שניהם) אני חשבתי שהם יהפכו למינימום סמי קדירה (שבעניין שחקן טוב אבל לא וורלד קלאס בתפקידו) או הומלס (במידה וישחקו בלמים) אבל הרמה שהם הפגינו גם כששיחקו לא הגיעה אפילו לגינטר או רודה. שחקנים נחמדים לקבוצת אמצע טבלה וזהו.

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שוב, צריך לשפוט את העניין ששניהם יעברו שנה נטולת פציעות. החוסר יציבות הרפואית שלהם מגבילה גם את היכולת שלהם.
    כמו שאמרת הניצוצות שם (עדיין קיימים) ואם כשירות וזמן משחק יכול מאד להיות שהתקוות שלך לגביהם עוד יתממשו.

ולגבי קדירה, אני לא אובייקטיבי כמובן בשיט, אבל וורלד קלאס הווינר הזה :)

9. alexshw Member

אני חושב שכבר אושר שמהעונה הבאה כל ארבעת המדינות הגדולות ישלחו 4 קבוצות לבתים באלופות.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Lebron אוהב/ת את זה.
  10. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

על סוון אני פחות יכול לדבר, אבל כשלארס היה כשיר הוא היה אחד מהקשרים האחוריים הטובים בליגה. בגלל הפציעות בקושי רואים אותו וגם כאשר זה קורה, הוא פחות טוב, אבל בערך עד 2015 הוא היה נהדר, ולדעתי מבחינת יכולת המשחק שלו היה יכול לשחק אז בקבוצה טובה יותר.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לברקוזן ממשיכה לאבד את הנכסים שלה, עכשיו גם צ'יקיריטו עוזב.
    אומנם הוא לא היה בשיאו בעונה האחרונה והיתה תחושה שמיצה את עצמו, אבל עדיין החלוץ הכי טוב ביי פאר בסגל שלהם.
    עונה פיננסית?

12. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

סוג של עונה פיננסית. העזיבות של כל מי שעזב עד כה היו צפויות, קאמפל יעזוב כמעט בוודאות וגם יש סיכוי לא רע שבלראבי ואראנגיס או באומרטלינגר יעזבו - אם כי במידה והם יעזבו, לדעתי יגיעו מחליפים (לפחות לרובם).

ללברקוזן יהיה די קשה לשכנע שחקנים להגיע ללא מפעל אירופי או כוונה לשלם להם סכומים גבוהים, נראה שבקבוצה בונים על כך שהסגל הנוכחי, עם שינויים מסוימים יצליח לסיים במקום 3-4, או במקרה הפחות טוב 5-7. אפשר גם להזכיר שאי ההשתתפות במפעל אירופי מפחיתה את הצורך בסגל רחב, ולמשל במקום 18 שחקנים איכותיים שיתחרו על ההרכב, 16 יכולים להספיק.

מצב הסגל הוא, פחות או יותר, כך - כרגע:
    לנו (אוזג׳אן)
    וונדל (X), ס. בנדר (דראגוביץ׳), טה (ידבאיי/רמאליו), הנריקס (ידבאיי/X)
    קאמפל (אראנגיס), ל. בנדר (באומגרטלינגר/קוהר)
    בראנדט (ביילי), האברץ (יורצ׳נקו), בלראבי (ביילי/פולאנד)
    פולאנד (פויאנפאלו/קיסלינג)

מקווה שזה ברור :)
    מההגנה אני די מרוצה, במידה ויגיע מחליף לוונדל. הקישור טוב אבל עם ספסל בינוני, וגם תלוי בעוזבים ומחליפיהם האפשריים, ואני מקווה שפולאנד יספק את הסחורה בחוד, כי אני לא ממש סומך על קיסלינג ופויאנפאלו.

אלעד, Rosner, golding ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשקונים את סוון בנדר ב 15 מליון יורו אי אפשר להגיד עונה פיננסית.

עונה אחת עם מאמן מחורבן יכולה להרוס הרבה שנים של בניה.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא יודע נדב, צצה לה הזדמנות לקנות את האח של .. ולאחד בין שני האחים. שים לב בצד ההכנסות לעומת ההוצאות (רק על צ'לונגלו 30 מיליון יורו). גם בבחירה במאמן חסכו לעומת מה ששילמו נגיד לשמידט.
    יש הרגשה שמנסים לבנות על הצעירים הסופר מוכשרים ולראות לאן זה מוביל.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  15. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

זה נכון שזו לא בדיוק עונה פיננסית, אבל בוודאות חלון ההעברות הזה יסתיים ברווח גדול (לדעתי יש סיכוי למשהו כמו 50 מיליון יורו רווח נטו, וזה בלי להתייחס לירידה המשמעותית במשכורות), וכאמור נראה שבונים על הסגל הנוכחי, וכמו שרוזנר הזכיר בייחוד על הצעירים.

נדב, עונה אחת עם מאמן מחורבן? שמידט, עם כל הביקורת עליו, מאמן (הרבה) יותר טוב מרובין דוט, הופייה וחלק מהאחרים שהיו בלברקוזן בזמן ״הבנייה״. מה גם שחלק (שולי למדי, אבל עדיין) מהקרדיט לבנייה הזו ולשיפור המעמד של לברקוזן נזקף לשתי העונות הראשונות שלו בקבוצה.

owen11111 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.