לדחות או לא לדחות- זאת השאלה. סוגיית קיום המשחקים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏16/11/12.

1. Bensh Member

http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/009/993/tumblr_m0wb2xz9Yh1r08e3p.Xxx

2. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

הדבר הכי טוב לכדורגל הישראלי זה אם יבטלו את היורו צעירות פה
    זה הדבר היחיד שמחזיק את אדון לוזונה בתפקיד שלו ואם לא יהיה פה ועוד יותר טוב אם גם הנבחרת של האחיין המכוער לא תשחק בו בכלל זה יהיה נפלא

הכדורגל הישראלי מת.

3. Ice Cream חסה

הוא לא. הכדורגל הישראלי מנסה להתפתח וגם מצליח, אבל אתם כל כך שונאים את לוזון שאתם מוכנים לסגור את כולו רק כדי שהוא לא יהיה היו"ר.

4. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

איך הוא מתפתח?
    הכדורגל הישראלי מת
    הנבחרות פה בשנים האחרונות בושה וחרפה
    הקבוצות הישראליות באירופה עושות רק בושות
    הליגה פה פח אשפה

אז בנו 2 איצטדיונים חדשים, זה באמת אחלה פיתוח
    רק בקצב הזה לא יהיה בהם שימוש.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכדורגל הישראלי לא מת. הוא פשוט נמצא במקום שתואם, פחות או יותר, את מצב הכדורגל באירופה, אליו הוא משתייך ועל פיו הוא נמדד. תופעה של שחקנים טובים (בדרג הישראלי) שנמשכים החוצה לליגות באירופה ויכולת כלכלית שהולכת ונחלשת להבאת זרים טובים, פוגעות לא רק בליגה הישראלית. הנבחרת יכולה להיראות יותר טוב, אם כי לא לדרגה של הופעה בטורניר גמר, אבל הליגה והקבוצות שלה ברמה ריאלית לחלוטין.

אליפות אירופה לנבחרת צעירות בכל מקרה לא רלוונטית לעניין. זה טוב יותר ליו"ר התאחדות שרוצה להראות "כמה גדול" יש לו. זה לא יתרום ולא יפגום בכדורגל הישראלי.

6. Bensh Member

וואלה חסה בוא תסביר, איך הכדורגל הישראלי התפתח בדיוק?

7. Ice Cream חסה

הנבחרת הידרדרה, בין היתר בגלל בחירת מאמנים כושלת (אשמת לוזון, אוקיי) - אבל הוא לא עולה על המגרש ולא מאמן את השחקנים. גם לא מגדל אותם. ולהגנתו בתקופתו פרשו המון טיטאנים במונחים של הנבחרת שאין להם תחליף.

מבחינת הרמה הליגה לדעתי בסדר, גם אם תוכיח שלא, לא חושב שהליגה הדנית או הצ'כית הן ליגות ברמת על. אם אנשים היו אוהבים כדורגל של מדינה רק בגלל הרמה אז היה אפשר לסגור את הכדורגל ב-90% מהעולם...

באירופה אנחנו מתקדמים גם, ועובדה שבתקופת לוזון יש הכי הרבה קבוצות ישראליות באלופות ובאירופית, כולל כמה נצחונות ועליות שלבים נחמדות, וצבירת דירוג למדינה כולה או לקבוצות.

אני ספרתי 3 איצטדיונים ועוד אחד שבדרך, בע"ה. וגם אם זה רק מהטוטו והעיריות ללוזון כן יש משקל בזה, לדעתי. יהיה בהם שימוש עד 2015, שבשנה הזו תתקיים אליפות אירופה לנערות U19. אחרי זה אלוהים גדול (כמו שכתוב למסיללה על היד השמאלית...). תוסיף את המתקן בשפיים.

עצם זה שנבחרת ישראל תהייה ב-2 טורנירים בשלב העליון, זה כבר קידום. תוסיף לזה את עניין הרווחים מ-2 טורנירים (כשרוב ההוצאות הכבדות כמו אצטדיונים ימשיכו לשמש את הכדורגל ולא רק). אחרי זה יש את הקטע של שיפור בתרבות הכדורגל (יותר אנשים יבואו לאצטדיונים ואולי ייכנסו לקטע הזה). וסתם זה שיהיה אירוע בינלאומי גדול זה תמיד מוסיף. זה שברחובות יש פסטיבל סרטי נשים בינלאומי לא מקדם את תחום הקולנוע בעיר, אבל הוא כן מקדם את העיר ומוסיף צבע. ככה גם אירוח טורנירי כדורגל כלל-אירופאיים (יורו U21 ב-2013, ויורו U19 לנשים 2015) יוסיף הרבה למדינת ישראל. וברגע שהכדורגל יניב תשואות ורווחים למדינת ישראל, אז זה יביא להשקעה גדולה יותר מצד המדינה (למרות שאני לא ממש בעד זה, אז אותו דבר אפשר לומר על סתם אזרחים...).

http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/009/993/tumblr_m0wb2xz9Yh1r08e3p.Xxx
    או במילים: אתה מפגר, הזוי, הדיוט, מגוחך וכל קשר בינך לבין הכדורגל מקרי בהחלט.

8. אלי מתחן Member

לוזון לא אמור לשפר את המדינה, הוא אמור לשפר את הכדורגל.
    לא סתם לא הזכרת מילה אחת על כדורגל בהודעה שלך, כי הוא לא עשה כלום בנושא. להגיד שהכדורגל יתקדם בגלל אירועים זניחים כאלה שקול לטענה שהוא יתנהל טוב יותר אם העובדים בהתאחדות יגיעו עם חליפות.
    כשמתעסקים כל היום בשטויות, העיקר נראה כמו שהוא נראה, עם תדמית שלילית וממוצעי קהל שיורדים בתדירות.

9. Ice Cream חסה

לשפר את הכדורגל- להעלות את הרמה? או להביא יותר אוהדים למגרשים? או שזו נוסחה שמשלבת את כמות האוהדים עם הרמה? ומה ז"א תדמית שלילית? גם למקדונלד'ס יש תדמית לא משהו של רשת ג'אנק פוד לא בריאה ומשמינה, לא?

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלה חלומות יפים, שיתגשמו באוטופיה. במציאות, בטח הישראלית, יהיה טורניר, הוא ייגמר, ואחריו יהיה הטורניר כאילו לא היה. עם כל הכבוד, זו רק אליפות אירופה עד גיל 21. לא תהיה פה מורשת, לא יהיה כאן דבר מלבד נושא המתקנים, שאותם אפשר לבנות גם בלי לארח טורניר.

כמו שההופעה הישראלית הקודמת בטורניר עד גיל 21 לא עשתה דבר, כך גם ההופעה הקרובה. משחקים בודדים לא יקדמו את הכדורגלן הישראלי. מי שיימשך למגרשים בעקבות הטורניר, סביר שזה היה קורה לו בכל מקרה.

11. אלי מתחן Member

מקדונלס חברה שמרוויחה מאות מיליונים בשנה, הכדורגל הישראלי זקוק לכסף שחור של אנשים כמו אזגי וטביב כדי לשרוד. חוץ מזה שמקדונלס עובדת כל הזמן על שיפור התדמית שלה, עם ארוחות בריאות יותר ותקנות לגידול בקר בלי התעללות.
    ההתעסקות באירוח הטורניר בארץ מזכירה מסדרים צבאיים בצפון קוריאה, אלפי חיילים בתיאום מושלם על המילימטר, אלפי שעות אדם כדי לתכנן, ומנגד רוב העם לא מסוגל לאכול כלום. הטורניר ייגמר, ומה יישאר לישראל? שום דבר.
    הרמה זה לא אשמתו של לוזון, אני לא חושב שהיא ירדה, וגם אם היא עלתה זה לא בזכותו.
    ללווזן יש תפקיד אחד ויחיד, לנהל את הכדורגל. הוא לא אמור לדאוג למדינה לתשתית כמו שמנהל תיאטרון רחובות לא אמור לדאוג למדינה כשהוא מארגן פסטיבל, זה התפקיד של שר התרבות.
    אתה רוצה להגיד לי עם יד על הלב, שאתה חושב שהכדורגל הישראלי מנוהל ברמה משביעת רצון?
    שההתאחדות לכדורגל מקדמת את ערך המותג שקוראים לו כדורגל ישראלי?

12. yedidel Member

אני אומר זאת שוב.
    אין שום קשר בין לוזון וההתאחדות לאצטדיונים חדשים.

13. Ice Cream חסה

ואחריו יהיה עוד טורניר לנערות ואם בעזרת השם הם יתנהלו טוב (סליחה שאני מאחל ללוזון להצליח) אז אולי אופ"א תמשיך להעניק לנו כל מיני אירועים כאלה ואחרים, וזה התקדמות לתרבות הכדורגל בישראל (אני מאמין שכן יהיו אפילו בודדים שיגיעו לטורניר הזה מעצם היותו טורניר, ויהפכו לחלק מאוהדי הכדורגל בישראל). למשל טורניר הנערות העלה לסדר היום את נושא כדורגל הנשים, לא רק בהתאחדות ובכל מיני פרויקטים שהיא לוקחת בהם חלק, אלא גם בתקשורת פתאום מתייחסים למחדלים שיש בתחום (כלומר, עמיר פלג בטור השבועי שלו היה צריך ללכת עד לשם כי לא היה לו כבר על מי ללכלך).
    זה כדורגל נשים וזה לא רלוונטי לרובנו ככולנו (לדעתי בצדק, כדורגל נשים זה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx), אבל זו עוד התקדמות.

בהופעה הקודמת שלנו לא באמת יצרנו מסורת, גידלנו שחקנים לנבחרת או שחקנים התקדמו דרך הטורניר הזה, אבל זה כן יכול לקרות. ואל תשכח את הסיכוי התיאורטי להגיע לאולימפיאדה...

מצטוער, אבל אני רואה את זה בהיקף רחב יותר. גם התפקיד של קורנפיין הוא לא לדאוג לתשתית ערכית במדינה אלא לנהל את בית"ר ירושלים, אבל צריך לזקוף לזכותו את הניסיונות והפעולות שהוא עשה בתחום של מיגור אלימות וגזענות.
    וגם התעלמת מזה שהגיוני לחשוב שם הכדורגל יקדם את המדינה/ יוסיף לציבור הישראלי, אז המדינה/ הציבור הישראלי ידאגו להשקיע בו יותר, לא?

לא. חלק מהדברים שאני לא מרוצה מהם כנראה גם נוגעים לך ולרוב הכותבים פה בפורום, רק שברוב המקרים האלה אני חושב שהפיתרון לא צריך לבוא מההתאחדות (למשל- אם בנאדם דוחה ומפוקפק כמו פרוספר אזגי שולט בהפועל אשקלון, הפיתרון הוא לא שההתאחדות תלאים ממנו את הקבוצה או תקים ועדה שתגיש המלצות על להקים ועדה שתבחן כל בעלים שרוצה להיכנס לכדורגל, אלא שהעירייה יחד עם האוהדים וההורים ששולחים את ילדיהם למחלקת הנוער צריכים לעשות צעד ולהקים קבוצה חדשה. איי רגע, ראש העיר באמת עשה את זה, ומי שהניע את המהלך היה... אבי לוזון!). אז חלק מהדברים צריכים לבוא מהשורשים, חלק מלמעלה (תיקון התקנונים של אופ"א על כל עקרונות הענישה שלהם), ויודע מה - אני אפילו רוצה שלוזון בעצמו ישנה חלק מצורת ההתנהגות שלו ליותר ממלכתית כי זה קצת צורם לראות יו"ר מתבטא ומתנהג כמו שהוא מתנהג. אבל אני לא אמות אם זה לא ייפסק, וכנראה שחוץ מלנו זה לא מפריע לאף אחד, תשאל את פלאטיני...
    בעצם אני לא מרוצה מזה שרק בישראל מזיינים את הקבוצות בהגבלות לפי דרכון שחלפו מן העולם ב-1995, וההתאחדות צריכה לבטל את ההגבלה הזו (בעיקרון אני מאמין שההתאחדות צריכה להתערב כמה שפחות ולהגביל כמה שפחות). אבל המיינסטרים של אוהדי הכדורגל בישראל חושב בדיוק ההפך..

עם יד על הלב, כן. אני חושב שלהרבה דברים שבהם הכדורגל הישראלי התקדם אפשר לזקוף להתאחדות בכלל ולאבי לוזון בפרט.

14. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

תפקיד ההתאחדות היא לשפר את רמת הכדורגל, לשפר את חווית הצפייה לשפר את הסדר והארגון של המערכת

בפועל הרמה רק ירדה בשנים של לוזון בתפקיד ואם אתה אומר שלא אז אין לך מושג.
    הנבחרות רק ירדו ברמתן מאז שלוזון בתפקיד
    הוא מלא באינטרסים אישיים ( דרור קשטן הוכרח לשים את עומר גולן בהרכב שיצבור דקות לרישיון עבודה באנגליה למרות שהוא לא היה ראוי למקום בסגל הנבחרת בכלל )
    בתקופתו בבית הדין הפך להיות מקום מבוקש הרבה יותר ממה שהיה לפניו
    כל שבוע קבוצות נכנסות ויוצאות לבית הדין והוא מתערב בהחלטות שלהם

הוא בעיקר עבד לקדם את אבי לוזון ולא את הכדורגל הישראלי
    זה שהוא יושב בועד המנהל את אוופ"א זה לא נותן לכדורגל הישראלי כלום אלא רק לאדון לוזון לכיס ולמעמד
    אירוח טורניר כזה או אחר בארץ זה לא נותן לנו כלום ובטח שלא יעזור לנו לשפר את הרמה או את המעמד שלנו
    אתה שוכח את כל ההתבטאויות שלו, את כל הצעקות והראיונות שלו בתקשורת אחרי
    את נאום היש לי חלום, את הראיונות אחרי ירידת מכבי פ"ת ליגה ואת הראיון אחרי ההישארות שלהם ב2008
    איפה נשמע שיו"ר התאחדות מגיע קבוע לאימוני הקבוצה שהוא אוהד? איפה נשמע שיו"ר התאחדות נכנס לחדר הלבשה של הקבוצה שהוא אוהד ומדרבן אותם?
    הוא יו"ר של הכדורגל הישראלי או של מכבי פ"ת?
    איפה נשמע שיו"ר צועק של שחקן יריבה של מכבי פ"ת?
    באיזה מקום בעולם תראה שאח של יו"ר ההתאחדות הוא הבעלים של מועדון בליגה והאחיין שלו הוא מאמן נבחרת שמקבל משכורת מיו"ר ההתאחדות והבן שלו מאמן קבוצת נוער של הדוד שהוא הבעלים ושהאח השני הוא מנהל הקבוצה של האח השני שהוא הבעלים?

איך אבי לוזון יכול להיות נטול אינטרסים? איך הוא יכול לנהל את הכדורזבל פה?

אין לאבי לוזון שום קשר! לאיצטדיונים החדשים.
    הבנייה שלהם ( בנתניה ופ"ת ) התחילה לפני שהוא נכנס לתפקיד ואין לו שום קשר לקידום שלהם
    וזה שלקח להם 7 שנים להיות מוכנים זה גם לא כבוד גדול במידה וכן היה לו חלק בזה.

לא סתם אבי לוזון הפך להיות בנאדם שנוא בכל מגרש בארץ
    בחיים לא היה יו"ר התאחדות שקיבל קללות בכל מגרש שהוא הגיע אליו
    בחיים לא היה מצב שבמשחק נבחרת ישראל יקללו את יו"ר ההתאחדות

נערך לאחרונה ב: ‏24/11/12
  15. Ice Cream חסה

גם את איצ'ה מנחם וגברי לוי קיללו הרבה. לא סתם זה נראה כאילו 16 שנה רק ממשפחת "בן זונה" יוצאים יו"רים להתאחדות.
    במינוי של גיא לוזון אני לא רואה שום בעיה כי לוזון ראוי לתפקיד הזה וזה יהיה לא הוגן אם בגלל שם המשפחה שלו הוא לא יקבל תפקיד, ולא להפך. בטח כשהנהלת/ מזכירות ההתאחדות היא זו שאישרה את המינוי שלו, ולא לוזון החליט בעצמו. גיא לוי מונה לתפקיד מאמן הצעירה שנה אחרי שגברי לוי עזב את תפקידו, זה לא נראה לא בסדר קצת?
    זה שהוא לא מסתיר את חיבתו, אהדתו ורצונו שמכבי פ"ת תצליח זה צורם, אבל זה לא משהו אסור כל עוד זה נשאר בתחום המילים. מצד אחר, זה יכול להפך להוסיף צבע שיש יו"ר שמזוהה עם קבוצה, או יו"ר שמדבר עם אוהדים והתקשורת בגובה העיניים. חוץ מזה, לח"כ מותר לעמוד ביציע ולצעוק על השופט? מותר לו להיכנס לדרבן בחדר ההלבשה את הקבוצה שלו?

אתה מוזמן להביא הוכחה (כתבה של אוריאל דסקל מכלכליסט מצדי) שלוזון הורה לקשטן לשתף את עומר גולן. וגם אם כן... אז גולן כבש כמה שערים חשובים עבור הנבחרת, אז אפשר להחליק על זה.

בית הדין הוא נפרד מההתאחדות. לפחות ברמת הדיינים. גם אם שלום אבן עזרא שהוא עובד מטעם לוזון מפריז עם התביעות, זה נובע מזה שיש תקנון בהתאחדות ותקנון בפיפ"א שעל פיו צריך לפעול. וגם פה יש צד שני למטבע וזה שמקפידים על משמעת גבוהה ולא עוברים לסדר היום בשום מקרה. יכול להיות שמשמעת נוקשה מדי זה לא דבר טוב, זה מה שאני ניסיתי לומר גם בדיון של בית"ר אבל לגבי אללי כהן ושלחו אותי...

אמיר ע ו-MJC אומרים שהרמה לא ירדה, יכול להיות שגם להם אין מושג, אבל זה לא האישיו כי ההשפעה שלהם מוגבלת ולהשקפתי הם לא צריכים להתערב בזה.

ולגבי הקידום שלו במסדרונות אופ"א אצל פלאטיני יכול להיות שהוא קידם בזה יותר את עצמו ואת ההתאחדות לכדורגל ולא הכדורגל עצמו, אבל אני מאמין (ואנחנו רואים בפועל, ב-2 הטורנירים שהוא הביא לישראל, וכבר הסברתי למה זה כן יקדם את הכדורגל) שגם הכדורגל קודם דרך זה. אפילו אם המטרה של לוזון הייתה רק לתהקרב יותר לצלחת של הרוגלעך בישיבות..