לו הייתי רוטשילד (או שייח)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י ADP, ‏19/7/12.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גם לפני אברמוביץ' צ'לסי שיחקה עם אנגלי אחד בהרכב.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אל תדאג, שום דבר לא חלף על פניי, אבל אולי גם אתה תנסה להקשיב. אתה אומר שפורטסמות' התפרקו? לא כל קבוצה חייבת שייח', כדאי שיעשו בדק בית לפני שהם מחתימים כל אחד על רכישת המועדון. אף אחד לא מכריח אותם להתנהל כמו סיטי. עכשיו אתה תבוא ותגידי לי, ששאר המועדונים שרוצים להתחרות בסיטי, ינסו לעשות מהלך דומה שיכול בסופו של דבר למחוק אותם. אז קודם כל באותה מידה זה גם יכול לעזור להם לצמוח סדיוק כמו סיטי, תלוי מי רוכש את המועדון. דבר שני, אתם נותנים כאן כל כך הרבה חשיבות לכסף שאולי תזכיר לי באיזה פער עצום לקחה סיטי אליפות? כמה מחזורים לפני הסוף הבטיחה סיטי אליפות עם כל הכסף שלה? איפה צ'לסי היתה בפרמייר ליג עם כל הכסף של אברמוביץ'? יש דוגמאות למועדונים שלא צריכים להתפרע כלכלית ולא צריכים שייח'ים ויכולים להתמודד יפה. ואם מועדון מציע לשחקן 90 אלף פאונד כדי שיישב רק על הספסל, שהשחקן יעשה שיקול אם בא לו להרוויח כסף בתץור אוהד או בא לו לשחק. תופתע כמה שחקנים יכעדיפו קבוצה שבה הם ישחקו כדורגל. אבל גברגע שיש לך 4-5 מועדונים עשירים (ויש את זה בכל ליגה) ואתה מגביל אותם מבחינת תקציב סגל שהם יכולים לבנות, אז אתה אולי שומר אותם פחות או יותר בתקציב שפוי לשאר הליגה, אבל דופק אותם במסגרות האירופאיות כאשר שאר היריבות מהמדינות השונות מתחזקות.

3. Muurad Member

מה ההבדל אגב בין אוהד ליברפול שמתלונן על סיטי, לבין אוהד וויגאן\האל סיטי\קארדיף שיתלונן על ליברפול? או שהכסף שליברפול מבזבזת זה הגבול שמותר, וזה שסיטי מבזבזת זה יותר מידי? אם שווה, אז שווה עד הסוף לא? (סתם נדבקתי על ליברפול כמובן לצורך דוגמא)

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/12
  4. Strawberry Fields Member

אענה לשניכם ביחד.

אני מודע לחשיבות של המנג'ר ושל התלכיד הקבוצתי, לא מזלזל בהם בשום אופן. כסף בלבד זאת לא הבטחה להצלחה והיו מספיק פרויקטיי עגלקטיקוס שמוכיחים את זה אבל עבורי זה לא הכסף שהוא האישיו כאן. למנ' סיטי יש כסף ושיהיה להם לבריאות. עם זאת, כמו כל דבר בחיים, צריך לדעת איפה הגבול.

אם מה שמנ' סיטי עושה עם הכסף פוגע בכדורגל האנגלי (וזה מה שקורה) אז אני מצפה מהאנשים שאחראים עליו (מנהלת הפרמיירליג למשל) שיבואו וימתחו את הגבול. זה לא יהיה חוק נגד מנ' סיטי אלא בעד כל בליגה ובסופו של דבר גם בעד סיטי שאולי תצליח לשמר את מה שבנתה גם ביום שאחרי השייח בקלות יותר. הבעיה היא שלאנשים בחלונות הגבוהים לא אכפת מהמועדונים עצמם, לא אכפת מהכדורגל, מהשחקנים הצעירים, מהאוהדים השרופים שנדחקים החוצה עבור עוד יציעים תאגידיים אלא אכפת להם רק משיווק וכסף.

המצב בכדורגל מזכיר מאוד את המצב הכלכלי/חברתי בהמון מקומות בעולם. אז אתה תישאר בלי תקרת שכר והגבלות אחרות רק אל תתפלא אם יום אחד תראה משחק כדורגל שבו האצטדיון ריק כי הקהל הקים אוהלים מחוצה ולו ואת דפני ליף צועקת במגאפון.

5. alexshw Member

אפשר לשים את האצבע על רגע מסוים - אותו יום בדצמבר 95 שבו בוסמן ניצח במשפטו.

6. SeRgInHo Member

אתם מדברים לי על תקרת השכר, כאילו שהיא תשנה משהו.
    סתכלו באן בי איי איך רול פליירס מקבלים יותר ממה שמסי ורונאלדו מקבלים מברסה וריאל.
    רק לאחרונה שחקן ששיחק 25 משחקים בקריירה שלו קיבל חוזה של 25 מיליון ל 3 שנים, כשבעונה האחרונה הוא ישלשל לכיסו 15 (!) מיליון, שזה פחות או יותר שכר שלברון ג'יימס מרוויח לשנה.
    התקרה הזאת רק תגרום לזה שיתחילו להביא לכל מיני יצורים חוזים שהם פי 20 במקרה הטוב מהערך האמיתי שלהם.

7. skyday20 Member

לין כבר לא רול פלייר, הוא הרבה יותר מזה עכשיו.

8. SeRgInHo Member

אז מה הוא?! שחקן שתבנה סביבו את הפרנצ'ייז?! אחרי 20 משחקים וכשלפני זה אף אחד לא ידע מי הוא (כולל כנראה ההורים שלו)?

זה מקביל לזה שאיזו קבוצת טופ בכדורגל תחתים איזה בבה משום מקום (כמו ההומלס ההוא מיונייטד) על משכורת של 5 אלף פאונד לשבוע, הבחור יפציץ 15 שערים ב 20 משחקים הראשונים ואז ייפצע עד סוף העונה. נראה לך הגיוני שאחרי זה החוזה שלו ישודרג ל 150 אלף פאונד לשבוע?

המשכורות באן בי איי חסרות כל פרופורציות. כל יצור מעל 2.10 מקבל אוטומטית 10 מיליון לעונה, אם לא מקסימום, ולא משנה שהוא מוגבל לחלוטין בצד השני של המגרש. כל אחד עם ממוצע של 18+ נקודות (ולא משנה שהוא בחיים לא עבר סיבוב פלייאוף, או אפילו לא שיחק שם) מקבל חוזה כמו של דוראנט או בריאנט, או כל סופרסטאר אחר.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

10. skyday20 Member

מוראד ידע מי הוא, את זה אני יכול להבטיח לך.

11. Ricky van Wolfswinkel Member

אבל אתה מדבר על קבוצות שצריכות לשלם לפחות שחקנים ולא צריכות לטפח את מוצר הזבל הזה שנקרא מחלקת נוער.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/12
  12. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

עולם הכדורגל לאן?

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה מה שהוא חושב על המועדון שלו. אוהדי ברסלונה חושבים אחרת.

14. Ice Cream חסה

מהיום הראשון שלי באייסוקר נראה לי שאמרתי שאני לא מאמין כבר ברעיון של שחקני בית. זה אולי גורם לעירייה להשקיע יותר כי מדובר בפרויקט ערכי חשוב, ואולי גם תוכל להשיג כמה שחקנים טובים בחינם או בזילזול שלולא מחלקת הנוער היית משלם עליהם כמה מיליונים טובים. וזה באמת כואב לראות שחקן שהיה במחלקת הנוער שלך והתפספס (דימאקו פילדיס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/new_let_it_all_out.Xxx)- אבל חוץ מזה, לא מרגשים אותי הילדי קקה האלה. הם חושבים שזה שהם "גדלו" במחלוקת נוער של הבוגרת עושה אותם לטובים יותר משחקני רכש, האוהדים עושים מהם אלילים למרות שהם לא, אם אתה לא מועדון גדול מספיק בעולם אז הייעוד שלך הוא להיות מקצפה, וזה לא שבאמת הם מחוברים יותר לסמל או נלחמים יותר בשביל המועדון...

וכמו שאמר מוראד (ואני ממש מופתע לטובה שיש עוד מישהו שמאמין בזה :aaa8:):
    אני מעדיף שהקבוצה שלי תקנה בכבוד מקבוצה בינונית תמורת עשרות מיליוני היורו שהשחקן שווה באמת, מאשר שתעשה בנוער גלאקטיקוס אפרוחים ותמכור לעולם אימפריה שבונה את עצמה מלמטה. בזמן שפסז' או ריאל או יובנטוס קונים שחקן ב-40 מיליון יורו כך שהקבוצה שמפסידה שחקן תוכל איכשהו לכסות את החור שנוצר לה (עדיין יש מספיק שחקנים טובים בעולם...), ברצלונה (וגם ריאל, פסז', יובנטוס, אבל כנראה שפחות) שולחת 1000 קילומטר מקטלוניה פדופיל-סקאוט שיחפש ילדים בני 12 שישמעו את השם ברצלונה ולא יהיה אכפת להם כלום. וזה לא שכל כך קשה לגלות כישרון ולבדוק עד כמה הוא מתאים. ברור שיכולות להיות נפילות ולצוץ בעיות בדרך- אבל שאיתן תתמודד הקבוצה שגילתה אותו ראשונה. במקרה הספציפי הזה לילד קורים אנדרס, או אנדראס. שולמו עליו 50 אלף יורו. אולי תקציב הנסיעות של אלבאסטה לשנתיים.

אה כמעט. בית"ר בבעיות כלכליות כי הבעלים כבר 4.5 השקיע 'רק' מיליון שקל. או יותר נכון כי הוא מינה 2 מנהלים כאלה מטומטמים שכל ה-390 מיליון שקל שהוא השקיע לפני ירדו לטימיון. 2 האמריקאים האלה היו אמורים להיות ה"מושיעים", אבל אז באו גורמי עולם תחתון למלון שלהם ואיימו עליהם/ אוהדי בית"ר לא אהבו את הגישה הסמולנית שלהם והבריחו אותם/ אנשים בהנהלה פחדו על המקום שלהם ודאגו להבריח אותם/ חטפו אותם חייזרים והם התנדפו.

זב'שלהם. מועדונים גדולים עם שם ימשכו טייקון חדש כשהישן כבר לא משקיע בקבוצה. מועדונים גדולים עם אוהדים יקימו עמותה שתנהל מעצמה את הקבוצה. וגם ריינג'רס אם היא ירדה 3 ליגות זה לא אומר שקברו אותה. היא יכולה לחזור. הפועל תל אביב כדורסל להבדיל אלפי הבדלות. גם שוקי זיקרי נמחק בגלל שהוא נכנס לחובות. וגם העסק הקטן באשדוד שמאז ומתמיד קנינו שם ממתקי LAIMA לטביים פשט את הרגל ואתה לא מאמין עד כמה החור שזה יצר לי בחיים משמעותי. אין מה לעשות.

לגבי הודעת הפתיחה המקורית של שי האיטלקי: אז קודם כל, זה לא שיש באמת קבוצה מצומצמת של אלופות. לפני 8 שנה פורטו לקחה אליפות. ולפני 15 בורוסיה דורטמונד. כשגם האליפות של אינטר לפני 3 שנים לא באה ברגל. ב-20 שנות ליגת האלופות החדשה היו 13 אלופות שונות ו-18 פיינליסטיות. גם אם נקח את בוסמן שבגלל עקשנות של RFC ליאז' ואסון שקורה לנגד עינינו בשם איחוד אירופי- היו 14 אלופות ו-16 פיינליסטיות. גם מכובד. כשגם ב-10 שנים לפני זה- היו אלופות שהיום לא מתקרבות לכלום כמו סטיאווה, רד סטאר בלגראד, פ.ס.וו, המבורג, אסטון וילה, ואפילו רומא הגיעה לגמר (שזה מבחינתה כמו לזכות באליפות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx).

ולשאלה שכתבת במודגש: אם מחר סטף ורטהיימר אומר שהוא רוכש את בית"ר ומשקיע ישירות 30 מיליון דולר לרכש, אז אני תורם לו את מיליון השקל שאספנו בעמותה בלי שום תמורה, תורם לו (בלי נדר כמובן) כליה, לבלב, טחול ואשך- ומספיק שהוא ייתן לי/ לבנש/ ל-MJC/ ל-DJR/ ל-NDJ לנהל את הקבוצה- היא לא תגיעה לאותם תהומות ששקלאר וארזי הביאו אותנו עם הניהול הקלוקל שלהם. ודבר שני זה להחזיר לפה את יצחקי, בואטנג ואבראו. ואפשר גם את אלבארז, קאלה ומירוסביץ'. ממילא אף מאמן לא מתכוון לתת לעדן נחמני הזדמנות...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/7/12