לחזור הבייתה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏30/12/06.

1. ~ברבית~ Member

+1
    מחזקת..
    ראינו את זה פעם אחר פעם..
    לעונה שלמה?! זה סתם יהיה טיפשי..
    לא הוכיחו מספיק שזה לא הולך?

2. Don Joan Roman Member

כי לא הייתה לו אפשרות.

3. Go_Go Member

איזה חמוד ...שנה הבאה רמת גן בליגה הלאומית ומשם אלוהים גדול

כעיקרון אני בעד עונות פרישה במועדון בו שחקן גדל, סגירת מעגל יפה כזאת.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כן אבל במקרה של רביבו וברקוביץ' שניהם רצו לסגור מעגל בצורה יפה ובוא נגיד שלא הוסיפו לעצמם יותר מדי כבוד.

5. TariboWest Member

שיחזרו רק אם יש להם את הכושר והיכולת לעשות הישג עם הקבוצה. שלא יבוא שחקן בן 36 חושב הוא יכול להביא טריפל, ושלא יחזור שחקן לקבוצה שהוא יעשה בה סתם עונה סתמית בלי הישג.

6. Gustavo Boccoli Member

תלוי איך. כמו שאמרו פה, אם הוא כבר לא יכול לרוץ ואין לו כח וסתם כדי לגמור קריירה עם תואר או משהו כזה, זה סתם. אם אתה לא יכול לתרום כבר אתה צריך ישר לפרוש. אבל במידה ואתה יכול לתת עונה טובה ולעזור לקבוצה, זה יהיה יפה וטוב.

7. d3fton3s Member

הלו אנשים כמו שנאמרכבר שעידן טל בא בתור דוגמא, ככה גם ברקוביץ, תנו לו לקריין בסבבה שלו עם איציק זוהר, עוד סוס מת ויאללה שילכו לחפש..

בכל מקרה, אני חושב שמצב של חזרה לעונת פרישה צריך להיות תלוי בשני דברים:
    1) זיקה של השחקן למועדון - השחקן התחיל את הקריירה\פרץ קדימה בקבוצה, נקשר אליה ורוצה לתרום את מהשהוא יכול, ובא יותר בשביל החוויה ובשביל הכבוד.
    2) זיקה של הקהל לשחקן - שחקן לא יכול להחליט שהוא בא לעונת פרישה סתם ככה. הוא צריך זיקה של הקהל כלפיו, אהדה מסוימת שתיצור יחס של כבוד בין האוהדים לשחקן.

לדוגמא: ראובן עטר, בעונת הפרישה שלו היה תחילה במכבי חיפה.. הקהל והשחקן היו מאושרים, כל משחק שעטר נכנס אם אפילו ל-2 דקות היללו אותו והוא קיבל את כל הכבוד הראוי לו כסמל הבלתי מעורער של הקבוצה. לרוע המזל, זרקו אותו מהקבוצה ולא נתנו לו לסיים בה ממשית את הקריירה, מעשה דוחה ומקומם, אבל זה כבר סיפור אחר.
    ברקוביץ לעומתו היה בעל זיקה מסוימת של הקהל כלפיו, אבל הוא בא בגישה של חייבים לתת לו כבוד, הציב את עצמו מעל המועדון, ולכן בעצם לא היתה תרעומת גדולה כשהוחלט לוותר עליו - מה שהיה צעד חכם.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

דוגמאות מצויינות לדיון.

אני חושב שאם שחקן בא מרצון לעזור ולא בא בגישה כמו של הכלבה אז זה יכול להיות מעשה ממש יפה,
    אני יודע שתקווה לא גדל בהפועל[לפחות נראה לי ככה] אבל בעונות של תקווה בהפועל אני התלהבתי מהשחקן
    הזה,במיוחד מהאישיות-הבנאדם היה נכנס דקה 75 כל משחק ורוב הפעמים בעזרת הקסם שלו היה
    מארגן להפועל נקודות,אם יותר שחקנים כאלה יחזקו את הקבוצות הקטנות שבהן הם גדלו כל הליגה שלנו
    תרוויח מזה.

עכשיו רק נשאר לטל לעשות הכל בשביל לבוא אלינו[עין תחת עין]

9. REAL MADRID Member

פשוט הוצאת לי את המילים מהפה.
    גם ברקו וגם רביבו היו זוכים לפי 5 כבוד אם זה היה משחק פרישה למשל היה אפשר לארגן מכבי חיפה ואייל ברקוביץ' נגד כוכבי הליגה...

שחקני חיפה היו באים עם חולצות מיוחדת שקשורות לאייל ברקוביץ', כל ההכנסות היו הולכות לנזקקים..

חח אני כבר הלכתי יותר מידי קדימה.