ליברטאדורס 2013 - מיניירו מחזיקת הגביע!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏13/2/13.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

התרשמתי ממנו, טכניקה טובה, בעיטה טובה, גם היום וגם במשחק הראשון וארגאס לקח כמה כדורים קשים שהוא בעט, הוא גם היה זה שהחמיץ את הפנדל במשחק הראשון.

סנטה פה מרחמת פה בטוטאל על גארסילאסו כי אם לוקחים את סך כל המצבים, זה הרבה הרבה יותר מ-5-1 ומדינה צריך להיות הרבה יותר מפוקס מול השוער, אחרי שגם היום הוא החמיץ פעמיים. סנטה פה ממתינה לאולימפיה במידה והאחרונה תעלה, או למנצחת בין ניואל'ס ובוקה במידה ופלו תעלה. בכל מקרה מאבק שקול בחצי גמר הזה, מול מי שלא יהיה, רק שוב מגיע פה הטימטום של הקונמבול שעוצרים לסנטה פה (ולשאר הקבוצות) את המומנטום עם הפגרה המפגרת וגם כמו שכבר ציינת, יוצרים בעיה לשחקנים שמסיימים חוזה בסוף יוני. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏29/5/13
  2. itay7 Member

פאביו ראמוס הוא פראגוואי שלדעתי היה הזר המצטיין בעונה שעברה (בפועל חורחה קאסולו מקריסטל נבחר). את רוב הקריירה הוא עשה בנסיונל הפראגוואית, והוא הגיע עם הרבה ציפיות לקוסקו ועמד בהן בענק. הגדולות חיזרו אחריו בפגרה אבל לא יצא מזה כלום והוא נשאר בגארסילאסו וגם העונה משחק מצויין. סה"כ הוא מתאים כמו כפפה ליד לקוסקו, בעיטות חזקות שבגבהים נהיות חזקות עוד יותר, והרמות מדוייקות שבעצם סגנון המשחק של גארסילאסו (וכמעט של כל קבוצת הרים) היא כדורים ארוכים. במשחק מהיר על הקרקע אין לו יותר מדי מה למכור.

טוב, אז גארסילאסו בעונת הבכורה נפרדת מהמפעל בשלב רבע-הגמר, אבל לי נראה שהיא תשוב. סה"כ ההתנהלות הארגונית שלה טובה בהרבה משל שאר הקבוצות הפרואניות, ובעוד שסיינסיאנו לא הצליחה למנף שום דבר מהזכייה בסודאמריקנה, בגארסילאסו כבר חושבים קדימה והתחילו השבוע בהקמת שלושה מגרשים אימונים וקומפלקס רציני, שבעתיד יהיו בו מסעדות, מלונות וגם אצטדיון.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אפשר להבין מדוע התרשמת ממנו בשנה שעברה, שחקן באמת מצויין. אם לא מקנלי, עכשיו אני מחתים אותו בנאסיונל, למרות שמבחינת הראיית משחק שלו, לא ראיתי משהו יוצא דופן, אבל הוא מעורב המון במשחק, מאיים מרחוק ולוקח את המצבים הנייחים.

לגבי גארסילאסו אני מסכים איתך. לא הרבה נתנו להם את הצ'אנס להעפיל שלב והם הגיעו עד ל-8 האחרונות, כשהם מנצחים באיבאגה, באורוגואי את סרו פורטניו...טורניר בכורה חלומי לתכולים וכמו שאמרת, אם ימשיכו ככה מבחינת הניהול, סביר להניח שעוד נראה אותם הרבה.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מדברים הרבה על ההישג ההיסטורי של גארסילאסו, אבל אם אני לא טועה זו גם הופעת הבכורה של טיחואנה במפעל.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ולה עוד יש סיכוי להגיע לחצי הגמר. גם הם עשו טורניר פנטסטי, אבל לטעמי יש להם סגל טוב משל גארסילאסו, למרות שהם עברו בית מוקדם קשה יותר ואח"כ בשמינית את פאלמייראס. בכלל השנה הליברטאדורס מאוד מעניין וחבל שלא זוכה לחשיפה כאן בארץ.

6. itay7 Member

העונה הוא זוכה דווקא ליותר, צ'רלטון משדרים לא מעט משחקים וגם מביאים תקצירים כל הזמן, גם אם הם לא ממש מכירים את "הנפשות הפועלות".

אליאס, טיחואנה זה לא חוכמה, אל תשכח שהיא קיימת פי שתיים יותר שנים מגארסילאסו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx, והתקציב שלה גדול פי איזה 10.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אין לי צ'רלטון אבל הם לא במקרה מביאים רק משחקים של ברזיל/ארגנטינה? וגם אם הם משדרים, היית מצפה שיהיה כתוב יותר משורה באינטרנט/עיתון על המפעל וגם את זה הם לא עושים בעקביות אלא מתי שהם נזכרים.

8. itay7 Member

שידרו את צמד המשחקים בין גארסילאסו לסנטה-פה, וגם את שני המשחקים של גארסילאסו בשמינית. בשלב הבתים הם שידרו באמת רק משחקים של ברזילאיות או ארגנטינאיות, אבל מהשמינית כבר שידרו את כל המשחקים אלא אם הייתה התנגשות. סה"כ היה שם שיפור רציני בשנה האחרונה, גם השידורים מהליגה הברזילאית והפאוליסטה, גם הליגה הארגנטינאית, גם הליברטדורס וגם מוקדמות המונדיאל. לדעתי בשנים הקרובות הם גם יגיעו לעוד מדינות ביבשת/מקסיקו.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מצד אחד, מצד שני היא היא מתחרה על המקום בגביע עם קבוצות עשירות יותר.

אני לא באמת עושה השוואה ואם כן לעשות אז אני בהחלט הרבה יותר מופתע מגארסילאסו. סתם תהיתי על כך שבמשך כל השידורים האחרונים שאני רואה, השדרנים, ארגנטינאים לרוב אבל גם אחרים מדרא"מ לעתים, מציינים לא מעט את ההישג הפרואני בעונת הבכורה שלהם ורק אתמול, בחצי משפט, שמעתי שדרן דרא"מ שמזכיר את העובדה שגם טיחואנה בעונת בכורה במפעל. וגם באזכור זה הוא הכניס את הקשר הדרא"מ: "טיחואנה של מוהאמד (המאמן הארגנטינאי של הקבוצה)".

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ועדיין בתקשורת הכתובה לא מצאו בנאדם אחד שיכתוב באופן רציף ומורחב על הנעשה מעבר לים, לפחות עבור חובבי הכדורגל שלא קמים ב-3 ויכולים להתעדכן ולהחשף למפעלים האלו לפני שהם מקריבים משעות השינה שלהם. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דקות מצוינות של בוקה אחרי משחק סגור ולא מבריק במחצית הראשונה, הצלה מהקו של הלפרה אחרי נגיחה של צ'יקי פרס בקרן, מהלך גדול של ריקלמה שמשאיר שחקן (לא ראיתי מי) לנגיחה מול שער ריק אבל הוא מוצא רק את הקורה, ואז מגיע דלפינו (השופט) ומרחיק בצהוב שני לא ברור את קלמנטה... נראה איך המשחק ימשיך מפה, עכשיו הלפרה חייבים לנצל את היתרון אבל זה לא נראה היום שלהם.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב, הלחץ של הלפרה מההרחקה עד לסיום לא הועיל, הצלה או שתיים של אוריון ובעיקר חוסר דיוק במסירה האחרונה של ניולס. פנדלים, ובניגוד לנהוג הם יבוצעו בשער שמאחוריו יציע אוהדי החוץ, זאת עקב השלכת חפצים במהלך המשחק מהיציע של אוהדי ניולס מאחורי השער השני.

13. Muurad Member

לא זוכר מתי קבוצות השלימו סבב שלם בפנדלים בלי הכרעה והתחילו לבעוט מחדש..

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אחרי 26 פנדלים ניואלס ממשיכה לשלב הבא כשמקסי רודריגס הוותיק כובש את הפנדל המכריע!

בעיטות ההכרעה התחילו עם הפתעה, פנדל רע מאוד של ריקלמה למרכז השער שגוסמן לקח בקלות, מפה לשם קאסרס בעט כדור לקורה והשווה את הסדרה. קארוסו החזיר את הלפרה ליתרון עם בעיטה ששפשפה את הקורה מהצד הלא נכון. אבל אל ואסקו אורוטי הצעיר לא הצליח להכניע את אוריון שמצידו כבש את הפנדל הבא. לקראת סוף הסיבוב הראשון (שערך 10 פנדלים בגלל ההרחקה של קלמנטה) סאראטה בעט מעל השער במה שנראה היה כמו הפנדל הגרוע של הערב, אך מיד אחריו זכה בתואר אורסאן עם בעיטה רעה מטר וחצי מהקורה. ממשיכים לכבוש, כולל ריקלמה שמפצה על ההחמצה בפנדל בינוני שכמעט נהדף ומיד ניגש לבקש סליחה מהקהל, עד שאל בוריטו מרטינס עולה לבעוט בפעם השנייה והפעם נכשל להכניע את גוסמאן. אחריו מגיע מקסי וביאנצ'י ובוקה יעשו את הדרך חזרה לבואנוס איירס באוטובוס עצוב במיוחד.

משחק מצוין לברנארדי הוותיק שעלה במקומו של קרוסאדו הפצוע, למרות שאולי זה היה התכנון בלי קשר לפי הדיווחים, משחק פשוט ואת רוב הכדורים שמגיעים אליו מוציא מדויק בנגיעה לאגפים. הופעה טובה גם לקאסרס שכמעט הפך לגיבור הטראגי של הערב. עד להרחקה בוקה הייתה עדיפה, אבל אותן 20 שניות מקוללות בהן בלאנדי נגח ממטר לקורה וקלמנטה הורחק מיד אח"כ הרגו להם את המשחק. ביאנצ'י הגיב בחילוף עליו ידובר רבות, כשהוציא את החלוץ היחידי שלו בשביל שחקן הגנתי והשאיר את ריקלמה כחלוץ שפיץ. אם הפנדלים היו נגמרים אחרת אולי אף אחד לא היה מדבר על זה, אבל עכשיו אני מהמר על שבוע "שחוט את ביאנצ'" בתקשורת ואולי בצדק.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיתי רבע שעה מהמשחק השני, פלומיננזה עלתה ליתרון מוקדם אחרי טעות קשה של בלם אולימפיה, נרדמתי שאני יודע בוודאות שהברזילאים ממשיכים לשלב הבא. עכשיו אני קם לראות שאולימפיה הפכה את התוצאה והעפילה לחצי הגמר מצמד של של האורוגוואי סאלגיירו.

מי היה מאמין בתחילת הדרך שניואלס, סנטה פה ואולימפיה יהיו בחצי הגמר? אף אחד כנראה.

הלילה הקבוצה ממיניירו וטיחואנה יתחרו על המקום האחרון, אם המקסיקנים יעלו אני חושב שאפשר לחתום על כך שזהו חצי הגמר המפתיע ביותר בהיסטוריה של המפעל.