ליברטאדורס 2013 - מיניירו מחזיקת הגביע!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏13/2/13.

1. cazzo Il Capocuoco

מאיפה התרבות הזאת של "דפוק את היריב"? איפה זה התפתח? זה מצריך מחקר היסטורי.....

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/13
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חלק מהתלונות מאומתות, חלקן כנראה שקר ומלחמה פסיכולוגית. בניואלס למדו בעיקר מהברזילאים את הטריקים האלו, למרות שעדיין יש עוד הרבה לאן לשאוף בשביל להגיע לרמת אומנות ההפרעה להכנות המשחק (או במהלכו, איומים של מאבטחים/שוטרים/חיילים לדוגמה) שנהוגה במשחקי הגביעים בברזיל.

מכיוון שהרוב עושים את הטריקים האלו רוב הזמן, לא יודע עד כמה זה יהיה מה שיעזור ללפרה לבטל את פערי האיכות בין הקבוצות.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/13
  3. cazzo Il Capocuoco

גם לירוק על כדורגלנים כשהם בועטים בקרן זה טריק מיוחד? לא רוצה להישמע כמו איזה קצין חינוך, מילא שריקות בוז וקללות במידה, אבל יריקות נראה לי כבר מגעיל.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/13
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אווירה מטורפת ברוסאריו בזמן שניואלס מתרוממת חזרה אחרי שתי הופעות לא טובות לאחרונה. בארגנטינה כולם היו עסוקים בלתת כבוד לרונאלדיניו, אצל הארגנטינאים עושה רושם שהוא שני רק למסי, אבל כשהגיע רגע האמת מי שהצטיין ובלט במשחק היה שחקן וותיק ומוכר אחר - מקסי רודריגס, שנתן הופעה גדולה מעבר לגול היפה. גולאסו מבעיטה חופשית של נאצ'ו סקוקו שגם חוזר לעניינים אחרי הפסקה קצרה. אהבתי אמדו גם את המשחק של ברנאנרדי הוותיק, שיש סיכוי שהמשחק/ים הקרוב/ים במפעל הם שירת הברבור של הקריירה שלו. היינצה, סקוקו, מרטינו ומקסי באו לעזור למועדן בזמנים קשים וזכו לחוות רק רגעים יפים ותמיכה מהקהל, ברנארדי חזר מאירופה בשביל לעזור כבר לפני כמה עונות והמשיך לדחות את הפרישה המתוכננת גם ברגעים הקשים ולא תמיד קיבל תמיכה מהקהל (ואף להפך). מקווה שלא ישכחו אותו ואת התרומה הגדולה שלו למועדון בהיסטוריה של הלפרה.

הגומלין הולך להיות אש, א.מיניירו היא הקבוצה החזקה מבין ה-4 שבחצי הגמר (לדעתי שלושת האחרות באותה רמה פחות או יותר) אבל היתרון שהשיגה הלילה הלפרה הוא די משמעותי והקבוצה של מרטינו לא נראית כמו אחת שתתפרק תחת לחץ.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מה, לסנטה פה יש אוהדים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx פעם ראשונה שאני רואה את האיצטדיון כמעט מלא. יופי של אווירה באל קאמפין, בהצלחה לאדומים. מי ייתן ותעלו לגמר כדי שתגיעו עייפים מולנו.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מחצית ראשונה בשליטה כמעט מוחלטת וצפויה של סנטה פה, קבוצה שונה לחלוטין ממה שראינו לפני שבוע, אבל עדיין 0-0. לטעמי עומאר לא מעורב מספיק עדיין, למרות שזה נראה יותר טוב וכשהוא כן מעורב, קורים דברים טובים. סנטה פה קצת לחוצה מכך שהיא לא כבשה (למרות שתי הזדמנויות אדירות של ווילדר מדינה) ולפעמים מתחילה עם הגבהות סתמיות - לא מכאן תבוא הישועה. הם צריכים ךהמשיך ולשחק בסבלנות בחצי השני, כדור על הקרקע ובסוף הם ימצאו את הפירצה. הפאראגואים לא עשו הרבה מלבד לנסות למשוך זמן ואולי לצאת למתפרצת פה ושם, כי גול שלהם גומר את הסיפור. סה"כ משחק טוב, אווירה טובה, נקווה לגולים קולומביאנים בחצי השני.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חבל, חבל, חבל. סנטה פה היתה כ"כ קרובה, כבשה בדקה ה-75, היתה זכאית לעוד פנדל של 100% שתי דקות אח"כ, ניסתה, בעטה, אבל אלילת המזל והשוער סילבה (עוד שוער פאראגואי מצויין בשם סילבה) עזרו לאולימפיה להגיע לגמר. בסיכום שני המשחקים אפשר לומר ששתי הקבוצות שוות ברמתן, שתיהן היו צריכות לנצח בתוצאה גבוה יותר ממה שהן ניצחו כל אחת בביתה, אבל יש רק מנצחת אחת וזו אולימפיה שכבשה שער אחד יותר. המחצית השניה היתה לגמרי של סנטה פה, ששוב היתה צריכה קצת יותר סבלנות במשחק, כי כשהיא הניעה כדור ושיחקה את המשחק שהביא אותה עד לשלב הזה, היא היתה מסוכנת. גם עומאר פרס היה הרבה יותר אקטיבי בחצי השני וזה גם בא לידי ביטוי. בסופו של דבר סנטה פה עושה עונה גדולה שעוד יכולה להסתיים בתואר (בתקווה שלא), כי להגיע לגמר הליגה המקומית ולחצי גמר הליברטאדורס, זה לא עניין של מה בכך. אולימפיה מצידה עושה את עבודתה על הצד הטוב ביותר ובכל מקרה את מי שהיא לא תפגוש, היא תמרר לה את החיים בוודאי במשחק הבית וכנראה שגם בחוץ. הם אולי לא מרשימים בכדורגל יפה, אבל הם משחקים חזק, עומדים טוב על המגרש וליודעים לתסכל את היריב. יהיה מעניין.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שתי הקבוצות בקאמפיין מצוין ומפתיע, העדפתי את סנטה פה בשלב הבא אבל לא יצא. אהבתי את בחירת ההרכב עם מולינה ועומאר פרס ביחד, חבל שזה לא החזיק יותר מדי זמן.

יש לסנטה פה בעיה בעמדת החלוץ השני. קוארו בימים הטובים שלו הוא שחקן נהדר, אבל הוא לא יציב וקשה לסמוך עליו. מרטינס בורחה מאוד פיזי, אבל לא מספיק טוב ותורם מעט מדי שערים. גמר בקולומביה וחצי גמר ליברטאדורס זה השג יפה מאוד, שיכול לגדול עם אליפות, אבל אני חושב שהפציעה של אריאס פגעה מאוד בקבוצה למרות שהוא לא שיחק חלוץ. האופציה הנוספת שהוא סיפק במשחק ההתקפה הייתה מאוד חשובה, כרגע מי שמשתק את עומאר פרס ושם עין על מדינה די גומר את האופציות בחלק הקדמי.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

וזה בדיוק מה שעשתה אולימפיה בצורה מושלמת במשחק הראשון. הלילה הם גם עמדו יפה, אבל בוא נגיד שהיה להם גם יותר מזל משכל לא לקבל 3-4 שערים. (למדינה היתה החמצה נוראית בחצי הראשון ועוד מספרת שהיתה מאוד קרובה להכנס). אני מסכים גם לגבי אריאס, שאומנם משחק כקיצוני שמאלי, אבל הוא בעצם על תקן חצי חלוץ ואת הבלאגן שהוא היה גורם באגף שמאל, לא קוארו ולא מרטינס יכולים לעשות. שניהם שחקנים לא רעים, אף אחד מהם אגב, לא היה שחקן הרכב בקבוצותיהן הקודמות והאמת קצת הפתיע אותי שגוטיארס הלך עם קוארו בהרכב לאורך מרבית הטורניר, אבל בסופו של דבר זה גם הצדיק עצמו. אני מניח שאם אריאס לא היה נפצע, הוא היה פותח במקום קוארו ומותיר את ווילדר כחלוץ יחיד או משחק טיפה מאחוריו כחלוץ שני. בכל מקרה, הישג אדיר לשתי הקבוצות, אבל כמו שזה נראה, המחזיקה תגיע כנראה מהצד השני.

10. Muurad Member

ויטור מעלה לחצי גמר, ויטור מעלה לגמר.

הייתי משוכנע שלא יעשו את זה, בטח תוך כדי המחצית השנייה שנדמה שמנטלית הם כבר ויתרו. לפחות עד שהגיעה ההרחקה האיומה והלא ברורה הזו מהשמיים ישר לרגל של גילרמה.

טארדלי איום ונורא ב-2 המשחקים. הוא יהיה חייב להתעורר כי ברנארד יחמיץ את משחק הגמר הראשון.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/13
  11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

נורא? לא יודע, גם אם אנחנו לא מסכימים זו נראית לי הגזמה (על אתמול). מחצית ראשונה טארדלי היה אחד מהשחקנים הטובים במגרש לדעתי, עשה המון צרות להגנת הלפרה עם תנועה מצוינת ללא כדור ומנע מקאסקו, מגן שעיקר חוזקו בהתקפה, לעבור את החצי. הוא גם לא היה רע כל כך מחצית שנייה. מעדיף אותו אתמול על פני ג'ו שלא היה במשחק. מי שיכל להיות הגיבור הטראגי אם היה מקבל את האדום שהגיע לו הוא פייר ששיחק בחוסר אחריות עם תיקולים מאוחרים ומאבקים מסוכנים על כדורים לעתים מיותרים (לפחות הוציא את היינצה אחרי סיכול ממוקד). בצד השלילי אפשר להוסיף גם את המגן השמאלי, שקבלת ההחלטות שלו מחייבת בדיקה רצינית אצל פסיכולוג.

אבל אנחנו צריכים להיות בצד החיובי אחרי משחק כזה, קצב מצוין המון אירועים, דרמה ואגרסיביות של ליברטאדורס. תענוג לראות את רונאלדיניו, לא הכל מצליח לו, בעיקר שכל פעם שהוא לא משחרר כדור הוא בסכנת שבירת רגל, אבל החיוך לא יורד והטאץ' נהדר. בישול מושלם לברנארד. אם כבר הילד, הוא נעלם מהמשחק יותר מדי, אבל מתי שהוא מעורב מיניירו מרוויחה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/13
  12. Muurad Member

אני מתכוון אבל מבחינת האימפקט שהוא נותן להם בדר"כ - הוא לא עצמו לדעתי ב-2 משחקים האחרונים ואתלטיקו צריכים אותו הרבה יותר החלטי ומסוכן עם הכדור, לדעתי ב-2 המשחקים לא הייתה לו פעולה אחת זכורה עם הכדור ברגליים - בטח בגמר כשתהיה עליו יותר אחריות במשחק הראשון.
    לדעתי זו הייתה טעות של קוקה ב-2 המשחקים האחרונים להחליף ביניהם אגפים - ברנארד בשמאל הרבה יותר אגרסיבי ומסוכן עם הכדור, בטח כשטארדלי לא מחפש יותר מידי בשביל עצמו - מה שכן אבל מסכים עם העזרה ההגנתית, גם הוא וגם ברנארד פשוט רצים המון בחיפוי על הקו - וכנראה ההחלטה באמת הייתה טקטית יותר למרות שכאמור גם ברנארד משקיע המון הגנתית לדעתי.

רונאלדיניו אגב עם אולי ערב המצבים הנייחים הגרוע שהיה לו בחיים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx נדמה שכל בעיטה חופשית או קרן הייתה הרמת אימון לשוער.
    מה שכן את הפנדל הוא הכניס כמו גדול. והאסיסט באמת תענוג לעיניים.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אומנם יש עוד המון זמן וגם הנבחרת נראתה טוב בקונפדרציות, אבל כל פעם שאני רואה את רונאלדיניו, זה נדמה שלא חשוב באיזה ליגה הוא ישחק, אסור לסלסאו לוותר על שחקן כזה בסגל, בטח לא במונדיאל ביתי ואני אישית בכלל חושב שהוא גם יכול לפתוח בהרכב. פשוט פנומן.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לניואלס התוצאה הזו לא הספיקה, אבל לפחות שוב נראה את מיניירו עם הגב לקיר מה שהוציא ממנה הופעות מרשימות לפני כן.

אחרי המחמאות לרונאלדיניו הוא בחר לו משחק לא מוצלח לא להגיע אליו.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לצערי לא יכולתי לראות את המשחק עקב העדפות ברורות, אבל כל הכבוד לאולימפיה. אני לא יודע אם הם שלטו בצורה מוחלטת כמו במשחק שלהם מול סנטה פה, אבל בבית זו קבוצה חזקה מאוד. את הגול השני הם גם שמו עמוק בתוספת הזמן, בהחלט מכה מוראלית למיניירו. מצד שני, כמו שכבר אמרת, מיניירו בבית עם הקבוצה שיש להם ובמעמד כזה, בהחלט מסוגלת להפוך את התוצאה ואולימפיה תצטרך לעבוד קשה מאוד כדי לשמור על היתרון. כך או כך, טורניר אדיר של הפאראגואים. את הגומלין אני כבר אשתדל לא לפספס.