ליברטאדורס 2013 - מיניירו מחזיקת הגביע!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏13/2/13.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אחרי כמה הודעות עזיבה והתחרטות אחריהן, נראה לי שהפעם זהו סופו של עידן:

http://i40.tinypic.com/166yams.Xxx

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אולימפיה מדיחה את טיגרה, לא הפתעה גדולה אבל הלך להם קשה מהצפוי.

אגב ההחמצה של פאטו, החלוץ ניסה להסביר זאת בכך שהוא נדחף...אני מנסה עדיין להבין באיזה שלב בדיוק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הופעה טובה מאוד של דידה עד עכשיו שומרת את התוצאה על 0-0 ואת גרמיו בשלב הבא. לסנטה פה יש 25 דקות לנסות ולהמנע מהדחה.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

איזה שחקן ווילדר מדינה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx 2 דקות בלי תוספת זמן בשביל סנטה פה לעשות היסטוריה ולהעפיל לרבע הגמר.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

איזו החמצה של וארגאס בתוספת הזמן! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

והנה השריקה, הקולומביאנים ברבע הגמר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

שער יוצא מן הכלל של מדינה ואחרי שנתיים קשות שבהן אף קבוצה לא רצתה לנגוע בו, סנטה פה גורפת את כל הקופה ובגדול. אחד משלושת השחקנים המצטיינים של הקבוצה, הן בליברטאדורס והן בליגה. אפשר רק להתפעל מהעובדה שסנטה פה מצליחה שוב לתמרן בין מפעל יבשתי למפעל המקומי ובעוד שהיא עולה לרבע הגמר בליברטאדורס בפעם הראשונה בתולדותיה, היא גם הבטיחה מקומה בפלייאוף הקולומביאני. ברבע הגמר מול גארסילאסו העיקשת שנותנת עד כה יופי של טורניר, אבל סנטה פה פייבוריטית וחייבת להיות הקולומביאנית הראשונה בחצי גמר המפעל מאז קוקוטה ב-2007.

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/13
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אמנם הפעם הבישול הוא לא השיא של המהלך, אבל אחת הסיבות לתחייה של מדינה היא עומאר פרס. אני לא מחזיק בנתונים, אבל נראה לי כמעט כל גול שני של מדינה העונה הגיע ממסירה של פרס (במצב נייח או משחק). יש לצמד הבנה מעולה, לא שזה קשה במיוחד לחלוץ ליצור הבנה עם פרס המצוין, או לעושה משחק להסתדר עם חלוץ נהדר כמו מדינה.

בדקות שלא ניקרתי סנטה פה נראו בטוחים ולא בלחץ למרות שהגול לא הגיע.

לאיפה נעלם אריאס אגב?

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נפצע לפני כחודש לאחר המצשחק עם גארסילאסו, פציעה ברצועה הצולבת של רגל שמאל, ACL, לדעתי קרע חלקי (אתה מבין בזה טוב יותר) מאחר וההערכות מדברות על 6 חודשי העדרות. האמת כואב הלב עליו, נכנס נהדר למכונה של סנטה פה עד הפציעה, נקווה בשבילו שזה לא יעצור אותו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

לגבי עומאר, לדעתי חצי מהשערים של סנטה פה מגיעים מהבישולים שלו, ללא ספק אחד הזרים הגדולים בהיסטוריה של הליגה הקולומביאנית. אני מצטער, אני ממשיך לא להבין איך הוא לא הצליח בארגנטינה. נכון שיש שוני בליגות, אבל אני חושב שאולי עם קצת יותר סבלנות מצד הקבוצות, הוא גם היה מוצא את מקומו שם. לבחור יש כדורגל והרבה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/13
  8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לפי המשך החלמה זה קרע מלא והוא עבר ניתוח לשחזור הצולבת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

עומאר פרס הוא דווקא לא דוגמה טובה כמו מאראנגוני, באטאז'ה וכו', הוא אולי לא היה דומיננטי כמו בקולומביה אבל כן נחשב לשחקן לא רע בליגה בתקופה בה היא הייתה חזקה יותר מהיום, משמעותית כנראה. מה שאולי "מפתיע" אצלו זה שהוא לא חזר לארגנטינה, אבל לדעתי זה לא קשור לסיבות מקצועיות.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

20 דקות של כדורגל בקוסקו וסנטה פה מובילה 0-1 בניגוד למהלך המשחק. ב-10 הדקות הראשונות שתי הזדמנויות פנטסטיות למקומיים שהוחמצו ע"י מונטס ופריירה וסנטה פה בהתקפה השניה שלה במשחק, עם מסירת רוחב מצויינת של גארסיה והבלם מסה בועט מקרוב פנימה, שער חשוב מאוד לסנטה פה שדי מסבך את הפרואנים.

עריכה: ובעוד אני כותב את זה, מדינה עם השני של סנטה פה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx אחרי שהוא מקבל מסירת עקב מקוארו. יאללה, אפשר לקפל את ההתמודדות, סנטה פה בדרך לחצי הגמר.

עריכה II: ובעוד אני כותב על השער השני, אנצ'יקו עם נגיעת יד לא מחוייבת ברחבה אבל רוחאס במקום לצמק, עם בעיטת פנדל החוצה כנראה באמת סוגר כבר את הסיפור על רבע הגמר.

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/13
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

2-0 בהפסקה לקולומביאנים. סנטה פה מנצלת את ההגנה החלשה להחריד של גארסילאסו ועומאר פרס פעם אחר פעם פורץ אותה עם מסירות עומק לקוארו ומדינה, שעם קצת פחות זילזול, עושים פה 0-4. בניגוד להגנה, הפרואנים משחקים יפה מאוד בקישור ובחוד, מגיעים ללא מעט מצבים טובים, אבל או שמחמיצים או שוארגאס, בעוד משחק מצויין עד כה, הודף את הכדורים. גם החמצת הפנדל לא תרמה להם ובינתיים זה נראה כמו סנטה פה ובענק. אם גארסילאסו לא תשווה כאן ותומיא מינימום תיקו, אני לא רואה אותה מנצחת בבוגוטה, שלא לדבר על לכבוש יותר מגול אחד. סנטה פה פשוט קבוצה טובה יותר ולמרות שעד עכשיו המשחק מאוזן מבחינת המהלך שלו, התוצאה היא מה שקובעת.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

איזו הגנה בדיחה של גארסילאסו, דקה 53 זה כבר 0-3 משער של קוארו וזה באמת כבר גמור. שבוע הבא ש להם טיול חינם לקולומביה.

עריכה: סנטה פה משלמת על כל ההחמצות שלה בחצי השני עד עכשיו. מצד אחד מדינה ופרס מחמיצים מצבים של 100% מהצד השני ראמואה בגולאסו של המשחק עד עכשיו, מצמק ל-1-3, אבל נותרו עוד 25 דקות לסיום, לא נראה לי שזה כל כך יעזור להם, בטח לא עם ההגנה שלהם שפשוט מביכה היום.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נגמר 1-3 לסנטה פה, שתשלים את המשימה בבית כי לגארסילאסו אין שום סיכוי לכבוש שלישייה בבוגוטה. המחצית השניה היתה יותר רגועה, אם כי סנטה פה היתה הטובה יותר והחמיצה המון. מה שעיצבן אותי בעיקר היה הזילזול של ווילדר מדינה, שהגיע ל-3-4 הזדמנויות של 100% מול השוער לבד (כמעט כולן ממסירות נהדרות של פרס), אבל במקום לשאול את השוער לאיזו פינה, התמהמה, ניסה לעקוף, ניסה להתחכם ובמקום שייגמר 1-6, זה נגמר רק 1-3. גארסילאסו עשתה מעל ומעבר בטורניר ואפילו היום שיחקה לא רע בכלל ובחצי הראשון די טוב, אבל מאוד התאכזבתי מההגנה שלהם שפשוט קרסה כל פעם שהקולומביאנים התקרבו. גם בוגאדו, שבד"כ יש לו משחקים טובים, היה חלש כמו יתר חבריו ורק בזכות השוער קאראנסה והזילזול של מדינה, התוצאה לא קטסטרופלית.

13. itay7 Member

טוב, שוב ראינו שגארסילאסו לא ממש מצליחה בבית למרות הגובה. היה ברור שסנטה-פה, שכבר מכירה אותם, לא תזלזל (לפחות לא בהתחלה) ותעניש על כל החמצה, וככה היה במחצית הראשונה. קמפיין אדיר לקבוצה שרק הוקמה לפני 4 שנים, אבל טוב שעפה עכשיו וסוף-סוף ניתן להתחיל את השיפוצים באצטדיון כי הטריבונות כבר נראות מזעזע.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חבל על הזמן, כבר המגרש באנביגאדו נראה יותר יפה. הזכיר לי את הטריבונות במתנ"ס כשהייתי ילד והיינו משחקים. גארסילאסו אכן עושה קמפיין פנטסטי, הם פשוט מיצו עצמם ב-100%, אבל קצת התאכזבתי אתמול מהקלות היתרה של סנטה פה, למרות שאני אשמח לראות קולומביאנית בחצי הגמר.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יתרון הגובה מאבד קצת מהאפקט שלו כשזו סנטה פה שרגילה לשחק בגובה של בוגוטה, מעבר לפערי הרמות הקיימים העונה בין היריבה הנוכחית מקולומביה לנאסיונאל החלשה.

הופתעתי מהחולשה של הגנת הפרואנים, אבל לא מהניצחון של סנטה פה. יש לקולומביאנים קבוצה טובה מאוד בסמסטר הזה, מהחלק האחורי ועד לשפיץ. לשם שינוי הוא לא כבש או בישל, אבל עדיין משחק טוב לעומאר פרס.

חולה על השדרן מהתקצירים, טמבל עם תעודות (במובן החיובי):