ליברפול 2009/2010- הודג'סון הוא המנג'ר החדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏17/6/09.

1. Strawberry Fields Member

:aa1: עסקת ג'ונסון תתעכב מעט מכיוון שהשחקן נמצא בחופשת הקיץ שלו אבל ליברפול בטוחה שהעסקה תושלם ברגע שיחזור, לא צויין תאריך (לינק).

:aa1: ארבלואה אמר בראיון שההתעניינות בו מצידה של ריאל מדריד מחמיאה לו. הוא מרגיש שיש לו עסקים לא סגורים כי כששיחק בספרד לא שיחק ברמה שבה
    הוא מסוגל לשחק. בנוסף, ננקטים צעדים לחידוש החוזה הנוכחי אבל הוא יודע שאם ליברפול תקבל הצעה היא תשקול אותה (לינק).

:aa1: לפי סטנטה, הסוכן של סטיבן דפור אמר שאנחנו ואסטון וילה מעוניינים בקשר המרכזי הבלגי בן ה-21 של סטנדרד ליאז' (לינק).

:aa1: לפי האינדפנדנט, ברצלונה תגיש הצעה על פפה ריינה לאחר שהמו"מ עם ואלדז נכשל (לינק).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/6/09
  2. FCLiverpool Member

ואייי איזה התעניינויות במשחקנים לא מוכרים נמאס כבר תמיד אותו הדבר בליברפול.
    עכשיו גם ברסה רוצים את ריינה ואני לא חושב שהוא יתנגד לעבור חזרה לשחק בספרד.

3. Strawberry Fields Member

4. Cup of Tea Liverpool, UK

אני רק מצטט הודעה שלי מלפני כמעט שבוע.
    אני שמח מהרכש הזה. אומנם יהיה קשה לראות את ארבלואה עוזב אבל ג'ונסון שחקן מאוד דומיננטי שלדעתי עם עבודה טקטית נכונה (ומי יותר מרפא מתאים לזה) הוא יוכל להיכנס לנעליו ולספק לנו צד ימין חזק וסגור ואף תמיכה איכותית בהתקפה.

5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לדיון שהיה פה על סילבה VS ריירה - אין בכלל השוואה. בתור מי שראה את ריירה במשך עונה שלמה אני יכול להגיד שיש לו משחקים נהדרים, אבל הרבה יותר משחקים בינוניים שלא לאמר חלשים להחריד. הוא שולט טוב בכדור ויש לו יופי של כוח וקרוסים, אבל הבעיה הגדולה שלו זה היציבות וכשאתה רץ לאליפות אתה לא יכול לסמוך עליו למשך עונה שלמה. עוד בעיה שמאוד בולטת אצלו זו המהירות, ווינגרים לעניות דעתי חייבים להיות יחסית מהירים כדי להיות מסוגלים לעבור את המגן ולפתוח את ההגנה, ריירה שחקן פשוט איטי וזה מעיב על כל המשחק שלו.
    ראיתי את סילבה בסביבות ה10-15 פעמים העונה ויתקנו אותי פה אם אני טועה - הוא יציב כמו סלע. הוא שחקן הרבה יותר מהיר וטכני מריירה, עם ראיית משחק פנטסטית(שזה דבר שלא קיים אצל ריירה) ובנוסף לכך הוא מגוון הרבה יותר מבחינת היכולות שלו ויודע גם להכנס לאמצע ולתת כדורי עומק כשצריך. הוא שחקן הרבה יותר טוב מריירה בכל פרמטר של המשחק למעט כוח וגובה וזה דבר שלא חסר בליברפול בכלל, מה שכן חסר לנו זה בעיקר מהירות - וגם בניטז יודע את זה ובגלל זה כמעט כל השחקנים אליהם אנחנו מקושרים הם מהירים מאוד(ג'ונסון מהיר מאוד, טבז סילון, סילבה, לאבצי, כולם שחקנים מאוד מהירים וטכניים).

נ.ב
    משהו לגבי ג'ונסון. כל מי שמפחד פה מהיכולות ההגנתיות שלו שוכח דבר אחד חשוב: דירק קויט. אם יש משהו שתמיד הערכתי אצל הבחור הזה(גם כשירדתי עליו מבחינה התקפית) זה העבודה הקשה בהגנה, ובגלל שג'ונסון לא איזה בוק מוחלט שלא יודע הגנה אני מקבל את זה שהוא מעט חלש יותר מארבלואה בהגנה כי יש את קויט שיכפה עליו בחלק ניכר מן המקרים.

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/09
  6. Bill Shankly Member

תסמוך על בניטז שישדרג את ג'ונסון מבחנה הגנתית. ככה הוא לא יצטרך לבנות יותר מדי על קויט לעזרה.

7. George Best Member

ריירה vs סילבה?
    באמת צריך לעורר דיון בשביל זה?

בערך כמו לעשות קין vs טורס לפני שנה.

איפה ריירה ואיפה סילבה....

8. _Rushie Member

גם אני מאמין שרפא יצליח לשפר אצל ג'ונסון את ההגנה כי הוא שחקן די גדול פיזית וזה מקל מאוד,בהתחשב במה שנעשה מארבלואה השחיף,השאלה אם יש לנו זמן לקידום הפרוייקט הזה,הלחץ לאליפות הוא עצום וג'ונסון יצטרך להסתגל ולהשתלב כמה שיותר מהר בהגנה המסוגרת והאיכותית שלנו,אני מקווה שהנכות ההגנתית שלו לא תעלה לנו בשום שער מיותר ושאם כן,אז לפחות שהמצויינות שלו בהתקפה תביא איזה שלושה-ארבעה שערים מול כל הסטוקיות למיניהן.

9. KirkH Member

כן, כי יש מלא דוגמאות לשחקנים שבגיל 26 פתאום משום מקום לומדים לסגור נכון.

אפשר לחשוב שג'ונו עלה אתמול מהנוער. יש לו 6-7 שנים של כדורגל אנגלי ברמות הכי גבוהות, תחת מספר לא מבוטל של מאמנים סופר איכותיים, אבל לא, רפא בניטז ילמד אותו הגנה.

אגב, ממתי החשיבות של משחק ההתקפה עבור שחקני ההגנה של ליברפול הפכה להיות כה מכרעת? זה לא שיש להם אישור מבניטז לעבור את החצי ב-99.9% מהמקרים. ג'ונסון כשחקן רוטציה זה אחלה (אם יש כסף), ג'ונסון כשחקן מוביל? בקבוצה כל כך מבוססת על נעילה הרמטית של החלק האחורי?!

10. George Best Member

כל מילה בסלע.

מוריניו/רדנאפ/אדמס וכו'?מה פתאום, הם לא מבינים כלום.

17 מיליון עבור ג'ונסון?
    אין לבניטז עמדות יותר תכופות לחיזוק?

שלא תבינו לא נכון, ג'ונסון בהחלט שחקן טוב יותר מארבלואה (התקפית הוא עולה עליו פי 3, הגנתית לא, ובאמת ממתי המגנים של ליברפול תוקפים?), אבל כמו במקרה של בארי אשתקד - מיותר.

נקווה שיצא לפועל...

11. קינג לדלי Member

אני לא בטוח שהוא לא השתפר מאוד הגנתית.
    אני חושב שאתה זוכר לו יותר מידי את הילדות והנאיביות בצ'לסי.
    אני קטלתי אותו כאן הגנתית שוב ושוב אבל תמיד הייתה לי פתח לתקווה שהגיל בעוכריו ושמישהו ישפר אותו.

מכל מקום,לשחק בלחץ של ליברפול לפני גביע עולם רק יכול לעזור לו ולאנגליה.
    בשנה הבאה נוכל לשפוט אותו בעיניים בוחנות מבחינת הגנתית.

12. Strawberry Fields Member

אני מבין שלא יצא לך לראות את אינסואה, אם כך.

בשיטה שבה אנחנו משחקים, עם קויט שמוצב כקשר ימני אבל נכנס הרבה לאמצע, ג'ונסון יהיה מצויין.
    הגנתית, אני חושש שהוא "יתרום" לספיגת השערים בכמות כזו שתבטל את התרומה ההתקפית שלו.
    נראה מה יהיה.

13. KirkH Member

אני מסכים לגבי כל מה שאמרת, למעט המשפט הנ"ל שלגביו צריך רק להזכיר - שיש למטבע הזה גם צד שני...

14. _Rushie Member

"זה לא שיש להם אישור מבניטז לעבור את החצי ב-99.9% מהמקרים"
    "ובאמת ממתי המגנים של ליברפול תוקפים?"

למה שלא פשוט תכתבו באותיות גדולות "לא ראיתי משחקים של ליברפול העונה ואני מדבר על סמך עונת 2006/7?"?
    אין לי ספק בזה בכלל כי רק מי שלא ראה את ליברפול משחקת העונה יכול להגיד שהיא לא שיפרה את העניין.כשארבלואה ואאוורליו בעיקר עולים על הציפיות ומבשלים 10 שערים.

מי אמר שרדנאפ לא שיפר את ההגנה של ג'ונסון? ודאי שהוא שיפר,איך אפשר להשוות את ג'ונסון של עכשיו לג'ונסון של מוריניו שכפי שהזכירו לא מזמן-אפילו פאקינג ריסה היה עושה ממנו צחוק? בליברפול הוא הולך לשחק הרבה יותר ולקבל גב הרבה יותר גדול ממה שהוא קיבל ממוריניו בצ'לסי,ובהחלט רפא הולך לשדרג אותו טקטית והגנתית,כי הוא פשוט יודע לעשות את זה. קראגר לא היה מגן נכה עד גיל 26 ולמד לסגור אצל רפא? ארבלואה לא היה שחקן מחליף בלה קורוניה ולמד לסגור בגיל 24?

ג'ונסון בחיים לא "בהחלט שחקן יותר טוב מארבלואה" אבל לצערי ארבלואה רוצה לחזור למדריד הקיץ,לריאל או אתלטיקו ואנחנו חייבים להחליף אותו במישהו כי לצאת לעונה עם דגן ודארבי זה סיכון עצום.

15. KirkH Member

כן, נכון. אף אחד למעט אוהדי ליברפול לא ראה משחק של הסקאוזרס מאז 2006. זו הסיבה שהמהפך ההתקפי האדיר של בניטז נעלם מעיניינו.

ואני חשבתי שבווסט האם חזקים בבועות.