ליברפול 2012/2013

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏18/7/12.

1. South Boy Member

מרטנס שחקן מעולה, הבעיה היא שבמועדון שלנו חושבים שאנגליה הייתה ונשארה מולדת הכדורגל עם השחקנים הכי מובילים בעולם, אני לא יודע באיזה עשור הם חיים אבל הכדורגלן האנגלי של היום הוא ההיפוך הגמור.
    חוץ מבוריני שיש לרודג'רס היכרות איתו לא ראיתי אפילו התעניינות רצינית בשחקן שהוא לא אנגלי נמאס כבר מהאנגלים האלה! הפרימייר ליג היא אחת הליגות היחידות בלי הגבלת זרים ואנחנו לא מנצלים את זה אפילו, מישהו חייב להעיר אותם ולהגיד להם שהכדורגלן האנגלי זה לא כמו הכדורגלן של פעם

2. Mellow29 Kopite

הקרדיט ל-jampumby מהדיון של ארסנל, תקציר של עונת 2011/2012 של ליברפול. שעתיים צפייה של כל התקצירים שלנו, ממליץ לשמור במועדפים ללילות/ימים משעממים וחמים. אמנם לא עונת 2004/5 וגם לא 2008/9, אבל עדיין זה נחמד להיזכר ברגעים הטובים יותר והטובים פחות. קשה שלא לתהות האם העונה הזאת יכלה להיגמר אחרת לגמרי אם אלילת המזל הייתה מחליטה לעמוד לצידנו לכל אורך העונה. לפי השעה הראשונה בתקציר, היינו ראויים בהחלט. אח"כ התחילה הנפילה הכואבת.

עוד 40 דקות אנחנו במשחק הראשון העונה נגד טורונטו. מקווה שיהיו שידורים טובים כאן, ובעיקר מקווה לראות קצת כדורגל טוב. אקווילאני, קול, סטרלינג, סוסו - הרבה שחקנים שצריכים להוכיח את עצמם.

ההרכבים לפי המחציות:
    First half XI: Jones, Enrique, Sama, Carragher, Wisdom, Spearing, Aquilani, Adam, Ibe, Eccleston, Pacheco.
    Second Half XI: Gulacsi, Flanagan, Skrtel, Wilson, Robinson, Adorjan, Shelvey, Suso, Cole, Sterling, Morgan.

Subs: Lucas, Smith, Ward, McLaughlin.

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/12
  3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההרכב של המחצית השנייה מסקרן בטירוף... קישור והתקפה של שחקנים שיודעים לשחק כדורגל, מצפה להרבה מהם.

4. Mellow29 Kopite

1:1.
    מהמשחק הזה אפשר בעיקר ללמוד שיש לנו הרבה צעירים מוכשרים שממש, ממש לא בשלים לקבוצה הראשונה. סוסו, סטרלינג ומורגן עשו פעולות טובות אבל על כל פעולה טובה היו עשר פעולות מתוחכמות מדי או סתם מיותרות. אני מבין שהם מנסים להרשים את המנג'ר החדש אבל כשמאבדים כ"כ הרבה כדורים עם שטויות הם בטח לא עוזרים לעצמם. אני מקווה שכל מי שראה את המשחק התפכח מהאשליות בנוגע לכך שהצעירים הללו חייבים להיות מעורבים בקבוצה הראשונה כבר השנה. ושום סבסוב של סוסו או דריבל יפה של סטרלינג לא ישנה את המסקנה הזאת.
    פאצ'קו היה נהדר ואני מקווה שהוא יקבל צ'אנס להיות בסגל הבוגר בשנה הבאה, הוא עשה פעולות מצוינות לעיתים קרובות מאוד ואולי היה צריך לנסות ללכת לבד במקום לנסות לפרגן כל הזמן. שלבי היה טוב וגם רובינסון שמסתמן כגיבוי הולם לאנריקה.
    מהשחקנים היותר ותיקים, אקווילאני, קול ואדם איכזבו מאוד. לא רואה אותם משתלבים בסגל שלנו. פעולה אחת טובה, חמש פעולות רעות - ככה לא נגיע רחוק.

מבין הצעירים אפשר עוד לציין לשלילה את אקלסטון שבקושי נגע בכדור ואת אייבה שהלך עם הראש בקיר בכל הזדמנות.

אה, והבוס חזר. ברוך השב לוקאס! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, המשחק הראשון של 2012/2013 נגמר, ואני חושב שדווקא אף אחד לא הופתע. במחצית השנייה בלי צמד הקשרים העצלנים בהסטוריה, אקווילאני ואדם, פתאום הייתה תנועה ללא כדור, הנעת הכדור שלנו הפכה למעט יותר מסוכנת (אם כי עדיין לא מספיק) ואשכרה יצרנו כמה מצבים. עוד משהו לא מפתיע בכלל, סטרלינג ובעיקר סוסו מוכיחים כמה כדורגל יש להם ברגליים עם כמה רגעי קסם שאני בספק אם מישהו בסגל חוץ מהם ומסוארז מסוגלים לספק. הספרדי גם היה פשוט מצוין ללא קשר לרגעים האלה, לסטרלינג היו לא מעט איבודים אבל הרשים אותי מאוד במוסר עבודה שלו עם הרבה חילוצי כדור. שלבי שיחק עמוק מדי ועדיין היה בסדר, רובו שחקן סגל לגיטימי בכל קנה מידה, מורגן הוכיח את הקילר אינסטינקט שלו אבל לא הרבה מעבר.

ג'ו קול היה פשוט זוועה. אתה מצפה מהשחקני סגל היותר "בכירים" שלך להיראות רמה מעל כולם במשחקים כאלה, אצלנו זה בדיוק להיפך. נשבע לכם שחוץ מסקרטל ואנריקה הייתי מטיס כל שחקן מעל גיל 25 ששיחק במשחק הזה...

מלו
    ממש לא מסכים לגבי סוסו. היה לו אולי איבוד אחד שטותי שאני זוכר, הוא היה פשוט מצוין. לא יודע על מה אתה מדבר. סטרלינג כפי שציינתי בהחלט עשה לא מעט שטויות.
    פאצ'קו לטעמי היה סביר, אני לא בטוח שמגיע לו צ'אנס. לא בגלל הפרי-סיזן, אבל שחקן שמושאל בראיו וייקאנו ולא מקבל דקות... מראה על משהו. על אף שבצעירותו התלהבתי ממנו מאוד.

6. South Boy Member

אפשר לראות כבר במשחק הזה את השינוי האדיר בשיטת המשחק ואת המסירות הקצרות, אמנם היו הרבה ליקויים במשחק אבל זה בקושי הרכב רביעי, עם השחקנים הבכירים זה יראה הרבה יותר טוב.

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בהכרח מסכים גם איתך... זה ממש מוקדם בשביל להגיד שרואים שינוי אמיתי, הכל עניין של איזה שחקנים משחקים. עם השחקנים הבכירים? מה זה אומר בשבילך? כי כרגע ההרכב הראשון שלנו כולל את דאונינג וקארול. אתה חושב שאיתם במקום סטרלינג ומורגן היית רואה יישום יותר טוב של שיטת המשחק של רוג'רס? יותר מזה, אני אפילו לא בטוח שעם הנדרסון וג'רארד במרכז השדה זה היה נראה יותר טוב.

ייקח עוד הרבה זמן עד שנראה שינוי משמעותי שכולל גם מסירות עומק ממרכז השדה, כניסות של שחקנים לאיזורים ריקים ובכלל עלייה במספר השחקנים שמסתובבים באיזור הרחבה כשצריך. אגב, לא בטוח שנראה את זה בכלל ואולי אנחנו כולנו חולמים בהקיץ, אבל גם אם כן זה ייקח זמן. עובדה שעם אקווה ואדם מה שראינו זה בעיקר מסירות מצד לצד של רביעיית ההגנה...

8. oranfu Member

אני לא יודע על מה אתה מדבר.
    סטרלינג היה טוב מאוד ואני בלי שום צל של ספק מעדיף אותו על דאונינג.
    סוסו היה גם טוב, בקושי איבד כדורים, ונתן כמה מסירות יפות מאוד,בנוסף איים על השער. גם אותו אני מעדיף על אדם.
    אני לא חושב שמישהו מצפה ממורגן להשתלב בבוגרים,בטח לא בעתיד הקרוב.

פאצ'קו היה טוב מאוד. פאולר יודע על מה חשבו המנג'רים הקודמים שהם התעלמו ממנו.

קול ואקווה איכזבו.
    אייבי הלך עם הראש בקיר הרבה זה נכון,אבל לפחות הוא ניסה לעבור את המגן שלו יותר פעמים במחצית אחת ממה שדאונינג ניסה כל העונה שעברה. מה גם שהוא בקושי בן 16..

9. South Boy Member

השינוי מתחיל במאמן, ברגע שהוא משנה את קצב המשחק של הקבוצה שלו, את שיטת ההתמסרות והתנועה על המגרש, זה מקרין על כל שחקן ושחקן לא משנה את מי הוא משתף.
    אפשר לראות שרודג'רס דוגל בשיטת משחק שונה לגמרי משל קני, יותר דינאמית יותר קצבית יותר מתאימה לעידן המודרני.
    אחוזי ההחזקה בכדור יותר גבוהים, מספר המסירות שהושלמו הרבה יותר גדול, ופשוט יש שימוש במסירות קצרות ותנועה בלתי פוסקת מה שממש לא היה בתקופת קני.
    כמובן שהרמה לא הייתה מספיקה זה אין ספק אבל זה הסגל המשני, מבחינתי היה חשוב לראות היום באיזה טקטיקה רודג'רס מתכוון לשחק.

10. הקופ בישראל Member

סטרלינג - מורגן - סוסו - פאצ'קו, הם אופציות ראויות לעלות מהספסל. אין סיבה לוותר עליהם בגלל גילם הצעיר, "פיסיות" (זאת טענה שמופרכת בכדורגל העולמי כל פעם מחדש) וחוסר ניסיון. לטעמי הם עדיפים עשרות מונים על פני השחקנים "הבכירים" המיותרים שנמצאים בסגל. קול-אקווה-אדם-(דאונינג), שלא ראויים בכלל ללבוש את החולצה שלנו והם אפילו לא מתאמצים להוכיח את עצמם, כי הם לא מודאגים יותר מדיי לגבי עתידם המקצועי והכלכלי.

אם שחקן הוא טוב ויש לו את הניצוץ זה לא משנה אם הוא בן 18-19-20, בגיל מאוחר יותר הוא לא יהיה יותר כישרוני בטח כשהוא תקוע במילואים או נמצא בהשאלה שבד"כ הוא לא חוזר ממנה (יהיה חבל לראות אחד מהם הופך לתום אינס נוסף).

סטרלינג ליד סוארז-בוריני-ג'ררארד, יכול לבוא לידיי ביטוי בצורה נהדרת. מורגן נולד לכבוש ואת זה הוא גם יכול לעשות בבוגרת, זה או שיש לך את זה או שאין.

אני מאמין בהזדמנות לצעירים במשחקי גביע הליגה, הליגה האירופית, כמחליפים לגיטימים בליגה, בטח לנוכח אסופת המדכאים הבוגרים שאנחנו יודעים בדיוק מה לא נקבל מהם.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/12
  11. Mellow29 Kopite

Scouser Tommy
    קשה לדעת מה הלך עם פאצ'קו בראיו. קצת חבל שהוא לא הושאל למקום טיפה יותר קרוב כדי שגם לצוות המקצועי יהיה קצת יותר מושג עליו. לפי המספרים בראיו זה באמת לא מרשים, לפי מה שהיה אתמול על הדשא הוא היה מס' 1 ואני מניח שאלו הנתונים הכי טובים שיש לנו כרגע.
    סוסו לעיתים קרובות לא ידע לשחרר מסירה בזמן והסתבך על ימין ועל שמאל. אין לי ספק שהוא יהיה כדורגלן מאוד מוכשר, יש לו את זה ברגליים. כרגע הוא חייב לצבור נסיון ולשפר את קבלת ההחלטות הבסיסית שנדרשת ממנו כי היא שונה לגמרי מהנוער. אני מאוד מקווה שכשהצוות המקצועי מסתכל על רשימת הקשרים שלו הוא לא רואה שם את סוסו כאחד מהקשרים שיהיו זמינים במשך העונה, אלא כשרון שצריך להשאיל. אם צריך לרכוש שחקנים אז זה מה שצריך לעשות, ולא להגיד שבגלל שהוא יותר טוב מג'ו קול או ספירינג אז הוא צריך לשחק. זה נכון גם לגבי סטרלינג.

oranfu
    אין לי ספק שבעוד כמה שנים סטרלינג יהיה כדורגלן הרבה יותר טוב מדאונינג. כרגע הוא לא ברמה שלו ואתה מוזמן לכתוב את זה. לא רואה בו בשלות פיזית ולא מנטלית. יפה שהוא מנסה לעשות דריבלים ויש לו ברגליים יותר ממה שיש לכל קיצוני כמו דאונינג, אבל בשלב הזה הוא עושה המון טעויות בשיקול הדעת והוא חייב ללמוד שמה שהוא התרגל בנוער (לפרפר חמישה שחקנים ולבעוט פנימה מ-5 מטר בלי לחץ) לא יעבוד בבוגרים. אני מעדיף שהוא יעשה את זה במקום אחר ויגיע לכאן מוכן, זו לא בושה. רוב הכשרונות הגדולים באנגליה השתפשפו בדרך זו או אחרת לפני שקפצו לבריכה העמוקה.
    המשפט האחרון שלך על אייבה לא רציני. נתעלם מההגזמה שבאה להעביר נקודה, אבל הוא פשוט לא קיבל אף החלטה אחת נכונה. לא רץ לאן שצריך, לא מסר ולא הרים את הראש. ברור לי שהוא ישתפר ואני לא בא לרדת עליו, אבל הוא כ"כ בוסר לעומת שחקנים כמו דאונינג ואפילו ג'ו קול שאין מה להשוות.

הקופ בישראל
    אין שום סיבה שהם לא "יחזרו מההשאלה". ווילשר חזר, קלברלי חזר, גם וולקוט שיחק בבוגרים בסאות'המפטון לפני שקיבל במה בארסנל. אפילו שלבי חזר מההשאלה הקצרצרה שלו בבלקפול שחקן הרבה יותר בוגר לדעתי.
    זה שיש לך שחקנים בכירים מיותרים בסגל זו לא סיבה לבנות על שחקנים שבבירור לא מוכנים לאן שאתה שואף. אני מסכים איתך שאפשר להיפטר בשמחה מאקווילאני, קול, אדם ודאונינג - אבל במצב כזה צריכים לבוא שחקני רכש חדשים וטובים ולא שחקני נוער שאינם קרובים בכלל לרמה הנדרשת כרגע. זה שיש לך את דאונינג בסגל זה לא תירוץ לבנות על סטרלינג כקיצוני גיבוי, מה שצריך לעשות במצב כזה זה להביא שחקן במקום דאונינג ולקוות שסטרלינג ישתפר כדי שעוד שנה/שנתיים יוכל לקחת את המקום הזה בזכות ולא בגלל שהשחקנים הבכירים הם מעפנים.

12. oranfu Member

MELLOW29
    השאלה היא כמה ריאלי שנביא שחקני רכש חדשים במקום העלובים שכן יש לנו.
    לצערי הרב,אני לא רואה אותנו מביאים שורה של שחקנים. אם היינו במצב אידאלי,אז אולי השאלה לסטרלינג וסוסו היתה הדרך הכי טובה. אבל במצבנו, אין לנו את הפריבילגיה להשאיל אותם. אתה חושב שסוסו מקבל החלטות לא נכונות - לדעתי הוא שיחק הרבה יותר חכם מאדם במשחק. סטרלינג לא בשל מנטלית? לפי עונה שעברה דאונינג הוא השחקן הכי לא בשל מנטאלית שראיתי בקבוצה הזאת.

על הדוגמאות של שחקנים שהלכו להשאלה וחזרו כמו ווילשייר, קלברלי, בקהאם, אשלי קול ולא יודע מי עוד, יש גם את הדוגמאות של מקמנמן, פאולר, אואן, ג'רארד, רוני, גיגס..

13. Strawberry Fields Member

רודג'רס על מורגן:

He's a really, really good kid. He's come in, he's taken everything on board that I've talked about. He's technically good, he's got a natural eye for a goal - if he doesn't arrive at that moment, the goal doesn't go in because the defender would have got to the line to defend it. He's got that natural instinct to score but I was also pleased with the cleverness in his pressing. He pressed the ball really well. That forced them into some mistakes.

על המשחק נגד טורונטו:

It's just that penetration that will get better as time goes on, because possession is no good on its own.

טוב שהוא מודע לכך (בשני המקרים).

14. oranfu Member

בינתיים לפי השמות שמקושרים אלינו בתקשורת וחוסר ההתקדמות הנראית לעין בכל הנוגע לרכש, אני חושש שהוא לא ממש מודע לכמה ההתקפה שלנו עלובה.

15. Strawberry Fields Member

אגר חזר לאימונים:

http://images.icnetwork.co.uk/upl/liverpoolecho/jul2012/9/1/596x447/image-7-for-liverpool-fc-train-at-harvard-stadium-fields-ahead-of-as-roma-game-gallery-367003413.Xxx

תמונה של פנוויי פארק עם שערי כדורגל לקראת המשחק נגד רומא ביום רביעי (טכנית זה יום חמישי) בשעה 1:30 לפנות בוקר.

https://p.twimg.com/AyfZsaQCMAAkD9u.Xxx

טריילר מתוך תוכנית הריאלטי החדשה שנקראת "Being Liverpool" שתשודר החל מה-16 לספטמבר בפוקס סוקר.

אם מישהו יכול לעקוב ולהביא קישורים להורדה זה יהיה נהדר.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/12