ליברפול 2013/14

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏20/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oranfu Member

הנדרסון חמור עבודה. אין לו יצירתיות, אין לו דריבל ואין לו את זה מול השער בשביל להיות קשר התקפי. אני לא אומר למכור אותו, כן יש לו מקום בסגל. הוא שחקן טוב ואני מאמין שיתרום לנו עוד הרבה במהלך השנים. הכוונה שלי בכלל לא היתה לבקר אותו. הביקורת שלי היא על כך שהוא משחק בקישור ההתקפי. הגול שלו נגד ארסנל היה בעיקר תוצאה של נחישות. הוא לא קשר התקפי.

אלן גם אולי רק שחקן סגל (אני חושב שהוא יכול להיות שחקן טוב מאוד), אבל נכון להיום הייתי פותח עם שניהם במקום לוקאס וג'רארד. להעיף את לוקאס מההרכב זה בכלל נו-בריינר לדעתי. אלן אולי לא שחקן אגרסיבי, אבל הוא זריז, הוא מסוגל לרוץ והוא הרבה הרבה יותר טוב מלוקאס בכל הנוגע להנעת כדור.

סיסוקו לא כזה גרוע? אנחנו רואים את אותם משחקים? אולי הוא עוד צריך להתאקלם לליגה, אבל נכון להיום הוא נראה רע. מה שלא מעודד זה שגם בולנסיה הוא היה גרוע. הוא לא הבעיה שלנו ולא בגללו הפסדנו, אבל הוא כן גרוע.

2. Mellow29 Kopite

סיסוקו גרוע מאוד, הוא לא נראה כמו שחקן עם יכולות כדורגל לרמות שאנחנו שואפים להגיע אליהן. הוא מהיר, די חזק ועם כושר גופני טוב, אבל זה לא הופך אותו לכדורגלן טוב. היה נסיון מעניין להביא שחקן בהשאלה זולה כדי לספק תחרות לאנריקה, נראה שזה לא יצליח ואנחנו נצטרך לחפש פתרון אחר.

הנדרסון עובד קשה מאוד, אבל זה לבדו פשוט לא מספיק לקישור שלנו. על השילוב של ג'רארד ולוקאס נכתב הכל, סטטי מדי, לא אפקטיבי בשני צידי המגרש.

שבוע הבא הייתי חוזר ל4231, אלן והנדרסון מאחורי קוטיניו, מוזס וסוארז באגפים, ופתאום מס' השחקנים שמסוגל לשים גול עולה מ2.5 ל5.

3. Ori8 Member

סיסוקו שחקן חלש מאוד, שלא יתרום שום דבר חוץ מסתימת חור לאנריקה.
    לוקאס מביך ברמות שקשה לתאר. היום שיגיע קשר אחורי אמיתי שיוריד אותו לספסל/יגרום לו להימכר יהיה יום משמח מאוד. מאוד לא נעים לצפות בו משחק כדורגל, חוץ ממוסר עבודה (שגם את זה כבר לא רואים) אני לא חושב שיש לו תכונה אחת שהייתי רוצה בשחקן בקבוצה שלי, אחת.

הנדרסון כלומניק, שחקן סתמי שיתפתח להיות סתמי, יש לו פה ושם משחקים נחמדים ומקסימום תמיד אפשר לערוך קליפים ביו טיוב כדי להראות כמה הוא רץ (וואו!), אבל כשזה מגיע לתכלס אין לו כלום והוא לא נותן לקבוצה שום דבר חוץ ממשמעת טקטית.

נכון, ההפסד אתמול היה ידוע אבל מה שהפריע לי היה לראות קבוצה חכמה משחקת מול קבוצה טיפשה.
    פשוט יותר מדי שחקנים לא חכמים מספיק שלוקחים החלטות רעות מאוד במהלך המשחק ומנסים לשחק בצורה מסורבלתף מוזרה וטיפשית, כשבראשה כדורים ארוכים (מאוד) סתמיים לגמריי.
    אין לי בעיה כל כך גדולה עם ההפסד אבל כן ציפיתי מרודג'רס שניראה טוב יותר.
    בנוסף לכל, נראה היה שלא רצינו מספיק לנצח את המשחק הזה.

4. oranfu Member

משחקים עם לא מעט כדורים ארוכים כי אין מי שיוציא את הכדור מההגנה להתקפה. שלושת הקשרים שפתחו את המשחק איטיים, לא יכולים לרוץ עם הכדור תחת לחץ (או בכלל לרוץ), לא בעלי טכניקה גבוהה במיוחד על מנת להניע כדור במסירות קצרות ומהירות...
    לא פלא שכשקוטיניו נכנס התחלנו להחזיק בכדור יותר בחלק ההתקפי.

לוקאס חייב, פשוט חייב לרדת לספסל וחייבים להביא קשרים בינואר.

מה שכן מאוד מאכזב אותי אצל רודג'רס ואני מקווה שלא נראה את זה יותר (למרות שאני בספק גדול) זה השלושה בלמים האלה. אנחנו סופגים כל משחק מאז שהתחלנו עם השטות הזאת, וגם הקישור שלנו דליל מדי. זה נראה כאילו אנחנו עולים עם שלושה בלמים כי לא נעים לו להדיח אף אחד מהם לספסל.

5. Mellow29 Kopite

אני לא חושב שיש קשר ישיר בין מס' הבלמים לבין זה שאנחנו סופגים שער כל משחק. כשאנחנו סופגים ממצבים נייחים בגלל שמירה לקויה (פאלאס) או מפנדלים שלא היו (ווסט ברום), קשה לבוא בטענות למערך. גם הקישור לא אמור להיות מופקר יותר, גם ב3412 וגם ב4232 בשורה התחתונה יש לך שלישיית קישור שאמורה לנהל את המשחק ולהחזיק בכדור. לוקאס-ג'רארד זה ציוות מזעזע, לא משנה כמה בלמים נמצאים מאחוריהם.

6. oranfu Member

אני לא התכוונתי שבגלל שעברנו לשלושה בלמים אנחנו סופגים. התכוונתי שזה לא מונע מאיתנו לספוג.

השורה התחתונה אבל היא ברורה. לפחות לפחות לוקאס חייב לצאת מההרכב. עכשיו. ג'רארד לוקאס זה אחד מהציוותים הכי גרועים בליגה. אפילו משהו חיובי אחד אני לא יכול להגיד עליהם מבחינה מקצועית. לא רק שכל אחד מהם בנפרד משחק לא טוב, שניהם ביחד זה פשוט גרוע.

7. Rushie Member

מסכים, מלו. היה מוזר להתרגל למערך הזה אבל הוא בסה"כ בסדר גמור. עכשיו כשקוטיניו חוזר וג'ונסון חוזר (אם גם אנריקה אז בכלל) אז הוא ללא ספק שווה הרצה עוד כמה פעמים. אם ילך טוב לא יפתיע אותי אם זו תהפוך להיות הטקטיקה שלנו לטווח הארוך. היה ונצליח לשפר חלק מהבעיות בקישור אז אנחנו גם נוכל לשחק כדורגל טוב מאוד.

הדבר הראשון שהייתי עושה זה לשנות את הרול של ג'ררארד למשהו יותר אופנסיבי. לא הייתי מחזיר אותו לעמדה שמאחורי החלוץ כי זה יהיה בזבוז לא לשחק עם קוטיניו שם אבל מבחינת הוראות זה מורגש העונה שסטיבי מוגבל מאוד בחלק ההתקפי ונדרש להרבה משחק לחץ (דבר שהוא לא מסוגל לעשות כבר בגילו) ולניהול המשחק שלנו מאחור (דבר שלא היה מסוגל לעשות מעולם). אפשר לארגן לו משהו בסגנון התפקיד שהוא ממלא בנבחרת. שם הוא יותר מתרכז בלברור את הריצות שלו קדימה ופחות במשמעת טקטית.
    גם בתפקיד שכזה הנטייה שלו שלא תעלם לעולם לשחרר כדורים ארוכים קדימה פחות תפגע בפוזשן שלנו.
    הקשר שמאחוריו יצטרך לעבוד קשה יותר בהגנה אבל זה אפשרי. קוטיניו שהוא גם שחקן עם מוסר עבודה גבוה גם יוכל לתת יד.
    אח"כ הייתי מפסיק את הקטע הזה שהוא משחק כל משחק 90 דקות. הגיע הזמן שנתחיל לברור קצת יותר את ההופעות שלו. זה יעזור לשמור אותו פחות עייף וגם יהיו לו קצת יותר רגליים בשביל להצטרף להתקפה.
    ולבסוף זה כבר די ברור שצריך לספסל את לוקאס ולהתחיל להריץ את אלן. אם באמת ג'ררארד יפסיק לשחק כל כך הרבה אז יתפנו דקות משחק לאלן וגם לאלברטו ונוכל להעריך את המצב שלנו בקישור בצורה יותר טובה. ברור שאנחנו צריכים קשר אחורי בדחיפות (מקווה שנוכל להצליח לסגור עסקה כזאת כבר בינואר ולא נצטרך להיגרר עד הקיץ בשביל להביא שחקן באמת טוב) אבל אם הקישור שלנו ימשיך להיות כל כך חלש בהבקעה לא מן הנמנע שנצטרך להביא גם איזה קשר בוקס-טו-בוקס שישפר אותנו גם בזה.

8. oranfu Member

ג'רארד משחק פליימייקר אחורי גם מכיוון שהוא כבר לא יכול לרוץ. אתה רוצה למקם אותו בעמדה קדמית יותר, אז הוא ייאלץ לרוץ יותר גם להגנה ולשחק על שטחים גדולים יותר. הוא כבר לא מסוגל. אני לא חושב שהוא מגביל את עצמו יותר מדי ביציאות קדימה, אני חושב שאין לו כבר את האנרגיה לעשות את היציאות האלה לכן אנחנו בקושי רואים כאלו.

אבל השינוי במרכז חייב להגיע. ג'רארד סובל מפציעה קטנה מהמשחק, אבל רודג'רס אומר שהוא מאמין שהוא יתאושש עד המשחק בשבת. אני לא מבין מה הבעיה לתת לו לנוח לפני הדרבי, מה גם שיש משחקי נבחרת בקרוב והוא כאמור צריך לשחק גם שם 90 דקות כל משחק ידידות מסריח.

9. Mellow29 Kopite

אבל הסיבה שעברנו למערך הזה היא לא שספגנו יותר מדי, אלא שזה מערך שמאפשר לנו לשחק עם סטארידג' וסוארז בחוד וגם לשחק עם קישור יותר מעובה קשרים (בניגוד ל-442) - או לפחות זה מה שרודג'רס טוען. חלק מהעמדות במערך הזה תפורות לשחקנים נוספים שלנו כמו ג'ונסון וקוטיניו. אני לא חושב שזה מערך שמוציא את המקסימום מאנריקה למשל, אבל זו בעיה שולית... הבעיה העיקרית נכתבה כאן על ידי כולנו, כשיש לנו שלושה שחקנים בקישור שעושים עבודה של שחקן אחד - כל מערך שרודג'רס יעלה יראה לא טוב.

לוקאס זה יעד נוח יותר לביקורת כי האופציה השנייה היא לבקר את ג'רארד וזה אף פעם לא נעים, אבל האמת היא שלשניהם כרגע אין מקום בהרכב. הם לא נותנים לא craft ולא graft. הנדרסון לפחות עובד קשה ויש מקום לשחקן אחד כזה ב-11, אבל לא יותר מזה. אני לא יודע אם אנחנו צריכים כרגע קשר בוקס טו בוקס, אולי זו תהיה העמדה של הנדרסון כשג'רארד יזוז הצידה, אני כן בטוח לגמרי שאנחנו עדיין מרגישים את הבור שהעזיבה של אלונסו הותירה. אני לא יודע מי יכול להגיע, אבל זה כן חייב להיות שחקן שמציע יותר מעבודה שחורה.

10. oranfu Member

מעניין שאתמול במחצית השניה שיחקנו עם סוארז וסטארידג' בחוד ולא עם שלושה בלמים.. כמו שאמרתי, זה סתם תירוץ.

לוקאס יותר גרוע מג'רארד מכיוון שהעבודה שלו היא קודם כל לעצור את שחקני היריב. זה פשוט מביך לראות אותו משתרך אחרי קשרי היריבה כל משחק. ג'רארד עוד לפחות יכול לתת כדור ארוך טוב (למרות שהוא גם חלש מאוד וצריך לרדת לספסל). עיקר הביקורת הוא עכשיו על לוקאס גם מכיוון שברור שיותר קשה לספסל את ג'רארד. אני רשמתי כבר בתחילת העונה פה בפורום שג'רארד צריך לרדת לספסל ורשמו לי שקשה לספסל אותו. אני מסכים, לכן אני קודם כל דורש סיפסול של לוקאס כי זה משהו שצריך לקרות בלי יותר מדי בעיות כבר בשבת.

11. Rushie Member

הוא עושה את זה בנבחרת. ברור שלא כמו ב2008 אבל בפירוש הרבה יותר ממה שהוא עושה אצלנו. יש לו את האנרגיה לזה, זה אחד מהאלמנטים הבולטים במשחק שלו מאז ומעולם.
    ואני לא מדבר רק על הגיחות קדימה אלא גם בכלל באופן כללי שישחק יותר קרוב לרחבה של היריב כשאנחנו עם הכדור ולא עמוק באמצע כמו עכשיו. אלה ההוראות שהוא מקבל מרודג'רס.
    אבל אין ספק שבשביל לתפקד בתפקיד הזה בצורה טובה לאורך זמן הוא יצטרך להפסיק לשחק כל משחק 90 דקות, כפי שכתבתי.

נערך לאחרונה ב: ‏3/11/13
  12. Mellow29 Kopite

אני לא בטוח איך באמת עלינו למחצית השנייה. התחלנו די טוב אבל אח"כ כמעט ולא ראינו את הכדור ואז ספגנו את השער של ראמזי שערבב הכל, אז היה קשה לזהות צורה. לדעתי פשוט עברנו ל-4231, סטארידג' היה באגף ימין וסוארז היה חופשי יותר כחלוץ חוד. זה לא בדיוק כמו מערך שנותן לשניהם את החופש לנוע לכל כיוון.

13. oranfu Member

אני לא חושב שהוא עושה את זה יותר בנבחרת, אבל אני לא ממש עוקב מקרוב.

חלק מזה זה אולי הוראה של רודג'רס, אבל זה הגיוני. אם ג'רארד ישחק קדימה יותר, הוא לא יהיה בכלל בהגנה, וכשהשחקן שלצידו זה לוקאס זה כבר בכלל הפקרות רצינית.

כשאני מסתכל על ג'רארד אני רואה שחקן סחוט. תראה איך הוא מתנהל עם הכדור, איך הוא לוחץ. הוא לא יכול להמשיך לשחק ככה. לא קבוע בהרכב ובטח שלא 90 דקות כל משחק.

סטארידג' וסוארז אולי זזו מהחוד פה ושם (שניהם שחקנים שאוהבים לרדת אחורה וללכת לצדדים) אבל בגדול שניהם שיחקו בחוד.
    תעלה 4-3-3 כמו שרודג'רס אוהב, את האגפים ייתנו לנו המגינים, קוטיניו ישחק מאחורי סטארידג' וסוארז. 4-3-3 בלי שחקני אגף אלא יותר בשיטת היהלום. אני באמת מרגיש שהמערך הזה של 3-5-2 פוגע בנו כי יש יותר שחקני הגנה על המגרש.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ה3-5-2 עובד עם השחקנים הנכונים. כשיש לך את ג'ונסון שיודע לתת עבודה בחלק ההתקפי, אנריקה שנראה שם לא רע בכלל, וקוטיניו מאלורי סטרידג' וסוארז- אז פתאום אין כזה מחסור בשחקני התקפה. בנוס חשוב שבמרכז הקישור יהיו שחקנים ניידים - למעט ווסט ברום, המשחק שנראינו בו הכי טוב במערך הזה היה כשהנדו שיחק באמצע ליד ג'רארד. יותר מזה, לבחון את המערך הזה כשאגר משחק כבלם שמאלי וסאקו באמצע, מוסיף לך עוד שחקן שיודע להניע כדור מאחורה.

אבל אני מאוד מסכים ששווה לרוג'רס לנסות 4-4-2 יהלום, זה המערך שאולי הכי מתאים לחומר שחקנים שלנו.

15. אבו Member

סקאוזרים יקרים, אם יש למישהו דרך במקרה לעזור לי להשיג כרטיס למשחק שלכם מול פולהאם בשבת, אני אשמח.

אני הולך להיות באולד טראפורד ביום ראשון, חשבתי על הדרך אם אני כבר באיזור...

מצב נושא:
הנושא נעול.