ליברפול 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכוונה התרחקתי מפה אתמול (ובכלל פגרת נבחרות תמיד מצליחה להוריד אותי מכדורגל לשבוע), לא יודע מה נכתב פה בעמודים האחרונים ואני מפחד לקרוא.

ההפסד אתמול היה מביך אבל זה היה המשך ישיר לאיך שאנחנו נראים כל העונה, סוף נובמבר ואני יכול לספר על הופעה אחת טובה שלנו - בוויט הארט ליין, וגם זו לא הופעה לפנתאון.

אני לא יודע מה קרה ליצירתיות ולפרגמטיות של רודג'רס, אני לא יודע למה הוא ממשיך לדבוק באותו חרא שלא עובד אבל ברור שזאת עיקר הבעיה שלנו.

הקריאות לראש של רודג'רס? עוד לא.
    בכל עונה נורמלית בפרמיירליג היינו, ביכולת כזאת, עפים כבר מתמונת הטופ 4 בשלב הזה, העובדה שהפער הוא 5 נק' היא תעודת עניות ליכולת של יונייטד וארסנל עד כה.

2. oranfu Member

כמובן שלא כל הבעיות הן פרסונליות.
    אבל באמת שחלק (נכבד מאוד) מהשערים שאנחנו סופגים נובע מטעויות אישיות מגוחכות או חוסר יכולת של שחקנים שלנו. כל שלושת הגולים אתמול הם תוצאה של שחקני הגנה שעשו פעולות הגנה לא מספיק טובות (בלשון המעטה).
    אנחנו מקום ראשון בכל 5 הליגות הגדולות (אם אני לא טועה) בטעויות שהובילו ישירות לשערים. אני גם כמעט בטוח שאנחנו דיי בטופ של הטבלה הזאת לפחות כבר שנתיים.

אנחנו משחקים בסגנון התקפי וזה מוביל ליותר לחץ על שחקני ההגנה, אני מקבל את זה. זה עדיין לא תירוץ עבור איך שהם נראים.

קראגר הילל את לוברן עונה שעברה, נו ו?
    אני מכבד את דעתו של קראגר, אבל זה לא כאילו הוא לא מסוגל לטעות.
    יכול להיות גם שלוברן באמת היה מצוין עונה שעברה. לא עקבתי מקרוב אבל אני לא התרשמתי במה שכן ראיתי ואני גם לא הייתי היחיד כי לא מעט גבות הורמו כשהתברר שהוא המטרה הגדולה שלנו לחיזוק ההגנה.
    בליון אני יודע שלמרות שבהתחלה הוא נראה מבטיח, אחר כך היכולת שלו לא ממש הרשימה.

בלם בינוני, אולי אפילו לא רע, אבל בסגנון כמו שלנו, זה לא מספיק.
    אני אגב בטוח שהוא יותר טוב ממה שהוא כן מראה אצלנו, אבל לא הרבה יותר טוב. הוא, כמו שאר הקבוצה, נראה כאילו מנטאלית הוא לא מתפקד.
    אני רואה שוב את התקציר המורחב ממשחק ההכנה האחרון שלנו נגד דורטמונד. נכון, משחק הכנה. ולמרות שדורטמונד היא קבוצה יותר טובה מלא מעט קבוצות ששיחקנו נגדן העונה, אני מתרכז בנו. תנועה בלתי פוסקת, הצטרפות להתקפה, הנעת כדור מהירה ותכליתית. התחילה העונה ואנחנו לא עושים את זה בכלל. זה לא שזה לא מצליח לנו, זה שאנחנו בכלל לא מנסים (ככה זה נראה לפחות). מילא להיות לא חדים ולא מדויקים, אבל אין לנו בכלל תנועה בלי כדור, ההנעת כדור שלנו איטית ושבלונית בין הבלמים לג'רארד עד שמגיע כדור ארוך. אני מתקשה לחשוב על הסבר אחר מלבד התרסקות מנטאלית של הקבוצה (כולל רודג'רס).

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  3. StevenGerrard Member

כל מיני ציטוטים של רודג'רס שנאמרו כאשר החזה היה מנופח באגו חוזרים לנשוך אותו.
    למשל, כשאמר לפני שנה על טוטנהאם שאחרי שהוציאו £100m אתה מצפה מהם להתמודד על האליפות.
    כאשר בקיץ אמר שסאות'המפטון לא הייתה חייבת למכור לנו את השחקנים שלה ואולי זאת אינדיקציה לשינוי בשאיפות של המועדון.
    אני לא אביא לכאן את מה שראיתי מרחף באינטרנט אבל לא נעים בכלל לראות את המנג'ר שלך הופך למקור לעג עבור אחרים.

4. StevenGerrard Member

הכוונה הייתה להעלות את הנושא עצמו אבל לפי התוצאה אני רואה שההגשה הייתה לא נכונה. אולי שאלה מנחה בסיום הייתה חסרה.

בכל מקרה... סוסה, סמי, סומו - זה לא משנה. למרות שנדמה כאילו טדי שרינגהאם כמאמן התקפה בווסטהאם מצליח לתרום לכדורגל המשעמם של אלרדייס, לא התכוונתי בכלל לדבר על להביא מאמן הגנה.
    כמו שפאקו (גם אם בתור מנג'ר ראשי הוא לא "אי-יאי-יאי") היה שם במרבית ההצלחות של בניטז, כמו שואלרו היה שם בתקופה הכי טובה של ריינה, כמו שמיניולה נראה פחות טוב אצלנו אולי בגלל שהוא נאלץ להחליף מאמן שוערים או כמו שפול קלמנט מלווה את אנצ'לוטי בהצלחות שלו בצ'לסי, פריז ומדריד... אי אפשר להמעיט בערך של צוות מקצועי נכון - כזה שיאתגר אותך ויעזור לך להוציא את המיטב ממך, בין אם אתה שחקן או מנג'ר.
    אני לא אתמייר לדעת מה בדיוק התפקיד של פאסקו וכיצד הוא מתנהל עם השחקנים ועם רודג'רס ולכן לא אקרא להחליפו. עם זאת, אגיד שאם הוא לא מאזן את רודג'רס אלא יותר משלים אותו אז אולי יהיה נכון להחליף את יד ימינו של ברנדן או לפחות להוסיף להם יד שמאל. זה לא משנה כרגע מי אבל אם אני מסתכל על כל התקופה של רודג'רס בליברפול אז הייתי מגדיר אותה כחסרת איזון וזה משהו שחייב להשתנות אם הוא רוצה להצליח איתנו בטווח הארוך (וגם הקצר).

נערך לאחרונה ב: ‏25/11/14
  5. oranfu Member

עם הניסוח הזה אני כן מסכים.

לא יודע להעריך את האיכות של אנשי הצוות שלנו. אולי יש מקום לעוזר מאמן (נוסף) שיש לו איכויות שונות מאלה שיש בצוות הנוכחי.

6. StevenGerrard Member

7. oranfu Member

ממש לא אתאכזב לראות את ג'ונס פותח במקום לוברן (לא שזה יקרה).

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת סולד מהקריאות לשלוח את לוברן לספסל. תקראו לי לא אובייקטיבי, אבל אני רואה הרבה יותר הגיון בלספסל קודם כל את סקרטל. הוא אולי נראה פחות גרוע (למרות שאני ממש לא בטוח בזה, אבל נגיד) - אבל איתו אנחנו יודעים שנספוג הרבה ושהעסק לא דופק. לא זוכר מתי הפעם האחרונה שרביעיית הגנה שכללה אותו שמרה על רצף של שערים נקיים. בעבר, אני זוכר דיונים רבים על כך שהוא וקראגר לא יכולים לשחק ביחד כי זה נראה גרוע, בעונה שעברה אמרנו אותו דבר עליו ועל סאקו, ובעצם הבלם היחיד שהמצב היה טוב איתו בהרכב היה אגר - וגם ככה הם לא שיחקו יותר מדי ביחד. אז אולי, רק אולי, הבעיה היא באותו בלם שכל הזמן נשאר בהרכב? אם כל האלה מסביבו מתחלפים והוכיחו את עצמם במקומות אחרים (לעזאזל, סאקו בנבחרת צרפת נראה בלם מהטובים בעולם) - ורק הוא כבר 3-4 שנים נראה כמו פח ולעיתים סביר - הבעיה היא אצלו?

לספסל אותו קודם כל ולתת ללוברן הזדמנות להיראות כמו בלם לצד שחקן אחר.

StevenGerrard אוהב/ת את זה.
  9. oranfu Member

אני מבין מה אתה אומר ואני גם מאמין שסקרטל מהווה השפעה שלילית על הבלם שמשחק לצידו, אבל גם לצד דקל קינן אין הצדקה ליכולת שלוברן מפגין. מילא להגיד שהתיאום ביניהם לא טוב וזה גורם ללוברן להתמקם לא טוב, אבל אני לא חושב שיש לסקרטל השפעה על כמה בקלות עוברים את לוברן.

לצורך העניין, אין לי שום בעיה לספסל את שניהם.

10. golding מנהלים

אני בהחלט חושב שלוברן צריך להישפט כשהוא ליד בלם אחראי יותר, אבל האם משמעות הדבר היא שלוברן הוא לא המנהיג שאותו רודג'רס חשב שהוא מחתים? מילא היה מציג יכולת גרועה, אבל היעדר המנהיגות והסדר בהגנה מצביעים על בעיה אמיתית שלא טיפלו בה, וכיוצא בזה עבודת סקאוטינג די גרועה.

אגב, באף משחק בו ראיתי את סאקו בצרפת לא נוצר אצלי הרושם שמדובר באחד הבלמים הטובים בעולם. אפילו תהיתי למה הוא משחק על חשבון שחקנים כמו קוסיילני ומקסס. פיזית הוא די מדהים, אבל קריאת המשחק שלו לוקה בחסר וגרוע מכך, הוא שחקן די מגושם. מסירות לא מדויקות, ריצות מוזרות, כניסות מוזרות בשחקנים יריבים. לא יודע, משהו שם לא מסתדר לי (אגב, זומה מאוד מזכיר לי אותו במובן הזה).

Rushie אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

רציתי לעשות לך לייק עד הפסקה השניה. לוברן נרכש על מנת להוות את הסלע עליו נבנה את ההגנה שלנו, הוא מנוסה בליגה, "מנהיג". בפועל הוא נראה רע מאוד. אם הוצאנו עליו 20 מיליון פאונד (אחרי שזיהינו אותו כבלם המוביל שלנו לעתיד הקרוב לפחות) והוא נראה כמו ליצן ליד סקרטל, אז מה עכשיו? עוד בלם מנהיג ב20 מיליון? כל זה כשבקיץ שעבר רכשנו בלם "מנהיג" ב16 מיליון פאונד ועושה רושם שרודג'רס פשוט לא מחזיק ממנו (הלוואי היה מקבל קרדיט כמו לוברן).

לא ראיתי בעיה בקריאת המשחק של סאקו (לא משהו משמעותי בכל אופן). בקשר למגושם אני לא מסכים. זה הרושם שנוצר בעקבות המסיביות שלו לדעתי. הוא הבלם הכי מדויק מכל אלה שמשחקים אצלנו לפי הסטטיסטיקה, הוא פשוט לא זז כמו שחקן כדורגל סטנדרטי.
    אני חושב שבצרפת, לצד בלם אלגנטי ומהיר מאוד כמו וראן, הוא נראה מצוין.
    אני לא אגיד שהוא אחד הבלמים הטובים בעולם, אבל הוא כן טוב מאוד ועם פוטנציאל להיות מהטובים בעולם.

12. golding מנהלים

אני מודה שלא עקבתי אחרי סאקו באדיקות, יכול להיות שאני מפספס משהו. כל מה שרשמתי עליו מתבסס על 5-10 משחקים מלאים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Rushie Member

עזוב מסירות מדויקות אורן, הסטטיסטיקה הזאת מתייחסת בצורה זהה גם למסירות בלי שום לחץ למיניולה וגם למסירות תחת לחץ.
    כשהוא תחת לחץ קשה לו, רק השנה ספגנו שני שערים כתוצאה מכדורים שהוא לא הצליח להסתדר איתם. במקום להעיף לחוץ הוא ניסה להשתלט ולמסור כנראה בגלל הוראות שקיבל ובסוף האיבוד הסתיים בשער שספגנו.
    אולי אפשר לשפר את זה אצלו ואולי לא, בכל מקרה כרגע השיטה איתו צריכה להיות שכדורים מסובכים הוא מעיף וכדורים לא מסובכים הוא מעביר לשחקנים שיותר נוחים עם הכדור.

לוברן נראה כמו המקרה הקלאסי של חזק על חלשים. הוביל את ההגנה של סוטון אבל כשהגיע לכאן ונאלץ לשחק עם בלמים קצת יותר בכירים מג'וזה פונט הוא לקח צעד אחורה. חבל מאוד כי אין ספק שהיינו צריכים לידר להגנה, שגם מסוגל להיות שחקן הרכב ולא טורה. המכירה של אגר מתבררת יותר ויותר כטעות עם הזמן.

14. oranfu Member

אתה צודק בקשר למסירות לשוער וכאלה, אבל אני באמת חושב שסאקו מדויק במסירות שלו גם קדימה. המסירות שלו הרבה יותר תכליתיות משל האחרים, הוא מחפש לשחק קדימה כמה שיותר מהר וגם בד"כ מוצא שחקן שלנו בכדורים האלה.
    נכון, הוא גם נוטה להסתבך (ולסבך אחרים) אבל אני לא חושב שבשורה התחתונה הוא מאבד יותר כדורים ועושה יותר טעויות מהאחרים. אני כן חושב שיותר קשה לעבור אותו, הוא יותר טוב באוויר וגם יותר מהיר מלוברן לדעתי.
    יכול להיות שהוא מוסר כדורים לא הכי נוחים לאחרים (מהירים יותר, כשהם תחת לחץ) אבל הבעיה היא לא אצלו אלא אצל מי שמקבל אותם. אני זוכר שקראתי איפשהו שכששחקנים חדשים היו מגיעים למועדון (אולי עדיין) אז ג'רארד היה בכוונה מוסר להם כדורים קשים (מהירים, תחת לחץ, כשזה לא הכי נוח לקבל כדור) על מנת לבחון מי מהם טכני ומסוגל להתמודד ומי לא.
    אולי זה יהיה חכם יותר להפסיק עם מסירות כאלה כי יש לנו שחקנים שזה לא מתאים להם, אבל הבעיה בזה היא לא אצלו.

במקרה של לוברן אני חושב שהציפיות ממנו להנהיג את החלק האחורי, בתוספת לעובדה שאין מלפניו את וואניאמה ושניידרליין גורמות לו לקחת על עצמו יותר. אבל אין לו ממש את היכולות האלה ולכן זה נראה כמו שזה נראה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  15. Mellow29 Kopite

אני לא אוהב את השימוש בתירוץ הזה של "איך הוא יכול להיראות כמו בלם טוב ליד סקרטל וג'ונסון". בתור המנהיג והבשורה שלנו להגנה, אני לא אאשים את לוברן אם הוא יעשה טעויות של תיאום עם הבלם שלידו, אבל יש דברים שאפשר לצפות ממנו. אם לחשוב על המנהיגים שלנו במרכז ההגנה בשנים האחרונות - הופייה, קראגר, במידה מסויימת גם אגר, היה בהם איזשהו קלאס ורוגע שהדביק את השחקנים שסביבם. לתת מסירות מדויקות, לא לקחת סיכונים גדולים, להתמקם במקום הנכון - וזה בדרך כלל היה מספיק, גם נגד שחקנים יותר זריזים ומהירים מהם.
    לוברן? עושה את כל הטעויות שסקרטל עושה, רק בצורה תכופה יותר. מדובר בגרסא פחות טובה של הסלובקי, אותה מנטליות של headless chicken על סטרואידים, נמצא בכל מקום חוץ מבמקום שבו הוא אמור להיות.

אני לא יודע מה הפרסונל שצריך לפתוח, אנחנו במצב שבו כל זיווג מבין הרביעיה שווה נסיון, אבל נראה לי שמבין כל הגלמים שיש לנו טורה הוא הרע במיעוטו. אולי הוא יוכל להעביר קצת קלאס לבלם שלידו.

----
    באלוטלי מחוץ לסגל לבולגריה. זה שוב יהיה בוריני כחלוץ בודד. -_-

נערך לאחרונה ב: ‏25/11/14
מצב נושא:
הנושא נעול.