ליברפול 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Scouser Member

לא מעט מההתקפות שלנו אתמול נראו לי בראש כמו חבורה של לוחמים שמסתערים לכיוון השער של היריבה, אבל אין להם באמת תוכנית איך להגיע למצב הבקעה איכותי ולסיים אותו. החריג היחיד הוא כמובן פירמינו שיכול לפרק הגנות עם הנגיעות שלו בכדור. השאר, במיוחד מאנה, קייטה וסלאח, נראים די חסרי אונים כשהם על שפת הרחבה והכל נראה מבולגן ומקרי. אולי היה מקום להכניס את שאקירי, אפילו במקום אוריגי הסתמי.

2. Coutinho10 Member

אני חלילה לא מזלזל באפקט ביתיות, אם השחקנים לא יעמדו בלחץ של האליאנץ אז אין הרבה סיכויים שהם יעברו את באיירן. מצד שני גם לפני האתיחאד העונה היה לחץ עצום עלינו ולמרות שהפסדנו אני חושב ששיחקנו את אחד המשחקים הכי חזקים שלנו העונה.

לגבי סלאח, לא חושב שהוא היה רע או נעלם או משהו כזה. ראיתי מה כתבת עליו בדיון של הצ'מפיונס, אני חושב ששמרו אותו מאוד מאוד חזק, כן ההחמצה עם הראש זה עוד אחת מכמה שהגענו אליהן אתמול וצריך להבקיע במשחק כזה, אבל הוא חילק שם כמה כדורים מעולים לשחקנים כמו במהלך לפני סיום המחצית הראשונה עם ההקפצה של פירמינו והעקב לפירמינו בצד שמאל של הרחבה.
    בוא נגיד שאם היינו מכניסים שער או שניים אף אחד לא היה מדבר על משחק רע של סלאח.

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה היה משחק קשה, באיירן קבוצה טובה, אנחנו לא פוגשים הרבה יריבות ברמה הזאת במשך השנה.
    במשחק קשה כזה רצוי לא להחמיץ מצבים טובים. החמצנו כמה מצבים טובים ויפה ששמרנו על שער נקי לפחות.
    ביום ראשון יהיו שוב כמה מצבים טובים, אם רוצים אליפות זה יצטרך להסתיים ברשת הפעם, אי אפשר החמצות כאלה במשחקים קשים/צמודים, אין מה לעשות, הסטנדרטים גבוהים והחמצות כאלה מובילות לתוצאות לא טובות או לא מספיק טובות.

oranfu, Esomech, Scouser Tommy ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב רק להבין למה במחצית השנייה חיפשתם בכל התקפה להגביה לרחבה? ועוד מול ההגנה של באיירן ובלי ואן דייק. כל היתרון של השלישיה שלכם זה המשחק על הקרקע, תנועה לשטחים, למעט נגיחה אחת של מאנה (שגם הייתה תחת לחץ ולכן הלכה לפינה הקרובה של נוייר) זה לא נתן לכם כלום.
    גם אנפילד מההתרשמות בטלויזיה היה שקט מאוד, הייתי בטוח שלפחות בחצי שעה האחרונה הקהל שלכם יפעיל לחץ אבל שמעו בעיקר את הקהל של באיירן בדקות האחרונות.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי בעיה במשחק שלנו. הגענו למספיק מצבים כדי להכריע אותו. צריך לנצל מצבים. אם לא תנצל מצבים אתה לא תנצח את המשחק.
    מגיעים לשלבים חשובים ומי שכובש ייקח תארים, מי שיחמיץ יבכה על המצבים.
    מאנה בסיטי היו לו כמה מצבים היה צריך לכבוש, מאנה אתמול היה צריך לכבוש. אם יכבוש, ניקח דאבל. לא יכבוש, נבכה.
    יום ראשון חשוב מאוד לנצל את המצבים. יהיו בטוח.
    פירמינו נראה טוב 2 משחקים אחרונים, כשהוא טוב אנחנו מגיעים להרבה מצבים.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה משחק טוב שלנו באובראול לדעתי, במיוחד טקטית. פרסונלית למעט פירמינו, הנדרסון ופאביניו (התחיל שייקי הגנתית וסיים נפלא) - אני חושב שממש כולם היו מאוד לא מדויקים. אולי אני מגזים אבל אני מרגיש שזה קשור ישירות להפוגות הגדולות שהיו לנו אחרונה, הוציא אותנו מהקצב והחדות שהצלחנו להחזיר מול בורנמות'.
    טרנט ואנדי התקשו מאוד מול גנאברי וקומאן, מאטיפ היה גרוע ועדיין איכשהו באיירן לא הגיעו להרבה מצבים טובים באמת. זה נותן לי תקווה לקראת הגומלין כי יש תחושה שקלופ יצליח להתעלות על קובאץ' גם בגרמניה, ובמשחק פתוח הרבה יותר. הפעם הקרואטי בא עם תוכנית משחק שמזכירה יותר קבוצת תחתית באנגליה וקשה להתמודד עם זה כשזה מבוצע ע"י שחקנים ברמה כזאת.

אין ספק שהראש ביום ראשון כבר מהדקה ה60 אתמול בערך... תחושה רעה בתכלס, נקווה שהחזרה של ואן דייק להרכב תעשה קצת סדר בהגנה + החזרה של פאביניו לקישור תהפוך את הנעת הכדור לטובה ויעילה יותר.

תמלול מדויק של מה שעבר לי בראש כשהפריים הזה נחת עלינו באמצע המשחק

נערך לאחרונה ב: ‏20/2/19
    oranfu, cheddar ו-Coutinho10 אוהבים את זה.
  7. alexshw Member

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/19
    cheddar אוהב/ת את זה.
  8. oranfu Member

אחוזי הפשיעה במנצ'סטר גבוהים יותר.
    ביום שלישי, בזמן המשחק שלהם, פרצו לבתים של שלושה שחקני ליון.

חזרתי היום מאנגליה. משחק ראשון שלי שאני נוכח באצטדיון (משחק ראשון של ליברפול כמובן).

לגבי המשחק:
    פביניו היחיד שתיפקד בהגנה. הוא בלם יותר טוב ממאטיפ ולוברן (באמת שלא חכמה).
    מאטיפ זה שחקן עלוב ביותר. מילא ההחמצות שלו, אבל הוא פשוט גרוע בהכל. הכל. הוא רך כמו לא יודע מה, הוא לא קורא טוב את המשחק, באוויר הוא חסר מושג לחלוטין. גם משחק הרגל שלו (שיש כאלה שבטעות חושבים שהוא טוב) לא רק שלא טוב אלא ממש רע לקבוצה. הוא מתחיל להתקדם עם הכדור כשאין לו שום מושג מה לעשות או בכלל איך לעשות את זה. הוא מאוד לא מדויק עם הכדור רק שלפעמים זה גם מגיע לשחקנים שלנו. יש לו אופציות מסירה ברורות כשהוא מתחיל להתקדם אבל או שהוא לא רואה, או שהוא לא חושב מספיק מהר או שהוא מטומטם.

טרנט היה חלש. היו לו כמה פעולות בסדר וסה"כ התמודד סביר עם קומאן אבל היה מאוד לא מדוק עם הכדור, מאוד מהוסס וגם חלם בהגנה פה ושם.

רוברטסון היה עלוב. זה כבר כמה וכמה משחקים שלדעתי הוא לא משחק טוב אבל במשחק הזה אני לא יודע אם היו לו 2 פעולות חיוביות. הוא גם מפקיר מאוד (מאוד) את האגף שלו הגנתית. רואים את זה גם דרך הטלויזיה אבל במגרש זה בכלל הרגיש מוגזם. אני לא יודע אם הוא לא שם לב או שהוא פשוט סומך מאוד מאוד על היכולת שלו לחזור ולסגור את השחקן. אני מדבר בעיקר על כדורם ארוכים על האגף שלו.

הנדרסון התחיל רע מאוד והשתפר. היה לו משחק לא רע (אולי אפילו טוב במגבלות של מה שניתן לצפות ממנו). עדיין הוא פשוט מרגיש כמו שחקן חסר שכל. פה ושם הוא חילץ כדורים, אבל המיקום שלו מלכתחילה בא מעט מהמקרים פשוט לא טוב. אם הוא לא מזהה את ה"צרה" מראש הוא כמעט לא מסוגל לעצור שחקן.
    עם הכדור, וזו נקודה שאני אגע בה בהמשך, הוא לא מספיק טוב. שוב, רואים את זה דרך הטלויזיה גם אבל במגרש זה בולט עוד יותר. יש לו אופציות מסירה שהוא או שלא רואה (קשה להאמין) או שמפחד לתת או שאני לא יודע מה. אם הוא מקבל את הכדור עם הגב אז בכלל אין על מה לדבר. הוא לא מסתובב לא משנה כמה הוא פנוי. הוא בכלל לא מסובב את הראש בשביל לבדוק. יש לו מודעות מאוד נמוכה לכל מה שלא קורה ישר מול העיניים שלו.
    אני כן הרגשתי שהוא ניסה להנהיג וזה יפה ומשהו שאני לא רואה ממנו בד"כ.

ווינאלדום, כהרגלו, קספר. עובד קשה אבל פשוט מרגיש מאוד מאוד עצור. הוא יכול להיות שחקן מצוין, אבל זה פשוט לא קורה.
    קייטה הרגשתי שהיה לא רע. היתה טעות להוציא אותו לדעתי כי הוא היחיד שהיה יכול לעשות משהו מהקישור.

השלישייה הקדמית לא חדה. אנחנו כבר רגילים.

כשאנחנו מתנפלים, אנחנו יכולים לאלץ טעויות מהיריבות וככה לייצר מצבים. אבל כשאנחנו צריכים ליזום יש לנו בעיה. אני יודע שלא מחדש פה.
    כשאין את ואן-דייק וגומז בהגנה אז ההגנה לחוצה ולא מסוגלת להניע כדור כמו שצריך, בטח שלא בצורה פרוגרסיבית.
    אז גם לקחנו את פביניו אחורה והורדנו (משמעותית) מהיכולת של הקישור שלנו לשחק תחת לחץ ולהניע כדור בצורה תכליתית..

הנדרסון ווינאלדום זה שני שחקנים שתורמים מעט מאוד עם הכדור. אין להם כמעט כלום במשחק שאנחנו צריכים ליזום. הם לא יצירתיים, לא יתנו כדור בין שחקנים, לא יבעטו מרחוק (בטח שלא יבעטו טוב) ולא יעשו דריבל.
    הם לא מזיזים את שחקני ההגנה של היריבה מהמקום, הם לא ינצלו תזוזה כזאת אם תקרה והם פשוט לא עוזרים לשלישייה ההתקפית. לכן קבוצות שמתגוננות יודעות שאין להם בכלל מה לדאוג מהתקפות שבאות מהמרכז ואין להם מה לצאת מהעמדות שלהם כשהכדור ברגליים של הקישור שלנו.

קייטה צריך לעזור, אבל הוא לא יכול לבד. הוא גם, כמובן, לא עושה מספיק ממה שהוא יודע והובא לעשות. קישור שיש בו 2 מתוך ווינאלדום, מילנר והנדרסון (מניח שגם לאלאנה) יקשה עלינו מאוד במשחקים נגד יריבות שמתגוננות.

אני יודע שאני לא מחדש פה, אבל הדברים הרגישו עוד יותר מחודדים עבורי אחרי שראיתי את זה בלייב.

לגבי התוצאה, לדעתי לא רע. בלי ואן דייק וגומז הייתי בטוח שנספוג. 0-0 במשחק בית, ועוד בסיטואציה שהיתה, אני חושב שסביר. הם לא יתגוננו ככה במשחק בית ולבטח ישאירו שטחים עבורנו. אני רק מקווה שההתקפה תהיה חדה ושהקישור יתפקד במשחק חוץ באירופה לשם שינוי (לא חושב שזה יקרה אם הקישור יהיה מילנר, הנדרסון ווינאלדום).

האווירה היתה סבבה, התרגשתי כשהגעתי לאצטדיון וכשהתחילו השירים לפני הפתיחה. היתה מסביב הרגשה מאוד קלילה ונעימה כמעט כמו לפני משחק ידידות. לא הורגש איזה מתח גדול, מניח שגם דרך הטלויזיה זה הורגש. לא הרגיש שזה משחק על עונה.

מבחינה לוגיסטית זה לא הכי נוח להגיע לאצטדיון. אמצע שומקום, קר ותחבורה ציבורית (חוץ מנהגי אובר שדורשים מחירים שערוריתיים), אין.

לעומת זאת, בלונדון ישנתי במלון של צ'לסי (בעוונותיי). מלון נחמד, ממש על האצטדיון שממוקם במרכז שכונה טובה. שמיים וארץ.
    שיילכו לעזאזל :)

אז התוצאה הרעה היא עליי, מצטער.

נערך לאחרונה ב: ‏22/2/19
  9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק עצום היום.
    סיטי מצפה שנאבד נקודות, אם ניקח 3 זה יכול משנה את המומנטום לכיוון שלנו שוב.
    אם נאבד, כל מה שסיטי תחשוב עליו זה איך היא הורידה את זה מ7 ל0-1.

yakov_y ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  10. Coutinho10 Member

קישור של פאביניו-ג'יני-קייטה/שאקירי היום זה הרצוי.
    המצוי לדעתי זה פאביניו-ג'יני-מילנר. זה יהיה נסוג מדי ולא מספיק יצירתי (לא שעם קייטה זה יותר מדי, אבל הוא השתפר וצריך להראות לו שסומכים עליו).

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא לא הייתי פותח עם שאקירי היום. יותר מזה - אני אבין את קלופ אם הוא ישאיר גם את קייטה על הספסל ויפתח עם מילנר, שהוא קלאסי למשחקי חוץ כאלה. אני כן נוטה ללפתוח עם הגינאי, אבל הולך להיות שם הר געש ועם סממני החוסר בטחון שלו שעדיין לא לגמרי התפוגגו הוא גם יכול לעלות לנו ביוקר. עם כל הכבוד לרצון שהוא יהווה חלק משמעותי מהריצה עד סוף העונה, מדובר באחד המשחקים היותר חשובים שלנו ב-5 השנים האחרונות אם לא ה.
    לתחושתי בכלל הנדרסון יהיה השלישי בקישור (בתקווה שפאביניו באנקר כמו שמצופה) אגב.

משחק קשה מאוד, אולי הכי חשוב שלנו עד סוף העונה מבחינת מומנטום ופרקטית בטבלה. הפסד וסיטי שווים אלינו, תיקו והם צמודים אלינו לתחת. מצד שני בפעמיים האחרונות שרצנו לאליפות ניצחנו שם בצורה משכנעת ועדיין לא לקחנו בסוף...

12. yakov_y YNWA

היום זאת המכה הראשונה שנחטוף לדעתי מבין רבות במהלך החודשיים וחצי הקרובים.
    לא רואה אותנו מנצחים שם, מתי ניצחנו שם פעם אחרונה במסגרת הליגה ? במומנטום היחסי שלנו, בכשירות שלנו מול המומנטום שלהם בבית שלהם עם כל היריבות.

תיקו ירגיש כמעט כמו הפסד, מוראלית יישפר את מנצ’סטר סיטי לקראת המשחקים הבאים.

מקווה ששאקירי יישאר בספסל ו-ואן דייק יחליף את קייטה, פאביניו לקישור ביחד עם ויינאלדום והנדרסון שנמצאים בכושר טוב באופן יחסי, קישור אפור אבל במשחק כזה אין ברירה, לא סומך על קייטה והמשחק האחרון הטוב של מילנר היה לפני... צריך כזרה מהקישור, בטח כשארנולד צריך עזרה מול מרסיאל וכנראה עדיין זוכר מה קרה לפני שנה במגרש הזה.

השלישייה שלנו מדאיגה אותי לעומת הציפיות, אף אחד לא בכושר שיא, מאנה מייצר ומגיע למצבים אבל מחמיץ יותר מידי, פירמיניו בכושר טוב בזמן האחרון, סלאח מדאיג ונמצא באיזור ה-50 אחוז מהכושר שלו בעונה שעברה.

13. Esomech Member

מקווה שווינאלדום והנדרסון לא יפתחו יחד, הם לא מצליחים להיות אפקטיביים ביחד, נכנסים אחד לשני ברגליים.
    ובגלל שמדובר במשחק חוץ, ששם ווינאלדום נוטה להעלם. הייתי פותח עם פאביניו הנדרסון וקייטה.

משחק סופר סופר קשה, יונייטד בפורמה נהדרת, מארסיאל ולינגארד גם כנראה יהיו כשירים.

לא רואה אותנו מוציאים שם נקודות בכושר הנוכחי של השליישיה.

14. Scouser Member

ניצחנו שם בשתי העונות האחרונות שרצנו לאליפות (ודרסנו). נקווה שזה מנהג שימשיך גם היום.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

15. Coutinho10 Member

אנחנו לא קבוצה מספיק חזקה לאליפות, לא במירוץ של 38 משחקים. התקשורת תצייר אותנו כמועמדים חזקים ואני גם בטוח שנישאר קרובים לסיטי אבל תכלס אין לנו את היכולת להדביק את הקצב שלהם.
    הסיבוב הראשון היה סטיית תקן, גירדנו המון ניצחונות שלא תמיד אנחנו מצליחים לגרד במשחקים לא טובים שלנו. אנחנו קבוצה מאוד חזקה אבל לא בלבל של סיטי, זאת האמת.

אני לא כותב את זה כי חושב ככה בלהט הרגע, אני כתבתי כבר כמה פעמים שאני מכין טישואים לסוף העונה. אני מאוד מאוד אופתע אם ניקח אבל לדעתי סיטי לא תפספס הזדמנות להשאיר לנו אבק.
    קבוצה אלופה מנצחת היום, וגם אם לא, היא לפחות יושבת על השער של היריבה ומנסה בכל הכוח. היום היינו חסרי אונים וחסרי יכולת לצערי. זה מה שהסגל הזה מסוגל לנפק כשהוא לא בשיאו.

מצב נושא:
הנושא נעול.