ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מאמין כבר בקייטה. העונה שלו עד עכשיו חלשה מאוד.
    אם נשארים באותו מערך אז הייתי עולה איתו בלית ברירה.
    וואיינאלדום זה חידה בשבילי, ראיתי אותו 200 פעם עבורנו ועוד לא הבנתי מה הוא עושה בדיוק.
    מילנר נחלש מאוד, הוא באמת רק לכיסוחים כבר.
    פאביניו מבחינתי משחק רק בלם עד ינואר.
    ג'ונס שיחק יפה מול לידס אבל היום קיבל קרדיט ואיכזב.

מקווה שקלופ מבין שהוא לא יכול להכניס עכשיו את מאטיפ ולהזיז את פאביניו ושוב אחרי זה להחזיר את פאביניו ולהוציא את מאטיפ וכו'.
    אצל בלמים חשוב מאוד התיאום בין הצמד. צריך לשחק עם אותו הצמד כמה שאפשר ביחד כדי שנקבל משהו שיפצה על המפלצת שאנחנו מפספסים.
    אני רוצה לקוות שבינואר יבוא בלם אחד רציני ונוכל להערך מחדש לציוותים האלה עד סיום העונה.

Klopp delivers good news on Mane injury: "He has a dead leg, it is not a problem."

לגבי ווילסון, ההתעקשות שלנו על מחיר גבוה דפקה אותו. זה שחקן ברמת פרמייר ליג.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  2. oranfu Member

ג'ונס שיחק מאוד מאחורה היום. לא היה טוב, אבל הוא לא צריך לשחק שם.

טיאגו יחזור לאימונים אולי שבוע הבא, לא בטוח.
    לא בטוח שקייטה יחזור כבר בשבת.
    אליסון יחזור אולי בתחילת נובמבר.

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוצה לשמוע משהו?
    הייתי משחק עם פירמינו במרכז השדה.
    ז'וטה 9 ופירמינו 8.
    הנדרסון-תיאגו-פירמינו בקישור.

אני מדבר על טווח ארוך, לאו דווקא למשחק הקרוב.

Scouser Tommy ו-Esomech אוהבים את זה.
  4. oranfu Member

באופן כללי אני בעד.
    אבל עם איך שפירמינו נראה בחודשים האחרונים אני לא רואה טעם. הוא לא צריך להיות על הדשא כרגע.

5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם לא חושב שקייטה זה להיט, אבל הוא צריך לשחק לפני ווינאלדום ומילנר, הוא טוב משניהם. בהנחה שפאביניו נשאר בלם אז נשאר לך אחד מקייטה או ג'ונס לקישור, אני חושב שדי ברור את מי קלופ יעלה בהרכב.

כמובן שהכל ספקולטיבי בכל מקרה, מרגיש שטיאגו לא יחזור לשבת ואז כנראה נקבל קישור של הנדרסון-ווינאלדום-קייטה.
    ג'וטה צריך להכנס במקום פירמינו, על הנייר זה נראה ברור אבל גם צריך לזכור שכרגע הוא שחקן חדש שמרגיש בנוח בעיקר בתפקיד של מאנה, אני לא מאמין שהוא יעלה בהרכב כחלוץ בשלב הזה, זה אולי משהו שיגיע בעתיד. לכן שינוי כזה גורר גם הזזה של מאנה או סלאח למרכז, לא משהו שלא ראינו אבל לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראינו מתחילת המשחק.

איפה ראית את העדכונים האלה אורן? קלופ אמר אתמול שקייטה אמור לחזור בשבת, לא נסע עם הסגל רק כדי להיות אקסטרה זהירים. על טיאגו אין שום עדכונים, וזה כשלעצמו באמת מספר לי שבשבת הוא לא יחזור.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קייטה צריך? קייטה קיבל הזדמנות להיכנס לעונה הזאת כבאנקר בהרכב עם כל הפציעות מסביב. לא הראה שום דבר, נראה חלש פיזית.

כרגע כל כדור שפירמינו מקבל בשליש השלישי אתה מצטער שלא קיבל אותו ז'וטה.
    צריך לחשוב עם היגיון ולפי מומנטומים.
    פירמינו צריך לשחק במרכז השדה,ז'וטה למעלה.
    מבחינתי מה שקורה כרגע עם ז'וטה זה בזבוז.

@Walkon
    מאנה צריך לשחק איפה שהוא רוצה.
    אני לא בעד לגעת לו בעמדות.
    הוא השחקן מספר 1 בקבוצה כרגע ללא עוררין.
    הצוות המקצועי צריך למצוא דרכים יצירתיות להכניס את ז'וטה על פני פירמינו, זה אידיוטי לשחק כרגע עם פירמינו לפני ז'וטה. זה אחריות של צוות מקצועי למקסם את היכולות ההתקפיות של הקבוצה.
    פירמינו יכול להיות קשר מרכזי טוב מאוד בעיני.

Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

אז שמאנה יעבור להיות חלוץ וג'וטה באגף. לא מעניין אותי בכלל איך תסדר את השלישייה הקדמית - זה צריך להיות ג'וטה, סלאח ומאנה.

ראיתי שקייטה לא בטוח לגבי שבת (למרות שקלופ אמר שזה נראה טוב) ושטיאגו אולי יחזור בשבוע הבא.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

קייטה עד כה העונה היה סתם למלם, ווינאלדום ומילנר מחרבים כל דבר שעובר דרכם. כל פעם שהכדור אצלהם בשליש האחרון אתה מצטער שלא קיבל אותו כל שחקן אחר בסגל שלך בערך. כרגע הם פשוט גורעים מהקבוצה.

פירמינו בקישור זה לא משהו שבאמת יש לי איך להגיב עליו, ברור שאין לזה שום היתכנות והאמת אני גם לא רואה מה הוא יעשה משם. נראה לי מצחיק על סמך כלום להכריז שהוא צריך לשחק בקישור. אלא אם כן עוברים ל4-2-3-1, שם הוא יכול לשחק את ה10.

9. k_700 Member

גם לא.
    הוא תוקע התקפות, פעם ב.. הוא יתן דאבל פס טוב אבל מעשר במערך הזה אתה רוצה פלואליות בהתקפה, אתה רוצה מישהן שחושב מהר ורואה את המגרש מספיק טוב כדי להוציא לפועל התקפות.

לזרוק אותו לקישור זה יותר מגוחך מכל הסטרטפורדים שהיו בטוחים שווין רוני יהיה קשר מרכזי לקראת סוף הקריירה(ועוד לרוני הייתה בעיטה, כוח וטווח מסירה).
    טרלול של גיל.

10. Esomech Member

אתם בטוחים שטיאגו בחוץ בשבת?
    למיטב הבנתי הוא ומאטיפ לא טסו בשביל לאפשר להם להתאושש עוד קצת ולא לסכן אותם.
    ושהם אמורים להיות זמינים לשבת.

אני גם הייתי מעדיף להמשיך עם גומז ופאביניו לאורך התקופה הקרובה.
    עדיף שיבנו את התיאום הזה גם על כר הדשא ולא רק באימונים. אי אפשר לפתח תלות בכושר של מאטיפ בשביל שיצליח להחזיק מספיק זמן כשיר בשביל לבנות תיאום עם פאביניו.
    יהיה קשה לוותר על שלישייה של פאביניו טיאגו הנדו בקישור, אבל אין ברירה כרגע.

השאלה הנוספת היא: מי נכנס לעמדה השלישית בקישור לצד טיאגו והנדו?
    טיאגו יעורר את ג׳יני/קייטה/אוקס כשיחזור?
    אולי זה הזמן באמת גם להוריד את פירמינו* לקישור או לעבור ל4-2-3-1 כשפירמינו כ10 כמו שגיל הציע.

פירמינו לא טוב, למרות שאני חושב שקצת מכסחים אותו יותר מידי, כי הוא כן תורם, גם באספקט של הלחץ בשליש ההתקפי וגם בהנעת כדור עד השליש ההתקפי.
    מעבר לזה? הכל קשה לו. לי זה נראה שמתחילת העונה פירמינו עובר סוג של מאניה-דיפרסיה מוזרה של כדורגלנים.
    מצד אחד אובר ביטחון עם הכדור מה שמוביל לזה שהוא מנסה לעשות הכל ״יפה״, ״חכם״ וברגש. אז יוצא שמאבד יותר מידי כדורים על שטויות. אבל מול השער פה יוצאת הדיפרסיה, חסר ביטחון מה שגורם לו לקחת יותר מידי זמן עד שמקבל החלטה איך לבעוט עד שלא נשאר לו זמן ואז מתפלקת לו דרדלה.
    או שהוא צריך קצת זמן איפוס על הספסל או לחילופין הסבה קצרה לעמדת אחרת שתפיח בו קצת חיים.

מקווה שהקלין שיט תתן איזה בוסט קטן לביטחון של השחקנים בהגנה ואולי גם ישחרר קצת לחץ בקבוצה, ומול שפילד נראה משהו יותר סביר.

owen11111 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

פירמינו בשלישיית קישור זה מוצלח מאוד בפיפא, בפועל לא יודע כמה יש לזה אחיזה במציאות. בתיאוריה אני מבין למה גיל אומר את זה, אבל זה לחלוטין רחוק מדי ולא רלוונטי כרגע.
    הוא רע העונה. גם כשהוא עושה את הפעולות הנכונות חסר לו הגרוש ללירה, אבל הוא בעיקר בעיקר פשוט לא לוקח את ההחלטות הנכונות ב80% מהמקרים. מאוד מתסכל, ג׳וטה נראה מעולה מהספסל וצריך לפתוח בשבת ללא ספק בעיניי. אני אוהב את מאנה כ-9, הוא שיפר בטירוף את המשחק שלו עם הגב לשער, גם באגף שמאל הוא מקבל המון את הכדור בפוזיציה של ה-false 9 ושומר עליו מצוין. שאקירי זה שחקן שאם יהיה רלוונטי זאת חתיכת תוספת כוח, אחד השחקנים עם הכי הרבה כישרון בסגל הזה.

מילנר זה שחקן שצריך להעלות להרביץ ב10 דקות אחרונות של משחקים מול יונייטד/סיטי/אברטון, לא יותר מזה. הוא מאוד איטי בפעולות ואתמול לא היה רחוק מצהוב שני לדעתי. ג׳יני האמת היה במשחק יחסית טוב עם הכדור, כן העיז (יחסית לעצמו), אני דווקא מבסוט על ההופעה שלו בהיבט הזה. בפן ההגנתי הוא לא יכול לשחק כ-6 במשחקים מול יריבות שתוקפות, הוא לא נותן מספיק גיבוי להגנה ולא מארגן את הקישור. ברגע שהנדו נכנס כל המשחק השתנה, מדהים כמה הוא נהיה קריטי לקבוצה הזאת. קרטיס אמנם היה חלש אתמול אבל מול יריבה לא קלה, צריך לזכור גם את זה... טן האח מאמן מעולה שיגיע רחוק, הוא יודע להעמיד קבוצה ואייאקס למדו אותנו היטב. עדיין שמח שהוא פתח, בוא נראה מה יהיה בניסיון הבא.

לגבי הבלמים, אני חושב שלשניהם היה משחק מצוין, פאביניו motm ללא ספק. אבל להגיד שאנחנו רוצים לרוץ איתם זה נחמד ויפה, בפועל גם בעמדת הבלמים תבוא רוטציה באיזשהו שלב בשבועיים האלה, השאלה באיזה משחקים אתה תעשה אותה. בנוסף מאמין שקלופ יתאים את הציוות ליריבות, נגד שפילד דווקא אולי כן יותר נכון לפתוח עם מאטיפ ולתת מנוחה לפאביניו. אם לא אז מול מייטילנד בוודאות.

באופן כללי אגב - משחק מאוד מאוד מעודד אתמול. שער נקי במשחק הראשון אחרי הפציעה של ואן דייק היה קריטי לחלוטין, לא ציפיתי לזה בכלל. וכמו שאמרתי, יריבה שלא פשוט לשחק נגדה, במחצית השנייה כמעט לא הגיעה למצבים. אדריאן כרגיל מכר אותנו איזה 3 פעמים, אבל לפחות נתן את ההצלות שהוא אמור לתת, כולל אחת עם עבודת רגליים מצוינת מול פרומס (נראה לי).

בשבת, אם תיאגו ומאטיפ כשירים, אני עולה דווקא כן עם מאטיפ-גומז, פאביניו-הנדו-תיאגו, ג׳וטה על בובי. תיאגו כ-6 מול המפלצות של שפילד יכול להיות בעייתי בעיניי.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  12. Ori8 Member

אני דווקא מסכים עם גיל בנושא הציוות בהגנה. קלופ צריך לבנות צמד שירוץ וילמד לעבוד טוב יחד לטווח הרחוק וזה אפשר לעשות רק עם גומז ופאביניו. לבנות על מאטיפ זה סוף ידוע מראש. עדיף אותו גיבוי מהספסל וככה אנחנו שקטים באופן יחסי, עד כמה שאפשר.
    האם קלופ יעשה את זה? קשה להאמין. מאטיפ ישחק כשהוא יהיה כשיר וכל משחק נראה ציוותים שונים.

קייטה לא מספיק טוב אבל הוא גם עדיין קצת קורבן של הציפיות המשוגעות ממנו. זה שהוא לא מסוגל לעשות באנגליה את מה שעשה בגרמניה זה כבר ברור, אבל אני לא חושב שהוא שחקן שצריך לחפש להיפטר ממנו. זה גם לא שנעשה עליו קופה. גם איתו הבעיה הכי גדולה היא הכשירות. הוא משתחרר טוב מלחץ, הוא מחפש כל הזמן את המסירה קדימה, הוא באופן יחסי שקט עם הכדור, הוא לא חסר תועלת כמו ווינאלדום. אני עוד כן מאמין שמשחק הלחץ שלו והאגרסיביות שהן החולשות שלו ימשיכו להשתפר.

היה קשה לראות את מילנר אתמול. אני מת עליו אבל ברור שהוא כבר לא לרמות האלה. לדעתי זה או כמו שתומר אמר, 10-15 דקות אחרונות בשביל קצת להרים את החבר'ה עם הכניסות שלו, או לפתוח במשחקים ביתיים שאמורים להיות נוחים אבל ליד פאביניו וטיאגו. אחרת זה סרטן בעיניים.

ושאקירי שחקן שפשוט צריך לקבל דקות. זה לא רציני להתעלם ממנו לחלוטין. הוא פשוט טוב. אחת התעלומות הגדולות הסיפור הזה בינו לבין קלופ.

13. oranfu Member

אני ראיתי שאומרים שטיאגו כנרא יחזור בשבוע הבא.
    מאטיפ אמור להיות זמין בשבת.
    אבל אולי זה לא נכון, נראה.

אני מבין את העניין עם פירמינו לקישור. הוא הרי בכל מקרה קשר שמשחק חלוץ.
    הוא חזק פיזית, מאוד חכם טקטית, יודע להשתחרר מלחץ, יכולת מסירה טובה, כושר לעלות ולרדת כל המשחק.
    איפה הבעיה? שהוא משחק גרוע מאוד. אני לא רואה מה ייתן להזיז אותו עכשיו לקישור. זה פשוט יעביר את הבעיה איתו ממרכז ההתקפה למרכז הקישור. כמעט כל מה שהוא עושה על הדשא זה גרוע, אפילו מסירות פשוטות ובסיסיות. הוא צריך לרדת לספסל ולנוח.
    אני עדיין חושב שפיזית משהו לא בסדר איתו. גיל אמר אתמול (או בשבת) שהוא משוכנע שנשארה לו בעיה רצינית בעין מאז אותה פציעה. יכול להיות, כי זה לא מובן איך הוא יכול לפקשש כאלה מסירות פשוטות לשחקנים שלידו כי הרי הוא שחקן מצוין.

יחסית, בעיקר במחצית הראשונה, ווינאלדום היה בסדר. אבל הציפיות שלי ממנו כל כך נמוכות שהוא לא צריך לעשות יותר מדי בשביל שאני יחשוב שיחסית הוא היה בסדר.
    מחצית שניה כבר חזר לא להיות כלום על הדשא.

הכניסה של הנדרסון (שאני לא חושב ששינתה הרבה) היתה תמוהה בעיניי. במחצית הראשונה, ג'ונס שיחק ממש מאחורה כשמילנר משחק קדמי יותר.
    כשהנדרסון נכנס, מילנר חזר אחורה ווינאלדום נדחף יותר קדימה.
    לא מבין את הדבר הזה. אם אתה משחק עם ג'ונס, בטח בציוות הזה, למה הוא לא משחק יותר קדמי?
    מילנר גרוע, עם צהוב, ונשאר על הדשא.

כמו שרשמתי לפני המשחק, היה ברור לי שקלופ רוצה הנדרסון - ווינאלדום - מילנר בקישור (לא היה ההרכב רק כי הצוות הרפואי אמר לקלופ שהנדרסון לא יכול לשחק יותר מ-45 דקות). זאת קבוע הגישה שלו במשחקי חוץ באלופות אז על אחת כמה וכמה כשאין אליסון וואן-דייק. הוא רוצה קישור כמה שיותר טקטי ואפור בחוץ באירופה. תמיד זה נראה זוועה, אתמול לפחות יצאנו עם הנקודות.

ג'וטה צריך להיכנס להרכב, כל דקה שפירמינו עולה במקומו זה בזבוז.

לגבי קייטה ומשחק הלחץ - מבחינה סטטיסטית הוא הקשר הלוחץ הכי טוב שלנו. הוא פשוט לא עושה את זה בריצות אמוק כמו מילנר והנדרסון.
    אני מאוד מאוכזב ממנו אבל אני באמת חושב שזה בעיקר כי הוא פשוט לא מצליח לשמור על כשירות.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאז הפציעה בעין? הייתה לו עונה מצוינת מיד אחרי אותה פציעה, לא רואה איך זה קשור. אולי יש משהו אחר, לא פוסל את זה... אבל לתחושתי זה לא סטייל מומו סיסוקו שדיי מהר היה ברור שזה לא אותו שחקן.

נו באמת, ממש אנסת פה את האג׳נדה. להציג את זה כאילו זה מה שקלופ רצה בגלל החילוף זה לא מוכיח כלום, אולי הוא פשוט העדיף להשאיר את מילנר על פני ג׳ונס בגלל איך ששיחקו? אתה לא יודע שזה חילוף מבית. אני גם חושב שמילנר היה חייב לרדת אגב, אבל גם ג׳ונס היה רע, אין מה להגיד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. oranfu Member

מה זה לא יודע? אני יודע, קלופ אמר שהנדרסון לא פתח כי הצוות הרפואי הודיע לו שהוא יכול לשחק גג 45 דקות.
    נראה ברור מאוד שאם לא היתה הגבלה רפואית הנדרסון היה פותח על חשבון ג'ונס.

אני גם יכול להבין את ההגיון בזה, אני פשוט לא מסכים כי מילנר מזעזע ואין לו שום דבר לתת חוץ מלכסח.

אז אולי זאת לא הפציעה בעין אצל פירמינו אלא משהו אחר. אבל משהו בטוח קורה איתו, הוא ממש רע. שוב, לא מדבר בכלל על זה שהוא לא מבקיע אלא על פעולות בסיסיות.
    אני לא קובע שזה כבר לא אותו שחקן, אבל זה נמשך יותר מדי זמן והירידה ברמה יותר מדי קיצונית. אי אפשר להמשיך להתעלם מזה.
    עם כל הכבוד לכמה שהוא חשוב לנו, הוא מרגיש כרגע נזק. מילא בעונה שעברה כשלא היתה אופציה, אבל עכשיו שיש את ג'וטה אני חושב שהסבלנות כלפי פירמינו בהרכב נגמרת מהר.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.