ליברפול 2020/2021- לא מגנים על התואר, תוקפים אותו שוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rushie, ‏27/10/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אצלי לפחות הסיבה שאני מבקר אותך על זה שאתה כותב על השיפוט, היא שזה לא הדיון העיקרי פה, זה התעסקות בטפל. זכותך כמובן אבל אני חושב שלמעט מקרים ספציפיים ומובהקים, זה מייצר שיח שהוא פחות רלוונטי ומעניין.

כשהקבוצה שלך כובשת 2 גולים ומביאה 3 נקודות מווסט ברום, ניוקאסל, סוטון, יונייטד וברנלי - לדבר על שיפוט זה להסיט את הדיון מהבעיה האמיתית ולהתעסק במיקרו-החלטות שאולי כן ואולי לא היו צריכות להישרק לכיווננו.

במשחקים שאתה נראה טוב ושולט והשופט מזיין אותך כמו נגד אברטון אני הראשון שידבר על זה, כי במשחק ההוא זה היה העיקר. חד משמעית. עכשיו? ממש לא.

2. k_700 Member

לכל סגל יש סייקל, כל סגל.
    גם הסגל של 2007-8 שלך.
    לקחו אליפות אבל תמיד ריחפה שם הסכנה שזה גם סגל קצר מאוד.

אורן צודק, יש שם הרבה עמדות לחזק, כולל דברים שצריך גם לעשות ברמת הסגל ועם בעלים שלא בטוח שמזרימים לך מים חמים בחדר הלבשה אולי גם צריך למכור שחקן הרכב(פרמינו) כדי לקבל רכש רציני במקום.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה עדיין סגל לאליפות. כן, חסרים רעיונות חדשים מקדימה והתקפית אנחנו צריכים חידוש - אבל כבר טיפלנו בזה וברור לכולנו שג'וטה זה בינגו ומדובר בשחקן שיהפוך ליותר ויותר משמעותי ומרכזי במשחק שלנו בעתיד. יחד עם זה יש את תיאגו לקישור. מה לעשות שכל אחד מהם היה\עדיין בחוץ לכמה חודשים כי זו העונה המחורבנת שנגזרה עלינו (למי ששם לב אני מגיב פה הרבה פחות בשבועות האחרונים - הייתי רציני כשאמרתי עוד בנובמבר בערך שאני מאבד עניין בעונה הזאת, גם כשאז עוד היינו מקום 1) + החלטה גרועה של קלופ שהוא משלם עליה.

כרגע המטרה צריכה להיות טופ 4, אני לא רואה פה היתכנות למשהו חוץ ממאבק אליפות בין המנצ'סטריות. סיטי כבר מזמן הגיעה לעונה הזאת, יונייטד בעונה שהיא ההפך משלנו - הכל הולך לה וכל מטאטא פוגע וכמו שגיל אמר זה גם הוביל לכדור שלג חיובי. ברור לי שיש אנשים שהדעה שלהם היא כמו עלה נידף ברוח אבל אני לא מסתנוור מזה, יש לנו שלד מצוין ולא צריך פה ריבילד. צריך להתחיל לחשוב על הקבוצה הבאה של קלופ פה, וצריך קצת עומק לסגל - אני מקווה שהעונה המזעזעת של טרנט תאיר קצת על הבעיה בעמדה הזו שמוזנחת כבר בערך 2-3 שנים, מאז שקליין נמחק בעצם.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  4. one united Member

אני לא זוכר כאלו דרישות מהאוהדים כאן לחזק ממש את הסגל כאשר לקחו אליפות וכולם היו בריאים, אז כן אורן לא אהב את הנדרסון וחלק רצו מחליף לשלישיה ועוד בלם במקום לוברן אבל לא הייתה פאניקה,היום בגלל ואן דייק יש איבוד עשתונות,ולדעתי לא פחות חשוב, ירידה דרסטית ביכולת של כל שליישית ההתקפה..........בכל מקרה ברמת סגל, למי יש חוץ מסיטי סגל רציני בצמרת?לנו, ללסטר לטוטנהאם? לא באמת

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  5. k_700 Member

לך יש סגל עמוק יותר מלהם, לא ברמת ההרכב כמובן.

תסתכל מתחילת העונה על הספסלים שלך ושלהם.
    לטוטנהאם יש גם סגל עמוק משלהם(לא ברמת ההרכב).
    לסיטי יש סגל והרכב עמוקים משלהם.
    לצ'לסי יש סגל עמוק יותר ושוט גם להרכב שיכול לתת פייט להרכב הכי טוב של ליברפול.

כלומר קבוצות כבר צמצמו פערים לכל הפחות.
    על לסטר למשל עם מדיסון ,ריקרדו פריירה כשירים, פופאנה, קאסטנייה אני לא מדבר, גם הם עם סגל עמוק מאוד על הרבה עמדות.

אנשים קצת מתבלבלים,
    גם בעונה הבאה לא הולכים לעונה קלה, גם אם בשלב מסויים יכנס קהל ואפילו בכמויות רציניות.
    זו עונה אחרי טורניר נבחרות בקיץ, אחרי העונה הכי צפופה בהיסטוריה, עם נזקים כלכליים קשים.
    שוב תהיה הכנה קצרה ובעייתית בקיץ לקבוצות, לא מן הנמנע ששוב תראה לוח משחקים צפוף.

מי שיוצא לעונה הזאת עם 2 בלמים שרק חוזרים מפציעה של שנה, מאטיפ וקשר אחורי, בלי גיבוי למגן הימני ואפילו עם שוער מחליף בדיחה שלא יתפלא אם שוב יתרסק בשלב מוקדם.

אגב, הם צריכים עוד קשר.
    ווינאלדום כנראה לא ימשיך, תיאגו לא יהפוך פתאום לפחות מועד לפציעות, גם הנדרסון לא בגילו.
    ג'וטה מביא להם איכות אדירה להרכב, אבל צריך לשים עוד כשרון אמין שיכול לתת שערים מהספסל, לא בטוח שפרמינו זה האיש.
    תסתכל מה ג'ירו וקאבאני נותנים מהספסל, הם צריכים מישהו כזה שבמקרה של פציעה יכול לתת להם שערים.
    מדברים על כל מה שהולך עם הפציעות בהגנה אבל ליברפול לא כובשת שערים מאז הדקה ה12 ההיא מול ווסט ברומיץ'.....אתה זוכר מתי היה המשחק?

6. oranfu Member

כמובן שהשופטים זאת בעיה יחסית זניחה כרגע.
    אבל אם שופטים אותנו בצורה נטולת פניות, אנחנו מנצחים את ברייטון, מנצחים את ווסט ברום, מנצחים (כנראה) את ניוקאסל וספק רב אם מפסידים לסוטון.
    וזה רק ברצף המשחקים האחרון.
    אנחנו צריכים לבוא בטענות לעצמנו קודם כל, אני לרגע לא מתווכח לגבי זה. אבל שופטים יכולים לעזור לך לייצר מומנטום ויכולים להרוס אותו. הם הורסים לנו.

לא יודע איפה אתם רואים פה סגל מצוין.
    גם עם ג'וטה זה 4 שחקני התקפה בסגל (ואני מתעלם פה מהיכולת של פירמינו בשנה האחרונה).
    גם עם וירג'יל וגומז זה 3 בלמים בסגל.

בקישור אין בעיה של מספרים, רק של איכות ובכלל זה אני חושב ששם נדרש רכש.

אולי השימוש במילה ריבילד לא במקום, אבל המהות היא שצריך לפחות 3 שחקני רכש משמעותיים לסגל הזה.
    על אוריגי, אוקס, מינאמינו ומילנר לא צריכות להיות שום השלכות שליליות אם יעזבו את הסגל. אין להם שום תרומה מקצועית. למה שתהיה איזה התנגדות להיפטר מהם? יש פה מישהו שאשכרה רוצה לראות מישהו מהם על הדשא? שחושב שאם נכניס מישהו מהם מהספסל במשחק שאנחנו צריכים גול אז הם יכולים לעשות שינוי?

שאקירי עד היום כמעט לא נתן כלום. בין אם כי לא כשיר או כי קלופ לא מספיק החזיק ממנו.
    קייטה לא נתן כמעט כלום גם. אני מחזיק ממנו כשחקן, אבל מה הוא נותן לי כשהוא אף פעם לא כשיר? איזה השפעה שלילית על הסגל תהיה אם נמכור אותו? הוא הרי גם ככה כמעט אף פעם לא כשיר.

לא יותר חכם למכור אותם ולפנות מקום לשחקן רכש בהתקפה, שחקן רכש בקישור ואליוט?
    הרי לא יכולה להיות תרומה יותר פחותה ממה שאנחנו מקבלים מהם.

אני לא שמח שאנחנו במצב הזה.
    שאקירי שחקן טוב שיכול להציע דברים.
    קייטה לדעתי שחקן מצוין.
    אני אוהב את אוקס אבל הוא גמור.
    מילנר עם כל הכבוד שהוא אישיות מצוינת - על הדשא כבר אין לו מה לתת.
    אוריגי? מינאמינו? איזה שיקולים יכולים להיות נגד מכירה שלהם?

היו דרישות לרכש כל הזמן.
    היו דרישות לשחקן התקפה.
    היו דרישות לבלם.
    היו דרישות למגן מחליף (הגיע לצד שמאל).
    אני אישית גם דיברתי פה שאנחנו צריכים להתחיל לדאוג לדור הבא לשלישייה בגלל הגיל שלהם (ושאנחנו חייבים למכור בשביל לקנות) וגם למרכז הקישור כי המספרים שם משקרים (מי בגלל היכולת, מי בגלל הגיל ומי בגלל כשירות).
    אבל ברור שעכשיו הטענות הופכות לזעקות בגלל מצב הפציעות הקיצוני.
    ועוד יותר בגלל שאנחנו רואים שאין שום נכונות של הבעלים לעזור לקבוצה אפילו בזמן חירום.

7. one united Member

קיי,
    הסגלים של טוטנהאם צ'לסי(להפתעתי יש לומר) ושלנו עמוקים-אבל בינוניים.........סיטי רמה מעל ברמת הסגל
    לסטר? כל השמות שציינת הם שחקני הרכב ,לא סגל כאשר הם בריאים, מי באמת ברמה גבוהה שם על הספסל.

אורן,
    אם אני מנסה לדרג את שלושת הבעיות הגדולות שלכם ע"פ סדר חשיבות אז
    1) העדרות ואן דייק
    2) ירידה חדה אצל שליישית החלוצים
    3) הלחץ המטורף שעבד כל כך טוב והוציא את החשק בכלל להתמודד מולכם,גם הוא הרבה פחות אפקטיבי כיום
    4).....אם רוצים, אז ארנולד שהיה עוד סוג של שובר שיוויון גם הוא נראה כמו בן אנוש לפתע
    5)..........וכן מומנטום כבר דיברו כאן

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  8. oranfu Member

מסכים בגדול.
    גם ההיעדרות של גומז קריטית אבל, בטח אחרי הפציעה של וירג'יל.

הלחץ לא עובד אבל זה צפוי. לא היתה הכנה לעונה, אין את הבלמים אז ומשחקים עם פאביניו בהגנה מה שמקשה על התיאום בקישור, פציעות\בידודים מפריעים לאימונים שגם ככה בגלל העונה הצפופה יש פחות זמן לאימונים.
    ולזה צריך להוסיף את זה שאין קהל וזה משפיע לא מעט על הקצב שמשחקים בו, וכקבוצה שמאוד מבוססת על אינטנסיביות זה מפריע לנו מאוד.

9. k_700 Member

צ'לסי יש לה סגל עמוק מאוד באיכות ובכמות.
    עם מאמן שהוא פחות מגופה אתה היית רואה הרבה יותר ממה שאתה מקבל עכשיו.
    אצלנו וטוטנהאם זה יותר כמות.
    למשל טלס ושואו כרגע זה אותה רמה פלוס מינוס, יש לך לפחות 5 שחקני התקפה שרק ברונו מעליהם(בלי ואן דה בק), זה נקרא עומק.
    יש לך שני שוערים טובים, יש לך חוץ ממגווייר את באיי ולינדלוף שגם הם באותה רמה(תוסיף להם את טוואנזבה שבמעט שקיבל היה לכל הפחות סביר), זה עומק.

לסטר?
    אממממ...שנה שלמה חפרו לי שסיונצ'ו זה בלם לנבחרת העונה ליד ואן דייק.
    הגיע פופאנה והטיס אותו מההרכב ופתאום אין להם משהו על הספסל?
    הארווי בארנס היה שחקן רוטציה עד לעונה הזאת, הוא כל כך טוב אז הוא משחק אבל כשהוא משחק כשרון כמו אונדר על הספסל למקרה ששכחת.
    כשריקרדו פריירה יתחיל לשחק בהרכב, קאסטנייה יזוז שמאלה וג'סטין ירד לספסל, זה העומק(ג'סטין וקאסטנייה יכולים לשחק בימין ובשמאל).
    אין להם מחליף לוארדי ומחליף ראוי למדיסון(ועכשיו עם הפציעה של פראט הם מתעניינים באריקסן ואודגארד),אלה החסרונות הגדולים בסגל שלהם.
    אבל הוא עמוק הרבה יותר משנדמה.

10. הקופ בישראל Member

קאראגר: 'ליברפול נדרשה להתחזק כאשר ואן דייק נפצע - עכשיו היא משלמת את המחיר'

כישלונה של ליברפול לגבות את קלופ בחלון ההעברות ולהמריץ אותם מחדש עלול למנוע ממנה לשמור על תואר אליפות הפריימר ליג

כששמעתי את קלופ לוקח על עצמו את כל האחריות להפסד של ליברפול מול ברנלי זה התיישב איתי באי נוחות, במיוחד כשהוא ציין שזה לא הוא שמחליט אם המועדון פועל בחלון ההעברות.

אני מאמין שהפעם המועדון היה צריך להגיב בחלון ההעברות. כדי להיות ספציפי יותר, הוא דרש בלם חדש. אף אחד מעולם לא רוצה להיכנס לפאניקה לקנות, אבל לפעמים הנסיבות דורשות גמישות.

מאז 2018 זה הרגיש כאילו פ.ס.ג בחנה את איכות וגיל ההרכב שהרכיבו במהלך שלוש השנים הקודמות, וראתה תוחלת חיים של כארבע או חמש עונות לליבת הקבוצה שהגיעה לגמר ליגת האלופות בקייב. ההוכחה לכך היא השקעה של 7.5 מיליון ליש"ט בלבד בשלושת חלונות ההעברות שקדמו לקיץ האחרון. ההוצאה נטו של ליברפול בפרמייר-ליג מאז הגעתו של קלופ ב2015 היא פחות מאברטון, ברייטון ואסטון וילה.

Liverpool needed to strengthen when Virgil van Dijk was injured — now they are paying the price

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכתבה של קראגר מעלה אצלי נקודה מדאיגה נוספת, אם כי מה שאנחנו רואים כרגע זה מאוד ראשוני...
    אבל - מעבר למה שקורה על המגרש, חייבים להתייחס לאיך קלופ מדבר בתקשורת לאחרונה. אני מאוד מקווה שמה שאנחנו רואים על המגרש אלה הבעיות האמיתיות ולא סימפטומים של בעיה אחרת שמרכזה ביחסים בין קלופ להנהלה. מקצועית על המגרש אני מאמין בנו גם שנצליח להביא טופ4 וגם שנתאושש בעונה הבאה, אבל ברמה המערכתית, אני דואג שחלון ההעברות הזה לצד עוד עונה בלי אוהדים זאת תחילה של קרע בין קלופ לבעלים.

12. oranfu Member

פשוט אי אפשר להעלים את זה יותר.
    קלופ עשה קסמים בשנים האחרונות, אבל כשהוא צריך גיבוי ותמיכה מהבעלים, אחרי כל המלים היפות, רואים שפשוט אין את זה.
    גם הכתבים שלנו בתקשורת כבר מדברים על זה ומעבירים ביקורת (עדינה) על ההתנהלות.

עדיין יש הרבה אוהדים עיוורים שלא מבינים וחושבים שהם בעלים אדירים וקלופ בכלל לא רוצה רכש והוא אוהב סגלים קצרים.
    יש לנו 3 שנים (בערך) להנות מקלופ ולחלום על תארים.
    כשהוא יסיים את החוזה שלו אנחנו חוזרים לאמצע הטבלה. אין עתיד עם הבעלים האלה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

אני חושב ש"לא נעים מת מזמן" בלי לדעת מה קורה בחדרי-חדרים, את זה אני נותן לכם להגיד כי אתם מתעדכנים ומבינים במסדרונות ההנהלה יותר ממני. לא צריך להיות קיצוני כמו קונטה ולהעביר מסרים בתקשורת השכם וערב ולעצבן את כולם אבל גם שקלופ לא יהיה נחמד מדי וחלילה לא יתאהב בלנסות להוציא מים מהסלע כמו ארסן ונגר (כמובן שהוא לא כזה, הקצנתי בכוונה). וגם אם קלופ יאיים ב"וייברח" וישבור את התדמית שלו כדי להשיג עוד הצלחות - זה עדיף, כי אני מניח שהבעלים יתנו.
    נדמה לי שפרגוסון אמר, קראתי את זה איפשהו, שחוליית התקפה חייבים לרענן אחרי גג ארבע שנים וזו "תוחלת החיים" המקסימלית שלה. אבל זו בעיה. ליברפול בלי בלמים ובקושי סופגת והיא עם ארבעה שחקני התקפה טובים בעיקרון ובקושי כובשת לאחרונה. אני חושב שמכירה של פירמינו בקיץ מתבקשת ואולי תהיה פראיירית שתשים עליו סכום מכובד ואולי אפילו שינוי מערך. אני חושב ששמונה וחצי שנים, בהנחה וישלים את חוזהו - זה זמן נצח במונחי הכדורגל. אגב היעד הבא שלו מאוד מפתיע, אני כן רואה אותו מתרחק מריאל מדריד וברצלונה עם הקרקס שלהן (למרות שפלורנטינו קצת רגוע יותר בקדנציה השנייה, אבל תמיד הדרך בה המועדון הזה היה מנוהל עוד מימי ברנבאו - שונה, יש דברים שממש שורשיים) עד כמה שזה אתגר.

עברתי קצת על נתונים של חצי עונה ראשון, זה חצי הסיבוב הכי גרוע מאז עונת הבכורה של קלופ כמובן, עונה אותה לא פתח. ב-2013/14 למשל ליברפול השיגה 36 נקודות וסיימה עם 84, כמעט אליפות. מעניין אם היא מסוגלת לתת עוד פוש כזה, כמובן שאלה דברים אחרים אבל כדורגל נזיל, מומנטום משתנה מהר מאוד וזה לא יימשך כל העונה ששום דבר לא הולך.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיות שלכם גדולות מאיזה שער ניצחון נקודתי.
    פרמיניו לא ניצח לכם את טוטנהאם בתוספת הזמן? זה שינה לכם את העונה?
    אם לא תשתמשו בינואר כדי לפתור לפחות חלק מהבעיות שלכם הם ימשיכו לפגוע בכם בהמשך העונה, גם אם בחלק מהמשחקים תשיגו את השער המכריע.

ובמבט לעונה הבאה, זה מרגיש לפי חלק מהתגובות כאילו זה ברור שאתם מקבלים את אותו ואן דייק שלפני הפציעה. אבל הפציעה היא לא קלה, גם אלה שחוזרים טוב ממנה הרבה פעמים מאבדים מהירות בגלל הפציעה דבר שהוא חלק קריטי במשחק של ואן דייק, וכמו שראינו בשנים האחרונות זאת גם פציעה שהופכת הרבה פעמים את השחקן למועד להיפצע שוב באותה ברך או בברך השנייה כי הניתוח עוזר אבל הוא לא 100% ויש לא מעט אחוזים לפציעה חוזרת.
    אם אתם לא מקבלים את אותו ואן דייק, אז אפשר להוסיף בעיה שאולי תהיה גדולה מכל הבעיות שלכם (כל מה שאמרתי לגבי ואן דייק תקף לגבי גומז, רק כמובן שהוא פחות קריטי מואן דייק).

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/21
  15. oranfu Member

צודק.

אבל כרגע אנחנו בכדור שלג בגלל ההחמצות.
    אנחנו בירידה ביכולת, אבל אנחנו לא כאלה גרועים. אנחנו עדיין מייצרים מספיק מצבים בשביל לנצח משחקים פשוט כלום לא נכנס. גול אחד מ89 בעיטות אחרונות לשער כשרובן מתוך הרחבה (50 ומשהו, לא זוכר בדיוק).
    כרגע שום כדור לא נופל לנו כמו שצריך, כלום לא משחק לטובתנו על הדשא (חוץ מהטעות של מי אתמול שאוריגי החמיץ כמובן).

אתם משחקים טוב? לא. אבל המומנטום משחק תפקיד אז השוער של פולהאם ישמיט כדור, ופוגבה יסובב בשמאל מ20 מטר.
    המומנטום נותן ביטחון, וכשיש ביטחון דברים עובדים יותר טוב.
    אצלנו המומנטום הוא שלילי, אז פירמינו לא מסוגל לשים גול גם מ4 מטר, ושום דריבל לא עובד לסלאח, ושחקנים במצבים מצוינים בועטים בכדור לא טוב וזה הולך בכלל לכיוון הקרן ולא לשער.

כי שוב, אנחנו כן מגיעים למספיק מצבים כמעט בכל משחק בשביל להכריע אותו ולא בגולים מטורפים או מצבים קשים אלא מצבים שצריכים להיכנס. אפילו אם טרנט נראה כמו כלום ושום דבר.
    כרגע, יותר מהכל, הבעיות הן מנטאליות ולא מקצועיות (במשחקים האחרונים, לא על פני כל העונה שברור שיש לנו בעיה אדירה עם זה שאין לנו בלמים).
    רואים את זה בבירור על השחקנים - הם נראים מיואשים. אף אחד לא מאמין שנבקיע וננצח למרות שעל הדשא אנחנו מראים עליונות ברורה לחלוטין בכל משחק.

קלופ מאוד רוצה להחתים בלם.
    הבעלים אמרו לו שאין כסף.
    לא משנה כמה המצב גרוע, זה לא ישתנה.

מעניין להם תתחת הצלחה על הדשא. הם רק רוצים שהנכס יגדיל את השווי שלו מבלי שהם ייאלצו להוציא שום כסף בשביל זה.

מניח שעדיין יהיו אוהדים שיבלבלו במח שקלופ פשוט לא רוצה לעשות רכש.

פשוט בעלים זבל. טופ עולמי במשך 3 שנים, שיא בהכנסות, הסכמי חסות גדולים, ואין לנו פאקינג כסף לעשות החתמה כשאנחנו במצב חירום.
    צריך לעשות נגדם מלחמה ולהעיף אותם מהמועדון.

נערך לאחרונה ב: ‏23/1/21
מצב נושא:
הנושא נעול.