ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. oranfu Member

כן ידוע שזה ב-LFCTV אבל הרבה יותר נח אם זה משודר בטלויזיה (מה גם ש-LFCTV לא עובד מי יודע מה).

דאנס לא יצא למחנה האימונים כי הוא לא כשיר עם בעיות גב.
    זה שיש בו עניין ממועדונים שרוצים לקחת אותו בהשאלה לא רלוונטי, יש דיווחים דומים על גורדון שכן יצא.

2. Esomech Member

באסקומב יצא עם כתבה שמצד אחרת לא אומרת כלום, מצד שני שזה בא ממנו אולי זה כן רמז לבאות.

טוען שבכדורגל של סלוט, העמדה של הקשר האחורי היא עמדה מאוד קריטית לצורת המשחק שלו, ובין אם סלוט חושב שיש לו כרגע את השחקן המתאים לעמדה הזאת או שמחלקת הסקאוטינג תצטרך להמשיך את העובדה שלה על העמדה הזאת.
    ובכללי שזה יהיה בלתי נתפס אם במועדון יתעלמו מההשפעה שהייתה לרודרי ורייס על הקבוצות שלהם בעונה שעברה, והנחיתות שם שהורגשה במהלך המאבק אליפות.

מתייחס גם לחוזים של סאלח וואן דייק, טוען ששני הצדדים לוקחים את הזמן במודע, ששניהם מודעים לחשיבות שלהם וליתרונות שיש לשוק להציע כבוסמן. ושהמצב העניין הנוכחי כנראה שניהם יעזבו בסיום העונה הבאה, אלא אם כן יגיעו הצעות ענק מכיוון סעודיה כבר הקיץ. ושגם אם כן יאריכו בסוף, ההצעה שיקבלו תתכתב עם העקרונות של FSG בנוגע לשחקנים מבוגרים, וכנראה תכלול חוזה קצר יותר בשכר נמוך יותר אבל עם בונוסים גבוהים יותר כתמריץ.
    ושבכל מקרה במועדון צריכים להתחיל לחשוב על היום של אחרי העזיבות שלהם. אז אם יגיעו שחקנים לעמדות האלה ההגנה וההתקפה זה לא יהיה בהכרח פרופילים של כאן ועכשיו.

בנוגע לטרנט. הוא טוען שהסיטואציה איתו הכי מורכבת ובעייתית. כי הוא בשנות השיא שלו, וחוזה חדש יצטרך לשקף בין היתר את המעמד שלו בקבוצה ואפילו בעיר, ושזה משהו שהיה צריך להסתיים כבר בתחילת השנה, אבל בגלל העזיבה של קלופ, אלו דברים שהתעכבו ולא הגיעו אליהם.

אם הייתי צריך להסיק בין השורות ולשאר מה יקרה:
    -יגיע קשר אחורי בפרופיל גבוה. (לא יודע איזה אופציות קיימות בשוק בכלל שיוכלו להיחשב כפרופיל גבוהה)
    -טרנט ישאר בחוזה יקר (וישתמשו בזה כתירוץ פיננסי ויתעלמו מזה שבערך 400 אלף פאונד שבועיים התפנו אחרי העזיבות של טיאגו מאטיפ ואדריאן)
    -ואן דייק יאריך בשנה(גם בזה ישתמשו בתירוץ)
    -סאלח לא יאריך

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. oranfu Member

כן, אני התרשמתי בצורה דומה מהכתבה של באסקומב.

לא יודע לגבי קשר אחורי בפרופיל גבוה (לא נראה שיש כזה בשוק) אבל כל בר דעת מבין שאנחנו חייבים שחקן רכש משמעותי לעמדה הזאת.
    אין משהו יותר דחוף מזה.

אבל לגבי סלאח וואן-דייק אני התרשמתי טיפה אחרת.
    לדעתי אנחנו מאוד רוצים לקבל הצעות גבוהות על שניהם.
    לפי כל מה שאנחנו יודעים, אין בכלל מו"מ איתם (ולפחות במקרה של ואן-דייק הוא חוזר ואומר שרוצה להישאר). באסקומב גם אומר שהצעות ענק מסעודיה יכולות לשנות דברים, ואני מפרש את זה כהזמנה להצעות עליהם.
    כרגע זה נראה שלא יגיעו הצעות אז לא יודע מה נעשה איתם. לא נראה שהם רוצים לפרוש עדיין, אולי מנסים לראות מי ימצמץ ויתפשר קודם (הם או המועדון).
    הייתי אומר שהכל פתוח ואם אני צריך להמר אז שניהם יעזבו בקיץ הבא, ספק אם נקבל עליהם כסף (אולי ואן-דייק יחתום על חוזה חדש בתנאים מופחתים כי נראה שהוא מאוד רוצה להישאר).

לגבי טרנט אין שום דבר מורכב - הוא הפנים של המועדון, הוא שחקן בית, הוא שחקן שיכול לבחור את המועדון שישחק בו (כולם יעמדו בתור להחתים אותו אם יהיה בשוק) והוא אמור להיות לפני השיא. המורכבות היחידה היא שהוא ירצה לקבל משכורת בהתאם ואנחנו לא רוצים לשלם כאלה משכורות.
    העזיבה של קלופ עיכבה דברים ולא הגיעו אליהם? אחלה תירוץ. זה משהו שהיה צריך להסתיים הכי מאוחר עוד בקיץ הקודם, אבל המועדון הזה לא נוהל בכלל בשנתיים האחרונות.

דאנס עובר לפליימות' בהשאלה.
    מבאס, אני מעדיף אותו חלוץ על פני נונייז.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/24
    Esomech ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  4. k_700 Member

אמממממ מורטן יולמן עדיין לא עבר… והוא גם מזכיר את הקשר האחורי הקודם של סלוט בסגנון…
    לדעתי הוא בוננזה ענקית הגנתית ומבחינת פוזשן ובילד אפ. אם המחיר הוא משהו באיזור 20-25 מליון פאונד הוא הגניבה של הקיץ הזה לאן שלא ינחת.
    רקאומר.

5. oranfu Member

סלוט אומר שהסגל מספיק טוב כבר עכשיו, אבל הוא עובד עם יוז על לחזק את הקבוצה והוא יתפלא אם לא יצטרפו שחקנים בחודש הקרוב.

מסתבר שרוברטסון פצוע ולא ייקח חלק פעיל בכל מחנה האימונים.
    אני אומר לכם שעם כל הכבוד, אנחנו צריכים מגן שמאלי חדש שלכל הפחות יהווה תחרות ממשית על חולצת ההרכב כי רוברטסון לא רק בירידה מקצועית אלא התחיל לסבול מלא מעט בעיות כשירות.

ציטוטים מעניינים של ג'ונס ממסיבת העיתונאים:
    כשעליתי לקבוצה היו לנו שחקנים world class באגפים והקשרים היו יותר רצים (כלומר אמורים לסגור שטחים) וממושמעים.
    עכשיו מרכז הקישור הופך להיות הלב של הקבוצה, מבחינת בילד-אפ, וכמה אנחנו מרגישים בנח עם הכדור, לא להילחץ איתו ולחפש איך להכריע את היריבות. הרגיש לי בעבר שהיינו יותר ישירים, יותר למעלה-למטה למעלה-למטה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ברור שצריך מגן שמאלי שכבר עכשיו לכל הפחות יאתגר את רוברטסון, לא חושב שיש פה מישהו שלא יסכים עם הקביעה הזאת. השאלה, כמו בהרבה עמדות אחרות בסגל, היא מה קורה עם החומר הקיים בעמדה הזאת aka צימיקאס. אני חושב שבשנתיים הראשונות שלו אצלנו כולנו הרגשנו איתו בנוח כאופציה ב', לתקופות אפילו נטען שהוא עדיף על אנדי - אבל בשנתיים האחרונות יש איזו ירידה אצלו. לא יודע מה הסיבות אבל אני לא אופתע שבהינתן החורים האחרים היותר קריטיים בסגל, סלוט ירגיש שהוא יכול לקדם את היווני יותר מקלופ, שגם בתקופות רעות של אנדי לא מספיק נתן לו את הצ׳אנס בעיניי.

העמדות הברורות שדורשות חיזוק ידועות לכולם, קשר אחורי ובלם, זה משתקף גם בדיווחים המועטים שאני רואה. שאר העמדות זה לוקסוס שבהינתן fsg סבירות מאוד נמוכה שיקרה בהן משהו.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

צימיקאס חביב כגיבוי לשחקן שכשיר כמעט תמיד.
    אני לא חושב שהוא מספיק טוב ליותר מזה, ואנחנו כבר צריכים יותר מזה.

אני חושב שצריכים גם באותה רמת דחיפות גם שחקן התקפה שיכול לשחק בימין. כרגע בסגל זה רק סלאח.

Esomech ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ריאלי לדבר כבר על מה שצריך?
    כולנו פה נסתפק בקשר אחורי ובלם רק כי הפחידו אותנו כבר שכלום לא יגיע אולי.

oranfu, Scouser Tommy ו-Esomech אוהבים את זה.
  9. Esomech Member

סלוט אמר אתמול שזה יהיה מאוד יפתיע אם לא נחתים אף אחד.
    אז כן מאמין שתיהיה משהו.

ובלי קשר להעברת.
    אני חייב להגיד שאני מתחיל מאוד לחבב את הבחור.
    נותן רושם שהוא מאוד מעורב, מאוד יודע מה הוא רוצה, כנה, וגם השחקנים כבר מדברים עליו בצורה מאוד טובה מעבר למה שציפיתי.
    אולי נפלתי לפרופגנדה, ובלי קשר לזה עדיין צריך לשפוט אותו לפי היכולת של הקבוצה.

מקווה מאוד שיצליח להוציא מנונייז את מה שהוא חושב שהוא שווה.
    אני קצת הרמתי ידיים, חושב שהוא שחקן טוב, מסוכן, מעורב, שהמהירות והכוח שלו מאפשרים לו לייצר דברים ממצבים שהיו נראים אבודים כבר. סוכן כאוס זאת הגדרה מאוד מדוייקת לגביו.
    אבל מהצד של הסיומת והאנד פרודקט בכללי, יש לי ספקות רבים. ופה ההבדל בין חלוץ שיכול להגיע ל40-50 שערים בכל המסגרות לבין חלוץ שמגרד את ה25 מלמטה. כי לווליום של המצבים בשביל לסיים במספרים האלה הוא מגיע. אבל לא נראה שיש לו את שלוות הנפש וחוכמת המשחק בשביל להיות עקבי ומסוכן כל הזמן. אם סלוט יצליח להוציא ממנו משהו. זה יכול להיות משהו מעניין מאוד.
    ולמרות כל זה, עם גוטה לא היה עשוי מזכוכית, אני חושב שהוא היה החלוץ הפותח די בקלות.

גם מאוד מעניין אותי לראות מה התוכניות שלו לסובוסלאי, פארנברח, טרנט וגאקפו.

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  10. oranfu Member

כן, הוא מדבר לעניין.

יחד עם זאת, צריך לקחת בעירבון מוגבל את הדברים של השחקנים. הרי לא משנה מה, הם היו מדברים עליו באופן חיובי.
    בגלל זה הבאתי את הציטוטים של ג'ונס. מעבר ללדבר בהתלהבות\אופן חיובי על סלוט, הוא ירד לפרטים לגבי השינוי וזה מה שהיה מעניין בעיניי.

חושב שהשחקנים הכי מעניינים מבחינת התוכניות לגביהם הם טרנט, גרבנבראח וג'ונס.
    טרנט - הכי ברור למה.
    גרבנבראח - אולי גם כי הוא הולנדי, אבל גם כי זה שחקן שנראה לי שעל הנייר מתאים להיות קשר מרכזי אצל סלוט. הוא טוב תחת לחץ, הוא גדל בסגנון דומה של בילד-אפ באמצע והוא מגוון ביכולות שלו. אולי מאמן הולנדי שמאמין בו (אם מאמין בו) זה מה שהוא צריך בשביל לממש את הפוטנציאל אחרי שנים לא טובות במינכן ואצלנו.
    ג'ונס - אף פעם לא הסתרתי שאני מחזיק ממנו. לדעתי יש לו הרבה יותר ממה שהוא הראה עד היום. והדברים שלו במסיבת העיתונאים מעניינים בהיבט הזה כי נראה שהוא חושב שהסגנון של סלוט והדרישות שלו מהקשרים יותר מתאימות לו. ברור לכולם שג'ונס לא יכול היה להיות שחקן אגף אצל קלופ וגם היכולות הטבעיות שלו הן לא בדיוק מה שקלופ אהב מהקשרי אמצע שלו.
    אז אותי מעניין לראות איך סלוט ישתמש בו ואיך הוא ישתלב. תחת קלופ הוא עבר "חינוך מחדש" לקשר אמצע שעסוק בעיקר בעבודה טקטית ובלא לאבד את הכדור וזה כשהנטייה הטבעית שלו היא לנסות לייצר דברים עם הכדור.
    הלוואי ההגעה של סלוט תעשה עבור ג'ונס את מה שהוא חושב שהיא תעשה (לפי הדברים שלו). לדעתי הכישרון שלו הוא לרמות הגבוהות של הליגה והוא ממש לא הראה את זה מספיק.

חושב שרוב השחקנים האחרים (אם לא כולם) דיי ברורים בתפקוד ובעמדות שלהם (אולי גם סביב העמדות\תפקוד של אליוט וסובוסלאי יש סימני שאלה מסויימים).

הקופ בישראל, Liverpool-Forever ו-Esomech אוהבים את זה.
  11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

20 דקות לתוך המשחק הראשון תחת סלוט ואני כבר יכול להגיד בביטחון מלא שאנדו לא יכול לשחק אצלו. הקשרים המרכזיים יורדים מאוד אחורה ובונים במסירות קצרות על שטח קטן. אנדו לא מסוגל לזה בפרמיירליג. ספק אם ג׳ונס גם אגב.

oranfu, Liverpool-Forever ו-Esomech אוהבים את זה.
  12. Esomech Member

מחזק
    בראדלי נראה מעולה
    קוואנסה וואן דר ברג התחילו חלש אבל השתפרו מאוד
    ניוני נהדר גם

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרשימו:
    ניוני - למרות שאני לא יודע אם זה רלוונטי לליגה. אני בספק אם הוא כבר ברמה המתאימה.
    דואק - אני אוהב את הדריבל שלו.

בעייתי:
    אנדו - 3 פעמים איבד כדורים בלי לחץ וכמעט ספגנו.
    באופן כללי - חוץ מלבנות על מסירות של סלאח לא היה לנו כלום לתת 90 דקות.

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  14. Rushie Member

זה על הפנים שזה הקיץ הראשון של סלוט והוא נאלץ לצאת למחנה עם 5 שחקנים בוגרים בקושי. הפלוס היחידי במצב זה שהוא יכול לראות מקרוב הרבה מהצעירים.

Esomech, Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  15. oranfu Member

המסקנה הראשונה שלי מהמשחק היא גם על אנדו.
    קודם כל מבחינה הגנתית פשוט אין לו שום נוכחות, הוא מקסימום כמו יתוש שמנסה להפריע לשחקני יריבה (ומדובר בקשר אחורי).
    אבל עם הכדור, אני בספק גדול מאוד אם הוא יהיה מסוגל לשחק תחת סלוט. הוא לא יכול לקבל כדור תחת לחץ והוא לא יכול לקבל כדור עם הגב ולהסתובב. זה היה הדבר הכי בולט במשחק. לא כשחקן הרכב וגם לא כמחליף כי אפילו הילדים שנכנסו היו טובים ממנו משמעותית.

ג'ונס, לטעמי, כן מתאים וכן היה יחסית טוב (למרות שגם היו לו פעולות לא טובות) אבל כמובן שנפצע מהר מאוד.

קוואנסה ו-VDB היו טובים. גם בסדר גמור עם הכדור ובמיוחד הגנתית.

בראדלי היה טוב מאוד, אני כבר לא מופתע מזה.

קשה לי קצת לשפוט את אליוט (משחק רע) וסובוסלאי כי ברור שהם לא false 9 וזה שאנחנו יוצאים למחנה אימונים בלי חלוץ בסגל זה לא רציני.

עוד משחק שמחזק את דעתי שאם אנחנו מצפים מסלאח להיות שחקן מוביל אנחנו עושים טעות אדירה. הוא פשוט לא טוב. אמנם בישל את הגול, אבל רוב המסירות שלו הן לא מדוייקות והוא פשוט מוסר לכיוון כללי של שחקן ומקווה לטוב. דריבל ממזמן כבר אין לו וגם כשהוא מתפנה לבעיטה זה או מסירה לשוער או כדור לשמיים.

ניוני היה טוב מאוד. הילד הזה שחקן. אני לא יודע אם הוא מוכן פיזית לבוגרים כי הוא רבע עוף, אבל יש לו כדורגל וצריך לבנות אותו פיזית (מבלי לגרום לפציעות כהרגלנו).

דואק קצת מפוזר, אבל הוא מקבל כדור מול שחקן הגנה ופשוט עובר אותו. שוב ושוב ושוב במשחק וזה ייצר מצבים.
    לדעתי עם הכדור הוא מקשה על שחקני הגנה יותר מסלאח.

יש עוד הרבה עבודה טקטית, אבל באמת שגם חייב להיות רכש. על מגן שמאלי, בלם או שחקן התקפה נוסף אפשר לבלבל במח שמחכים למשהו הרבה יותר טוב ממה שיש לנו ומחכים להזדמנויות, רע מאוד אבל נגיד. קשר אחורי אי אפשר למכור סיפור כזה. יש מאות קשרים אחוריים בעולם שהם יותר טובים ממה שיש לנו. יש כאלה גם בליגה הישראלית.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.