ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. הקופ בישראל Member

תרגום שלי לעמוד הפייסבוק שאני מנהל (תומכי ליברפול בישראל) - מוזמנים להצטרף
    https://www.facebook.com/share/g/pbxaM656YmNtE8Av/

ארנה סלוט מתארח | "יורגן קלופ השאיר כאן תרבות נפלאה בשבילי"

ארנה סלוט יושב לענות על כל השאלות שתרצו לשאול את מאמן ליברפול, כשהוא חושף איך הוא הכיר את השחקנים, אילו כללים הוא הכניס למועדון, וכיצד הוא מיישם את הפילוסופיה שלו.

איך אתה מכיר כל שחקן בסגל [כמאמן חדש]?

זו עבודה יום-יומית. אני עדיין לומד להכיר את כל שחקן יותר ויותר. זה הרבה על להעביר את הרעיונות שלך לשחקנים, וגם להכיר אותם, איך הם מרגישים בעמדות מסוימות, איך הם משחקים אחד עם השני ובתוך הטקטיקות שאנחנו רוצים להכניס. אתה עושה זאת בישיבות קבוצה, וגם במפגשים אישיים, ובמפגשים האלה אתה שומע יותר ויותר על החיים הפרטיים שלהם. זה תהליך שמתמשך כל הזמן. אני לא מהמאמנים שרוצים להכיר את כל השחקנים בשבוע הראשון ולקיים 150 פגישות! לא, זה קורה בהדרגה, צעד אחר צעד, תוך כדי ניסיון ליישם דברים ולהכיר את השחקנים טוב יותר.

האם אתה מכניס כללים חדשים לשחקנים כשאתה מתחיל במועדון חדש?

אולי הכנסנו אחד או שניים, ואם תשאל אותי, אולי אפילו לא אדע מה הם. כבר הייתה כאן תרבות מצוינת של שחקנים שמגיעים בזמן; אני שונא כשצריך לדבר על קנסות לשחקנים שמאחרים. זה דבר טבעי להגיע בזמן. אבל התרבות הזו כבר הייתה כאן ואני לא יכול לחשוב על כלל ששיניתי. אולי הדבר היחיד, ואני לא בטוח אם זה כלל, אבל הם היו רגילים להיכנס למלון לילה לפני משחק. ואת זה שינינו, כי אני והצוות שלי מרגישים שהמקום הטוב ביותר לישון בו הוא המיטה שלך בבית, וזה נותן לך את המנוחה הטובה ביותר. זה לא כלל, אבל זה אולי אחד הדברים הבודדים ששינינו – השחקנים לפני משחק בית ישנים בבית שלהם, במקום להיות במלון.

יש רשימת קנסות, אבל השחקנים מנהלים את זה בעצמם. זה מה שהם עשו כבר בשנים האחרונות, ואנחנו פשוט שמרנו על כך. אבל מה שאני מרגיש ורואה, הוא שהשחקנים כמעט לא מקבלים קנסות כי הם תמיד מגיעים בזמן. זו התרבות שדיברתי עליה שיורגן קלופ השאיר מאחור, אולי קצת כמו התרבות הגרמנית של תמיד להיות בזמן, בעוד שאנחנו ההולנדים לפעמים קצת שונים בזה! אבל אני באמת אוהב את זה, כי בכל פעם שאני רוצה להתחיל אימון או פגישה, הם כאן בחדר הכושר ותמיד בזמן. בהולנד זה לא תמיד שכיח כמו שזה כאן.

האם אתה משתמש ברשתות חברתיות?

אני לא משתמש ברשתות חברתיות. אני כן עוקב אחרי אתרי אינטרנט על כדורגל כי אני רוצה לדעת, במיוחד אתרים הולנדים, מה קורה שם – אילו שחקנים עוברים קבוצות או איך המועדונים מתפקדים. אבל אני לא נמצא באינסטגרם או בטוויטר (או איך שקוראים לזה עכשיו, X). אין לי חשבון שם. אין לצפות שאני אהיה בטיקטוק בזמן הקרוב, אז אל תצפו לזה ממני.

כמה זמן לוקח לקבוצת שחקנים חדשה להבין את הרעיונות שלך? האם אתה מרגיש שבשלבים מוקדמים הפילוסופיה שלך כבר מובנת לשחקנים?
    כן, במידה מסוימת, אבל זה קשור מאוד למה שאמרתי קודם – שבסגנון המשחק יש הרבה דמיון למה שאנחנו מנסים לעשות עכשיו ולמה שהם היו רגילים. כמובן, במצבים מסוימים אנחנו רוצים שהם יתנהגו קצת אחרת ממה שהיו רגילים, אבל זה עוזר אם אתה ממשיך עם פילוסופיית משחק שהייתה דומה למדי. וזה עוזר גם שיש לשחקנים הרבה איכות, כי ככל שיש להם יותר איכות, כך הם מבינים ומבצעים מהר יותר. וברגע שהם מבצעים, אפשר להראות להם קליפים של איך אתה רוצה שזה ייראה, ואז זה הולך די מהר. הכל תלוי בקבוצה שאתה מקבל מהמנהל הקודם, ואני הייתי בר מזל שהשחקנים לא רק מבינים את המשחק ממש טוב, אלא גם הייתה כאן תרבות מצוינת במועדון בכל מה שקשור לשאלה: מה אתה עושה כל יום כדי להפוך לשחקן טוב יותר? האם אתה תמיד בזמן לפגישה או לאימון? יורגן הטמיע את זה טוב מאוד, ולכן היה לי קל להתחיל בהרבה היבטים. עד עכשיו זה היה נחמד.

איך היית מתאר את הפילוסופיה שלך?

כמו הרבה מנהלים שנמצאים כיום בכדורגל, אני חושב שרובם רוצים שהכדור יהיה יותר אצלם מאשר אצל היריב. ואם אתה רוצה את זה, אתה צריך ללחוץ על הקבוצה השנייה גבוה ולדעת מה אתה רוצה לעשות עם הכדור כשיש לך אותו. רואים את זה הרבה בכדורגל המודרני. לפני כמה שנים זה היה יותר מאוזן, היו מנהלים שהעדיפו להגן ואחרים שיותר אהבו לתקוף. אבל עכשיו, במיוחד במועדוני העל בכל מדינה, הם מעדיפים את סגנון המשחק שבו הקבוצה שלהם מחזיקה הרבה בכדור.

מה לוח הזמנים שלך ב-24 השעות לפני משחק?

זה הרבה צפייה במשחקים של הקבוצה השנייה והכנה לפגישה שלי. ביום המשחק, תמיד יש לי פגישת תכנון משחק, שאותה ניסינו ליישם באימונים בימים הקודמים, אבל אז מראים לשחקנים יותר מה הם יכולים לצפות ומה אנחנו רוצים מהם. הפוקוס שלי הוא על הפגישה הזו ביום המשחק ועל הכנת הקבוצה בדרך הטובה ביותר. לאחר מכן אני די רגוע, כי אני חושב שעשיתי את מה שהייתי צריך עד הרגע שבו המשחק מתחיל, ואז צריך להיות מוכן לבצע התאמות אם יש צורך. אבל אני די ממוקד. אני מעדיף להיות לבד או עם הילדים והאישה שלי. אני לא אוהב שחברים או משפחה מגיעים ביום המשחק, כי אני ממוקד במשחק ובפגישה שאני מציג."

https://www.youtube.com/watch?v=wPlZXdphbQs

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אמרתי ולמה הפכת את זה.
    אבל לא יכול להגיד שלא ציפיתי לזה ממך.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. oranfu Member

די גיל, די. אף אחד לא טען שטרנט לא מהיר. קיי מכיר את דעת הקהל של ליברפול, הפיד שלו עמוס באוהדי ליברפול בדיוק כמו הפיד שלנו.

הנה, לא צריך ללכת לטוויטר, גם פה בפורום יש לפחות אוהד אחד שלנו שחושב שטרנט מהשחקנים היותר איטיים בסגל.

אגב, אם אני צריך להעריך מי הכי מהירים?
    וירג'יל, נונייז, גומז, סובוסלאי, קונאטה\סלאח\דיאז

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  4. k_700 Member

לא אוהדי ליברפול תמיד דירגו אותו כ-5 מהסוף במהירות בקבוצה.
    זו תמיד הייתה הטענה המרכזית אליו, פשוט חוסר במהירות. כנראה המסה של השרירים והג׳וס.

משער שאם ראשי היה רושם לך שהוא תמיד היה מהמהירים בקבוצה שניכם הייתם שמים לייק ומסכימים.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון כי ראשי ואנחנו אף פעם לא חלוקים בדעותנו.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 48)

1. oranfu