ליגה ארגנטינאית - אפרטורה 09

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏20/8/09.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לגבי מתאו אם אני לא טועה הרוחו קנו מקליארי את חלקם בכרטיס השחקן שלו, אך עדיין חצי מהכרטיס בבעלות אנשי עסקים. בכל מקרה לא מדובר על השאלה, שרק לא ברור כמה אחוזים מהכרטיס בבעלות אינדפנדיינטה, החוזה הוא לשלוש שנים.

נאבארו שוער לא רע, אבל אם לריבר אין כסף להביא רכש עדיף היה לבזבז את המעט שיש על עמדות יותר בעייתיות, ככה לפחות אני חושב. וגה הוא שוער בינוני פלוס ומתחריו הם שני שוערים צעירים שנראו טוב מאוד במשחקי ההכנה, נאבארו כנראה ידיח את וגה מההרכב אבל ההבדלים לא כל כך גדולים לדעתי.

אני עדיין מחכה שמישהו יחשוף שהסיפור של אלמיידה הוא בדיחה...

מוסיף בעריכה: או קיי כנראה שטעיתי, על פי OLE הרוחו קנו את החלק של קליארי בכרטיס של הבלם בעוד החלק השני היה עדיין שלהם, כך שמתאו הוא שחקנה של אינדפנדיינטה במאת האחוזים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/8/09
  2. benos Member

התכוונתי רצינית מבחינת שחקן, לא בטוח שהוא השחקן הנכון לריבר. כולם נראה לי חושבים שריבר צריכים בלם שמארגן את ההגנה וקשר אחורי, אני מהרושם שקיבלתי מארצ'ובי ובאראדו נגד לאנוס חושב שמדובר בשחקנים מאוד בינוניים, גם לא טובים בהתקפה וגם רכים בהגנה.
    אוחדה לא משחק השנה בריבר? על איזה שני שוערים מדובר אתה יודע?

יש לי הרגשה שאינדפנדיינטה הולכת להיות טובה השנה, אולי בגלל המאמן, אולי כי ריעננו שם את הקבוצה, אולי כי הביאו רכש טוב ולא סתם החתימו לפי שמות, אולי כי יש שם שחקנים יותר רעבים, לא יודע אבל יש לי הרגשה שהם יהיו טובים השנה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/09
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אוחדה כבר חתם במקסיקו ואז התגלה בדמו נגיף כלשהו, אני לא זוכר איזה, שהוביל לביטול ההעברה. כרגע הוא שייך לריבר אבל עובר טיפולים ולא ישחק כדורגל בחודשים הקרובים. גונסאלו מארינלי ולאנדרו צ'יצ'יסולה הם שני השוערים הצעירים, שכל אחד מהם קיבל הזדמנות במשחק שלם במהלך המסע בארה"ב, על פי התקשורת שנייהם שיחקו טוב מאוד ואם אני לא טועה ריבר לא ספגה במשחקים האלו.
    על מארינלי לפחות שמעתי כבר בעבר דברים טובים, בצ'יצ'יסולה נתקלתי לראשונה.

בקשר לריבר - לדעתי היא צריכה 9 שהוא סקורר, 5 עם יכולת ניהול משחק (אלמיידה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx ), לפחות בלם אחד ושני מגנים, אולי גם קשר ימני (תלוי במערך). אבל יכול להיות ששני הפאראגוואים האלמוניים יחסית שחתמו בקבוצה יפתרו חלק מהבעיות, אני לא מאמין אבל יכול להיות (אחד מהם הוא 5 השני שחקן הגנה).

:aa1: - הליגה תפתח היום בערב (לילה שעון ישראל) בלה פלאטה שם תארח הלובו את גודוי קרוס (01:00 שעון ישראל), בשורות הלובו הכישרון הקולומביאני מרקו פרס צפוי לשבת על הספסל בעוד גודוי קרוס תציג קבוצה חדשה לגמרי לעומת זאת המפתיעה של העונה שעברה.

יותר מאוחר אינדפנדיינטה תארח במגרשה של לאנוס את ניואלס (03:00 שעון ישראל), האדומים ללא נאצ'ו פיאטי שזה עתה חתם ואולי גם ללא הקפטן מתאו שההעברה שלו צריכה להגיע מאיטליה (יחכו עד הרגע האחרון לדעת), אבל עם פאטריסיו רודריגס מס' ה-10 החדש. גם ניואלס תחסר את הקפטן שלה כשאל פלאקו סקיאבי, מחזיק הליברטאדורס הטרי, ירצה עונש הרחקה.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מקווה שפרס ישולב במשחק....אליאס, יש שידור של חימנסיה?

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

המשחק ישודר על ידי ערוץ 7 הארגנטינאי, מכיוון שזה ערוץ פתוח אני חושב שיהיו פחות אתרים באינטרנט שישדרו את המשחקים, שכן אם כל ארגנטינה יכולה לצפות אז לפחות אנשים יש אינטרס לעלות את זה ברשת. מצד שני אני לא חושב שערוץ 7 ילחם באתרים הפיראטים ככה שיכול להיות שזה יעבוד הפוך, לטובת אלו שעוקבים מחוץ לארגנטינה. בלווין לא בדקתי אבל יש סיכוי טוב לדעתי.

עידן, מעבר לשני החלוצים הפותחים יושב על הספסל של הלוב גם פאמפה סוסה הותיק, לפרס תהייה תחרות קשה מאוד על דקות המשחק העונה. האמת שלא נכנסתי לאתרים של הקבוצה לבדוק, אבל אני לא בטוח שהוא יהיה בסגל בכלל, שווה בדיקה.

פאטיטו אתה יודע מה ההרכב הצפוי שלכם למשחק היום? הבנתי שיש סיכוי גדול שהילאריו יפתח בשער ואסמן יאכל ספסל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/8/09
  6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מקווה שאני אוכל לראות את המשחק....

אני לא מצפה מפרס להבקיע צמדים על ההתחלה, אני בכלל מקווה שהוא קודם יתאקלם טוב במדינה, סה"כ אסור לשכוח שהוא עדיין לא בן 19. בקולומביה מאוד עוקבים אחריו וכולם מחזיקים לו אצבעות שיצליח, הוא באמת יכול להגיע רחוק. אני מרוצה שלא הלך לקבוצה גדולה שכן בחימנסיה הסיכויים שלו להתפתח ולקבל יותר דקות גבוהיים יחסית אם היה הולך לולס, בוקה או ריבר. (למרות שנראה לי שגם ריבר זקוקה לחלוצים).

עריכה:
    קראתי עכשיו באתר של הלובו שמרקו פרס ועוד מספר שחקנים מתאמנים על כושר גופני כדי להכנס לכושר משחק ולא נכללו בסגל להיום כלל. להלן 19 השחקנים שיירשמו למשחק היום:

Leonardo Madelón decidió concentrar a 19 jugadores con vistas al encuentro del viernes. Ellos son:

Gastón Sessa, Milton Casco, Rubén Maldonado, Ariel Agüero, Marcelo Cardozo, Mariano Messera, Fabián Rinaudo, Luciano Aued, Sebastián Romero, Juan Cuevas y José Vizcarra (hasta aquí los once titulares). Además estarán presentes Pablo Bangardino, Lucas Landa, Dardo Miloc, Lucas Castro, Israel Roldán, Juan Neira, Gabriel Martinena y Denis Stracqualursi.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא רק שהוא לא בסגל גם פאמפה סוסה לא בסגל, ומי שכן זה עוד שני חלוצים מבטיחים שיאבקו על דקות משחק - סטרקואלורסי ונאירה. סה"כ הרבה חלוצים סבירים בסגל, היתרון של פרס הוא שאף אחד מהחלוצים האלו לא הראה עוד שהוא יותר מסביר (להוציא את סוסה שמעבר לשיא כבר) ולכן יכולת טובה שלו תעזור לו, מצד שני הוא שחקן מושאל וככזה יש לו עדיפות משנית.

8. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתור אחד שראה בצעירותו (לא שעכשיו אני סבא) ליגה ארגנטינאית שכוללת קבוצות כמו אינסטיטוטו ובלגראנו - רציתי לדעת האם מדובר בקבוצות מבוססות ששוות ליגה עליונה וסתם נתקעו בליגת המשנה, או שמדובר פשוט במקריות שבה התחלתי לעקוב אחרי הליגה בארגנטינה, בדיוק כשלשתי הקבוצות הייתה הבלחה רגעית בהיסטוריה שלהן?

איפה הימים של התקצירים בערוץ הספורט של כל המחזור... הליגה בארגנטינה זה כמו גירסה מורחבת של דרום איטליה שאני כל-כך אוהב. האיצטדיונים העקומים, הדשא שבחורף בוצי ובקיץ צהוב, הקהלים המדהימים שלא סותמים לרגע ומוסיפים כל-כך הרבה צבע, סגנון המשחק ההזוי שמשלב טכניקה אדירה וכניסות אינסופיות ברגליים - אין על זה.

סיקור נהדר. תודה רבה!

9. תומר22 Member

אליאס (ושאר השותפים), בראבו! כל הכבוד על הסיקור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

כיף שהליגה חוזרת, למרות העזיבה של הרבה שחקנים טובים אני מאמין שיהיו מי שימלאו את החלל. אני שוב מאחל ללאנוס וסובלדיה לזכות בתואר, אבל נראה לי שהפעם זו תהיה בוקה.

אגב, אני מבין את הזלזול בהחתמה של אלמיידה, שלא שיחק באופן מסודר כבר כמה שנים, אבל מבחינתי כיף שהוא חוזר, גם אם זה רק בשביל הנוסטלגיה ומהיכולת לא נשאר דבר. אני מקווה שנזכה לראות את אלמיידה, אורטגה וגאז'רדו יחד על המגרש לפחות לכמה דקות.

10. benos Member

סודאמריקאנה

בוקה 1 : ולז 1
    המשחק האטראקטיבי ביותר של הארגנטינאיות הסתיים בתיקו 1 אתמול ב"בומבונרה", בוקה פתחה בסערה את המשחק וכבשה כבר בדקה ה-3 משער של מאוצ'ה הצעיר, בוקה המשיכה ללחוץ כל המחצית והגיעה לכמה מצבים קורצים שלא נוצלו כראוי ואת המחצית שבה שלטה סיימה רק עם יתרון של 1. במחצית השנייה ולז נכנסה לעניינים והתחילה גם היא לתקוף, לולז היו כמה התקפות לא רעות עד שבא השער בדקה ה-78, מסירה שחותכת את ההגנה של בוקה מגיע לקריסטאלדו שמוצא את ויקטור זאפאטה והקשר המנוסה משווה את התוצאה. עד הסיום בוקה ניסתה לנצח את המשחק אבל אינסואה לא ניצל את המצב שהיה לו.
    תוצאה טובה לולז אחרי הלחץ של בוקה במחצית הראשונה, בוקה יכולה להרגיש מאוכזבת מהתוצאה למרות היכולת הטובה שהציגה הקבוצה במשחק.

11. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

Nereo Rocco בהחלט גם בלגרנו וגם אינסטיטוטו מעמדות אציניות לעלייה אבל גם זה היה בעונות הקודומות שקבוצות ללא שום ציפיות עלו ליגה (טירו, הורקאן TA , סן מרטין, סן מרטין טוקומן ואתלטיקו טוקומן) כך שאני לא אתפלא אם הקבוצ/ות יעלו בסוף העונה אבל כמו במקרה אלמגרו וט'אזרס אני לא אתפלא אם נמצא את הקובצות האללו בפרימרה B (הליגה השלישית)
    אליאס הילריו נבארו אכן יפתח הערב בהרכב של טולו, שנוטע בו את התקוות לעונה למרות שעדיין לא שוחרר אסמאן גם לא יהיה על הספסל מי שיהיה על הספסל הוא השוער הצעיר אדריאן גאבריני.
    מי "שיעדר" בנוסף לפיאטי הוא החלוץ אנדרס סילברה אבל בניגוד לנאצ'ו מסיבות מקצעיות, עוד "הפתעה" בהרכב הוא שילובו של לוקאס מארקה שבנוסף אליי כבר נקטל על ידי עיתונאים רבים שכבר פינטזו על הילד לוקאס קרוספזקי, הבלם קרלוס מתאו כן ישחק אחרי שהשחרור שלו מאיטליה הגיע באופן רשמי .
    ההרכב:הילריו; ואלה, מתאו, טוציו, מארקה ; אסאבדו, גודוי; בוסה, נונייז, רודריגז וגנדין

מוסיף בעריכה: שידור למשחק היום בין אינדפנדיינטה לניואלס (ערוץ 7) http://wwitv.com/stream/b3880.asx
    עריכה נוספת: מתברר לי עכשיו שהשחרור שלא מתאו טרם הגיעה ומי שככל הנראה יחליף אותו הוא הבלם הצעיר לאונל גליאנו, אדוארו טוציו הוא זה שימלא את תפקיד הקפטן אגב באתר FUTBOLARG.COM כנארה (ככה מובטח ישודרו) שתי המשחקים של היום

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/8/09
  12. benos Member

הסגל למשחק מול ברזיל ופראגוואי

שוערים: אנדוחאר, קאריסו, רומרו.
    הגנה: היינצה, קולוצ'יני, בורדיסו, פארחה, סאנטי.
    קישור: מסצ'ראנו, גאגו, דאטולו, ג'ונאס, מקסי.
    התקפה: לאבסי, אגוארו, טבז, מיליטו, לופז, מסי.

השחקנים מארגנטינה יזומנו בשלב יותר מאוחר, ככל הנראה אוטאמנדי, פאפה וורון יהיו ביניהם, עם אפשרות לסקיאבי או דומינגז בהגנה, ובטאגלייה בקישור.

13. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אינדפנדיינטה 1-0 ניואלס
    אכזבה, פשוט אכזבה מאינדפנדיינטה , דווקא הרוחו שיחקו מעט יותר טוב אבל מול הלפרה זה לא הספיק לצערי את המשחק הזה אפשר לסכם בשלוש משפטים

1.בוסה הוא (בהחלט) לא רולפי
    2.אולי לגנדין יש את המספר של דניס אבל היכולת, אוי היכולת...
    3.פאטיטו + 10

במשחק נוסף גודוי קרוז מנצחת 2-0 את חימנסיה לה פלאטה משער של מתיאס חארה כעבור שלוש דקות וגולאסו מדהים של פיפיטה היגואין ארבע דקות לאחר פציחת המחצית
    השערים

14. benos Member

תוסיף גם את גאז'גו שעשה שני חילופים טובים, הכניס את סילברה ופיאטי, ביחד עם פאטו אינדפנדיינטה נראתה מסוכנת, עד שהוא החליף את פאטו... באמת חילוף תמוההה אלא אם כן לילד היה איזה בעיה כלשהי, השחקן היחיד שייצר משהו יצא מחוץ למשחק, בהחלט חילוף גרוע.

ההגנה של אינדי נראית יוצר טוב יחסית לשנה שעברה, מי זה הגליאנו הזה יש לך מושג?

15. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

לאונל גליאנו עוד לא בן 19 עוד אחד מהילדים המוכשרים שצומחים לנו מול העיניים (רק שאני מקווה שלא יהיה ברונו או לוקאס אוחאדה) בשלב הזה אני מעריך שהוא ישתפשף ברסרבה מי שישחק קבוע במקומו הוא קרלוס מתאו אבל בהחלט כמחליפו (לאו דווקא של קרליטוס, טוציו לא ילד) אני רואה את העתיד ברגליים של הילד המוכשר הזה , אישית ממנו מאוד נהנתי אתמול , נכון אהבתי את החילופים של טולו סילברה ופיאטי בהחלט צריכים להיות בהרכב אפילו רשמתי הרכב בפורום של הרוחו שאני רוצה לראות: הילריו; וז'ה, מתאו, טוציו, מארקה ; אסאבדו; מאנקוז'ו, פיאטי; פאטו; נונייז וסילברה
    מאנקוז'ו יעדר חודש אז כרגע במקומו אני יהיה יותר ממעוניין לראות את הילד מריאנו בריקס או את ניקולס מרטניז

עוד מה שרשמתי בפורום

אכזבה: מארקה, גודוי, מאצ'ין וגנדין
    ציפיות להמשך: הילריו, וז'ה, גליאנו, טוציו, אסאבדו, פאטו וכאמור קוקי סילברה ונאצ'ו פיאטי