ליגה פורטוגלית 06/07

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י צהוב שחור בנשמה!!!!, ‏16/3/07.

1. Bensh Member

אכן התכוונתי לליגה שיש בה שלוש קבוצות על רמה ולא שלוש קבוצות בלבד שנלחמות על התואר (כי זה גלובלי וקורה בכל ליגה). הבעיה היא שבניגוד לסקוטלנד, הולנד, טורקיה ויוון, בפורטוגל הרמה הממוצעת היא בסדר גודל של הליגה הלאומית, רק עם איצטדיונים עצומים (חוץ מזה, אין לה את פאקטור הקהל שאפשר לזקוף לזכות ארבעת הליגות שהזכרת)

2. Nevermore Member

איזה אימפריה?
    מאז קום הליגה הזאת רק פעמיים האליפות לא הלכה לBig 3, מתישהו בתקופת הדינוזאורים לבלננשש ולפני כמה שנים טובות לבואבישטה. אז אל תצא מפרופורציות, אימפריה גדולה כנראה שהיא לא הייתה.

וגם זה בהנחה שאנחנו מדברים על לפני כמה שנים, היום היא כנראה לא שווה כלום(חצי תחתון בליגה כלכך חלשה?)

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בראגה נראית כהדבר הטוב הבא בליגה הזאת עם כמה העפלות רצופות לאירופה. הסטטוס של המועדון עולה לאט אבל בטוח בפורטוגל. הדומיננטיות של הפורטגלים בשוק הברזילאי היא לדעתי סיבה לתקווה שהליגה הזאת אכן תשאיר אפשרויות לקבוצות נוספות ולא תהיה מועדון סגור כמו סקוטלנד. בכל אופן, למעט אולי גניבה פה ושם של בראגה כאמור, השינוי לא נראה באופק. השאלה היא האם זה כל כך רע שיש שלוש קבוצות טובות ושאר ליגה די אפורה כשמדובר בשלוש קבוצות כל כך טובות?

לגבי הקהל, לא ידועים לי נתונים אבל אני אהיה מאוד מופתע אם יש שם קרחות בכל משחק.

4. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

ספורטינג ליסבון נצחה את פורטו 0-1 והפער בצמרת הצטמצם! ספורטינג 6 נקודות מפורטו

5. נעם Member

אוי קוורזמה קוורזמה...
    כמה טכניקה בבחור אחד.
    אם הוא לא היה אגואיסט בטירוף, קצת יותר חכם ולוקח טיפה יותר אחריות הוא יכל בקלות להפוך לשם הכי חם בעולם.
    מבחינה טכנית, הוא לא נופל מכ. רונאלדו ולעיתים אפילו יותר מרהיב ממנו (הבעיטות/מסירות/הרמות בננה וה"ראבונה" שלו פשוט אלוהיים).

6. tiktin Member

אם ואם ואם... הוא שחקן נפלא אין ספק אבל בספרד הוא לא הצליח... אולי באמת עדיף לו לחזור לקדנציה נוספת בספרד?

7. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

היום משחק העונה בפורטוגל: בנפיקה - פורטו.
    אם בנפיקה תנצח, היא תהיה רחוקה נקודה מפורטו

8. Spanish Weapon Member

היום במקרה יצא לי לראות את השידור החוזר של בנפיקה-פורטו , לא ידעתי את התוצאה ככה שראיתי את המשחק בתמימות גמורה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

בכל אופן , אני מוכרח להודות שכבר המון זמן לא ראיתי משחק בליגה הפורטוגלית ופשוט נהניתי מהמשחק הזה.

האווירה המדהימה באיצטדיונים שנבנו ושופצו במיוחד לכבוד היורו האחרון שהיה בפורטוגל מה שמוסיף לאווירה המדהימה , להוסיף לזה את רמת השחקנים הנהדרת , אני רק מקווה שערוץ הספורט יגדיל את כמות השידורים מהליגה הפורטוגלית ושלא נראה רק שידורים חוזרים וסיכומים.

הכדורגל הפורטוגלי עושה התקדמות מופלאה בשנים האחרונות , מלבד ההצלחה בפן של הנבחרת אי אפשר להתעלם מהעובדה שכבר שנה שנייה ברציפות 3 קבוצות מפורטוגל מגיעות לשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג.

אגב, הדקה האחרונה במשחק אתמול היא אחת השערורייתיות שראיתי - נגיעת יד בתוך הרחבה של שחקן הגנה של פורטו הייתה חייבת להסתיים בפנדל לבנפיקה והתקפה אחרי זה שחקן של פורטו קיבל מסירת אומן מלוצ'ו גונזלס אם אני לא טועה ופשוט העיף את הכדור קיבינימאט במקום לגמור את המשחק כמו ענק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/4/07
  9. Nevermore Member

אבל כל שאר הליגה ברמה של ליגה ישראלית!
    ואם יש להם זכויות לשידור של בנפיקה-פורטו, למה כבר לא להראות בשידור ישיר?

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראית פעם מישהי אחרת משם חוץ מבראגה כיום ובואבישטה בעבר שאתה מדבר?

הקטע שבנפיקה עושים עם הנשר פשוט מדהים. והיה גם מצחיק לראות את השחקן של פורטו חוגג בירייה לשמיים לעבר נשר דמיוני. יש בליגה הזאת פוטנציאל לעניין ברמה של הארגנטינאית והצרפתית לכל הפחות.

11. Nevermore Member

אני מודה שלא ראיתי שום משחק מלא...אבל יצא לי כמה פעמים לראות ביורוגולס את הגדולות פשוט קורעות את הקטנות, להם יש הגנות שבאמת מתאימות למחזותינו. חוץ מזה, במשחקים בין הקטנות אין בכלל קהל והאצטדיונים על הפנים. אני מניח שלא סתם הקטינו את הליגה מ-18 ל-16.

בקיצור, פוטנציאל לא פוטנציאל, בינתיים זה מה שיש.

12. Spanish Weapon Member

נו ברור שיש קבוצות חלשות , מה לעשות?

אתם מכירים ליגה שאין בה גרעין של 3-4 קבוצות חזקות דומיננטיות ושאר הקבוצות ברמה הרבה יותר נמוכה?

13. Nevermore Member

המצב בפורטוגל יותר מזכיר את סקוטלנד מאשר את ספרד או אנגליה למשל.

14. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

ספורטינג נצחה את ביירה מאר 0-2.

המצב בצמרת:

1. פורטו 53 נק' +34
    2. בנפיקה 52 נק' +29
    3. ספורטינג 49 נק' +22

15. שער 7 Member

היית מת שהם יזכירו את סקוטלנד... גם במשחקי תחתית שם האיצטדיונים מלאים וברמה גבוהה, שלא לדבר על נאסיונאל מדיירה למשל... יש לה איצטדיון שלא מתאים לליגה הלאומית שלנו...