ליגת האלופות: הגביע של מנצ'סטר יונייטד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏20/5/08.

1. אבו Member

משחק חוזר/שער זהב יכול להיות הרבה יותר טוב מהשיטה המאוסה הזאת שכולה רק מזל אחד גדול.

2. אחד_מנתניה Member

אתה יכול לקרוא לזה איך שאתה רוצה סטירה, נגיעה, ליטוף, אבל כל עוד היה מגע בין היד של דרוגבה לפנים של וידיץ' לשופט אין שום שיקול דעת בנושא. אדום מארץ האדומים (לפי חוקה כן? אני לא ממציא פה שום דבר).

מי זה שגיא?

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק חוזר זה פשוט לא בר ביצוע מכל בחינה שתבחר.

שער הזהב לא מכריע משחק בזמן מוקצב. אתמול למשל יכלו לשחק עוד שעתיים עד שאותו שער הזהב היה מגיע. שער הזהב בהערכה (שלא היה מונע את הפנדלים אתמול) כבר נוסה ללא כל הצלחה וערך לספורטיביות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/5/08
  4. Jack Wilshere Member

משחק חוזר במעמד גמר ליגת האלופות הוא בעייתי במובן הזה שאוהדי הקבוצות יצטרכו לנסוע (לטוס) בשנית. כל עוד מדובר בטורניר מדינתי משחק חוזר הוא פחות בעייתי. אפשר למתוח את ההארכה לשישים דקות, כאשר לכל קבוצה יתווספו שני חילופים נוספים בהארכה, וכאשר יש הפסקה בת חמש-עשרה דקות בין שני החצאים. מכל מקום, גם אני מתנגד להכרעה בפנדלים (בטח כשהיונייטד זוכים בתואר בפנדלים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ). גם בגול הזהב יש טעם לפגם...

5. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

לכל האנשים פה שמתחילים לדבר על עוד הארכות ועל משחקים חוזרים ושאר ירקות - אתם מודעים לכך שבסביבות הדקה ה-115 שחקנים נפלו מהרגליים?

6. Dimitar Berbatov Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx
    מסכים בכל מילה ומילה. צ'לסי אחת הקבוצות השנואות אליי, אבל אני פשוט לא מצליח לשנוא דווקא את המנהיג הכי גדול שלה. מסוג השחקנים שגם אם הוא משחק בקבוצה הכי שנואה עלייך, אתה לא יכול לשנוא אותו. אפילו ריחמתי אליו קצת. כל-כך הרבה אכזבות הוא נחל בשנים האחרונות. נגד קרואטיה הוא אפילו לא שיחק, הפסיד בוומבלי בגביע הליגה. ווינר בכל רמ"ח איבריו. חבל שדרוגבה קיבל אדום, היה יכול להיות תענוג לראות את הצוללן הזה מחמיץ.

7. Jack Wilshere Member

Wigan_Athletic,

ברור, לכן הצעתי גם להגדיל את ההפסקה בין שני חצאי ההארכה, וכן להגדיל את מכסת החילופים. קח בחשבון שזה לא כל-כך שכיח שעוברים להארכה, כך שיש הצדקה להפיל את השחקנים מהרגלים. והכל כדי לצמצם את הסיכוי שהמשחק יוכרע בפנדלים.

8. אבו Member

לדעתך, שיטת שער הזהב פחות ספורטיבית מפנדלים?
    פנדלים זה עניין של מזל ואין פה שום ספורטיביות.

צריך לעשות הכל כדי לפחות לנסות למנוע, את שיטת ההכרעה המעצבנת הזאת בפנדלים, ושער כסף/זהב/בורדו אנערף מה..זאת התחלה טובה.

9. אבו Member

שגיא כהן כמובן.

ואם תביא לי הוכחה של בדיוק מה החוקה אומרת בעניין הזה, אני אודה לך מאוד.
    למרות שיש חוקה ויש היגיון, ואתמול השופט לא הפעיל את השיקול הזה שנקרא היגיון.

ואת הקטע המצחיק, שכבר אמרתי שזה היה שיא השיאים, שוידיץ' אפילו לא קיבל צהוב(דרוגבה לא היה סתם שולח את הידיים שלו אליו, כן? היו שני אנשים מעורבים באירוע הזה)- כי למה הוא לא קיבל? כי צהוב היה מרחיק אותו מהמשחק.
    בקיצור, תצוגת שיפוט, http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

10. mr.shmactics Member

האדום הגיע לדרוגבה, לוידיץ' לא הגיע אפילו צהוב.

מה שכן היה פנדל ברור של פרדיננד.

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מתעלם מעיקר דברי. שער הזהב לא פותר אותך מפנדלים. הרי "שער הזהב" עיקרו בשערים, כלומר כדי לממש אותו לא מספיק לזרוק לאוויר הדחוס את המונח, הקבוצות המשחקות צריכות גם לכבוש. ברגע שהקבוצות לא כובשות לא משנה באיזה מונח תשתמש, ההערכה תגמר ונגיע לפנדלים.

מה שיעשה שער הזהב, סליחה למה יעשה, מה שעשה כבר בנסיון הקודם שלו שער הזהב. הוא גרם לקבוצות המשחקות לא לעבור את החצי. נדירים המקרים בהם ניתן לכבוש שערים בלי לעבור את החצי, מה ששוב הוביל לאותם הפנדלים.

12. oFiRzZz Member

מסכים איתכם .
    פנדלךים זה שיטה מטומטת וחסר ספורטיביות.
    אני מסכים עם הרעיון של יאיר (נכון ? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ) , שיש להאריך את ההארכה , להאריך את המחצית בהרכה ולאפשר 2 חילופים .

ליבי עם טרי .. מנהיג , שחקן ענק .. חבל , פשוט חבל שדווקא הוא זה שמחטיא באחד הרגעים הכי חשבוים של צ'סי .
    לגבי הראויים - לא ראויים לתואר ..אם נשפוט על פי המשחק הזה ולפי חצאי הגמר בלבד , אז ליונייטד לא מגיע לזכות, - לעומת צ'לסי ששיחקה כדורגל די התקפי בזמן הזה .
    אבל .. אם נשפוט עפ"י כל הדרך - אז ליונייטד יותר ממגיע - הקבוצה שיחקה התקפי ומשוחרר בניגוד לצ'לסי ההגנתית .
    אני חושב שפרגוסון שיחק יותר "מבוקר" במשחקים האחרונים כי הוא לא רצה לפספס עוד תואר אירופאי , תואר שהוא הזכיר אותו ודיבר עליו למשך כל העונה ואמר כמה הוא חשוב בשבילו .

סך הכל אחלה גמר , ושופט בזיון .

13. T0XiN Member

14. אחד_מנתניה Member

החוקה אומרת שעבירה ללא כדור מחייבת את השופט להניף כרטיס אדום ללא שום קשר לשיקול דעת.

אם אתה מעוניין, אתה יכול למצוא את החוקה באתר של פיפ"א.

15. Jack Wilshere Member

oFiRzZz,

אכן, יאיר.

ההצעה שלי גם נשענת על הנחה לפיה הואיל והשחקנים יפלו מן הרגלים משום מתיחת ההארכה, כפי שוויגאן ציין, יהיה לקבוצות יותר קל להבקיע.

מכל מקום, אף אחד לא יקדם את הרעיון הזה מטעמים פופוליסטים. הכרעה בפנדלים זה מכשיר פופולארי. רוב הציבור רואה רק אירועי כדורגל חשובים, כגון: ליגת האלופות, מונדיאל וכולי, כך שהוא מצודד בהכרעה בפנדלים.