ליגת האלופות: רומא וריאל בחצי אחרי דרמות ענק. ליברפול ובאיירן גם יהיו שם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/4/18.

1. טל. Member

אם זה פנדל... אז יש לך 40 פנדלים בכל משחק.

ואתה יודע את זה.

2. yonmu Member

רק לי הפורום לא עבד אתמול?

הערות על השיפוט -
    1. לדעתי לא היה פנדל. משחק אגרסיבי כן, פנדל לא. איסקו כן היה בנבדלון-פצפון, ככה ש'מתמטית' יובה קופחה. מבחינת כרטיסים השופט כן עשה להם הנחה (אדום לבופון על השאגות, לקייליני על הסימון שוחד, צהוב שני לבנעטיה אם הוא חשב שהיתה עבירה), אבל זה לא רלוונטי.
    2. שופט לא אמור לעשות אבחנה בין פנדל בדקה 93 או לא, וכנ"ל לגבי אדום לאגדה או לא. אין כאן הכרעה נייטרלית. לשרוק זה דרמטי בדיוק כמו לא לשרוק, ככה שהוא חייב להכריע כמו שהוא חושב. במקרה הזה הוא טעה פעם אחת וזה היה דרמטי. באסה.
    3. הטעות של השופט לגיטימית, אבל השאלה היא עד כמה השריקה היתה בגלל שמדובר בריאל מדריד בליגת האלופות וכמה פשוט כי זה מה שהוא ראה. צריך להיות מאוד נאיבי כדי להאמין ששופטים מנסים להיות מחשבים ולנתח דברים אובייקטיבית. את אותה ההשפעה המנטלית של יובה על יריבות ושופטים בליגת האיטלקית יש לריאל - במיוחד בברנבאו - על יריבות ושופטים בליגת האלופות.
    4. הפתרון? VAR. אגב, לכל אנשי ה'VAR מעכב את המשחק' - כמה זמן עבר אתמול מרגע השריקה של השופט ועד לבעיטת הפנדל על ידי רונאלדו?
    זה קרה בלי VAR. הכרעות דרמטיות מעכבות את המשחק, והVAR יעכב קצת יותר אבל זה לא דרמטי. הוא כן יתקן טעויות שיפוט וימנע קיפוח - ואולי יותר חשוב, תחושת קיפוח - של קבוצות ואוהדים. צריך לשפר אותו ככה שיהיה מדובר במשהו שדומה לטניס (2 ערעורים למאמן פר מחצית כאשר ערעור שהתקבל לא נספר נשמע לי הוגן), אבל אין ספק שזה הפתרון.

הערות על המשחק -
    1. שאפו ליובה. חדירה שחקן מצוין, פיאניץ' מהותי לקבוצה, מטווידי במשחק טוב ומנדזוקיץ' ווינר על. היגוואין לעומת זאת שוב לא רלוונטי.
    2. אלגרי די אכזב אותי. צריך לבדוק מי לא היה זמין במשחק הראשון, אבל סך הכל נראה שהיו לו את הכלים להתמודדות. מעבר לזה, ההתפרקות המנטלית במשחק הראשון בלתי נסלחת. גם הניסיון להרגיע את המשחק אתמול עד להארכה כשל לגמרי.
    7. רונאלדו מדהים. את מה שאלוהים נתן למסי הוא משיג בכוחות עצמו עם עבודה קשה.
    8. ריאל היתה דומיננטית ב90 הדקות אתמול, אבל יובה אלופה בלנצח כשהיא פחות טובה (אפשר לשאול את מילאן או טוטנהאם לאחרונה) ככה שזה לא אומר הרבה. בשילוב המשחק הקודם אין כאן מקום לדיון.

קצת באסה שמבחינת שיפוט היה כאן עוול, פחות באסה כי מדובר ביובה, בכלל לא באסה כי הם התנהגו כמו קוקסינלים במשחק הראשון.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מחזק. גם אותי ריאל לא מעניינת ובכללי הכדורגל האירופאי, אבל היה פנדל לחלוטין ואני אפילו מסכים עם האדום לבופון למרות שזה הורס את הרומנטיקה להרבה חובבי כדורגל. אני גם מבין את העצבים של בופון ובמקום השופט אולי הייתי מבליג לו, אבל אי אפשר לומר שהשופט טעה עם הכרטיס ובוודאי שלא בפנדל. דינו של פנדל בדקה 1 הוא כמו של פנדל בדקה 94 ומי ששופט אחרת שופט לא ספורטיבי.

Doritoz אוהב/ת את זה.
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

היווושששש...

VAR דפק לקבוצה שלי העפלה לגמר מונדיאל המועדונים ב-2016, תודה רבה לך.

5. Doritoz FCBJ - RMCF

לפעמים אני לא יודע אם ראינו אותו משחק או שנתקע לכם השידור יותר מדי שלא ראיתם טוב.
    בטח שהיה פנדל. ואני מאוד אובייקטיבי.

לטעמי השער שנפסל לאיסקו היה בנבדל ממש ממש קטן ונפסל בצדק. מקרים אחרים היו מטריפים אותי יותר אם היו שורקים/לא שורקים עליהם. במקרה הזה גם אם הייתי חושב שהשופט טועה לא הייתי מתחרפן מעצבים.

6. Civil Anti Madridista

איזה מומנטום? זה לא שישבתם לבופון על השער או משהו כזה. היה מתח באוויר, אבל השחקנים של יובנטוס לרגע לא שידרו פאניקה (בניגוד לנבאס שהשתין במכנסיים מלחץ), הם פאקינג חזרו מפיגור של שלושה שערים והיו מלאי ביטחון עד שהליצן עם המשרוקית החליט להפיל אותם לקרשים.

לגביי המהלך - ההיגיון אומר "איזו סיבה יש לשחקן ליפול במצב כזה?!" וזה באמת טיעון ראלי ולגיטימי. מצב אופטימלי, לבד מול השוער, רק לשים את הרגל ולכבוש נכון? מה לעשות שהשחקן שניצב כאן הוא ואסקס הגולם, זה שבמקום לסיים בנגיעה החליט לנסות להתחכם ולעצור קודם על החזה מתוך ציפייה שבנונשלנטיות יאפשרו לו לכבוש. אבל מה, בנעטיה בתיקול אדיר הגיע לפניו לכדור - בעוד שהנבל זרק את עצמו ברחבה והשופט אכל את זה.

7. טל. Member

אני פורש מהדיון. נמאס לי כבר.
    זה כמו הויכוח הרגיל שאני מנהל עם אנשים, אחרי ששופטים נמושות שורקים לפנדל בעקבות תפיסות קלות ברחבה.
    חאלאס כמה פעמים אני יכול להתווכח על זה.

אלו הם דברים שרואים אלף פעמים במשחק... אתם יכולים להגיד מה שאתם רוצים. לא נולדתי אתמול וגם אתם לא.
    ראיתם קרן אחת או מצב נייח אחד בחיים שלכם שלא היו תפיסות ברחבה?
    ראיתם "ביקור" אחד של קבוצה תוקפת ברחבה מבלי שהשחקנים המגינים לא ניהלו משחק פיזי עם הרבה מגע?
    אלו דברים שכיחים. אין פה משהו יוצא דופן.

אם על דבר כזה שורקים פנדל - אז כל משחק צריך להגמר עם עשרות פנדלים.

הסיבה היחידה שאתם מצדדים בפנדל, זה כי השופט שרק לפנדל.
    אם לא היה שורק לא היתם מדברים על זה בכלל.
    זה לא היה אירוע מיוחד, וזה לא היה פה מגע יוצא דופן... הרבה פעמים רואים שחקן מגן אשכרה תופס ואפילו מפיל שחקן התקפה יריב לדשא כמו בג'ודו, רואים מקרים הרבה יותר חמורים, והשופטים לא שורקים. לא נולדנו אתמול. חאלאס.

אם אתם בוחרים להתמם ולהתנהג כאילו זה המשחק כדורגל הראשון שראיתם בחיים אז שיהיה לכם בהצלחה.
    משחק הבא לכו תספרו את מספר הפנדלים שהשופט היה צריך לשרוק. אירועים שכאלו, ומגע שכזה, זה דברים שקורים עשרות פעמים במשחק.
    עשרות פעמים.

Noam77, DUGRI, oFiRzZz ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חבר, אם אתה מחפש שכל הזמן יסכימו עם כל מה שאתה כותב, אתה נמצא במקום הלא נכון. פורום ובעיקר פורום ספורט, זה בערך המקום עם הכי הרבה דעות. אם אתה מתעצבן על דיעות שלא מסכימות איתך, באמת אין לך מה לחפש פה. הלו, אנשי מקצוע ברחבי העולם מנהלים מלחמות ציוצים בטוויטר באם היה או לא היה פנדל, אז אתה מתעצבן מיוזרים אנונימיים בפורום ספורט ישראלי שלא מסכימים איתך? אני לא מסכים איתך בכלל, אבל מכבד לחלוטין את דעתך. לא מבין מה הבעיה בלכבד דיעות אחרות.

modric19 ו-טל. אוהבים את זה.
  9. Raulito Madridista

דווקא כן שכבנו ליובה על השער, לא רוצה להגזים ולהגיד שהיה ריח של שער באוויר כי כן הייתה תחושה ששום דבר לא ייכנס אתמול, אבל היו לנו מספיק הזדמנויות כדי לכבוש*, וליובה היה ניצול מצבים כמעט מושלם יחד עם אחלה פרגון מצד קיילור נאבאס. הדומיננטיות של ריאל בטורינו> יובה בברנבאו אתמול. לגבי הפנדל, רוצה מאוד לכתוב שהיה, אני חושב שלא היה.
    משהו שצריך לשים אליו לב: זידאן והפרות הקדושות. אתמול בנזמה לא שותף בכלל, מודריץ' וקאסמירו הוחלפו אחרי ערב חלש. הוא לא מקובע, כנראה.
    טוב לראות את זידאן מוותר על שחקנים בלי קשר לשמות, קאסמירו לדעתי אתמול היה בסדר אבל החילוף במקום, ומודריץ’ נחלש. אני חושב שיש מהלכים של שחקנים, לטוב ולרע, שנחרטים בזיכרון. קובא יכול להוסיף המון וצריך לנסות אותו, אבל אני עדיין תקוע על שיקול הדעת המפגר שלו בקלאסיקו העונה, וגם על זה שלא קיצץ את סרג’י רוברטו בברנבאו אשתקד.

* הערה, גם אם זה נשמע פלצני:
    אתמול מן הסתם המשחק לא שודר, לא כולם חיפשו בקוצר רוח שידור באינטרנט, אני משוכנע בכך.
    אני החלפתי לינקים כל הזמן עד שבמחצית השנייה העניין הסתדר.
    שם כסף על זה שחלק פה לא ראו את המשחק וזה קריטי. לאו דווקא המקרה של הפנדל, אלא המשחק עצמו.

והמצבים שלנו:
    בייל בתוך הרחבה.
    איסקו מול בופון, אלכסונית.
    נגיחה למשקוף.
    ואראן בסיבוב בתוך הרחבה.
    וולה של מרסלו מקרוב מזווית לא רעה.
    היו מצבים, היו חצאי מצבים. אם ריאל הייתה כובשת זה בטח לא היה שוד.

10. Scouser Member

ריאל ישבה על יובנטוס, אל תהיו ליצנים. מהגול השלישי של יובנטוס ואפילו לפני הכדורים טיילו ברחבה של יובה. הפנדל היה גבולי וממש לא שערורייתי כמו שמנסים לצייר פה. אם הוא לא היה שורק גם היו מדברים על זה, כמובן שאם היה VAR זה היה מסיר כל ספק ונותן לגיטימציה להחלטה של השופט. נמאס כבר מדברים כאלה.

מה שכן, העניין של מנדזוקיץ' שטוחן את קרבחאל זה נקודה למחשבה עבור שאר הקבוצות. אפשר לעשות אותו דבר עם מולר/לבנדובסקי לדוגמה. (או עם דומיניק סולאנקה האגדי)

Gianzola, Doritoz ו-orelh94 אוהבים את זה.
  11. סיונרה Member

משהו שהייתי מכניס לפני ה-var הוא מצלמה שתראה את נקודת המבט של השופט.
    יכל להוסיף הרבה מאוד לדיונים של השיפוט.

למען האמץ, בתור אחד המתנגדים הגדולים ל-var, המקרה אתמול הוא מהמקרים המאוד בודדים שהיה טעם בשימוש במערכת. וגם שם אני חושב שהדקות האחרונות היו הופכות לקרקס כשכל נגיעה ברחבה הופכת למצב שבו השופט צריך להסתכל ולבדוק.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

12. Andrea21 Member

הגיע הזמן לטכנולוגיית הVAR בכל התחרויות. לא יתכן שבן אדם עם משרוקית יחסל את המשחק אולי הכי גדול בהיסטוריה של קבוצה. יובנטוס נתנה משחק הירואי, ריאל אמנם הייתה באזור הרחבה אבל לא באמת סיכנה. המצב של מרסלו?! גם עוד מאה כאלה הוא לא נותן גול - די לגנוב דעת.

שום פנדל, בנעטיה עם תיקול אלוהי. ואסקס זרק את עצמו. כדורגל זה לא משחק של כוסיות, די כבר עם זה.

13. DRORIKO Member

בתור יו"ר ארגון ה"VAR מעכב את המשחק" אני רק אגיד שמהיום הראשון כתבתי שהבעיה היא לא הפנדלים,אדרבא. הבעיה היא בנבדלים/עבירות תוקף שזה נושא יותר מורכב. זה מביא למצבים אבסורדים שאחרי שהקהל כבר סיים לחגוג את השער השופט פתאום נזכר ללכת למוניטור. זה בהחלט הורס את חווית הצפיה.

idans10 אוהב/ת את זה.
  14. Raulito Madridista

מחזק לגבי הטלוויזיה, לעיתוי יש משמעות אדירה, היה ברור שזה המהלך האחרון של המשחק בגדול, מה גם שהיו איזה 4 וחצי דקות של סערת רגשות מצד כל הצדדים אחרי פסיקת הפנדל. אני מנסה להניח בעדינות שבהארכה היינו מצליחים לכבוש שער, אבל כדורגל זה משחק מטורף, לכו תדעו. לחצנו, סיכנו, אבל היינו מאוד לחוצים, לוקאס הוסיף בעיטה התלהבות וכך גם אסנסיו אבל כדורגל גדול לא היה שם אלא רק מצד איסקו. התחושה שלי הייתה שכן קיים חשש שריאל תספוג את הרביעי ואז תצטרך שניים וכן השלמנו עם הגורל של ההארכה שם מותר לטעות ויש זמן לתקן[3:0 ליובה בדקה ה-90 לא שיקף את מה שקרה על הדשא].

15. Ever Banega Member

איך אנחנו ב2018 ואין אפילו זוית אחת שמאפשרת לדון בכלל אם היה פנדל או לא? למה צריך לשבור את כל האינטרנט בשביל לראות את האירוע מהכיוון השני?