ליגת האלופות 11/12:: כי ורונה, טורינו וסאמפ' הן...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏13/7/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סמפדוריה משווה, אני מקווה מאוד שיצליחו להשיג גם את השער הניצחון. לוח המשחקים סידר לסאמפדוריה משחקים קשים בשני המחזורים האחרונים, איבוד נקודות היום ופאדובה יכולה לצמצם את הפער למשחק אחד (כרגע היא מובילה) ולהכניס את סאמפדוריה ללחץ גדול במאבק על המקום בפלייאוף. מצד שני, ניצחון היום וכנראה סאמפ' בפלייאוף.

2. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז סמפדוריה מנצחת ומבטיחה כמעט בודאות את המקום שלה בפלייאוף. אני מאוד מקווה שפסקארה תעפיל מהמקום השני. למרות שאני לא צופה בסריה B לעיתים קרובות, אני לא חושב שלסאמפ יהיה מה למכור מול המכונה של זמאן, לעומת סאסולו המצוינת (לפי המיקום בטבלה) אך הפחות עוצמתית. ובכלל, יהיה קשה לבחור בין זמאן שיוסיף המון צבע ועניין לליגה לבין סאמפ ששמה הולך לפניה והיא כמובן קבוצה בסיסית בצמרת הנמוכה של הסריה A.

בקיצור, טורינו (הדרבי יעשה טוב לליגה), פסקארה וסמפדוריה. אלה השלוש שאני הייתי רוצה לראות בעונה הבאה בליגה הבכירה, עם כל הצער להלאס החביבים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/5/12
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סאסוולו קבוצה יעילה ולדעתי משעממת, לא שסאמפ' כל כך מלהיבה העונה, ככה שאני גם מקווה שפסקארה יצליחו לסיים במקום הראשון-שני. אני מאמין שפסקארה תאבד נקודות מול סאמפדוריה שבוע הבא, רק שלמזלה שתיים מהמתחרות (טורינו והמכונה הירוקה) גם נפגשות ראש בראש במחזור הקרוב. ככה שדווקא הלאס יכולה לנצל אולי את מפגשי הצמרת האלו לגנוב את הכרטיס הישיר.

בהנחה שהתוצאה במשחק כרגע לא משתנה וטורינו לא עושה מהפך מול פסקארה, מה שאם יקרה בדרך נס ככל הנראה יבטיח את עלייתה, שלושה מחזורים לסיום (לפחות לקבוצות המדוברות נשאר 3 משחקים) יש לנו מאבק צפוף על בין ארבע קבוצות על שני המקומות הראשונים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/12
  4. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגול הראשון של פקסארה פשוט מדהים. אני לא יודע ממה להתלהב יותר, מהמסירה מחצי מגרש של הגאון הקטן וראטי (שבתקווה יהפוך ליובנטיני בעונה הקרובה וישחק תחת הגאון הגדול פירלו) או מהשליטה בכדור והסיומת של אינסנייה. ככל הנראה אני אבחר באינסינייה, כי זה פשוט הזוי הצורה שבה הוא הצליח להשתלט על הכדור בנגיעה אחת, למסור אותו לעצמו בין המגן לשוער ולהכניס את הכדור לשער. מזכיר לי קצת את הגול האגדי ההוא של קאקה מול יונייטד. שליטה עילאית שבסריה A אני מצליח לראות רק אצל השחקנים הטובים ביותר, זלאטן, דל פיירו, טוטי וכו'. שני אלה, ביחד עם אימובילה שגם כבש שער יפה (כבר 27 שערים העונה) יהפכו, אם לא יקרה שום דבר טראגי בדרך, לכוכבים איטלקים גדולים (או לפחות כך אני מקווה) בדורם. או לפחות השניים הראשונים שבאמת מראים פוטנציאל יותר גבוה מכל הכשרונות האיטלקיים הקיימים בשוק.

בעולם אידיאלי לאבצי נמכר לאינטר ואינסנייה מקבל את המקום בהרכב הפותח במקומו, וראטי מגיע כדי לרשת את מקומו של פירלו ביובנטוס בעוד שנה-שנתיים תוך כדי רוטציה עם המאסטרו. אחח הפנטזיה...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/5/12
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כמובן שכל סיקור משחק של פסקארה מכיל בתוכו את הקבוצה מתחילה מנקודת האמצע ערוכה למתקפת רוגבי. אני חושב שאינסינייה בדרך להפוך לכוכב איטלקי גדול, יש לו יכולת של שחקן וורלד קלאס ואני כבר לא יכול לחכות לראות אותו בבמה המרכזית בעונה הקרובה. לגבי אימובילה, אותי הוא פחות מרשים מחברו להתקפה ואני לא חושב שצומח פה כוכב גדול, אלא מקסימום חלוץ ליגה טוב. אולי אני טועה, זה הרושם מהחצי עונה האחרונה.

בניצחון האחרון של סאמפדוריה כבש את השער המכריע שחקן צעיר בהופעת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת, מדובר במאורו איקארדי. יליד ארגנטינה שגדל בספרד כולל כמה שנים במחלקת הנוער של ברסלונה, סאמפ' מימשה את האופציה עליו בתום ההשאלה בתחילת העונה והילד החזיר כבר בהופעת הבכורה את ההשקעה.

הגול הפשוט אך החשוב מאוד של הילד

היום הלאס מתארחת אצל האחרונה בטבלה כשניצחון הצפוי, אם לא יהיו הפתעות, יעלה אותה זמנית מעל המכונה הירוקה.

6. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאחר משחקי ההשלמה אתמול, נותרו לכל הקבוצות שני משחקים בלבד עד לסיום הליגה הסדירה.
    הושלם אמש המשחק בין ליבורנו לפסקארה שהופסק עם מותו של מורוזיני המנוח כשהתוצאה אז הייתה 2-0 לליבורנו ונשמרה לאורך למשחק. רצף חמשת הניצחונות הרצופים של הדולפינים נקטע.
    במפגש צמרת בין טורינו לסאסואולו, הגרנאטה התאוששו מההפסד לפסקארה במחזור האחרון עם 3-0 ובכך שבה למקום הראשון.

המצב בצמרת:
    1. טורינו 79 (מודנה, אלבינולפה)
    2. פסקארה 77 (סמפדוריה, נוצ'רינה)
    -------------------------------------
    3. סאסואולו 74 (רג'ינה, יובה סטאביה)
    4. הלאס ורונה 74 (וארזה, מודנה)
    5. וארזה 68 (הלאס ורונה, סמפדוריה)
    6. סמפדוריה 67 (הלאס ורונה, וארזה)

אלבינולפה וגוביו נושרות לליגה השלישית.

7. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://cdn.corrieredellosport.it/images/11/C_3_Media_1483511_immagine_oleft.Xxx

טורינו מנצחת 2-0 את מודנה ובכך מבטיחה את אליפות הסריה B ואת העפלתה לסריה A.

במשחק המרכזי של המחזור, פסקארה תתארח במראסי של סמפדוריה ב 19:00, כשניצחון יבטיח לה את הכרטיס השני לליגה הבכירה.

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

פסקארה של זמאן גם בדרך, 0-2 על סמפדוריה. כרגע המשחק שם באזור השלושים דקות.

9. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

קפרארי עם גול פאצסקו מה שנקרא, משפיל את ריספולי וגסטאלדלו, משחיל אותם כאילו כלום ואז מגלגל לפינה של רומאו כדי לכבוש. כבר 3-0 לפסקארה בחוץ על סמפדוריה וכל יציע החוץ כבר חוגגים. התוצאה אולי קצת משקרת ובמחצית הראשונה סמפדוריה הייתה לא פחות טובה וירדה לפיגור בעיקר בגלל ניסיון של רומאו לחקות את קאריצו, אבל פסקארה קבוצה מהמלהיבות שאני זוכר בסרייה B. זמאן קוסם.

רק בהרכב של היום:
    קפואנו בן 20
    ברוסקו בן 21
    וראטי בן 19
    אינסינייה בן 20
    אימובילה בן 22
    קפרארי בן 18

הרכב של ילדים שמחוזקים בכמה שחקנים מנוסים שעוזרים להם לקרוע את הסרייה B. נכון לעכשיו הקבוצה על 89 כיבושים, שיא של כל הזמנים בליגה.

נ.ב.
    מאנצ'יני יושב ביציע ונראה לא פחות עצבני מגארונה

עכשיו כל מה שצריך זה שורונה תשלים את העבודה בפלייאוף (יהיה קשה מאוד) ונקבל משולש עולות מושלם מבחינתי.

10. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה תומך בהישארותה של סמפדוריה בליגה השניה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

11. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אתה דואג להם? הם כמו טורינו. אם לא השנה, הם יחזרו בבאה. אם לא בבאה, בעונה שאחרי זה. הם יסתדרו. ורונה לעומת זאת תקועה במרתפים האלה כבר עשור - הרבה יותר מדי זמן ולך תדע אם הזדמנות כזאת תחזור שוב פעם. יהיה להם קשה מאוד להשאיר אצלם שחקנים כמו הלפרדסון, טאכטסידיס וכו'.

12. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה העיקרית מבחינתי היא מה אני מעדיף לראות בעונה הבאה - את הדרבי של ורונה או הדרבי של ג'נואה. עוד לא סגור על התשובה, אבל ככה או ככה זה עדיף על פני נובארה/צ'זנה/לצ'ה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/5/12
  13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

סופי ורשמי: ברוכה השבה פסקארה, ברוך השב זמאן!

אני מחכה למשחק נגד יובנטוס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx, האתגר של הקבוצה ללא ספק יהיה להשאיר כמה שיותר משחקני הסגל הנוכחי גם בעונה הבאה ולהתחזק כראוי.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שהדרבי הג'נובזי עדיף. אבל אם יש קבוצה שאני יכול להגיד שהאוהדים שלה טובים יותר מאלו של סאמפ', זאת ורונה. האוהדים שלהם מדהימים מבחינת איכות העידוד (אינטנסיביות, המשכיות, תמיכה, דציבלים וכו'). כל זה למרות שהאולטראס שלהם הם גזענים שאין דברים כאלה וגורמים לאוהדי לאציו להראות כמו פעילי גרינפיס. יש להם קהל דומיננטי שאהוב/שנוא על-ידי לא מעט אוהדי קבוצות אחרות. לא סתם ורונה מקבלת התייחסות באחד השירים היותר קלאסיים של הקורבה סוד בסאן-סירו ("אנחנו שונאים את יובה, אנחנו שונאים את ורונה, אנחנו שונאים את רומא, פורצה מג'יקו מילאן"). מת לראות אותם בסרייה A. יוסיף הרבה אקשן.

נגמר במאראסי. פסקארה בסרייה A אחרי 19 שנות היעדרות.

15. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

רומרו רק שב להרכבה של סמפ וכבר מבצע טעות כל כך טיפשית שמעניקה לאימובילה שער קליל. קפרארי קוסם ואני מקווה שרוב הילדים האלו ישארו בקבוצה המלהיבה של זמאן ושיגיע החיזוק הדרוש כדי שתעשה חיל גם בליגה הבכירה.

בקשר לסוגיית הלאס-סמפ, אני תומך ביותם. במוקדם או במאוחר הדוריאנים ישובו לליגה הבכירה ולמרות ההיסטוריה המפוארת והגב הכלכלי, אני מעדיף שהלאס יעלו על חשבונם, קבוצה שמקומה ללא ספק בליגה הראשונה עם אוהדים רבים ונהדרים (נשים בצד את דעותיהם הקיצוניות). מה שכן, וארזה ובמיוחד סאסואולו לא ישמשו תפאורה וצריך לקחת אותן ברצינות.